Forum Polityka, aktualnościPolityka

Prezydent przerywa milczenie

Prezydent przerywa milczenie

Money.pl / 2007-10-31 07:35
Komentarze do wiadomości: Prezydent przerywa milczenie.
Wyświetlaj:
Pilsener / 2007-10-31 10:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Podatek liniowy jest niesprawiedliwy - bo wtedy ten kto więcej zarabia, więcej dostaje. A wszyscy jesteśmy równi i powinniśmy dostawać tyle samo: dwa cygara i pól podpaski bez skrzydełek na miesiąc (jak na kubie). Tacy sami - tylko skąd ta przepaść między nami?
Christ25 / 81.190.227.* / 2007-11-01 14:30
Podatek liniowy z dużym pozytywnym efektem został wprowadzony już jakiś czas temu w Czechach i ja jestem również za takim rozwiązaniem.Należałoby tylko troche go zmodyfikować i zostawić ulge podatkową ale ostatnio słyszy się ,że nasza nowa władza rozważa takie rozwiązanie.popieram
oll1 / 2007-10-31 22:33 / portfel / Tysiącznik na forum
To jezeli ja pracuje po 13 godzin dzinnie - to powinni mi zabrac za dodatkowe 5 godzin pracy dziennie, bym mial tyle co ten, kto pracuje 8 godzin ? To jest Twoja koncepcja? Przyznaj, ze jestes jednym z tych, ktorym kompletnie nie chce sie nic robic, prawda? O taka rownosc Ci chodzi, by pracowici dawali Ci pieniadza za lenistwo?
wilczek / 2007-10-31 19:09
Przypomina się dowcip o staruszce, której dwóch skinów uratowało życie; przestali ją kopać. Zmniejszenie podatku to nie jest dawanie komuś pieniędzy, ale zabieranie mu mniej. Kropka.
Observer / 192.100.130.* / 2007-10-31 14:22
Zalozmy, ze kazdego popoludnia 10 znajomych wybiera sie wspolnie na
obiad do restauracji. Rachunek za caly obiad wynosi 100 zl. Poniewaz
cala dziesiatka nie zarabia po rowno, a wrecz przeciwnie -- maja
bardzo zroznicowane zarobki, postanowili, ze rachunek beda placic w
nastepujacy sposob:
* Czterech najbiedniejszych nie zaplaci nic.
* Piaty od konca pod wzgledem dochodow zaplaci 1 zl.
* Szosty -- 3 zl.
* Siodmy -- 7 zl.
* Osmy -- 12 zl.
* Dziewiaty -- 18 zl.
* Dziesiaty, najbogatszy z nich wszystkich -- 59 zl.
* Tak sobie postanowili.
Ale pewnego dnia wlasciciel restauracji oznajmil im:
-- Jestescie takimi dobrymi klientami, ze obnize wam cene za 10
obiadow o 20 zl.
Wiec posilek kosztowal ich 80 zl. Ale ciagle chcieli placic rachunek w
ten sam sposob. Wiec 4 najbiedniejszych ciagle jadloby za darmo.
Pozostalych 6 policzylo, ze obnizka, 20 zl, podzielona na 6 daje 3,33
zl, jesli wiec kazdemu placacemu oddac te pieniadze, to wlasciwie
piaty i szosty dostaliby pieniadze za zjedzenie posilku.
Wlasciciel restauracji, widzac, ze panowie maja problem z podzieleniem
kwoty obnizki, zaproponowal im, zeby kazdy z placacych dostal zwrot
proporcjonalny do tego, ile wczesniej placil. I tak:
* Czterech najbiedniejszych ciagle jadlo za darmo.
* Piaty, teraz nie placi nic, tak jak poprzednich czterech.
* Szosty teraz placi 2 zl, zamiast 3 zl (obnizka o 33%).
* Siodmy -- 5 zl, zamiast 7 zl (obnizka o 28%).
* Osmy -- 9 zl, zamiast 12 zl (obnizka o 25%).
* Dziewiaty -- 14 zl, zamiast 18 zl (obnizka o 22%)
* Dziesiaty -- 49 zl, zamiast 59 zl (obnizka o 16% ).
Pierwszych czterech ciagle je za darmo, a z pozostalej szostki kazdy
skorzystal i je taniej niz poprzednio. Jednak kiedy wyszli z
restauracji zaczeli porownywac, ile kazdy zyskal:
- Dostalem tylko zlotowke z 20 zl -- powiedzial Szosty -- ale
Dziesiaty dostal polowe, 10 zl!
- Wlasnie! Ja tez dostalem tylko zlotowke -- przytaknal mu Piaty -- To
niesprawiedliwe, ze on dostal 10 razy wiecej niz ja!
- To prawda! -- dodal Siodmy -- Czemu on dostal 10 zl, a ja tylko 2zl?
Bogaci dostaja najwiecej!
- A my nic nie dostalismy -- zaczela krzyczec pierwsza czworka -- Ten
system wykorzystuje najbiedniejszych!
Cala dziewiatka otoczyla Dziesiatego i dotkliwie go pobila.
Nastepnego dnia znow przyszli na obiad. Ale Dziesiaty sie nie pojawil.
Kiedy przyszlo do placenia rachunku, zorientowali sie, ze pomimo obnizki ceny, nie sa w stanie zaplacic nawet polowy rachunku!
I tak to juz jest z podatkami, drodzy lewicowcy, zwolennicy panstwa socjalnego i glosiciele "sprawiedliwosci spolecznej".
Bogaci najbardziej zyskuja na obnizce podatkow, ale sprobujcie ich opodatkowac za bardzo, atakujcie za bycie bogatymi, a nastepnym razem
moga nie pokazac sie przy stoliku. Jest wiele swietnych restauracji w innych krajach.
Christ25 / 81.190.227.* / 2007-11-01 14:36
Bardzo wymowna anegdota...Pozdrawiam
Joanna Z / 83.22.148.* / 2007-11-01 13:18
rewelacja. nikt tak dobitnie i wyraźnie nie pokazał na czym polega w temacie podatków etc.
Oby takich mądrych komentarzy było więcej !!!
mancus / 2007-10-31 18:16
Czyli ze niby najbiedniejszym powinno sie doplacac za to ze łaskawie coś robią? A najbogatszym powinno sie zabierać więcej na utrzymanie nierobów?
KAP / 2007-10-31 10:12 / Tysiącznik na forum
nie prawda, dzialacze PiS powinni miec 4 cygara, sa przeciez wybrancami Brata :)
Jooo35 / 213.158.196.* / 2007-10-31 10:00
Cytat z dzisiejszej Rzeczpospolitej:

