Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Religa: Trzeba zwiększyć składki na zdrowie

Religa: Trzeba zwiększyć składki na zdrowie

Money.pl / 2007-06-29 12:43
Wyświetlaj:
DA-old / 195.225.71.* / 2007-06-29 17:09
Nie tędy droga!!!

Jak Religa zreformuje służbę zdrowia, głównie poprzez prywatyzację. Zmie sposób korzystania ze świadczeń (pełna ewidencja dostęna dla każego) o wydatkac, leczeniu, badaniach i ich koszcie to wdedy mogę zapłacić więcej. A tak znowu będę płacił więcej otrzymując nic lub prawie nic a lekarze nadal będą strajjkować o wysokie (zbyt wysokie) zarobki. W ostatnich dwóoch latach składka wztosła o 1,25% a i tak lekarzom i pielęgniarkom nie wystarcza. Bo po drodze sami je kradną...

Relidze mówię NIE!!!!!!
Anest / 194.126.147.* / 2007-06-30 05:45
Na złodzieju czapka gore da,da
francik / 85.219.221.* / 2007-06-29 17:09
Dziadek umiera a jeszcze przedżeźnia, będzie w grobie , a ślad swego gówna w postaci podatku zostawił na lata..
Zgiń ,przepadnij............. ty zmoro kierowców.
Lorunia / 91.94.70.* / 2007-07-02 14:15
Tylko kto ma je płacić ? Bardzo bogaci nie chcą , robi się zaraz ogromny krzyk ! Wygląda na to że ci najmniej zarabiający swoimi podwyższonymi składkami uzupełnią brakujący kapitał w służbie zdrowia . Co tam ! jak ma 1000 zł na miesiąc jakaś powiedzmy kasjerka to ją stać na to aby przez parę lat nie dostać podwyżki . Bo przecież po takiej podwyżce dla służby zdrowia wzrośnie składka ZUS dla wszystkich . Przedsiębiorcy obciążeni dodatkowymi powinnościami nie będą mogli podwyższyć swoim pracownikom . Mówiąc krótko wzrośnie średnia krajowa , zadowoleni będą pracownicy służby zdrowia , a reszta cóż jak nie ma siły nacisku będzie grzebać w śmietnikach !
WydymanyPrzez IV RP / 208.66.78.* / 2007-06-29 16:54
Wprowadzić prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Jak ktoś chce zostaje w ZUS jak nie ubezpiecza się prywatnie. I wie za co płaci. Ja płacę do ZUS a i tak rodzina leczy się prywatnie, bo terminy i jakość w NFZ są żenujące.
SVDSF / 195.116.46.* / 2007-06-29 16:51
a ja uwazam ze Pan religa jest popaprancem i swirusem...SPRYWATYZOWAC SLUZBE ZDROWIA TO JEDYNE ROZSADNE WYJSCE W TYM KRAJU KRETACZY NACIAGACZY I ZLODZIEJII
sceptyk / 2007-06-29 16:39 / Tysiącznik na forum
Ile razy jeszcze będą oddłużane szpitale?
Po każdym oddłużeniu następne jest jeszcze większe!

W tej gigantycznej czarnej dziurze jaką jest tzw. "bezpłatna" służba zdrowia topi się pieniądze już 4 lub 5 pokolenia. I NIGDY tych pieniędzy nia ma dosyć!
Jeżeli "na zdrowie" zapłacimy nawet 100% podatku (zabiorą nam CAŁE dochody), to państwowa SZ i tak wszsytko zmarnotrawi!
No, drobna poprawka: państwowa SZ do spółki z profesorsko-docencko-ordynatorską mafią.

Panie Religa!
Dołaczył pan swoją wypowiedzią do takich wielkih grabieżców jak Engels, Lenin, Stalin, Minc i Lange:
znowu próbuje mnie pan okraść z ciężko zarobionych i raz już wysoko opodatkowanych pieniedzy!
Dość!
SoZa / 88.199.93.* / 2007-06-29 16:35
Veni - Rolnicy jęcza na pogodę bo to od niej zależy ich sukces lub porażka. Kto nie mowi że źle, każdy chciałby lepiej - nie każdemu jest jednak dane. Każdy wybiera swoją drogę w zyciu i musi przez nią przebrnąć.
Wracając do tematu to Popieram - niech każdy ubezpiecza się na własną rękę. Ile trzeba czekać na specjalistę - na pewno nie tyle co Religa!
Do tego jeszcze lekarze którzy niejednokrotnie mając własne kliniki jęczą że im mało. Dlaczego w tym kraju jeżli ktoś nie kombinuje dostaje po dupie od prawie wszystkich?
Wiechs / 87.205.161.* / 2007-06-30 00:33
Święte słowa SoZa . A panu Relidze podpowiem: zwiększyć składki zdrowotne razy trzy i DAĆ ku.... lekarzom razy trzy. Oczywiście pod przymusem bo tak jest szlachetniej.. Czy ten jełop Religa nie widzi ,że to czysta komuna, która prowadzi do zapaści kraju i jego finansów. Jutro Państwo dop..... nową akcyzę na paliwo a lekarze przyjdą pod sejm, że znów " nie wychodzą na swoje "
Po kilkudniowej wizycie w Irlandii... / 193.0.242.* / 2007-06-29 17:57
#############################################

Praca w służbie zdrowia to bardzo dobry wybór!

PROBLEMEM JEST PAŃSTWO,
które za wszelką cenę chce kontrolować wszystko i wszystkich, przy okazji marnotrawiąc nasze ciężko zarobione pięniądze!

BIERZMY PRZYKŁAD Z IRLANDII,
której rząd wtrąca się do gospodarki tylko gdy trzeba ją jeszcze bardziej zliberalizować.

Czy wiecie, że w Dublinie początkujący LEKARZ DOSTAJE NA RĘKĘ 8,000 EURO na miesiąc?!? (to 32,000zł)

Czy wiecie, że w Irlandii zarabiając do 13,000zł (3300 Euro) na miesiąc NIE PŁACI SIĘ PODATKU?!?

KOPIUJMY IRLANDZKI SPOSÓB RZĄDZENIA,
po co jechać do Irlandii, zróbmy ją u siebie!

#############################################
Kto mnie popiera niech się pod tym podpisze!!!
#############################################
poziom-gt / 83.27.195.* / 2007-06-30 08:48
czlowieku zarób u nas 13 tysiecy zlotych:>

u nas to nie ma szansy powodzenia gdzie polowa spoleczenstwa zarabia od 1000 do 2000 a malo tego sa jeszcze osoby zarabiajace po 800zl (230 Euro)!! Chłopie co ty porownujesz. Przeciez polska jest 3 swiatem Europy przez tych zarańców w rządzie. I moim zdaniem to wszystko nie ma szansy powodzenia. Nie w takim stanie rzeczy jaki mamy teraz. Za malo kaski zarabiamy.

A co do lekarzy To wqr.... mnie niesamowicie. Kosza kase na prawo i lewo i jeszcze im malo a do tego przyjdz do gabinetu i otrzymaj jakies skierowanie. Malo tego jak tam wchodze "na Kase" to czuje sie jak niepotrzebny pacjent. Lekarz bada mnie 7 minut i zdazy w tym czasie jeszcze przepisac recepte. Heh jak ma watpliwosci to pisze lekarstwa ale badan dodatkowych nie zrobi. Ciule nie lekarze. Bycie lekarzem to SLUŻBA a nie prywata. Tak to sie nazywa o ile wiem SŁUZBA zdrowia. A nasz kraj ostatnio zrobił sie SŁUŻBA dla lekarzy bo czy chcesz czy nie to musisz sie wywiazac ze swiadczen dla nich.
basior / 81.186.239.* / 2007-06-30 10:37
NFZ płaci za taką wizytę lekarzowi 7 zł brutto w tym koszty gabinetu i rejestracji to proszę powiedzieć ile minut wykształconego lekarza można kupić za ok3,50 netto.To jest wina systemu a nie lekarzy
veni / 87.204.241.* / 2007-06-29 16:18
Niech rolnicy zaczną prowadzić gospodarstwa jak każdy kto prowadzi działalność gospodarczą, niech zapłacą tyle ile inni czyli min ok 800 pln miesięcznie to zobaczą jak trzeba myśleć aby mieć na tą składkę, a tak upał źle, deszcz pada źle ciągle im źle i ciągle im daj, a ja prowadząc własną działalność nie dostaje żadnych dotacji. Nie mówie że mają łatwo ale dostają dużo więcej od państwa niż kto inny kto prowadzi normalną firmę, a gospodarstwo to przecież też jest firma która coś produkuje i sprzedaje, więc dlaczego mają podlegać innym zasadom ubezpieczeniowym. A tak swoją drogą po co zus/krus niech każdy sie ubezpieczy gdzie chce (tylko żeby musiał) i problem z głowy, wtedy i ceny ubezpieczeń prywatnych spadną i koszty leczenia i się rozwali bezdenny worek zwany zus/krus.
azz / 83.23.128.* / 2007-06-29 17:53
Kiepsko bo to że mają ubezpieczenia za pieniądze robotnika mogą zwadzięczać tylko Gierkowi. To właśnie Gierek powołał rolniczą kasę ubezpieczeń i emerytury dla prywatnego majątku w zamian za przekazanie go rodzinie. Zapomnieli niektórzy że majątek swój zawdzięczają ustawie z 22 lipca 1945r. o nadaniu ziemi chłopom.
Dziś nawet nie chcą płacić składki w takiej samej wysokości co inni obywatele, no za wyjątkiem księży bo za nich płaic państwo, tzn. my wszyscy wierzący i niewierzący, przedstawiciele innych religi również składają się na składki rentoew dla tych panów. Od majątku kościelnego nie płacą podatków, od darowizn też nie, tylko z ZUS przeznacza się 20ml zł na budowę Świątyni Opatrzności..... a prokurator bada gdzie się podziała ta kasa......... kraj samych dziwolągów. Składka od OC, a 20% CIT zminiejszył Belka pracodawcom i ani jedno miejsce pracy nie przybyło, dziś zmniejszają składkę i znowu g....... z tego będzie a nie miejsca pracy.
Wierząca / 83.30.79.* / 2007-06-30 01:35
Należałoby się trochę podszkolić w kwestii opłat jakie odprowadzają księża , a nie opierać się na plotkach. Nie jest mi także wiadomo aby w naszym państwie obowiązywał podatek tzw.kościelny więc jak mogą utrzymywać parafie osoby niewierzące. A może jest na odwrót?Azz historią się zajmujesz a teraźniejszości nie znasz.
dzeku / 195.94.208.* / 2007-06-29 16:13
Jak zwykle trzeba siegnać do naszej kieszeni. Już widzę jak Mały z brachem kombinuje. Podwyższyć składkę - TAK. Odliczyć od podatku - NIE ALBO ŚMIERĆ.
reglan / 89.78.12.* / 2007-06-29 16:06
Nie można przejść obok takich deklaracji obojętnie. Widocznie panminister za krótko leżał w szpitalu , albo nie na tym oddziale!? Pieniędzy należy szukać owszem,ale tam gdzie one są czyli w NFZ-tach. Dlaczego sprzataczka czy kierowca w NFZ-cie zarabia neto powyżej 2000 zł/ DLACZEGO DYREKTORZE nfz-TÓW ZARABIAJĄ PO KILKADZIESIĄT TYSIĘCY, DLACZEGOI CI SAMI DYERKTORZY ZWRACAJA DO SKARBU PAŃSTWA "ZAOSZCZĘDZONE " NA LEKARZACH I PIELĘGNIARKACH PIENIĄDZE? Niech Religa szuka pieniędzy w swojej kieszeni a nie w kieszeni podatników i tak stanowczo zbyt mocno obciążonych finansowo przez państwo niespawiedliwości i bezprawia
AndyBis / 83.31.184.* / 2007-06-29 15:00
Oskładkować rolników! Niech chamy wiedzą, że nic za darmo!
SoZa / 88.199.93.* / 2007-06-29 15:29
Sam jesteś Chamem - szufladkowac ludzi jest bardzo prosto -chciałbyś żeby tak mówiono i o Tobie?

Zlikwidować obowiązkowe ubezpieczenie - niech kązdy placi za siebie. Ostatnio nasiliły się moje problemy z sercem, oczekiwanie na badania Państwwo to ok mca, a czekanie na specjalistę to ponad 6mcy! Co miałem robić - wyjąłem kapuste z kielni i prywatnie 500 zł na badania i jeszcze leki. Więc pytam - po co płacę te skladki?
glazurnik / 83.9.77.* / 2007-06-29 19:18
kolego SoZa płacisz składkę by doktorki mieli domy samochody luksusowe, domy wyposażone na najwyższym standarcie swiatowym, by ich dzieci studiowały za darmo, Płacisz by doktorek wraz z rodzina jeżdzxili na wczasy do super hoteli. A ty kolego bedziesz miał wczasy dwa metry pod ziemią, wypoczniesz soboie wtedy ile chcesz az ci boki pogniją od lezenia a ciałko cała robaczki zjedza. I bedziesz najszczesliwszy wtedy człowiekiem na wczasach pod ziemnych
+med / 83.22.5.* / 2007-06-29 22:48
Bo tak jest na całym .świecie i tak ma być.Jak ci serce zacznie nierówno bić lub uwięźnie przepuklina to sobie przypomnij soje bezczelne słowa.A propos............ ja jadę na Barbados w tym roku, a terminy przyjęć mam końcówkę listopada .
biuro10wp.pl / 83.24.151.* / 2007-06-29 19:40
Glazurnik, już Tobie pisałem,..bierz się do rooty, Ty zakichany rzemieślniku.
AndyBis / 83.31.184.* / 2007-06-29 15:42
O.K.
poniosło mnie, Sorry wszystkich rolników, ale czy nie mam racji?
Zwolennik Samoobrony / 88.199.125.* / 2007-06-29 15:58
Pocałujata wójta w dup... możecie sie pienic na forum a ja z cała rodzina lecze sie za 380 zł składki rocznie :) Bolcie frajerzy na mnie :) mozecie co najwyzej mi naskoczyc, nasz rzad :)
AndyBis / 83.31.184.* / 2007-06-29 19:35
jednak to CHAMY, cofam swoje Sorry, Nedługo już waszego rządu, do chlewa i gnój wybierać
kpiarz / 83.7.142.* / 2007-06-29 19:48
Słusznie niech odpalą trochę na skłdkę zdrowotną z Unijnych dotacji, które dostają. Teraz to CHAMSTWO się śmieje a najwięcej to oni lekarzom wciskają, po pół wieprza nieraz, a podobno chodowla się nie opłaca, sianie zbóż itp. i td. Lepperiada i tyle:)
Bodek2 / 80.68.236.* / 2007-06-29 15:15
Nie nazywałbym ich chamami. Raczej naiwniakami, bo głosują na populistów, a nic w zamian nie mają... przy okazji, żeby ci populiści mogli się obłowić, również zwykli rolnicy mają za darmo opiekę medyczną
jaano / 2007-06-29 14:52
Jedyne co trzeba zwiekszyc to skladki ZUS rolnikom!! a w zasadzie rozwalic Kruz!! i niech wszyscy placa normalny i nizszy ZUS - czemu wszyscy robotni maja utrzymywac nierobow??? popieprzony kraj...
Bernard+ / 83.30.209.* / 2007-07-02 10:48
Cóż się dziwić wszak, aby być operatorem wózka widłowego trzeba mieć uprawnienia a aby je uzyskać trzeba zdać egzamin i przejść badania psychotechniczne. W Polsce, aby być prezydentem lub wicepremierem i ministrem nie trzeba nawet matury. A przypomnę cytat miesiąca „"W normalnym kraju mężczyzna bez konta, żony i prawa jazdy jest zerem - a w Polsce - Premierem". Jacy posłowie tacy managerowie państwowych przedsiębiorstw i instytucji. Każdy, kto choć trochę uważał na wykładach wie, że każdy pracownik najemny zawsze dąży do racjonalizacji swojej postawy. Jeżeli rezultat w postaci płacy miesięcznej jest stały i niezmienny oraz niezależny od wyników to racjonalna postawa nakazuje minimalizację wysiłku. Tak jest z małymi wyjątkami u wszystkich zatrudnionych wg tabel zaszeregowań w sferze budżetowej. Masz umowę lub powołanie na stanowisko i już masz stałą pensję, która wzrasta, co roku o wysługę lat i masz 13-stkę nawet, gdy na żadną nagrodę Twoje roczne wyniki nie zasługują. Bo jak płaca dyrektora szpitala zależy od wyników w postaci wielomilionowego zadłużenia szpitala, którym kieruje kolejny lekarz bez wiedzy o organizacji zarządzaniu i ekonomii? Brak związku pomiędzy wysokością płacy a wynikami ekonomiczno społecznymi pracy rodzi postawy roszczenia wyższych płac, bo inni więcej zarabiają to ja również powinienem. Więc ktoś powinien mi to dać a najbardziej podatną na takie żądania jest władza, która ma zebrane od wszystkich obywateli miliardy podatków i rozdaje je po uważaniu, kierując się wyłącznie subiektywną oceną, że trzeba dać tym, którzy są groźni dla utrzymania się przy władzy a innym można nic nie dawać tylko podnosić obciążenia. Rozmawiałem ostatnio z chirurgiem twarzowo szczękowym, który po stażu w USA powrócił na wakacje do polski i od sierpnia wyjeżdża do Anglii na kontrakt.
Na stażu za swoje stypendium mógł utrzymać w USA żonę i dwoje dzieci na poziomie takim jak w Polsce, ale przez 10 godzin dziennie był w klinice i przez 6 do 8 godzin intensywnie pracował przy stole operacyjnym. Jak się wyraził „amerykanie orali nim jak wyrobnikiem na taśmie produkcyjnej”. Poznał nowoczesny sprzęt nauczył się wielu nieznanych w Polsce procedur medycznych potrafi z wprawą wykonywać wiele zabiegów i operacji, ale nie będziemy mieli z tego pożytku my Polacy, bo Anglicy zaproponowali mu kontrakt w klinice za 8000 funtów na miesiąc gdyż na wyspach brytyjskich jest tylko około 200 takich specjalistów. Czy chciałby pracować w Polsce? Owszem, ale wtedy, gdy jego płaca będzie porównywalna do specjalisty w GB a nie do płacy lekarza w wiejskim ośrodku zdrowia. Problemem jest to, że płace lekarzy i pielęgniarek są w Polsce bardzo spłaszczone i ktoś, kto umie tylko przepisywać aspirynę i wystawiać zwolnienia lekarskie oraz skierowania do specjalistów zarabia niewiele mniej niż Ci najlepsi specjaliści w Polsce. A płaca pielęgniarki, która w centrum kardiochirurgii pracuje z lekarzami na sali operacyjnej podczas operacji na otwartym sercu nie jest większa niż pielęgniarki, która tylko waży pacjentów na oddziale interny i wykonuje zastrzyki w powiatowym szpitalu mającym 35mln. długu, bo wskaźnik obłożenia łóżek wynosi tam 45% a nikt z lekarzy tłumacząc się brakiem sprzętu nie podejmie się bardziej skomplikowanych operacji. Znam z autopsji taką sytuację, że gdy 6 lat temu do takiego powiatowego szpitala sponsor kupił laparoskop to przez 9 miesięcy nie wykonano nim -żadnego zabiegu, bo nikt nie umiał. Jeżeli tam zostaną średnie płace podwyższone tak samo jak w szpitalu klinicznym akademii medycznej to personel będzie zadowolony a my pacjenci nic z tego nie będziemy mieć. Wniosek: system musi być tak zmieniony żeby pieniądze z ubezpieczenia zdrowotnego szły za pacjentem do szpitala i przychodni, którą wybrał pacjent a nie były rozdzielane wg limitów ilości zakontraktowanych procedur ustalonego przez urzędników NFZ. Pomieszanie podatków z składkami wyrządza wiele zła rozregulowując i tak już niesterowalny system i czyniąc go niewydolnym. Bo wszak za składkę należy się usługa objęta ubezpieczeniem a podatek płaci się za darmo. Trzeba, więc spowodować, aby „ubezpieczenie zawsze znaczyło ubezpieczenie a podatek znaczył podatek. Niech znów prawda zawsze prawdę znaczy, bo teraz jest tyle prawd ile stołków, które dają tytuł do otrzymywania wysokich lub niskich pensji w sferze opłacanej z podatków i składek obowiązkowych pozostających bez związku z wartością i efektami wykonywanej pracy.
Floyd / 2007-06-29 14:52 / Tysiącznik na forum
Za PRLu towarzystwo w białych kitlach pracowało za $ 20 i siedziało jak myszy pod miotłą, a teraz jak zhardzialo.
No i te argumenty nie do odparcia: Bo tak chcemy w przeciwnym wpadku to ....
Dziwiłbym się gdyby inne grupy zawodowe np. nauczyciele nie postawili podobnych warunków.
Może czas wracać do PRLu to wszyscy będą grzeczniejsi.
olek1w / 83.31.55.* / 2007-06-29 14:42
chyba zes och**** !!!! jak wczoraj zobaczyłem ile mi i żonie co miesiać odcinaja na ten motłoch to w przyychodniach wystaje to myślałem ze wyjde z siebie.
(LeniN) / 83.238.240.* / 2007-06-29 16:29
sam jesteś motłoch! - to są chorzy ludzie.Życze ci abyś musiał sam tak wystawać po kolejkach w przychodniach!
Bodek2 / 80.68.236.* / 2007-06-29 15:17
No właśnie. A do tego im więcej kto płaci, tym rzadziej korzysta... (tak mam ja - opiekę medyczną zapewnia mi pracodawca, a do tego płacę zus, nfz, podatki od abonamentu)
Kero niezwerbowany / 213.238.126.* / 2007-06-29 13:07
Ostatnie podrygi R3eligi.
Teraz to już mu wszystko jedno co będzie się o nim mówiło bo jego miernej jakości kariera polityczna już jest właściwie na finiszu.
Żałosny minister i żałosne pomysły.
swd / 83.30.68.* / 2007-06-29 12:45
Tak, pewnie zwiększyc składki!
Jak nie ma pieniędzy to zwiększyć składki. Tak jest najłatwiej dobrać sie do portfela przeciętnego obywatela.

Najnowsze wpisy