Forum Polityka, aktualnościPolityka

Premier: Będzie amnestia dla maturzystów

Premier: Będzie amnestia dla maturzystów

Money.pl / 2006-07-20 14:31
Komentarze do wiadomości: Premier: Będzie amnestia dla maturzystów.
Wyświetlaj:
Aagnieszka / 194.63.133.* / 2006-07-21 23:23
Ręce opadają. Jestem świeżo upieczoną panią magister, zarówno w trakcie studiów jak i w szkole średniej musiałam włożyć pewien wysiłek w naukę. Nie było opcji dostania się na studia nie posiadając matury. To co Minister Edukacji wymyślił to ABSURD i WSTYD, ale skoro on tak nie uważa to może pora go uświadomić!! Nie wiem jaki cel ma w tym posunięciu (i tego chyba nikt nie wie, z nim włącznie) ale to śmiech na sali. Ja na miejscu tych maturzystów wolałabym unieść się honorem i zdać maturę w późniejszym terminie...ale to tylko moje zdanie.
Alina / 80.53.154.* / 2006-07-28 16:47
Nie żartuj postaw sie w sytuacji osoby która miała 29% !!!
Ma przez to czekać caly rok,bo egzaminatorzy byli nie ugięci i sprawdzali sobie pracę jak chcieli?
Łatwo mówić,jak ma sie już to wszystko za sobą

stara matura to pryszcz,ciekawe czy zdalibyście ją teraz!!!
Cwaniaki
:[
Alina / 80.53.154.* / 2006-07-28 16:47
Nie żartuj postaw sie w sytuacji osoby która miała 29% !!!
Ma przez to czekać caly rok,bo egzaminatorzy byli nie ugięci i sprawdzali sobie pracę jak chcieli?
Łatwo mówić,jak ma sie już to wszystko za sobą

stara matura to pryszcz,ciekawe czy zdalibyście ją teraz!!!
Cwaniaki
:[
gerg / 83.17.180.* / 2007-05-05 19:01
no tak stara matura a gdzie mozna znalesc co kolwiek na temat starej jak wszedzie nowa na studia tysz problem ze stara sie dostac skoro nowa to taka z******** to wszyscy co wymyslili nowa to barany bo przecie stara zdawali . Nie wiem ktura trudniejsza ale ja zdaje stara nowej nie moge ps. po prostu 2 inne swiaty
eleonora_1965 / 2006-07-24 09:41
wielu z nich / maturzysci ktorzy nie zdali/ jest przeciwna tej amnestii, ale otworzyli im furtke i byliby głupcami, gdyby z tego nie skorzystali. Choc fakt jest faktem - to wstyd i chańba dla polskiej nauki, ze tak bzdurne decyzje popierane są przez najwyższe władze w państwie. Dziwie sie tylko że nie ma ogólnego społecznego sprzeciwu wobec tej decyzji. Wszyscy tylko komentują i co?............ Nic z tego. Przykre to i smutne......Moja córa zdała maturę w tym roku i ma poczucie, ze została skrzywdzona przez Giertycha i takich jak Giertych..............
Realista / 217.113.225.* / 2006-07-21 21:08
No pewno bo po co mają się uczyć głupiej matematyki.
przecież jeżeli w "Banku" nie doliczą się prawdy to i tak będzie chodziło o to aby jak najwięcej z klientów wyskrobać bo to ma być przecież kumulacja kapitału ....
grażka / 83.21.11.* / 2006-07-21 11:49
Mamy różnego rodzaju kodeksy prawne, moralne, by ludzkośc nie popadała w chaosie żyjąc na tym ziemskim padole.I co z tego... Panowie Kaczyński i ich koalicja mają "gdzieś" wszelkie normy. Powołując się na państwo demokratyczne, sprawiedliwość, uczciwość... stosują swoją zasadę "prawo to my i tylko my wiemy co jest dobre a co złe". Panie Premierze: można a nawet trzeba w tej sprawie zdziałać. Poprawki z matury przeprowadzić nie za rok, ale w odstępie dwóch miesięcy od ogłoszenia wyników, wszak studia rozpoczynają się w październiku.Trzeba tylko chcieć.
Marcin22 / 2006-07-21 09:25
To jeststrasznie nie sprawiedliwe. Ja chociaz mam sytuacje, która robi ze mnie maturzyste choć jej nie zdałem, powiedziałem sobie ze matury nie odbiore i nigdy sie nie przyznam ze mogłem. To niefer dla tych ktorzy ciezko pracowali i zdali. Jeżeli ktos nie zdal to powinien lepiej sie przygotowac i podchodzic jeszce raz.. Ale żeby za darmo... To śmiechu warte. Ja jej nie chce. pozdrawiam
arahat / 83.24.150.* / 2006-07-20 20:33
ciemnym i glupim latwiej manipulowaccc ryba psuje sie od głowy a romcio ma łeb ze ah ah...
sobel / 80.53.43.* / 2006-07-21 12:29
A nie głosując na Pisuary? Otóż, nie głosując na Pisuary, będziemy mieli mniej więcej to samo. O to dbają "wolne" media. Zagłosowałem na PO, ale PO to dla mnie również wielkie gówno jak i tzw. "postkomuniści", którzy de facto są "klerykałami mniejszymi". Musimy sobie uswiadomic pewien fakt; demokracji u nas mniej niż w komunizmie! Naszymi wyborami steruje kler i media; media dbają byśmy nie mieli alternatywy w wyborach (proszę mi wskazać siłę antyklerykalną, na którą zamierzałem głosować, bo kler grabi nasz kraj i wpływa na "demokratyczny" wybór Polaków), a kler by jego zwolennicy poszli do urn. Dlatego mamy to co mamy; niewielka frekwencja, decydują ortodoksi katoliccy i polonia, pragnąca przyjeżdżać do skansenu w Europie, a żyć w USA czy Niemczech. Stąd ten eksodus Polaków na zachód, slepo i bez wyobraźni popierany z prawa i lewa. Tu się chyba nie da nic zrobić. Hitler nas nie zdobył, ale Zachód nas kupi!
saul / 2006-07-20 18:41 / portfel / Pan Owca
Giertych zrobi krzywdę samym maturzystom, jako że na każdym kroku będą szykanowani, wytykani palcami i wyśmiewani, będą tymi "gorszymi". Nie jest to najszczęśliwszy pomysł, ale fakt faktem, wyborców przybędzie, a tych lpr nie ma na dzień dzisiejszy nazbyt wielu.
wojtecki / 83.25.223.* / 2006-07-20 18:37
30 % . Co za poziom.
ALe nic to. Najważniejsze że taki maturzysta będzie mierny, bierny ale wierny.
Podpowiadam takim maturzystom którzy wybierają się na studia. Do zdania egzaminu potrzeba min 60 % wiedzy i są tylko 2 podejścia (wg regulaminu)
D. / 193.238.18.* / 2006-07-20 18:36
Wstydziłabym się takiego świadectwa
LP / 83.135.137.* / 2006-07-20 21:17
Piętno pozostanie na całe życie.
Sęk w tym że Tym "ambitnym"nie będzie to przeszkadzać w życiu ,a raczej wyzwoli w nich ambicje do.............np. bycia ministrem edukacji narodowej w tym kraju !!!!!
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2006-07-20 16:19
Dziwne prezydent Kaczyński mówił, że wybije Romkowi głupi pomysł, a premier Kaczyński popiera. Czyżby bracia nie byłi na obiedzie u mamy i nie przedyskutowali tego?

Rozsądniejszym pomysłem było by np. możliwość poprawki zaraz po maturze. Natomiast akceptowanie NIE zdanego egzaminu to zły pomysł.
Ciekawe kiedy EU zakwestionuje polską maturę i np. Polak choć po polskiej maturze i po studiach pewnie będzie traktowany jako np. pielęgniarz a nie jako lekarz.
Brawo tumany rządowe!
LP / 83.135.139.* / 2006-07-20 17:18
Kolego!
Polskie szkoły już dawno nie są traktowane na równi z innymi szkołani na świecie.Poziom polskiego wykształcenia nie odpowiada Normom wiedzy obowiązującej w EU. Uznawane są dyplomy jako forma wykształcenia ale nie jest to równoznaczne do stawiania na równi wiedzy pasującej do systemu w tych krajach.
W naszym kraju jest podobnie,ludzie którzy mają ukończoną szkołę średnią różnią się bardzo dużym poziomem jako wiedzy ,a tym samym umiejętnością wykorzystania tej wiedzy w życiu na codzień.Dla wielu okres Edukacji zakończył się na poziomie tej szkoły.
Na zachodzie co jakiś czasu przymuszani są pracownicy do pogłębiania swojej wiedzy po przez różnego rodzaju roczne czy paroroczne kursy.
arahat / 83.24.138.* / 2006-07-20 15:48
glupim, niedouczonym łatwiej manipulowac...
niczka / 80.55.105.* / 2006-07-20 15:17
w ubiegłym roku zdawałam nową maturę - udało się... jednak wielu moich znajomych niezaliczyło jej z powodu jednego przedmiotu... Oni nie mieli szans na "amnestie". Decyzja rzadu to bzdura... Czy po to zreformowano Polskie szkolnictwo żeby teraz obniżać jego poziom???
LP / 83.135.139.* / 2006-07-20 14:31
"ale jak powiedział "nic już w tej sprawie nie moża zdziałać".
Przepraszam ,można :równaj do PRAWEGO!
pchelek / 195.187.99.* / 2006-07-20 14:54
armatnie mieso dla brunatnych na najblizsze wybory - ciemne, niewyksztalcone ale wierne jak pretorianie
aru / 82.177.55.* / 2006-07-20 17:29
W zasadzie popieram, tylko czy akurat pretorianie byli tacy wierni...?
pchelek / 83.31.234.* / 2006-07-20 20:14
fakt - czasami staremu wodzowi wbijali noz w plecy - dla zwolnienia fotela dla NOWEGO Szefa [dlatego wierne jak pretorianie]
LP / 83.135.139.* / 2006-07-20 17:24
BINGO ! Kolego !
Pojmujesz !-o co tu chodzi -jako zabezpieczenie swojego "fotelika" na dłuższy czas.

Najnowsze wpisy