==============================================
Inwestycje: Polskę pokonała nawet Rumunia
(Rzeczpospolita, pb/31.10.2007, godz. 08:26)

Większość naszych sąsiadów rozwija się szybciej od nas. Przyciągają też znacznie więcej inwestorów zagranicznych, którzy wybierają zdecydowanie bardziej przyjazne prawo. Takie wnioski płyną z opublikowanych na łamach "Rzeczpospolitej" wyników firmy doradczej A. T. Kearney.

W pokonanym polu Polska została wyprzedzona przez większość państw naszego regionu. Estonia, Czechy, Słowenia, Węgry, Chorwacja, Bułgaria a nawet Słowacja i Rumunia w większym stopniu wykorzystują zalety globalizacji. Polska od ostatniego notowania spadła o osiem pozycji.

Autorzy raportu podkreślają, że Polska pomimo znakomitego położenia geograficznego nie czerpie odpowiednich korzyści z globalizacji m. in. słabo przyciągamy inwestycje zagraniczne.

Analitycy przedkładają także recepturę na nadrobienie zaległości. Aby lepiej wykorzystywać potencjał inwestycyjny Polska powinna uprościć prawo finansowe i podatkowe i zmniejszyć liczbę koncesji i zezwoleń.
==============================================

Z więc - nie wprowadzajmy podatku liniowego (kraje wymienione w powyższym tekscie już go mają).
"Polska jest na dobrej drodze" - w dół.

Pozdrawiam zwolenników PiS i PO
Oto efekt 2 lat działania PiS.
kaczki sio! / 157.25.157.* / 2007-10-31 11:01
Rozumiem, że nie należy wprowadzać podatku liniowego aby nie zaszkodzić marszowi w dół. Raczej o to chodzi Lechowi Kaczyńskiemu. Jeśli Polska będzie się szybko rozwijać pod rządami PO-PSL to PiS będzie miał poważny problem z poparciem przy kolejnych wyborach więc trzeba będzie blokować rozwój kraju w imię interesów PiS.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-31 09:51
Nie po to socjalizm chcialby u nas odbudowywać żeby jakies podatki liniowe wprowadzać. A kysz!!!
leih. / 83.17.193.* / 2007-10-31 09:43
dziekuję panu, Panie prezydencie, ze dzięki panu i niepoparciu podatku liniowego bedę zarabiał o 30 procent mniej przez pół roku. Pracuję ciezko, odkładając na mieszkanie, rodzinę, chcialbym miec swoje pieniadze w swojej kieszeni. podatek liniowy umozliwilby mi wyzsze dochody, wiecej wydatków, stymulowanie gospodarki, ale cóż, nie mozna miec wszystkiego. Ba, chcialbym miec powłowe swoich wypracowanych cięzko pieniedzy. Dzis mam ich 30 % dzieki ZUSowi, podatkowi dochodowemu, akcyzie, i innym ukrytym para-podatkom. Liniowy nie tylko dałby mi wieksze dochody, dałby je milionom ludzi w całej Polsce. Uprosciłby system, tak, by wypełnianie PIT-u nie było koszmarem dla 30 milionw ludzi. Dziękujemy panie Prezydencie, ze bedziemy zarabiac mniej. To bardzo motywuje do zycia w solidarnej Polsce! Bardzo!
Agit / 2007-10-31 16:06 / Bywalec forum
Cóż, nie jesteś emerytem, rencistą czy bezdomnym. Nie jesteś targetem PiSu. Dlaczego wiec PiS i Prezydent mieliby Ci pomóc?
El Preseidente / 212.244.73.* / 2007-10-31 10:13
Ale "nasz wspólny" prezydent ma w głębokim Twoje, czy moje potrzeby. My mamy płacić więcej aby on mógł rozdać tym, którzy w jego mniemaniu tego potrzebują.
Papilion / 80.53.226.* / 2007-10-31 11:20
...no mniej wiecej.
Problem w tym, że potrzebujących okrada się regularnie i to w majestacie prawa! Emeryci płacą podatek od zarobionych, i juz raz opodatkowanych pieniędzy - ZŁODZIEJSTWO!!! Chciałbym, żeby to uległo zmianie.
Mam 31 lat, i daleko mi do problemów emerytalnych, ale sprawiedliwośc być powinna...
teoretyk-praktyk / 2007-10-31 09:42 / portfel / Toddler giełdowy
Coś w tym jest. Jak byłem przypadkiem w Gnieźnie podczas kampanii prezydenckiej Tuska to na Mszy Świętej nie było Tuska a Kohl był. Spotkali się w Domu Chłopa w Gnieźnie. W Kościele pewnie był musiał jakoś się mu ukłonić albo co. W każdym razie było ciekawie, a po mszy to nawet się dowiedziałem, że parę dzieci za granicą. A alimenty to trzeba na dzieci płacić uczciwie i terminowo choć człowiek samotny. Jednak z drugiej strony nie sądzę, że Tusk jest agentem niemieckim z tego powodu, że jego dziadek służył w Wermachcie i był w obozie koncentracyjnym. Jak był przed wojną w Organizacji Polskiej na Pomorzu, na co służby wojskowe mają dokumenty to mógł pracować jako agent, który na polecenie polskich władz wstąpił do armii niemieckiej na ochotnika, na co dokumentymają Brytyjczycy, gdyż polski wywiad mógł je zostawić na Zachodzie w Londynie, gdzie miał swą siedzibę rząd na emigracji. Zatem raczej byłby agentym brytyjskim a nie niemieckim jeśli już o to chodzi, podobnie jak polski przedwojenny agent Hans Jorg z serialu ,,Twierdza Szyfrów" - dobra przedwojenna robota polskiego wywiadu. Z Niemcami ma dobre stosunki bo ma dobre z Brytyjczykami, którzy jak wiadomo mieli swoją strefę okupacyjną w Niemczech i do tej pory mają tam dużo do powiedzenia. A ponieważ Niemcy są naszymi sąsiadami to jest to korzyść polityczna z bycia agentem. Możliwe również, że to archiwum mają amerykanie więc tym bardziej może pracować z waszyngtonem a nie z Niemcami. Zatem albo Londyn albo waszyngton, Berlin zaś dopiero na trzecim miejscu. Zatem Polska miałaby najprawdopodobniej brytyjskiego agenta za premiera. Zobaczymy jak się spiszą ich służby.
7K11 / 157.25.157.* / 2007-10-31 11:13
Kto czerpie wiedzę z telewizyjnych seriali, radia Maryja oraz telewizji Trwam daleko nie zajedzie drogi kolego. Jeśli rzeczywiście tak myślisz jak powyżej napisałeś to gorąco ci współczuję. I śmiało inwestuj na giełdzie. Abym mógł zarabiać muszą być tacy co tracą. Ty jesteś idealny.
KAP / 2007-10-31 09:59 / Tysiącznik na forum
pozdrawiamy zwolenika pierwszekj narodowo-socjalistycznej partii ojca Rydzyka i prof Bendera.
taknawszelkiwypadek / 83.24.191.* / 2007-10-31 23:28
pozdrowienia dla esbecji
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-31 09:49
Stary nawet nie zdajesz sobie sprawy jaki jestes nudny. Jak dla mnie to Tusk może być nawet agentem z innej planety. Wolę nawet UFO od pisowskiego SOCJALIZMU.
martinero / 2007-10-31 09:49
przestań pieprzyć głupoty człowieku
teoretyk-praktyk / 2007-10-31 09:55 / portfel / Toddler giełdowy
Głupoty to trzba udowodnić na insynuacje odpowiada się domysłami.
Cudolamacz (Tuskolamacz) / 85.195.119.* / 2007-10-31 09:20
Wygrana Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych dała
światu sporo radości. Z wyników ucieszyli się i politycy na
Kremlu, i w Brukseli, i w Paryżu... Jednak szczególnie
entuzjastycznie wynik polskich wyborów komentowali nasi sąsiedzi
zza Odry.
- Między Niemcami a Polską sprawy będą z pewnością nieco
prostsze - ucieszył się przewodniczący Parlamentu Europejskiego
Niemiec Hans-Gert Poettering.
Dziennikarze z jego kraju byli jeszcze radośniejsi. Euforycznie
pisali o powrocie Polski do normalności, demokracji, "wspólnej
europejskiej rodziny", a ekstatyczny komentarz dziennika "Die
Welt" scharakteryzował wynik wyborów hasłem: "Tusk -
proniemiecki historyk zwycięża"...
Roztkliwianie się nad postacią przyszłego polskiego premiera
przybrało w niemieckich mediach niespotykane dotąd rozmiary.
Tylko patrzeć, jak któryś z tamtejszych tabloidów sentymentalnie
obwieści: "Donek, Twój dziadek byłby z Ciebie dumny!".
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-31 09:36
Tak, rozumiemy twój punkt widzenia, to że się cieszą za granicą to dlatego że reszta świata nie może się doczekać jak nas, Chrystusa Narodów, wykorzysta, używając w tym celu niemca Tuska. Zrozumieliśmy już dawno twój przekaz, pewnie ci się wydaje że to tak genialna myśl że trzeba ją milion razy powtórzyć abyśmy zrozumieli, więc mam dla ciebie wiadomość. Rozumiemy.
KAP / 2007-10-31 10:02 / Tysiącznik na forum
Ale on nie rozumie ze rozumiemy. W ogóle nic nie rozumie...
Cudolamacz (Tuskolamacz) / 193.200.150.* / 2007-10-31 11:52
Brawo Jasogrodzianie! W koncu myslicie, ze cos zrozumieliscie, a to juz osiagniecie...Myslenie ma przyszlosc.
dikens / 213.199.219.* / 2007-10-31 08:15
no jasne, że likwidacji CBA nie poprze, bo jak już pozbyli by się Kamińskiego, to różne kacza brudne sprawy mogły by wyjść najaw.
wkurzona na kaczkę / 80.53.95.* / 2007-10-31 08:04
niech kaczor dobrze reprezentuje Polskę za granicą a nie wtrąca się do gospodarki (podatek liniowy)...
MN2 / 2007-10-31 07:35 / Bywalec forum
Na szczęście muszą lecieć do Brukseli dwoma samolotami, taki przepis.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy