Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Religa: Polska służba zdrowia jak amerykańska

Religa: Polska służba zdrowia jak amerykańska

Wyświetlaj:
Darczyńca / 193.151.55.* / 2007-01-26 13:28
Już ktoś wcześniej z Polski chciał zrobić Japonię. Panie Ministrze odrobinę wyobraźni bo naród naprawdę posiada tę umiejętność. Polecam obcięcie osobówki z budźetu organu ustawodawczego i wykonawczego i NFZ. W końcu Dyrektorzy oddziałów nie muszą mieć pięciu cyfr w wynagrodzeniu miesięcznym i pozostali "wyróżnieni" urzędnicy. Państwo macie, być może mniej ( dochądzące do pięciu cyfr), ale wszelkie bonusy, z których korzystacie na codzień rekompensują wszelkie wydatki. Proponuję pensję : odrobinę większą od minimum i pozostawienie kosztów rzeczowych na tym samym poziomie, a z pewnością nie będzie nowatorskich - z chmur pomysłów na uzdrowienie czegoś, co jest zepsute od zarodka.
AntyPO-pulista / 212.244.189.* / 2007-01-22 10:38
...proponuję cenzus majątkowy, rządy oligarichii a dla biednych tylko felczerów, trampki i polipirynę - broń Boże nie "S", bo z solidaryzmem się będzie lumpom-bezrobotnym kojarzyć - przecież biedni są bo super inteligientne lenie z nich i darmozjady i pijusy same o!!! Jak by chcieli to wędkę by wzieli i na ryby poszli a nie w kolejkę do MOPS-u...,
Wiwat liberalizm a la Polaco... jak zwariować i aberować to na całego!!!
...a propos: ile za psychanalizę i elektrowstrząsy dodatkowo będzie trzeba płacić?, bo jestem chętny panie R.!!!
111 / 212.122.215.* / 2007-01-20 16:40
Płacąc ca 7 zł ? Kolejne kpiny - ja co miesiąc płace stokilkadziesiąt zł zdrowotnego które systematycznie co trzy miesiące rośnie a poziom usług maleje - kolejne chamskie metody wyłudzenia pieniędzy. Znieść zdrowotne i dać możliwość ubezpieczenia zdrowotnego każdemu indywidualnie, rozp..irzyć ten NFZ to droga do poprawy a nie kolejne mżonki tym razem o Ameryce - Panie R lepszy był z Pana kardichirurg niż minister - mnie uczono od małego abym robił to na czym się znam i potrafię Pana widać nie.
potencjalny pacjent / 83.21.249.* / 2007-01-19 20:53
Panie Religa, szukanie podobieństw, a już wszczególności
naszej służby zdrowia do amerykańskiej dowodzi o Pańskim chorym umyśle i szukaniu sposobu na zamazywanie naszych patologii . Po pierwsze, amerykański lekarz nie pozwoli sobie na odejscie od łóżka chorego. po drugie, lekarz, który w diagnozie, albo w leczeniu popełnia błąd jest poprostu karany przez sądy koleżeńskie. W naszym przypadku koleżeńskość polega na kryciu błędów kolegi. Po trzecie, nasi lekarze zostają lekarzami, w większości dlatego, że jest to jakiś prestiż, który daje władzę nad pacjentem i jego rodziną. Po czwarte, łapownictwo w ameryce nie istnieje ponieważ lekarz robi wszystko, aby ratować chorego i większość tamtych lekarzy zostaje lekarzami z powolania. U nas, wbrew wrzaskowi jaki robicie - dla pieniędzy. Po piąte, żaden lekarz w stanach nie może palić papierosów, ani w pracy, ani w domu. A Pan panie Religa co? mało, ze palacz to jeszcze moczymorda. Niech Pan się tylko zastanowi: ilu pacjentów umiera z opilstwa naszych lekarzy i na dodatek niedouczenia. Czy w Stanach, do których pan chce naszą służbę zdrowia porównywać jest coś takiego możliwe jak łódzkim pogotowiu, I nie dajmy się zwariować, takie postępowanie dotyczy lekarzy w całej Polsce. Straciłem Mamę, przez gówniarza ktory jest synem VIPa, próbowałem interweniować u Pana dr Frankiewicza, niby rzecznika pacjenta, który okazał sie też zwyczajnym oszustem - obiecywaczem. Uważam, że pan pierwszy, w tym rządzie, powinien podać się do dymisji staruszku i zająć się wnukami.
111 / 212.122.215.* / 2007-01-20 16:30
Brawo. Dodam jeszcze;
- tylko u nas lekarz nadzorujący i ODPOWIEDZIALNY za pracę zespołu pogotowia ratunkowego wyrokiem jak ostatnio zostaje wręcz oczyszczony z winy i odpowiedzialności a skazani najwyższymi wyrokami (zresztą słusznie) zostają jedynie sanitariusze wykonujący zalecenia i zlecenia lekarza karetki !!!!!!!! Wszyscy bandyci z zespołów łódzkich karetek uśmiercający chorych winni być skazani na dożywocie bez względu na stanowisko - szczególnie lekarze związani przysięgą Hipokratesa !!!!!
- wtedy docent dziś sława łódzkiej kardiochirurgii i kardiologii ode mnie zarządał zapłaty ogromnej na tamte czasy (rok 1992) kwoty za łaskawe ewentualne wszczepienie z państwowego banku protez zastawki serca - niestety nie było mnie wówczas stać na taką kasę i żona zmarła.....
Mżonki o amerykańskiej służbie zdrowia - Pan Panie Religa żyje chyba nie w tym samym kraju co ja. Amerykę dla prominentnych to my już mamy - Pan i pańscy zastępcy przy zezwoleniu i aprobacie PIS-u chcecie dalej nas wyskubać z ostatnich groszy nie dając nic wzamiam.
antyPiSuar / 85.222.25.* / 2007-01-20 09:49
Do potencjalny pacjent; znajmość tematu na postawie filmu USA "Gorący dyżur" lub niemieckiego odpowiednika "Medicopter". I wszystko było by pięknie gdyby się Pan poleczył w USA. Zagalopował się Pan i to poza granicę warte komentowania. Lepiej zostaw Pan komentowanie opieki zdrowotnej. No i ten tekst o leczeniu z powołania, jak słowo daję nie lubię ideowców pod każdą postacią, bo oni to bydują komory gazowe i wożą na Sybir. Do lekarza pójdę takiego, który jest po prostu dobry w tym co robi. A co do osobistego przeżycia to współczuję i może Pan założyć sprawę cywilną. Są prawnicy, którzy już żyją z tego w Polsce.
wyjade stad / 213.158.196.* / 2007-01-19 23:28
A ja jestem mlodym lekarzem...
Nie pije, nie pale, do pacjentow podchodze z szacunkiem i dlatego szybko stad wyjade.
Dlaczego? Bo to wlasnie na zachodzie lekarz ma prestiz. U nas juz dawno go stracil.
Tam lekarz nie pozwoli sobie na traktowanie siebie jak smiecia. Tutaj czesto tak sie (dzieki rzadzacym i czesto pacjentom) czuje.
Bo tam ciezko pracujac stac mnie na godne zycie. Tutaj zarabiam 1000 zl i wypruwam z siebie flaki zeby zapewnic zycie mojej mlodej rodzinie.
I zgadzam sie ze tam dba sie o jakosc w pracy i w leczeniu. W Polsce wiekszosci na tym nie zalezy.
Zaraz po studiach czlowiek ma wiele zapalu i energii do pracy - szybko go traci widzac jak traktuje sie jego inicjatywe.
A Pana Religi tez nie lubie...
drzewo-15 lat w zawo / 62.21.77.* / 2007-01-22 20:50
Siły i wytrwania...gdziekolwiek nie pojedziesz niestety będziesz tym..obcym...Przykre że tu i teraz we własnym kraju człowiek nie ma godnych warunków do pracy i godnej za nią płacy...Leczenie powinno przestac być w tym kraju "służbą" lepiej dla nas i dla chorych żeby stało się rzetelnym rzemiosłem wykonywanym w warunkach przyjaznych dla wszystkich, w atmosferze szacunku i zaufania...cóż jest inaczej...
potyencjalny pacjent / 83.21.235.* / 2007-01-20 06:18
Wyjade stąd - drogi młody lekarzu, najgorsz we wszystkim jest to, ża najbardziej wy chcecie sie nobilitować, a no to, niestety trzeba zasłużyć. Młody lekarzu, przecież mogłeś, tak jak ja, wybrać inny kierunek studiów i wcale nie sądzę, abyś wówczas był lepiej traktowany niż teraz, tyle że teraz, jako lekarz możesz uciekać się do szantażu, a kanalią, byłbyś w każdym zawodzie. Gdybyś studiował medycynę z powołania, twoją satysfakcją, na pierwszym miejscu bałaby pomoc choremu, taraz satysfakcjonuję cię jedynie pensja. I jeszcze ci powiem, że na szacunek trzeba zasłużyć. Nie sądzę abyś był o wiele lepszy o tych lekarzy z Łodzi. Jestem zwolenników waszych wyjazdów i chciałbym aby do Rosji, bo tam będziecie truć naszych wrogów, ale uważam, że najpierw powinieneś zapłacić za studia.
Chcemy uczyć ludzi z powiłaniem, a nie karierowiczów z czworaków, którycgh przodkowie osigagali najwyższy status stajennego. Cześć draniu.
młoda lekarka / 85.198.245.* / 2007-01-25 20:30
czy " człowiek z powołaniem" nie zasługuje na godne życie dla siebie i swojej rodziny??????ja też jestem młodą lekarką, bez zamiaru wyjazdu za pracą za granicę, pełną energii i niestety z niepoprawnym optymizmem, bo naprawdę lubię tą swoją pracę,ale niech mi powie każdy potencjalny pacjent jak mam utrzymać swoja rodzinę za 1000zł miesięcznie????
Irlandia / 83.6.73.* / 2007-01-20 11:29
Co kieruje człowieka w USA żeby zostać lekarzem-dostatni byt i prestiż.I nie gadaj mi tu o powołaniu. W wydaniu polskim to nie powołanie ale forma niewolnictwa.
Co do studiów - odrobiłem to w 1 rok gora2 - bo przez ten czas państwo okradało mnie z pieniędzy.
Dług więc spłacony i żegnajcie pajace- czekajcie na szamanów ze wschodu. Ja właśnie pakuję walizki i żegnam ten żałosny niewolniczy CYRK .
LENIN / 83.238.240.* / 2007-01-23 22:58
wyjedż ćwoku i obyś sam musiał sie tam ,na zachodzie leczyć!
antyPiSuar / 85.222.25.* / 2007-01-20 09:41
Do potencjalny pacjent; Pan nie jest "potencjalny", Pana choroba to nieznajmość tematu oraz wychowanie za komuny gdzie elita pisać się uczyła, a inteligencja to wróg klasowy. Nie będę tu się rozpisywał o ochronie zdrowia i uzasadniał, że zarówno system zdrowotny jak i wtórnie praca niektórych lekarzy wymaga poprawy. Prawa dochodzenia szkód- tak to też w Polsce temat tabu. Jednak uzasadnianie, że lekarz ma leczyć z powołania to jest tak durne hasło, że szkoda słów. Trudno wybić debilom do głowy, że jak lekarz idzie do supermarketu to jakoś nie bardzo może wyjechać z pełnym koszykiem okazując prawo wykonywania zawodu ekspedientce. Załatw Pan to a wtedy będziesz chrzanił o powołaniu. Idź też na msze i zapytaj, ilu czarnych za kaplańska posługę nie bierze nic. Tu wyjątek Dominikanie, dla nich jedynych mam szacunek.
Polak to ja / 87.205.79.* / 2007-01-19 10:01
Witam serdecznie
niestety problem z słuzbą zdrowia nie jest taki łatwy jak się wydaję. Niektórzy przed-piszący pisali o ubezpieczeniach prywatnych, tak,to byłoby najlepsze, tylo że jest wielkie ALE. TO ubezpieczpieczenie byłoby najkorzystniejsze dla ludzi mlodych i zdrowych, a co z emerytami, rencistami i ubogimi?? Oni mieli by zostać na garnuszku państwa, bo nie stać ich byłoby na oplacenie składki?? W takim wypadku ZUS zbankrutuje w 1-mc. Zgodnie z zasadą placebo, 80% świadczeń wypłacanych jest 20% społeczeństwu (emeryci i rencisci oraz przewlele chorzy itd.). W tym jest problem, co zrobić tymi 20% procentami które generuje najwięcej kosztów. Myślicie że jakaś prywatna firma ubezpieczeniowa zaproponuje im składkę do zaakceptowania, opowiedz jest prost -NIE, oni są nieubezpieczalni i będą musieli zostać na "państwowym". Wszyscy narzekają, krzyczą i negują, proponują wpowadzić ubezpieczenia prywatne, ale nikt nie widzi prawdziwych problemów. Chciało by się powiedzieć, że to takie polskie.

Pozdrawim
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-01-18 10:02
"Profesor dodał jednak, że zostanie stworzona lista najlepszych szpitali. I to do nich mają trafiać pacjenci dodatkowo ubezpieczeni. Zbigniew Religa podkreślił, że lista najlepszych szpitali nie będzie ustanowiona raz na zawsze. Po jej powstaniu, zacznie się konkurencja pomiędzy szpitalami. "

Konkurencja? A mi wtedy wielki kaktus na ręce wyrośnie. Dyrektor szpitala pomyśli sobie dokładnie tak:
"A na cholerę mi dodatkowy problem z rozwydrzonymi klientami (zapłacili więcej, więc będą chcieli gwiazdki z nieba), a i tak już teraz w szpitalu brakuje miejsc."

Co za przymulony socjalista z tego Religi...
sts / 84.205.195.* / 2007-01-18 16:37
Szanowny NoDucks-u. Mam w głębokim poważaniu służbę tzw. zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności, ponieważ należę do tej cwanej części społeczeństwa, która wypięła tę część ciała,co ja wiem, a wy rozumiecie, na wyżej wzmiankowana "służbę", ponieważ leczę się sam... I to z jakim skutkiem!!! Za pomocą metody BSM, propagowanej przez p. Lewandowskiego z Warszawy. 2 lata temu, po 3 operacjach i zawale byłem wrakiem, ponieważ leczyli mnie konowały, nawet z tytułami dr.n.med! Teraz jestem zdrowy nareszcie i mamy z żoną ok 400zł więcej, ponieważ nie wydajemy ani grosza hienom w aptekach. Kto ciekawy - www.samoleczeniebsm.pl Pozdrówka dla cwanych, szczególnie tych w zaawansowanym wieku.
Marek123321 / 83.21.65.* / 2007-03-17 09:04
Zgadzam się z Tobą w pełni - znam 2 przypadki wyleczenia guzów nowotworowych tą metodą! Trzeba czasu i przestrzegania pewnych zasad, a efekty są ZADZIWIAJĄCE!! Świat koncernów farmaceutycznych ległby w gruzach gdyby ta wiedza była powszechna!
oburzony / 83.15.89.* / 2007-01-18 10:00
Minister Pracy chce nas okraść z OFE, a Pan wymyśla kolejne podatki (wyższe OC i dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne) zamiast reformować służbę zdrowia i uszczelnić system. Obywatele tego nie zaakceptują i ten rząd musi odejść. Gdzie to tanie państwo? Na wojnę w Afganistanie i Iraku to nie brak pieniędzy !!!
MN1 / 80.51.231.* / 2007-01-18 09:30
Mam blisko do Goerlitz. Pracują tam już polscy lekarze. W Polsce zaś są niemieckie firmy ubezpieczeniowe.
Po co mi ten ZUS? Jak tak dalej pójdzie, to z powodu ZUS Śląsk odłączy się od macierzy.
antyPiSuar / 198.155.189.* / 2007-01-18 09:10
Znieść obowiązek składki zdrowotnej. Podpiszę cyrograf z Państwem Polskim, że będę leczył się sam. Za te składki co odprowadzane są przeze mnie miesięcznie wykupię sobie polisę na wszystkie usługi medyczne 24h i 7 dni w tygodniu. Rząd o tym wie, ale nigdy do tego nie dopuści woli obracać moimi składkami, kraść 3/4 z tego, potem NFZ marnotrawić a nwiększość niegospodarnych szpitali załatwi resztę. I tak właśnie się to odbywa, a obywatelom wciskają kity, że problemem jest to że składka jest za niska. Panie Religa wraz z Zytą Gilowska nadajecie się na ministrów ale propagandy!
MP / 195.90.107.* / 2007-01-20 10:35
Podaj dane takiej firmy ktora zapewnia wszystkie uslugi medyczne 24/7 na terenie calego kraju.
antyPiSuar / 85.222.25.* / 2007-01-20 14:55
Do MP: i za granicą pajacu... nie wiem jak na chleb zarabiasz ale domyślam się, że niewiele płacisz podatków a tym samym składki zdrowotnej. Ja w każdym miesiącu oglądam swój pasek i widzę ile miesięcznie mnie kosztuje coś czego nigdy nie otrzymam. Wiem, że łatwo Ci o solidarnym państwie mówić, bo pewnie liczysz, że ktoś w ramach solidarnego państwa zapłaci za Ciebie. Tu nie Szwecja, tu Ci podatek zabiorą ale nie dadzą tego na co płacisz. Jesteś albo beton albo jedno mówisz a drugie robisz. Może kręcisz własny biznes płacisz parę setek podstawowego ZUS i minimalne zdrowotne i się cieszysz, że to Ty kradniesz a nie Ciebie okradają.
PS
wybacz ostry ton wypowiedzi, ale jakiś czepliwy
MP / 195.90.107.* / 2007-01-20 17:34
Ostry ton bylby do przyjecia gdyby prowadzil do odpowiedzi na pytanie.
Pan sie nagadal a na pytanie nie odpowiedzial.
antyPiSdzielec / 84.205.195.* / 2007-01-18 16:22
O, cholerka, to jest rozwiązanie, ale masz szanowny antypisuarze rację, to jest niewykonalne. Pozdro
Kero niezwerbowany / 87.205.79.* / 2007-01-18 08:30
"Gość Sygnałów wyjaśnił, że dodatkowe ubezpieczenie nie oznacza otrzymywania lepszych leków, czy przyjęcia poza kolejnością do placówki zdrowia. '

To już teraz nawet Religa bierze się za podnoszenie podatków.

Proponuję by tego schorowanego na chorobę społeczną człowieka umieścić w jakimś domu opieki i niech go tam sobie nadzoruje po swojemu.
sts / 84.205.195.* / 2007-01-18 16:24
Obym doczekał czasów, Kiedy Religa zmieni nazwisko i doda sobie drugie "i"
jamin / 2007-01-18 09:04 / portfel / Bywalec forum
to może w drugą stronę - niech będzie możliwość rezygnacji z obowiązkowej składki (np. po okazaniu zaświadczenia o ubezpieczeniu zdrowotnym w prywatnej służbie zdrowia) :)
entuzjasta / 62.111.137.* / 2007-01-19 08:30
jamin - wchodzę w to rozwiązanie. I to właśnie stworzy konkurencję - systemu zorganizowanego przez dobrowolne składki obywateli z systemem wszechopiekuńczego systemu opieki - nad moimi pieniędzmi.

Najnowsze wpisy