Forum Forum prawneCywilne

Reader's Digest - problem

Reader's Digest - problem

marioa / 2008-04-08 16:05
Witam

Nadmienię, że już przeszukałem portal money.pl (dział grupa pl.soc.prawo)jak i wiele innych stron związanych z tematem 'szachrajstwa' wydawnictwa Reader's Digest.

Piszę w sprawie, które dotknęła niestety moją kochaną babcię, która przez przypadek odebrała paczkę do RD. Akurat byłem wtedy, lecz w porę nie zareagowałem. Zorientowałem się już po podpisaniu przez nią pokwitowania odbioru.

Otworzyłem kopertę załączoną do sporej paczki. Okazało się, że 'blablabla, wygrała, bla". Jawne naciąganie. Niby nikt nie kazał płacić za odbiór paczki(tj. opcja opłata za pobraniem), lecz w kopercie znalazłem gotowe polecenie przelewu na kwotę prawie 70 złotych.
Paczki broń Boże nie otworzylem, w poleceniu przelewu znalazłem malutkimi literkami z boku 'Atlas Polski'. W paczce stuka pewnie jakiś kluczyk.

Co zrobić? Nie ma mowy o płaceniu za coś czego się nie zamawiało. Planuję skontaktować się w wydawnictwem poprzez Biuro Obsługi Klienta, telefon znalazłem dopiero na ich stronie internetowej, oczywiście - w papierach nie ma nawet śladu ewentualnego nr telefonu.

Mogę się zdecydować na odesłanie niechcianego towaru, zatrzymanie go i nie płacenie, lub nawet mogę kazać im go odebrać(czego nie zrobią). Boję się windykacji, jeżeli się nie zapłaci. 'Deadline' wpłacenia pieniędzy to 18 kwietnia.

Mógłbym od razu im to wysłać, lecz nie ma nigdzie adresu zwrotnego. Jedynie na kopercie była adnotacja o przegródce pocztowej w Raciborzu, bodaj. A na przekazach ichni sklep w Warszawie.

Zaznaczam, że nigdy niczego u nich nie zamawiała. Sytuacja to bez wątpienia po prostu szukanie frajera. Czy mają ewentualne prawo o cos pozwać, czego wymagać w takiej sytuacji?

Liczę na waszą pomoc i radę.

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
tola / 83.28.51.* / 2008-10-11 12:53
Twoja Babcia otrzymała od RD zaproszenie do udziału w Loterii. Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu nagród jest odesłanie do RD kuponów z przypisanymi Babci numerami a także zakup książki w cenie ok. 70 zł. Skoro Babcia otrzymała książkę tzn., że świadomie wyraziła zgodę na udział w loterii i tym samym powinna za książkę zapłacić. Sprawdź w dziale LOTERIA na stronach RD, bo jeśli Babcia zapłaciła za książkę to może wylosowała jakąś nagodę o której nie macie pojęcia. Życzę szczęścia.
marita / 83.3.182.* / 2008-12-22 18:42
właśnie mój syn który ma 10 lat otrzymał przesyłkę od tej firmy nigdy nie brał udziału w żadnej ich loterii i co wy na to?????????????
młodyyy / 87.205.246.* / 2008-10-02 08:35
Witam dla mnie jest to najbardziej dziadowska firma jaka tylko może być po prostu banda oszustów!
Szczęściara / 85.193.211.* / 2009-01-20 22:29
A ja dziś otrzymałam informację o udziale w loterii. Mam jeszcze dostać zółtą kopertę z numerem. Dobrze, że poczytałam o doświadczeniach innych, ale wygrać bym chciała, oczywiscie bez jakiegokolwiek zamawiania.
UWAGA / 77.253.106.* / 2009-10-03 15:12
nie licz na wygraną tylko kupuj towar to motto firmy i dobra reklama co wciąga ( wygrana) WIELKIE OSZUSTWO MIAŁEM WYGRANĄ DO DZIŚ NIE MAM SAMOCHODU kupił bym za towar który od nich kupiłem tyle że nie było by to nowe auto
sylviaaa_84 / 2008-07-04 13:53
A ostatnio do mojego chlopaka zadzwonila jakas dziewczyna i nakrecila go tak ze zamowil jakies tam majtki za 5 zl a przesylka prawie dyche. Po rozmowie z nim dowiedzialam sie, że poinformowała go ze rozmowa jest nagrywana a on sie zgodzil na ta wysylke. Poinformowala go tez ze nie trzeba placic listonoszowi za wysylke tylko faktura bedzie w srodku. Wkurzylam sie bo wiem na czym to wszystko polega. Pewnie tego nie bedzie mogl sie odgonic od takich niechcianych paczek z fakturkami w srodku:( Jeszcze ta paczka nie przyszla. Pewnie jak przyjdzie to prosto do skrzynki pocztowej ... alez dal sie naciagnac przez jakis milutki glosik dziewczyny ...:( Wiec co moge zrobic, skoro juz ta paczka przyjdzie aby zapobiec ewentualnym kolejnym wysylkom??? Pozdrawiam.
teresa12 / 78.88.36.* / 2009-01-18 10:15
nie rozumie na czym polega ta gra bo zawsze pisze że jestem potencjalnym zwycięzcą i co i nic? . Niby jest jakiś numer wyłoniony z grona potencjalnych graczy ale czy to mój to ja muszę odesłać numer przysłany żeby sprawdzić czy wygrałam. nonsens jakiś. dla mnie to proste jeśli wygrałam to wygrałam niech to nie będą krocie ale chociaż drobiazg. a tak to taka zabawa jak z dziećmi i chowanego.
Młody Rentier / 2008-04-09 10:40 / Bywalec forum
Nie ponosisz zadnej odpowiedzialnosci za paczke i nie mozesz poniesc zadnych kosztow zwiazanych z jej wyslaniem czy przechowywaniem. Jeżeli masz taka wole to mozesz ewentualnei zadzwonic do nadawcy i poinformowac ich ze paczka jest u ciebie i ze moga ja sobie odebrac. tak to wyglada pod katem prawnym.

Natomiast mi tez to wydawnictwo przesylalo swego czasu rozne glupoty i pamietam ze zawsze mozna tam bylo zamowic jakis atlas. Tak wiec porozmawiaj z babcia i upewnij sie czy napewno niczego im nie wysylala bo starsze osoby moga nei pamietac albo nawet nei zdawac sobei sprawy ze cos zamowily.
PawełGaweł / 83.26.242.* / 2011-03-22 13:42
Bo na dobrą sprawę to w wydawnictwie niema żadnych książek co by mnie zainteresowały wiec odradzam czegokolwiek kupować heh same o zdrowym żywieniu i jakieś inna śmieci ale mniejsza z tym cena książki jest z******** w porywaniu do kupna detalicznego w księgarni poza tym przesyłka 20 zł kurierem brak możliwości wybrania np poczty polskiej. teraz rozpoczęła się 25 edycja loterii tam do wygrania jest 1 nagroda 575 000 druga 60 000 trzecia 20 000 i 500 zegarków Tissot oraz możliwość wygrania hiper nagrody samochodu 2 są do wyboru lub kaska tzn 100 000 oraz jeżeli jest numer na blankiecie 8 000 na benzynę ale no właśnie jest ale trzeba zakupić atlas polski a ja mam w dupie atlas polski ;-D wkładam paszport finalisty z przyklejona naklejką do koperty "NIE" plus pseudo czek na 10 000 i odsysam nic nie płacąc i czytając regulamin i tak biorę udział w losowaniu głównej nagrody wspomniane 10 tysi wylosowane będzie 13 kwietnia 2011 r. i w ten sposób NIC zupełnie nic nie płacąc koperta do odesłania jest tez darmowa występuje w loterii o główną nagrodę i wspomniane 10 tysi po za tym wysyłam przed 24 kwietnia wiec jak wygram gówna hehe to jest 25 000 wpadnie bonusu.

aa i teraz ciekawostka od Pawła ;-) oni tak naprawdę maja teraz tylko te 10 000 tysi na kocie na losowanie 13 kwietnia aaa patrząc na regulamin losowanie mega kasy będzie 25 grudnia 2011 jak ludziska nakupujecie gównianych książeczek nabijecie im sakwę to wylosują nagrodę ;-) I już wszystko ludziska wiecie o loterii od a do z ;-)
Nie ponosisz zadnej odpowiedzialnosci za paczke i nie mozesz poniesc zadnych kosztow
zwiazanych z jej wyslaniem czy przechowywaniem. Jeżeli masz taka wole to mozesz
ewentualnei zadzwonic do nadawcy i poinformowac ich ze paczka jest u ciebie i ze moga ja
sobie odebrac. tak to wyglada pod katem prawnym.

Natomiast mi tez to wydawnictwo przesylalo swego czasu rozne glupoty i pamietam ze zawsze
mozna tam bylo zamowic jakis atlas. Tak wiec porozmawiaj z babcia i upewnij sie czy
napewno niczego im nie wysylala bo starsze osoby moga nei pamietac albo nawet nei zdawac
sobei sprawy ze cos zamowily.
marita / 83.3.182.* / 2008-12-22 19:18
właśnie mój syn który ma 10 lat otrzymał przesyłkę od tej firmy nigdy nie brał udziału
w żadnej ich loterii i co wy na to?????????????
geoda / 62.87.149.* / 2008-04-22 14:25
Tak , jak myślałam firma podobnie postępuje z innymi kilentami. Ja w swojej sprawie związanej z paczką walczyłam prawie rok, na koniec nie stać ich było nawet na słowo ,,przepraszam'' . Nie dajcie sie oszukiwać i straszyć windykacją.
Służę pomocą.
geoda65@tlen.pl
naciągany / 193.110.229.* / 2008-11-24 17:09
Ja również jestem tym "jeleniem ".Prawnik radzi odesłać w ciągu 10 dni" transakcja zostaje anulowana.Moja małzonka dostała loterię na którą się zgodziła, podająć numer i adres.Jest zarejstrowana pod nurerem na który przychodzxi paczka której nikt nie zamawiał. na kwotę 179zł.Nie jak to się stosuje w cywilizowanym kraju za zaliczeniem pocztowym,ale w środku jest książeczka opłat,lub czasami w kopercie na zewnątrz. Ja przyjałem tę paczkę nieświadomie bo żony nie byłow domu.Teraz muszę odesłać.Kłopot
kinia25 / 2008-06-13 10:38
wlasnie dostalam po raz drugi pismo od firmy windykacyjnej pierwszym razem zaplacilam ale dajcie spokuj mija 7lat od czasu gdy cos zamowilam w RD po 2 latach od razu zglosila sie firma z grozbami sadem i odsetkami zaplacilam dla swietego spokoju i troche ze strachu no ale minely trzy lata i znow mam pismo tym razem wlasnie za jakis atlas ktorego nie bralam atlas ponoc z 2002 wiec powinno byc przedawnione bo rachunki trzyma sie od 3-5lat wiec mam prawo ich juz nie posiadac...chyba poslucham was i nic nie zrobie dziwne ze RD nie wyslalo mi zadnego upomnienia,wezwania do splaty czy info ze skieruja sprawe do windykacji a na ich pismie jest ze mam sie kontaktowac tylko z nimi bo tylko oni posiadaja aktualne informacje dziwne co??RD ich nie posiada tylko jakas Lustitia pierwszym razem tez oni pisali do mnie...
Młody Rentier / 2008-06-13 11:00 / Bywalec forum
oj kina a ja chce od ciebie 10.000 zł też mi zapłacisz dla swietego spokoju?? Widac nei masz naq co pieniedzy wydawac, bylo trzeba te pieniadze co im zaplacilas dac na jkis do dziecka a nei jakims zlodziejom z RD czy jakiejs firmy windykacyjnej.
kinia25 / 2008-06-13 11:06
latwo ci naskakiwac na kogos kto sie wogole na tym nie znal i zostal potraktowany telefonicznie bardzo ostro nie bede przepraszac za to ze osiagneli cel i mnie wystraszyli ale nie chce sie bac ani byc frajerka oni chyba mysla ze jak raz zaplacilam to bede to robic ciagle ale NIE i zamiast na mnie naskakiwac moglbysd mi cos podpowiedziec co robic i wogole...
kinia25 / 2008-07-17 11:03
minelo dwa miesiace odkad dostalam pismo i cisza...smialam sie gdy przeczytalam je dokladnie poniewaz bylo tam ze jesli splace dlug w ciagu 14dni to umorza odsetki-przeciez te firmy zarabiaja na odsetkach wiec jak je umorza:)dwa to kazali kontaktowac sie w tej sprawie tylko i wylacznie z nimi poniewaz tylko i wylacznie oni maja dane na temat sprawy...przeciez to RD mialo dane i na pewno nadal je posiada ciekawe czy gdybym sie skontaktowala z RD czy nie okazaloby sie ze nie skierowali zadnej sprawy do tej firmy:) tak wiec macie racje NIE PLACIC za cos czego sie nie zamowilo a dadza ci spokoj:)
Młody Rentier / 2008-06-13 14:10 / Bywalec forum
juz w tym temacie napisalem co trzeba zrobic, a niestety tamtych pieniedzy co zaplacilas juz raczej nie da sie odzyskac, po jest to po prostu bezpodstawe wzbogacenie.

Znasz sie czy nie znasz na prawie dziwi mnie twoja naiwnosc ktos ci przesyla list ze masz zaplacic a ty potulnie placisz dla spokoju, to sie teraz nie dziw ze znowu pisza do ciebie o kolejna kase bo na ich miejscu zrobil bym to samo.
Oni na takich jak ty pewnie w ciagu roku kilka milionow zbieraja.
Młody Rentier / 2008-04-23 14:42 / Bywalec forum
tu nie ma co walczyc bo prawo jest po twoje. A straszyc to sobie moga windykacja, ja bym sie nawet cieszyl jak by mnie pozwali bo bym jeszcze na tym zarobil.
Tak wiec pomoc zbedna wystarczy robic tak jak napisalem wczesniej.
sisiya / 2008-04-25 18:33
mi właśnie zdarzyła się ta dziwna historia, pod moja nieobecność, ktoś z rodziny przyjął paczkę do mnie (jak nie trzeba płacić listonoszowi za przesyłkę brat przyjął ją i pokwitował)
wkurzyłam się jak ujrzałam te blankieciki do zapłaty, odesłałam im tą paczkę z powrotem na adres zwrotny który był drobnym maczkiem wpisany (adres w Raciborzu), z krótkim listem że sobie nie życzę żadnych nieokreślonych korespondencji bez mojej zgody i zamówień
zobaczymy jak się dalej sprawa potoczy, mam nadzieje że bez żadnych niemiłych sytuacji ....
lo7 / 83.29.48.* / 2008-08-23 17:10
jak sie skontaktowac z sisiya
Młody Rentier / 2008-04-27 21:53 / Bywalec forum
a nie masz na co pieniedzy tracic tylko za przysylki pocztowe?? nie musialas nic odsylac bo nie masz takiego obowiazku, wystarczy ze bys ich poiformowala ze maja paczke do odbioru w ustalonym terminie a ty jeszcze pieniadze tracisz.
sisiya / 2008-04-28 18:30
może i tak, pewnie masz racje szkoda 9,50,
ale byłam tak wkurzona że chciałam jak najszybciej pozbyć się tego badziewia
i mieć to z głowy
Sanek1990 / 87.116.245.* / 2008-07-04 13:43
Tez to dostalem ( w duzej zoltej kopercie), przeczytalem, posmialem sie i wyrzucilem do kosza
mala90 / 213.158.196.* / 2008-07-15 10:00
Mam poważny problem z RD. Moja babcia święcie wierzy, że coś wygra i cały czas zamawia różne książki, które praktycznie do niczego się nie nadają, nawet na papier toaletowy. Wydaje na to masę pieniędzy i nie chce wierzyć, że RD zwyczajnie ją wykorzystuje. Tych książek jest może już kilkadziesiąt. Prośby, groźby nie pomagają. Po prostu koszmar. Na dodatek babcia ma niewielką emeryturę i potem brakuje jej pieniędzy na lekarstwa czy inne potrzebne rzeczy. Co robić?
pokrzywdzony / 77.253.106.* / 2009-10-03 16:28
ja wygrałem wyraźnie było napisane auto . przysłali mi zamówienie żeby nadal zamawiać tyle że byłem oczekującym .wkurzyli mnie więc zerwałem z nimi kontakt .ostrzegam oszuści mamią wygranymi .ja nie mam samochodu a przysyłali mi zdjęcia i kluczyki plastykowe nie wiem poco .pokazać że ich na to stać.doczekałem się wygranej ilu jest takich którzy wirtualną wygraną może niech stronę założą żeby zobaczyć jak firma działa
I..ka / 87.205.183.* / 2008-10-21 19:07
ludzie! nie dajcie sie nabierać na takie numery! a babci powiedz zeby dała pieniążki biednym dzieciom
mxmxmxmx / 83.143.40.* / 2008-12-09 21:34
jedna podstawowa rada nie odpowiadać na korespondencję i nie przyjmować żadnych przesyłek -ksiązek nawet jeśli listonosz twierdzi ,że jest to darmowa przesyłka(w środku jest zawsze rachunek!) i skontaktować się z biurem obsługi klienta i złozyć rezygnację ze wszelkich usług i ofert wydawnictwa:))
Kizak / 194.187.75.* / 2009-01-21 17:08
odpisałem "adresat nieznany" i niecenzuralne słowo odzwierciedlające co powinni w takim momencie zrobić sami ze sobą :-)
maty 1223 / 217.149.246.* / 2008-12-28 15:44
Witam . Juz nie pamietam ale brałem udział w loteri i rejestrowałem sie i pisało ze dostane ksiazkę z rd i dostałem . Musze za nią pałacic 70 zł i niei wiem co z ym zrobić mam im to odesłać ??
admadm83 / 83.25.60.* / 2009-03-27 23:51
ja mam na to w******* rozmawialem z prawikim składa sie tak ze jest moim kolega i mówi ze oni tak robią strasza sadem przysyłaj juz gotowe wezwania czy jakos tak ale i tak nic z tym kikt nie zrozbi wam ;p olać z góry naprawde!!1
gienek66666 / 81.219.121.* / 2009-07-10 19:17
Kontakt do Biura Reklamy



Jolanta Gajewska
Dyrektor działu reklamy
tel. (48-22) 319 3280
e-mail: jolanta_gajewska@rd.com



Ewa Goliszewska
Kierownik d/s reklamy i PR
tel. (22) 319 32 83
e-mail: ewa.goliszewska@readersdigest.pl



Paweł Sztark
Dyrektor kreatywny
tel. (22) 319 32 85
e-mail: pawel.sztark@readersdigest.pl



Elżbieta Kyć
Kierownik ds. reklamy
tel. (22) 319 32 82
e-mail: elzbieta.kyc@readersdigest.pl



Jakub Henrewicz
Kierownik ds. reklamy
tel. (22) 319 32 84
e-mail: jakub.henrewicz@readersdigest.pl
kokosiako / 85.128.33.* / 2009-08-17 19:00
Wpis z KRS

READER'S DIGEST PRZEGLĄD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
REGON: 010664991

Członkowie reprezentacji:
Nazwisko lub Nazwa: Nazwisko drugi człon: Pierwsze imię: Drugie imię: Funkcja/stanowisko:
CHMIELARCZYK BOŻENA CZŁONEK ZARZĄDU
BENIAK LUBOŚ CZŁONEK ZARZĄDU



Sposób reprezentacj: CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE
Nazwa organu reprezentacji: ZARZĄD
Status OPP: NIE
Data wpisu do rejestru przedsiebiorców: 2001-12-07
Poczta: WARSZAWA
Kod pocztowy: 02-677
Nr domu: 7
Ulica: TAŚMOWA
Miejscowość: WARSZAWA
Gmina: M. ST. WARSZAWA
Powiat: M. ST. WARSZAWA
Województwo: mazowieckie
Forma Prawna: SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Rejestr: POZYCJA KRS W REJESTRZE PRZEDSIĘBIORCÓW


link bezpośredni : http://www.krs-online.com.pl/readers-digest-przeglad-spolka-z-krs-66946.html
Pikóć / 188.47.147.* / 2010-05-29 08:39
ja mam 12 lat (niedługo 13 ) zobaczyłem ankietę w postaci bankomatu patrze i do wygrania 570 patoli . zrobiłem to dobra koniec ankiety a wczoraj przychodzę z budy i tu paczka , ojciec się na mnie patrzy i pyta czy coś kupiłem ja muwię że nie . tata dzwoni do nich i muwi że nic nie zamawiali i że chce ten problem rozwiązać . a facet muwi ,że za tydzień dobiero zadzwonią . zamierzam to odesłać niech się walą ! .
dhl / 95.160.237.* / 2010-06-24 00:17
a ja te paczki doreczam i trzepie kasiore na naiwnych.... olejcie to ludzie hu.,a wam zrobia . dzienie mam po 10 paczek, z tego 5 wpadnie przewaznie babcie biora .... troche ich zal... ale za glupote sie placi
Golemek / 77.91.52.* / 2010-08-18 12:21
Ja już dosyc dawno wchodiłem w ankietę do wygrania 500tys złotych czy coś w tym stylu i przyszła mi duża żółta koperta powypełniałem wszystko i dałem na Tak !! a tu nagle za tydzien przychodzi kwit paczka do odebrania Reader Digest, nieodebrałem i odesłali paczkę, Ci ludzie są chorzy a ja płacic nie zamierzam.
martajna / 2011-01-09 22:34
a ja mam sprawę do Was wszystkich, oszukanych przed te wydawnictwo. czy ktoś posiada może list, dołączony do przysłanej paczki z książką? jest mi on niezbędny, a sama mam wielki problem z odnalezieniem go wśród dokumentów.
Monsteer / 83.29.213.* / 2011-01-11 22:04
Hej. Też jestem w "klubie" oszukanych. dostałem niezamawianą książkę " Sekrety najbardziej niezwykłych miejsc na świecie" i w paczce oprócz druczków opłat była tylko kartka "Kodeks Etyczny Wydawnictwa" (ale jaja! Oni sugerują, że mają jakiś kodeks etyczny). Na maila mogę Ci to podesłać zeskanowane. Mój adres Monsteer@interia.pl
Dostaję regularnie upomnienia do wpłaty 80zł, odpisuję, że niczego u Nich nie zamawiałem a moje dane wyłudzili zapraszając mailowo do udziału w "bezpłatnej loterii". Teraz już straszą windykacją. Muszę wyskrobać skargę do Rzecznika Praw Konsumenta bo mam już tego powyżej uszu.
klubowiczka / 193.34.0.* / 2011-02-18 21:03
Cześć,już nie jestem w "klubie" oszukanych po tym jak zobaczyłam w CAREFURże na wolno stojącym stoisku książki z RD od 80-100 zł. taniej niż nam sprzedawano wysyłkowo,a jeszcze bardziej mnie wyleczono,kiedy sprawdziłam ich ofertę z katalogu ZDROWIE,te same produkty możesz kupić na stronie www. laboratorianatury,tylko od 80-100zł. taniej,już jestem zdrowa-RD mnie nie interesuje,czego życzę i WAM
PawełGaweł2 / 83.26.242.* / 2011-03-22 13:44
Bo na dobrą sprawę to w wydawnictwie niema żadnych książek co by mnie zainteresowały wiec odradzam czegokolwiek kupować heh same o zdrowym żywieniu i jakieś inna śmieci ale mniejsza z tym cena książki jest z******** w porywaniu do kupna detalicznego w księgarni poza tym przesyłka 20 zł kurierem brak możliwości wybrania np poczty polskiej. teraz rozpoczęła się 25 edycja loterii tam do wygrania jest 1 nagroda 575 000 druga 60 000 trzecia 20 000 i 500 zegarków Tissot oraz możliwość wygrania hiper nagrody samochodu 2 są do wyboru lub kaska tzn 100 000 oraz jeżeli jest numer na blankiecie 8 000 na benzynę ale no właśnie jest ale trzeba zakupić atlas polski a ja mam w dupie atlas polski ;-D wkładam paszport finalisty z przyklejona naklejką do koperty "NIE" plus pseudo czek na 10 000 i odsysam nic nie płacąc i czytając regulamin i tak biorę udział w losowaniu głównej nagrody wspomniane 10 tysi wylosowane będzie 13 kwietnia 2011 r. i w ten sposób NIC zupełnie nic nie płacąc koperta do odesłania jest tez darmowa występuje w loterii o główną nagrodę i wspomniane 10 tysi po za tym wysyłam przed 24 kwietnia wiec jak wygram gówna hehe to jest 25 000 wpadnie bonusu.

aa i teraz ciekawostka od Pawła ;-) oni tak naprawdę maja teraz tylko te 10 000 tysi na kocie na losowanie 13 kwietnia aaa patrząc na regulamin losowanie mega kasy będzie 25 grudnia 2011 jak ludziska nakupujecie gównianych książeczek nabijecie im sakwę to wylosują nagrodę ;-) I już wszystko ludziska wiecie o loterii od a do z ;-)
Cześć,już nie jestem w "klubie" oszukanych po
tym jak zobaczyłam w CAREFURże na wolno stojącym stoisku
książki z RD od 80-100 zł. taniej niż nam sprzedawano
wysyłkowo,a jeszcze bardziej mnie wyleczono,kiedy
sprawdziłam ich ofertę z katalogu ZDROWIE,te same
produkty możesz kupić na stronie www.
laboratorianatury,tylko od 80-100zł. taniej,już jestem
zdrowa-RD mnie nie interesuje,czego życzę i WAM
9 10 11 12 13 14
na koniec starsze

Najnowsze wpisy