Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Przystanek na trzech tysiącach

Przystanek na trzech tysiącach

Money.pl / 2006-08-04 18:03
Komentarze do wiadomości: Przystanek na trzech tysiącach.
Wyświetlaj:
risky-rainmaker / 2006-08-07 11:15 / Ostatni Optymista
Ktoś tu miał Amice...
tomeks / 2006-08-07 09:21 / Bywalec forum
panu danielowi też należy się urlop,moze pojechał do łeby?
dżeju / 2006-08-07 09:41 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
przecież nowy komentarz jest już dawno
Kenobi / 2006-08-07 09:07 / Uznany malkontent giełdowy
Jak na razie w CNBC pokazali FTSE worst performers - spółki surowcowe, Rio Tinto (-) 1,9 %. We Frankfurcie wszystyko na czerwono.
Kenobi / 2006-08-07 09:03 / Uznany malkontent giełdowy
Doskonała analiza weekendowa Kamila Jarosa w Parkiecie. Myślę podobnie.
Krzych / 2006-08-07 08:11 / Płoteczka na forum
Witam i zacznę od nie napawających optymizmem wiadomości: giełdy które rozpoczeły poniedziałek są na czerwono:
Nikkei - 2.05
Tokyo - 2.01
a nam w głowie zieleń?
Cansas_praca / 83.18.13.* / 2006-08-07 08:18
mialem wlasnie napisac to samo :/

gdzie poranny komentarz pana Daniela? 8.18 juz, zdaje sie nasz mentor zaspal :)
dżeju / 2006-08-07 09:41 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
przecież jest już dawno!
Kane / 2006-08-07 02:25 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
To ja gasze światło! :)

Oj bedzie sie działo jutro. Mam krótkie, ale skłaniam sie do krótkoterminowego wzrostu.
Chociaż USA z piątku mnie zdziwiły - początkowy optymizm uległ osłabieniu.
Kenobi - zbyt logiczne argumenty podajesz :) Przemawiają do mnie, ale giełda nie jest tak logiczna.
Z kolei osoby inwestujące tylko w akcje (nieinwestujące w pochodne) sa zmuszone naturą akcji patrzeć w jedną stronę. Mało jest wypowiedzi typu: w tym tygodniu sprzedam większość akcji, bo przewiduję w tym, a tym czasie spadki. Jesli normalną sprawą są korekty wzrostów, to czemu tak rzadko posiadacze akcji o nich piszą, tak rzadko je przewidują?
Ja nie wiem, co jutro będzie (poniedziałek :P) - mam krótkie, tak w ubiegłym tygodniu widziałem rynek.
Jeśli swoje teorie forumowi gracze potwierdzają zajęciem pozycji/kupnem akcji - to wtedy te teorie są coś warte. Bez tego teorie łatwo przechodzą przez palce.
Kenobi / 2006-08-07 08:47 / Uznany malkontent giełdowy
Nawet na akcjach można zarabiać przy spadkach, bo nigdy nie ma tak, że cały czas tylko spada. Często są odbicia i spadki są przerywane wzrostami, chociaż trzeba byc b. ostrożnym, bo każdy szczyt jest niżej od poprzedniego i można się wpakować. Łapanie dołków i górek to zadanie karkołomne i b. niebezpieczne.
jędrzej / 2006-08-07 02:00 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
To ja gaszę światło.

Dobranoc!
Baryton / 87.207.167.* / 2006-08-07 01:30
TIN zwołuje Walne w sprawie podwyższenia kapitału w drodze emisji akcji z prawem poboru.
Mam i czekam na jazdę.
jędrzej / 2006-08-07 00:29 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Myślę, że jutro i we wtorek będzie nerwówka przed decyzją FED-u, co w połączeniu z zeszłotygodniowymi spadkami nie wróży nic dobrego.
Przewiduje lekkie spadki jutro i mocniejsze we wtorek (nomen omen)
caabi / 2006-08-07 00:00 / Tysiącznik na forum
NO TO JUTRO MIEDŹ OSTRO W GÓRĘ, A KGHM NA SZCZYTY, w poniedziałek strajk !!!!

Chile Escondida Union Rejects Offer; To Strike Monday


08-05-06 10:00 AM EST

SANTIAGO -(Dow Jones)- Without holding a general vote, union leaders at Chilean copper mine Escondida rejected the company's latest, sweetened offer, presented Friday, saying a strike will begin as planned at 1200 GMT Monday, a union leader said early Saturday.
gabrik / 2006-08-07 00:09 / portfel / Wierny Forumowicz
ćzyli jest impuls,harami,odwrócona głowa i ramiona,wskazania wigometru to wszystko równa się test minimum 3100?
caabi / 2006-08-07 00:03 / Tysiącznik na forum
jeszcze takie małe info o samej kopalni,
Escondida, the world's largest privately held copper mine, produced 1.27 million metric tons of copper last year, as well as 182,000 ounces of gold.
a więc skoro największa kopalnia miedzi nie wydobywa to cena od jutra moze skoczyc o kilka............ no moze nawet kilkadziesiąt procent ( jestem tylko ciekaw jaki będzie kurs kghm na otwarciu czy "+3%") OTO JEST PYTANIE
caabi / 2006-08-07 00:04 / Tysiącznik na forum
idę spać, cieszę się że jestem cały w KGHM.. będzie się działo..... !!! pozdro i do jutra panowie i panie.
jędrzej / 2006-08-07 00:26 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Myślę, że już to zdyskontowali. Miedź jest teraz po 7930 $.
Z tymi kilkudziesięcioma procentami to żeś przesadził.
Ja myślę, że Escondida straci 3% na otwarciu, ale KGHM-owi nic do tego. Zresztą in też grożą strajki lub żądania wygórowanych nagród dla załogi.
Kenobi / 2006-08-07 01:08 / Uznany malkontent giełdowy
To firma nie zamierza prowadzić dalszych rozmów i oświadczyła, ze jeśli ich nowa, podwyższona oferta zostanie odrzucona w głosowaniu przez cała załogę, a nie sam związek zaw., to oferta zostanie wycofana. Firma ma przygotowany plan utrzymania otwartej kopalni i ochrony ciągłości wydobycia. Firma chce chronić swoje interesy w obliczu spodziewanego cyklicznego spadku cen miedzi. Związkowcy nadal liczą na powrót firmy do rozmów, która uważa, że wyczerpała już wszystkie instancje, lącznie z mediacją czynników rządowych. Jak wynika z danych Kitco stan zapasów miedzi na LME systematycznie rośnie. Groźba strajku podtrzymywała ceny miedzi przez ubiegły tydzień. Po złych danych z USA w piątek po płd. n.t. miejsc pracy i silnym spadku kursu dolara, w piątek w trakcie sesji popołudniowej sięgnęły 7.995 USD/t potem jak gracze pokrywali krótkie pozycje, ale zamknięcie było na 7.850. Zwyżki ceny napotykają na silny opór 8.000. Handlujący miedzią w dłuższym okresie spodziewają się korekty, która byłaby osłabiona, gdyby strajk się przedłużał.
jędrzej / 2006-08-07 01:27 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Jak patrzę na wykres kursu KGHM, to nie widzę związku z fundamentami i ceną miedzi.
Kurs rośnie, nie dlatego że miedź drożeje, ale dlatego, że mówią że drożeje.
Z drugiej strony, patrząc na dywidendę jaką wypłacili w tym roku, to kurs powinien sięgnąć 200zł. No bo załażywszy, że za rok wypłacą tyle samo, to i tak byłaby niezła lokata.
Innymi słowy kupowanie KGHM na długi termin zawsze będzie opłacalne.
Randy / 195.187.66.* / 2006-08-07 09:14
KGHM zapowiadał, że znaczną część przyszłorocznych zysków przeznaczy na eksplorację nowych złóż, więc nie spodziewałbym się już takich dywidend.... chyba, że Skarb Państwa znowu będzie miał dziurę...
Kenobi / 2006-08-07 01:40 / Uznany malkontent giełdowy
Na razie, to Skarb Państwa potrzebując gotówki zwiększył dywidendę zabierając z firmy prawie cały ubiegłoroczny zysk. Nie wiem czy będzie to możliwe co roku, kiedy firma będzie potrzebowała środków na inwestycje, a w związku ze spodziewanym znacznym ochłodzeniem tempa wzrostu czołowych gospodarek i trendem spadkowym cen miedzi i rosnącymi kosztami wydobycia zyski mogą już nie rosnąć.
jędrzej / 2006-08-07 01:55 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Tak czy inaczej stawiam dolary przeciw orzechom, że kupione dziś po 120 zł dadzą się sprzedać za rok conajmniej po 140 zł.
Kenobi / 2006-08-07 01:35 / Uznany malkontent giełdowy
Kurs miedzi również był windowany przez spekulację funduszy hedgingowych, a jednocześnie KGHM mając duży udział w indeksie pomagał z dwoma - trzema innymi dużymi spółkami windować indeksy, żeby zarabiać na kontraktach. Samospełniająca się prognoza.
jędrzej / 2006-08-07 01:46 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No wiesz:

KONTRAKTY - powinni tego zabronić !!!

Rynek jest płytki, więc łatwo nim manipulować, ale na spadki do 2300 nie liczyłbym, bo już przy 2700 harpagany z USA zaczęliby skup.
Z kolei dalszy wzrost do 3300 jest ja widać utrudniony przez tych którzy woleliby pozbyć się akcji na lekkiej górce (bo kupowali przy 2700).
Dlatego kontraktowa spekuła musi poruszać się w przedziale 2800-3200, aż do powrotu stada z wakacji. Wtedy obroty wzrosną i będzie trudniej manipulować W20 i ugrywać kontrakty, a to powoduje tylko jedno: konieczność bicia rekordów i powtórzenie majowej rozgrywki. Na to potrzeba jednak czasu, kasy i leszczy.
gabrik / 2006-08-06 23:45 / portfel / Wierny Forumowicz
jest super posty o tematyce giełdowej wywołują posty o piwku lub wodzie....hm?!(carlsberg,nałęczowianka)
KENOBI dystans już jest absolutnie nie wykluczyłem spadków ale daję podobną szansę póki co wzrostą,niestety moja sytuacja wymaga odemnie tak szczegółowego przewidywania ruchów rynku (nie mogę pozwolić sobie na grę średnioterminową)
Kenobi / 2006-08-07 01:28 / Uznany malkontent giełdowy
Bądż ostrożny - tnij straty, chroń zyski, uważaj na różne dziwne ruchy jakie mogą być wykonywane dla zmyłki. Po sesji w Stanach widać, że nie chce rosnąć, a nawet spada. Jak powiedziała w piatek przed końcem sesji czołowa prezenterka CNBC Maria Bartiromo - ludzie nie chcą kupować już akcji, indeksy próbują podtrzymywać jeszcze instytucje. Nie dziwię im sie, mogą obawiać się spadków. Gra krótkoterminowa w takiej sytuacji jest konieczna, choć trudno przewidywać każdy ruch. Niemniej więcej przemawia za spadkami - dywidendy zabezpieczone, wyniki zdyskontowane, być może, że i zyski zrealizowane. Okaże się to wkrótce, ale nie sądzę, żeby było możliwe w obecnej sytuacji ignorować sygnały z wiodących giełd na dłuższą metę.
Robbi / 2006-08-06 23:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mam pytanko.
Czy znana jest już data pierwszego notowania One-2-One, bo jakoś nie mogę nigdzie trafić na jakieś info?

A co do dnia jutrzejszego to raczej zaczniemy na plusie, co będzie dalej nie jestem pewien,ale sądzę że zamknięcie będzie w przedziale piątkowego zamknięcia i poniedziałkowego otwarcia, więc na niewielkim plusie ze wskazaniem na staknację i nudną sesję w oczekiwaniu na wtorkowe decyzje za oceanem.
Baryton / 87.207.167.* / 2006-08-07 01:26
3 dekada sierpnia mam i czuje ze bedzie jazda:-)
gabrik / 2006-08-06 23:46 / portfel / Wierny Forumowicz
o nudzie to zapomnij;-)
samuraj jack / 2006-08-06 23:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Myślę, że warto by było kontynuować to, co w ten weekend zaczęliśmy. Uwolnieni od trosk podejmowania decyzji w najbliższych godzinach pokusiliśmy się na głebszą refleksję.
Jak jeden z forumowiczów o to apelował, po komentarzu popołudniowym po piątku dokonujmy bilansu tygodnia i rozważajmy przyszłość w perspektywie dalszej niż jeden dzień

Dobrej Nocy wszystkim
lojka / 83.24.127.* / 2006-08-06 22:49
Nie dostałam odpowiedzi, idę spać.

Pa, pa
mysza / 2006-08-06 22:58 / portfel / Bywalec forum
Jest to chyba raczej bankrut,jeżeli masz akcje - to już nie masz wiele do stracenia, jeśli chcesz kupić - hm. to rokuje mniejsze szanse na wygraną niż ruletka.
Pozdrowienia
badylarz / 2006-08-06 22:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pośród nocnej ciszy posmarowałem się Vichy. I spać uciekam. Dobranoc Państwu
warren buffet / 2006-08-06 22:40 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
a nie twoja zona:) ?
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy