Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Religa w czerwcu ogłosi, co się należy w ramach składki

Religa w czerwcu ogłosi, co się należy w ramach składki

Wyświetlaj:
pck / 83.142.120.* / 2007-02-27 01:19
Podobno ma się w tym koszyku znaleźć Corhydron i pavulon + strzykawka, byś chory dziadu łóżka nie zajscywał.W katowickiem już zlikwidowano dyżury szpitali by czasem takiego durnia co zachoruje nie podrzucono z innego regionu bo to może się skończyć upadkiem szpitala.Najprawdopodobniej wszyscy z Katowic będą pili soki z marchwi by karoten zabarwił ich jak indian, wtedy obcego będzie można lepiej odrużnić i fora ze dwora.
olewator / 85.219.221.* / 2007-02-26 21:31
Przez tego cymbała tylko wzrosną oficjalne łapówki. Wszyskie pojęcia to ,, jakieś, niektóre, niepełne'' , takim ministrem to może być babcia klozetowa. Tyle uzdrawia tą słuzbę zdrowia , że bez komornika ani rusz . Ot specjalista.
mś / 217.113.225.* / 2007-02-26 20:23
A jaka kwota ze składki pójdzie na pensję dyrektora oddziału, pracowników i etc. ? Mam nadzieję, że podwyżki nie chce pan profesor. wrzucić do kosza wiklinowego, który już jest wart jak na tę jedną osobę 20.000 zł. ?
Czy innowacją w pracy naszego organu wykonawczego są jedynie nakładane opodatkowania, wskazywania limitów i wskaźnikłów ?
maniuś / 83.27.81.* / 2007-02-26 19:01
Religa i cała ta służba zdrowia to wielkie oszustwo i debilizm.Nie pierwszy raz biedne społeczeństwo jest okradane w majestacie prawa przez rządzących pajaców.A łapówki lekarze i tak będą brać.Szkoda czasu na dalszy komentarz o tej popapranej i złodziejskiej służbie zdrowia oraz nieudolnemy ministrowi.
wezyzyr / 212.76.37.* / 2007-02-26 20:39
ciekaw jestem jak będziesz śpiewał gdy zdarzy Ci się jakiś wypadek, oj jak bardzo kocha się wtedy składkową służbę zdrowia słysząc koszty każdego zabiegu, za który trzeba by zapłacić. A swoją drogą nie znam firm prywatnych, które chciałyby finansować profilaktykę - szczepienia dla dzieci itp. Allianz na pewno ubezpieczy a może Nationale Nederlanden? Zapytaj ich czy zechcą zamnim zaczniesz bredzić jak liberałowie, oni też miękną kiedy leżą chorzy i bezradni, ale dopiero wtedy, wcześniej są tacy jak Ty
maniuś / 83.27.122.* / 2007-02-26 21:20
Ja mam ten konfort życiowy że pracuję poza granicami tego ciemnogrodu i nie muszę kożystać z usług tej pogiętej i chorej służby zdrowia,a po za tym to ty jesteś skazany na tych konowałów i już zaczynaj zbierać kasę na łapówki dla nich bo inaczej to czekają cię objęcia kostuchy.To wtedu inaczej będziesz bredził i szybko ci się odechce miłości do tej popapranej słiżby zdrowia i tych konowałów mających ucho w kieszeni.Kochaj tych niedojdów,a zobaczysz jaj na tym wyjdziesz.
. / 2007-02-26 17:15 / ................
biedny mops doznal olsnienia.I co teraz powiesz,przyglupie ,ludziom,ktorzy placili skladki cale zycie??? I ktorym cale zycie wmawiano,ze za to bedzie w razie potrzeby wszystko.
Runcajs / 91.142.196.* / 2007-02-26 17:09
Mam nadzieję że równolegle z zawartością koszyka zostanie określoa jego cena po stronie ubezpieczonych i skońzy sie proceder zdzierania niebotycznej składki za nic.
Marqus / 212.244.191.* / 2007-02-26 16:32
upublicznienie finansów to krok milowy do prywatyzacji lecznictwa i to jest sedno sprawy - chociaż pewnie nie zdają sobie z tego sprawy.
Panter / 193.41.231.* / 2007-02-27 08:18
Tylko skończony idiota może twierdzić, że można czymkolwiek (nawet publicznym szaletem) zarządzać nie będąc skazanym na nieuchronną katastrofę przy całkowitej nieznajomości kosztów swoich usług. Każcie jakiemukolwiek przedsiębiorcy czy managerowi zarządzać jakąkolwiek instytucją i powiedzcie: "wasze usługi nic nie kosztują". Wyśmieje was i odeśle do wariatkowa. Służba zdrowia oprócz niewątpliwej funkcji społecznej funkcjonuje i podlega tym samym prawom rynkowym jak wszystko w gospodarce. Zaprzeczanie temu jest jak negowanie matematyki - świadczy o poziomie dyskutanta, ale nie zmienia faktów.
Marqus / 212.244.191.* / 2007-02-27 10:12
nie wiem czy do mnie pijesz z tym "dyskutantem", ale jak tak to znaczy, że nie rozumiesz słowa pisanego. Przecież jak wszyscy poznają koszty (o których piszesz) i porównają z np składkami i ofertą prywatnych ubezpieczeń i lecznictwa ( stanieją bo obecnie występuje dumping ) to powiedzą żeby szanowny Religa itp się wypchał.
Panter / 217.153.241.* / 2007-02-27 19:42
nie wiem czy do mnie pijesz z tym "dyskutantem", ale jak tak to znaczy, że nie
rozumiesz słowa pisanego.

Nie, to nie było do Ciebie tylko ogólnie - głos w dyskusji. Tak mi się napisało pod Twoim postem. Generalnie - uważam, że największym sukcesem tego rządu byłaby jego natychmiastowa dymisja, ale skoro to niemożliwe - niech chociaż wprowadzą część planu Religi jeszcze z czasów sprzed paru lat, gdy planował związać się z PO.
Panter / 217.153.241.* / 2007-02-27 19:35
To niech się wypcha. Ja sam najchętniej zrezygnowałbym z publicznej służby zdrowia gdyby tylko:
1. było mnie stać na leczenie prywatne (w moim przypadku całkowicie nierealne,bo gdyby leczyć mnie zgodnie z normami zachodnimi to kosztowałoby to jakieś 180 tys USD rocznie)
2. można byłoby zrezygnować. Przypomnę, że składki zdrowotne na ZUS są obowiązkowe bez znaczenia czy się ze służby zdrowia korzysta czy nie. W dodatku spod konkurencji państwowa służba zdrowia jest wyłączona. Więc wygląda jak wygląda. A tępaki obrażeni na liberałów niech się dalej obrażają. Odwlekanie wprowadzenia również w służbie zdrowia myślenia opartego na ekonomicznym rozsądku powoduje bezzasadny wzrost kosztów, także społecznych (wysokie składki, kolejki do specjalistów, łapówki) i przybliża nas wszystkich do upadku systemu. Koszyk świadczeń gwarantowanych to pierwszy (na razie tylko) krok w tym kierunku. Wreszcie wszyscy będziemy wiedzieli za co płacimy. Na razie będzie to tylko satysfakcja, bo nie można zrezygnować z płacenia, ale zawsze chociaż tyle. Polecam publikację prof Religi z miesięcznika "Nasz Rynek Kapitałowy" dodatek " Społeczeństwo Inwestorów", gdzie prof opisał swoją wizję systemu - bardzo rozsądną. Niestety w tym socjalistyczno-śledczym rządzie się tego nie osiągnie, ale może chociaż początek zrobią. Może będzie to ich pierwszy nieznaczny sukces po roku demolowania kraju?
Anest / 194.126.147.* / 2007-02-26 16:11
To jak to jest ? jednego dnia mówi sie,że pieniedzy jest dosc. A za pare miesiecy, ze trzeba wprowadzic koszyk i dopłaty. Moze czas najwyzszy zacząc mówic prawde dopóki wszystko sie nie rozsypie i podjąc wreszcie jakies działania np. mniejsze dopłaty ale bez wyjatku dla wszystkich. Nie czekaj Religa, aż wszystko walnie . Myśl.

Najnowsze wpisy