Forum Forum finansoweKredyty

Rezygnacja z ostatniej transzy w NORDEA

Rezygnacja z ostatniej transzy w NORDEA

hoody / 217.149.240.* / 2010-01-15 19:15
Witam Wszystkich,
Z kredytu w NORDEA została mi do wykorzystania ostatnia, 5% transza w wysokosci 21.000. Odbiór mieszkania ma byc w środe 20.01. Do tego czasu na pewno nie zdązymy załatwic tej raty (tym bardziej ze budowa sie opóźniła i musze złożyć podanie o przełożenie terminu złożenia aktu notarialnego) wiec wyłożę ja z własnych pieniędzy.
Pytanie jest następujące - czy kiedy bede miał juz klucze do mieszkania w kieszeni i wszystko rozliczone z deweloperem warto pisac podanie o tą ostatnią transzę? (Dodam ze tych pieniędzy nie bede potrzebował na wykończenie itp.)
Czy bardziej opłącalne jest zmniejszenie kwoty kredytu?? Pani z Nordea powiedziała oczywiscie ze "szkoda by było rezygnować z tej transzy..." ale nie do końca jej ufam:)
kredyt: ok 470000 pln w chf na 100% wartosci nieruchomości, oprocentowanie 1%+1%(do czasu wpisu do ksiąg)+0.25%(do czasu spłaty 20% wartosci)=2,25% w chwili obecnej.
Wyświetlaj:
1cosmo / 195.164.255.* / 2010-01-15 19:40
Jasne, że lepiej mieć mniej do spłaty, a jej szkoda bo dostanie prowizję od mniejsze kwoty prawdopodobnie ;). Rada jest moja taka, że jak masz pieniądze to je wyłóż i zmniejsz kwotę lub jak masz potem zaciskać pasa to poproś o przesunięcie terminu.

Ps. kto teraz bierze i po co kredyt w CHF, nawet pomimo że całkiem niezłe oprocentowanie? Oj ktoś Ci źle doradził.
Hoody / 217.149.240.* / 2010-01-17 08:08
Kredyt był brany w 01.2008. Wtedy to jeszcze sie opłacało. Zastanawiam sie tylo czy rezygnacja z transzy nie oznacza jakichś kar? umowa mowi o opłacie w przypadku wczesniejszej spłaty wiecej niz 30% przed upływem 3 lat. moja ostatnia transza to znacznie mniej. czy to mozliwe ze się przed tym nie zabezpieczyli???
1cosmo / 89.75.198.* / 2010-01-17 13:10
Nie miałem nigdy takiej sytuacji jak Pańska w Nordei, więc do końca nie wiem. Procedura jest taka, że składa się podanie o zmniejszenie kwoty kredytu, podpisuje się stosowny aneks do umowy i nie powinni robić problemów, zwłaszcza iż jest to tylko 20 000 PLN. Jeżeli pojawią się jakieś niejasności, to od razu będzie Pan wiedział jak traktować ten bank. Taki ruch nie podlega zapisowi w umowie o wcześniejszej spłacie, ponieważ zmniejsza Pan kwotę kredytu, a nie go spłaca czy nadpłaca.

Aha, no tak w 2008 to się rzeczywiście opłacało pod względem marży, ale jak trafiłby Pan do mnie to podejrzewam 1,5% do 1% byłbym w stanie w tamtym okresie spokojnie załatwić. Nieszczęśliwie wstrzelił się Pan natomiast jeżeli chodzi kurs, bo podejrzewam zadłużenie znacznie wzrosło. Trzeba się będzie z tym pogodzić i wybrać dobry moment na refinans, aby nie płacić spreadu po wejściu do strefy EURO. Mogę się tym zająć, proszę o kontakt na cosmo-pl@o2.pl i pozostawienie jakichś namiarów na siebie, jeżeli byłby Pan zainteresowany taką usługą.

Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: