Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Religa: Trzeba zwiększyć składki na zdrowie

Religa: Trzeba zwiększyć składki na zdrowie

Money.pl / 2007-06-29 12:43
Wyświetlaj:
jakf / 62.29.134.* / 2007-07-02 17:11
o co k... chodzi czemu ten pajac wymyśla tylko podwyżki?? może se dietę obetnie?? Czemu mam płacić tą pieprzoną składkę zdrowotną jak do żadnego lekarza nie można się normalnie dostać???!!!!??? Raz na 5 lat chodzę do lekarza i jeszcze trzeba stać cały dzień w kolejce a wcześniej 4 miesiąe się zapisać.... to jest kpina!!! wolałbym nic nie dawać państwu i zapłacić idąc prywatnie - przynajmniej by mnie traktowali jak klienta a nie jak tego co przeszkadza wypić kawę. Nie dziwię się że tylu ludzi stąd wyjeżdża:/
jeszcze polak / 81.210.89.* / 2007-07-02 15:20
Tak to jest jak anestezjolog bierze sięz a rządzenie krajem, aktorzyny blizniacy rzadzą krajem, burak rządzi na wsi, a szkolnictwem zajmuje sie człowiek koń
porazka na całej lini
Kto ich k... wybrał ?
a jeszcze nam łaskawie dowalili euro 2012 toż to już smiech w całej europie będzie......
ludzie czy wam rozum odjęłło ?
ADAPL / 217.153.203.* / 2007-07-02 12:10
NIE WSZYSTKIE SZPITALE W POLSCE SĄ ZADŁUŻONE
MOZE TRZEBA BRAC Z NICH PRZYKŁAD , WYMIENIC
MENAGERÓW ,A NIE ZNOWU ŚCIĄGAC Z LUDZI.
PODWYŻKI DLA LEKARZY I PIELĘGNIAREK ?
A KTO ZAJMIE SIĘ WSZYTKIMI INNYMI KTÓRZY UTRZYMUJA RODZINY ZA 800,--, A ZA LECZENIE I TAK MUSZĄ PŁAĆ
ds / 212.160.143.* / 2007-07-02 09:35
przed kilkoma laty mówiono , że brak pieniędzy na wiele rzeczy , bo budżet dużo traci w związku ze zwrotami podatnikom wydatków na ulgę budowlaną i remontową teraz ulg tych nie ma a co się stało z tymi milionami , które zostają ????????????????? gdzie wyparowały???????
biuro10wp.pl / 83.24.168.* / 2007-06-30 20:11
Po tym co dzisiaj kaczor powiedział w Radomiu, zdecydowanie polecam następujące rozwiązanie: www.referendum2007.ogr/.
Posiadających własne Działalności Gospodarcze zapraszam na e-mail który jest w moim podpisie.
Dalej tak nie może być, oboje z żoną wpłacamy łącznie ok 800 zł składki zdrowotnej, a kaczor dzisiaj nazwał nas chamami i szatanami.
PRECZ Z KACZYZMEM.
biuro10@wp.pl / 83.24.168.* / 2007-06-30 20:16
miedzy 10 a w jest małpka
lekarz / 83.23.83.* / 2007-06-30 09:17
żeby wszystko grało trzeba wyrzucić z szpitali starych lekarzy komuszków i starych menadzerów ,którzy się dorwali do koryta przez ostatnie 18 lat , z nimi Panie profesorze nic nie da się zreformować ,trzeba im dać wędkę a ryby nie złowią sami
mocherek zoriętowany / 83.23.83.* / 2007-06-30 09:11
Panie Religa niech Pan nie odbiera sładki ubezpieczenia rentowego bo podatki w naszym kraju są tak wysokie że wystarcza na pokrycie tych swiadczeń tylko trzeba słuzbę zdrowia zreformować i ograniczyć wydatki państwa bo tam jest zbyt wielka rożrzutność
wisniox / 89.78.132.* / 2007-06-30 17:12
Uważam, że gdyby służba zdrowia działała trochę bardziej na zasadach biznesowych to dyrektorzy szpitali czy oddziałów NFZ by "wylecieli" z roboty nie realizując podstawowego celu czy zapewnienia świadczeń zdrowotnych swojemu podstawowemu klientowi - obywatelom. I gdyby tak kilku po kolei poleciało to by się troszkę nauczyli i z tym poziomem składki wystarczyło by na wszystko.
Gapiszon / 87.206.176.* / 2007-06-30 08:39
Polska to taki kraj gdzie nie umiejętności, ale układ i pęd do władzy wynoszą ludzi na ważne stołki. Pan był i jest doskonałym lekarzem, ale menedżer z pana żaden. W ten zgniły system służby zdrowia można wpompować dowolną sumę pieniędzy i wciąz będzie mało. Trzeba z tym wreszcie skończyć dla dobra wszystkich ludzi w tym kraju. Opieka zdrowotna musi zostać sprywatyzowana i to natychmiast. Wtedy skończy się marnotrwstwo i amatorszczyzna w zarządzaniu. Zaraz też się okaże, że pieniędzy na lepsze usługi i pensje jest znacznie więcej niż się wydawało.
Również ubezpieczenia zdrowotne należy sprywatyzować na wzór emerytalnych. Tu też tkwią rezerwy bo ZUS byle jak dba o pieniądze ubezpieczonych.

Sprzedać te zadłużone szpitale a nie pakować w nie publiczne pieniądze. Nowy właściciel sam sobie z tym poradzi. A tak włoży sie 4,5 mld zł i za jakiś czas sytuacja powtórzy się. Ciekawe, że aby leczyć musi być lekarz i nie może to być ktoś np. po studiach menedżerskich z doświadczeniem w zarządzaniu. Jednak aby zarządzać szpitalem nie musi być menedżer tylko może być jakiś lekarz, co nie ma pojęcia o zarządzaniu ale leczył ludzi przez wiele lat.
Curzon / 83.26.222.* / 2007-07-02 12:19
Cytat: "Polska to taki kraj gdzie nie umiejętności, ale układ i pęd do władzy wynoszą ludzi na ważne stołki."
Zgadzam sie w 100%. Jestem inzynierem i pracownikiem naukowo-dydaktycznym. W Polsce przez 20 lat nie doszedlem do niczego , ani na uczelni ani w przemysle. Nazywalo sie, ze to dlatego, ze bylem bezpartyjny, wiec "nieprawomyslny".
Nastepne 20 lat zycia spedzilem w swiecie anglosaskim. Od razu zostalem profesorem. Zarabialem kupe forsy jako pracownik uczelni i jako konsultant rzadowy.. Wszyscy mnie szanowali, dostalem zgraniczne odznaczenia. Wrocilem na meryture do Polski, bo stac mnie na to (tu emerytow sie okrada). Chce byc blizej rodzinnych grobow i starej, dobrej Ojczyzny.
Tu niby ustroj sie zmienil, ale wszystkie wady polskiego charakteru, jak w cytacie z Pana wypowiedzi, sa bez zmian. God Save Poland! ( and protect it from Poles)
Bernard+ / 83.30.209.* / 2007-07-02 10:38
Cóż się dziwić wszak, aby być operatorem wózka widłowego trzeba mieć uprawnienia a aby je uzyskać trzeba zdać egzamin i przejść badania psychotechniczne. W Polsce, aby być prezydentem lub wicepremierem i ministrem nie trzeba nawet matury. A przypomnę cytat miesiąca „"W normalnym kraju mężczyzna bez konta, żony i prawa jazdy jest zerem - a w Polsce - Premierem". Jacy posłowie tacy managerowie państwowych przedsiębiorstw i instytucji. Każdy, kto choć trochę uważał na wykładach wie, że każdy pracownik najemny zawsze dąży do racjonalizacji swojej postawy. Jeżeli rezultat w postaci płacy miesięcznej jest stały i niezmienny oraz niezależny od wyników to racjonalna postawa nakazuje minimalizację wysiłku. Tak jest z małymi wyjątkami u wszystkich zatrudnionych wg tabel zaszeregowań w sferze budżetowej. Masz umowę lub powołanie na stanowisko i już masz stałą pensję, która wzrasta, co roku o wysługę lat i masz 13-stkę nawet, gdy na żadną nagrodę Twoje roczne wyniki nie zasługują. Bo jak płaca dyrektora szpitala zależy od wyników w postaci wielomilionowego zadłużenia szpitala, którym kieruje kolejny lekarz bez wiedzy o organizacji, zarządzaniu i ekonomii? Brak związku pomiędzy wysokością płacy a wynikami ekonomiczno społecznymi pracy rodzi postawy roszczenia wyższych płac, bo inni więcej zarabiają to ja również powinienem. Więc ktoś powinien mi dać podwyżkę a najbardziej podatną na takie żądania jest władza, która ma zebrane od wszystkich obywateli miliardy podatków i rozdaje je po uważaniu, kierując się wyłącznie subiektywną oceną, że trzeba dać tym, którzy są groźni dla utrzymania się przy władzy a innym można nic nie dawać tylko podnosić obciążenia. tymczasem w zdrowym systemie motywacyjnym podwyżke trzeba wypracować a strajkuje się wtedy gdy pracodawca mając wyższe efekty z pracy pracowni9ków nie chce się z pracownikami tymi efektami podzielić. Rozmawiałem ostatnio z chirurgiem twarzowo szczękowym, który po stażu w USA powrócił na wakacje do Polski a od sierpnia wyjeżdża do Anglii na kontrakt.
Na stażu za swoje stypendium mógł utrzymać w USA żonę i dwoje dzieci na poziomie takim jak w Polsce, ale przez 10 godzin dziennie był w klinice i przez 6 do 8 godzin intensywnie pracował przy stole operacyjnym. Jak się wyraził „amerykanie orali nim jak wyrobnikiem na taśmie produkcyjnej”. Poznał nowoczesny sprzęt nauczył się wielu nieznanych w Polsce procedur medycznych potrafi z wprawą wykonywać wiele zabiegów i operacji, ale nie będziemy mieli z tego pożytku my Polacy, bo Anglicy zaproponowali mu kontrakt w klinice za 8000 funtów na miesiąc gdyż na wyspach brytyjskich jest tylko około 200 takich specjalistów. Czy chciałby pracować w Polsce? Owszem, ale wtedy, gdy jego płaca będzie porównywalna do specjalisty w GB a nie do płacy lekarza w wiejskim ośrodku zdrowia. Problemem jest to, że płace lekarzy i pielęgniarek są w Polsce bardzo spłaszczone i ktoś, kto umie tylko przepisywać aspirynę i wystawiać zwolnienia lekarskie oraz skierowania do specjalistów zarabia niewiele mniej niż Ci najlepsi specjaliści w Polsce. A płaca pielęgniarki, która w centrum kardiochirurgii pracuje z lekarzami na sali operacyjnej podczas operacji na otwartym sercu nie jest większa niż pielęgniarki, która tylko waży pacjentów na oddziale interny i wykonuje zastrzyki w powiatowym szpitalu mającym 35mln. długu, bo wskaźnik obłożenia łóżek wynosi tam 45% a nikt z lekarzy tłumacząc się brakiem sprzętu nie podejmie się bardziej skomplikowanych operacji. Znam z autopsji taką sytuację, że gdy 6 lat temu do takiego powiatowego szpitala sponsor kupił laparoskop to przez 9 miesięcy nie wykonano nim żadnego zabiegu, bo nikt nie umiał. Jeżeli tam zostaną średnie płace podwyższone tak samo jak w szpitalu klinicznym akademii medycznej to personel tego szpitala będzie zadowolony a my pacjenci nic z tego nie będziemy mieć. Wniosek: system musi być tak zmieniony żeby pieniądze z ubezpieczenia zdrowotnego szły za pacjentem do szpitala i przychodni, którą wybrał pacjent a nie były rozdzielane wg limitów ilości zakontraktowanych procedur ustalonego przez urzędników NFZ. Pomieszanie podatków z składkami wyrządza wiele zła rozregulowując i tak już niesterowalny system i czyniąc go niewydolnym. Bo wszak za składkę należy się usługa objęta ubezpieczeniem a podatek płaci się za darmo. Trzeba, więc spowodować, aby „ubezpieczenie zawsze znaczyło ubezpieczenie a podatek znaczył podatek. Niech znów prawda zawsze prawdę znaczy, bo teraz jest tyle prawd ile stołków, które dają tytuł do otrzymywania wysokich lub niskich pensji w sferze opłacanej z podatków i składek obowiązkowych pozostających bez związku z wartością i efektami wykonywanej pracy.
jarek11 / 83.17.216.* / 2007-06-30 08:27
Tak pAnie religa zabrac wszystkim,dac pielegniarka,popieram,ta sklepowa czy krawcowa i tak ma za wiele po co jej te 800 zl zabrac i dac pielegniarka po 3000!
jarek11 / 83.17.216.* / 2007-06-30 08:27
Tak pAnie religa zabrac wszystkim,dac pielegniarka,popieram,ta sklepowa czy krawcowa i tak ma za wiele po co jej te 800 zl zabrac i dac pielegniarka po 3000!
radix / 83.10.194.* / 2007-06-29 21:03
Innymi słowy, cała reforma służby zdrowia będzie polegała na wyciągnięciu większej kasy z portfela Kowalskiego. Zamiast o wiele mniej inwazyjnej laparoskopii, będzie się teraz pacjenta otwierać. Nie jest ważne, że taki pacjent jest o wiele bardziej narażony na infekcje, że musi być dłużej hospitalizowany i że jest to po prostu większe obciążenie dla organizmu. Bogatsi zapłacą, a ci, których nie będzie stać, niech sobie leżą w szpitalu i drżą, żeby im się gangrena nie wdała. Brawo, panie Religa.
Glazurnik / 83.9.77.* / 2007-06-29 19:05
A ja proponuję skończyć z tym kanciarstwem i okradaniem ludzi przez lekarzy. Skończyć z pracą w szpitalu za pieniądze społeczne i prace w tym samym czasiem jako gabinet prywatny. Skonczyc z naciąganiem pacjentów na kasę. Ustalić stwakę zapłaty lekarzoiwi za godzine pracy tak jak wszyscy pracownicy w innych branżach. Dlaczego lekarz za wizytę bierze 100 zł albo i wiecej za parę minut wizyty? Skończyć z tym trzeba raz na zawsze.A nie tylko straiki bo im zawsze mało. Im nigdy nie bedzie dosyć. A zawsze tylko mało i mało. Mnie glazurnika nie stac na kupno co dwa lata lub trzy nowego sampchodu. Mnie nie stac na kupno dzieciom za gotówke mieszkań i samochodów. Mój syn zdał maturę a ja glazurnik nie jestem w stanie zapewnic mu utrzymania na studiach.Może jakis doktorek zamieni sie ze mna na pobory a zobaczymy jak doktorek bedzie szczesliwy na pensii glazurnika.
biuro10wp.pl / 83.24.151.* / 2007-06-29 19:19
Gościu, Ciebie nie stać na nic, dlatego że nie potrafisz zagospodarować tego co zarabiasz. Każda wolna chwila i jesteś pod kioskiem z piwem.
Ja z kolei znam takich glazurników, co jeżdżą jeszcze lepszymi samochodami niż lekarz. Zastanów się ,co robisz?
Junosza / 83.22.27.* / 2007-07-02 08:53
biuro10wp.pl - jesteś kolego b. płytki, nie obrażaj innych tylko weź się do roboty!
biuro10@wp.pl / 83.24.172.* / 2007-07-02 15:58
Ale ja nie narzekam. O co Tobie chodzi? Zdaje się że Ty nie masz co robić.
gratka / 87.205.165.* / 2007-07-01 18:10
Ja tak się zastanawiam, w jakim to jeszcze zawodzie można się spóźnić godzinkę lub dwie (nieraz to obserwuję), potem od razu wziąść się za herbatkę, śniadanko. Potem może z jeden pacjent żeby można było z godzinkę porozmawiać z przedstawicielem handlowym jakiejś firmy farmaceutycznej. I WSZYSTKO TO W CZASIE PRACY - PACJENT PRZECIEŻ MA CZAS MOŻE POSIEDZIEĆ W POCZEKALNI PÓŁ DNIA A CO TAM....
A jak już człowiek się dostanie to usłyszy, że właściwie to takie lub takie badanie przydało by się ale .....
Glazurnikowa / 83.30.79.* / 2007-06-30 01:13
A ja się zgadzam z glazurnikiem! Ze szpitali się zwalniają, a prywatę dalej prowadzą albo na wczasy jadą bo to przecież wakacje. A prywatną wizytę w czasie godzin pracy w szpitalu też miałam z odpowiednim hasłem - "u mnie wizyta kosztuje". Jeżeli Ciebie stać na taki luksus jak lekarzy to pewnie jesteś jednym z nich bo ja pracuję uczciwie od rana do wieczora, pod budką z piwem nie stoję, a też nie mogę sobie na wiele rzeczy pozwolić.
zdrowia życzę / 83.10.26.* / 2007-06-30 16:18
dziw sie dalej:))
jesli chcesz miec dalej lekarzy za darmo w panstwowych jednostkach to nalezy im sie placa jakie chca i koniec......
jesli szpitala na nich nie stac to beda pracowac prywatnie i nikt ich nie zmusi do powrotu do kołchozu:)))
zrozum glazurniku i glazurnikowa, ze jak pracodawca nie zaplaci to oni odejdą do prywaty a w szpitalach będą was leczyc salowe( nic im nie ujmując). mozecie im grozic kamaszami a oni bedą tylko w swoich gabinetach lub za granica.................... to w waszym interesie jest aby mieli najwieksze pensje bo wtedy nie odejda!!!! ZROZUMCIE TO!! to wam powinno zalezec zeby zarabiali bardzo duzo!!!! kapujecie??? czy wciaz żółć zazdości wypływa??
i smieszne jest ze nie akceptujesz 100 pln za wizyte. nie podoba sie nie plac, nie chodz do lekarza, przeciez sam wiesz jak sie leczyc:)))
PS: jak mi padnie pralka i wzywam mechanika to place mu 150 i nie grymasze...........
biuro10wp.pl / 83.24.132.* / 2007-06-30 07:13
Zastanów się,...co robisz i jak?
neoboy / 2007-06-29 18:21
ja proponuję żeby 'zwiększyć składki na walkę z paleniem'
jwb / 83.24.151.* / 2007-06-29 17:33
Jeszcze jedno. Proponuję: www_referendum2007_pl
Do dzieła.
jwb / 83.24.132.* / 2007-06-30 07:15
Sory,...wkradł się błąd: www_referendum2007_org/
jwb / 83.24.151.* / 2007-06-29 17:14
Wykaz świadczeń gwarantowanych został zmiejszony, ale składkę należy podnieść. Świetnie!!
Oprócz tego że płacę składkę zdrowotną łącznie z żoną ok 650 zł i praktycznie nic w zamian nie mam, dodatkowo za 94,40 zł miesięcznie wykupiłem prywatne ubezpieczenie zdrowotne i mam dostęp bez żadnych kolejek prawie natychmiast do wszystkich usług medycznych, bez limitów, wszystkich specjalności, do tego laboratorium oraz dwa razy przegląd stomatologiczny. Okazuje się że można za takie pieniądze świadczyć takie usługi i to na b. wysokim poziomie.
Tylko prywatne ubezpieczenie zdrowotne rozwiąże problem. Proponowałbym wyłączyć 1/3 składki zdrowotnej i każdy za te pieniądze miałby obowiązek ubezpieczyć się prywatnie, natomiast 2/3 niech idzie na NFZ.
Anes / 194.126.147.* / 2007-06-30 05:43
Ma Pan racje ale to dotyczy leczenia pozaszpitalnego.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy