Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Robert Gwiazdowski: Balcerowicz zachował się dziwacznie

Robert Gwiazdowski: Balcerowicz zachował się dziwacznie

Wyświetlaj:
endrju / 217.17.46.* / 2006-03-14 00:14
min. przez banki pekao i BPH. prawie żadne media o tym nie poinformowaly. sam dowiedzialem sie o tym z "warto rozmawiac" w TVP I. broni Balc. wolności gospodarczej, ale swojej
Uo / 83.23.208.* / 2006-03-14 00:41
Jak chcecie wiedzieć wiecej to posłuchajcie na internecie z archiwum "Rozmowy niedokonczone"z dzisiejszego wieczoru.Tam na odpowiedniej www znajdziecie nagranie audycji.
Co tu gadać. Lepiej posłuchajcie i wyróbcie sobie własne zdanie na ten temat.
Dowiecie sie m.in. jak Balcerowicz nie mógł przyjść do siebie po wizycie u Klausa w Czechach i dlaczego????
Jak preparuje sie artykóły w prasie nalezącej do INNYCH niz rodzimych włascicieli itp.
Jak nieobiektywni bywają redaktorzy mediów i dlaczego.
Warto czasami posłuchac dla przeciwwagi inne radio.
To tyle. A finansami od zawsze zajmowali się jedni -"najmadrzejsi ludzie" i pewnie to poletko do nich tez należy
to co tu mówic o obiektywiźmie?!
mentor / 145.237.253.* / 2006-03-14 07:25
proszę poprawić ortografię
luter / 213.192.92.* / 2006-03-14 00:35
Powołujesz się na program, który jest tak samo bezstronny jak Cezary Mech. Akurat program, w którym to usłyszałeś nie siedział żaden specjalista od bankowości, tylko szukający sensacji dziennikarze. Żona Balcerowicza, jak wiele innych żon w małżeństwach finansistów, pracuje w instytucjach finansowych, ale to nie znaczy że uzyska jakiekolwiek korzyści z fuzji jakiegoś banku zagranicznego. Jak zwykle wiele hałasu o nic...
Ooooo / 83.23.208.* / 2006-03-14 00:45
To co piszesz ma sie tak do prawdy jak to np.:, ze biedny syn Pastusiaka nie korzystał z telefonu służbowego swego genialnego taty.
Jo / 213.158.197.* / 2006-03-13 19:35
Panie Robercie - pusta gadka i o niczym. Z tej komisji i podobnych glupot moze wynikac dosc wiele. Tu nie chodzi o to, czy UE jest swieta - bo nie jest. Ale caly obecny budzet (i to dosc chwiejny) jest oparty o dofinansowanie z tej be-Unii. A jak sie poklucimy i KE nalozy na nas kary - to juz nie tylko na becikowe nie wystarczy.
George / 83.25.250.* / 2006-03-13 17:42
Niewątpliwe miłość własna Pana Balcerowicza została wystawiona na szwank. Nie może sobie odmówić w komentarzach telewizyjnych przyjemności wykazania, jak niezwykle góruje nad całą resztą motłochu, która śmiała ruszyć taką znakomitość. A przecież stanowisko Prezesa NBP jest w dużym stopniu stanowiskiem politycznym. Ci którzy wybrali Pana Balcerowicza na szefa NBP nie dopuszczali zapewne myśli, że kiedyś znajdzie się ktoś, kto może oficjalnie wątpić w zasługi profesora, a co gorsza żądać wytłumaczenia się z kilku świetnych spektakli, w których mniej lub bardziej zaangażowanie profesor uczestniczył. Pan Balcerowicz jest niewątpliwie człowiekiem wybitnym, ale nie świętym. A tak poza tym o co w tym wszystkim chodzi - bez pół litra nie razbieriosz.
Przemo315 / 212.160.106.* / 2006-03-13 17:13
Co on gada, że Balcerowicz zachwał się dziwacznie?Wyprosił gościa, który miał swoją opinię zanim jeszcze zobaczył na oczy jakikolwiek dokument dotyczący fuzji. Poza tym usunął Mecha jako przedstawiciela, a nie przedstawiciela jako takiego. W końcu jego miejsce zajęła Gilowska. Więc o co tyle krzyku? Poza tym pan Gwiazdowski myli pojęcia. Członkowie KNB reprezetują nie organy, które ich powołały, ale Państwo Polskie i wobec tego ich decyzjami ma kierować prawo, a nie czyjeś interesy czy widzimisię. Prawo natomiast stanowi, że KNB jest niezależne w swoich decyzjach. A co do fuzji to kluczowe pytanie jest czy ta fuzja zagraża polskiemu systemowi finansowego. Konia z rzędem temu kto mi poda choć jeden prawny, logiczny argument, że połączenie Pekao i BPH jest niebezpieczne. Bo może co - nagle wszyscy zaczną w Polsce prać na potęgę brudne pieniądze???
Natomiast co do komisji ds. Orlenu i planowanej komisji ds. NBP i ich wpływie na gospodarkę, to Gwiazdowski opowiada już kompletne bzdury. Komisja orlenowska
nie wpłynęła wyniki Orlenu, bo i niby jak mogła?! Politycy rozprawiali sobie o służbach specjalnych, obiadach z Ałganowem, a tymczasem powołany został wreszcie kompetentny zarząd, ceny ropy rosły i na to zwracali uwagę inwestorzy. Natomiast komisja ds. NBP ma celu podważenie niezależności banku centralnego, efektem może być postawienie Balcerowicza przed Trybunałem Stanu, gdzie pani "sędzia" Róża Żarska już zaciera ręce. To naprawdę może zachwiać rynkami, bo to jest kwestia zaufania do całego Polski jako miejsca gdzie inwestycje są bezpieczne. W tej sytuacji zupełnie nie dziwię się inwestorom zagranicznym, gdy będą lokować środki w pewne dające wysoką stopę zwrotu obligacje amerykańskie a nie w obligacje emitowane przez kraj, w którym rząd jest totalnie niekompetetny, a np. jeden z jego wiceministrów ma cudowny pomysł, żeby z opłat za parkingi ściągnąć grube miliony i wybudować wielką flotę kutrów rybackich (po co to już jego słodka tajemnica).
roman / 81.190.1.* / 2006-03-13 23:17
Mam wrażenie że odezwał się uczeń Balcerowicza (chyba już też profesor bo doktora ma za nic). Niestety chyba także pobierał nauki u propagandzistów PO. Pomieszanie z poplątaniem w tych wywodach. Dlaczego KNB ma kierować się prawem a "organy" niekoniecznie. Dlaczego ktoś kto stoi na straży interesu państwowego, narodowego w państwowej instytucji jest stronniczy? (daj nam Boże więcej takich stronników). Ciekawe jakie prawo zakazuje mieć własne zdanie i skąd taka wiedza o niewiedzy ministra Mecha?
Argument prawny niekoniecznie musi być logiczny (źródło wywodu i zasady są na czym innym oparte). Niebezpieczne mogą być ładunki wybuchowe lub fuzja termojądrowa (oczywiście nie sterowana) a fuzja PKO i BPH może być co najwyżej szkodliwa dla interesów Polski i Polaków (ograniczenie konkurencji, ograniczenie zatrudnienia, przeniesienie centrów decyzyjnych poza granice Polski, możliwość prowadzenia polityki kredytowo depozytowej niekorzystnej dla obywateli naszego kraju). Moim zdaniem nawet w erze globalizacji po to mamy (i utrzymujemy je) narodowe państwo aby broniło naszych narodowych interesów, czasem nawet przeciwko niektórym naszym obywatelom. Dogmatyczne czy wręcz fanatyczne rozumienie wszelkiego prawa stanowionego przez ludzi (nie wiadomo czy jest inne) nie jest najlepszą receptą na szczęście i dobrobyt.
parasol / 83.17.135.* / 2006-03-14 11:08
Weź przeczytaj dokładnie o co chodzi nie jest problemem własne zdanie tylko ferowanie wyrokó przed zapoznaniem sie z cała sprawa . A dlaczego pan Mech tak robił ? bo przy okazji można zbić trochę politycznego kapitału i to jest skandalem w tej całej sprawie!. Nie tak należy bronić naszych interesów . Te sprawy załatwia się w merytorycznych dyskusjach i poważnych negocjacjach. (chociaż teraz to już po rybkach jak w ręce zostało 4% udziału). Trzeba jednak próbowac ugrać jak najwięcej a nie robić kampanię polityczną
Przemo315 / 212.160.106.* / 2006-03-14 09:39
Jakie pomieszanie z poplątaniem. To w twoich wywodach jest groch z kapustą. W którym momencie powiedziałem, że organy powołujące członków KNB "niekoniecznie" mają kierować się prawem? Twierdzę, jedynie że mają oni brać pod uwagę tylko prawo. Dalej. W którym miejscu odnsiosłeś się do moich argumentów mówiących o tym co bada KNB w takich sytuacjach? KNB nie bada czy "fuzja może być szkodliwa dla Polski i Polaków". Tym mój drogi, czy tego chcesz czy nie, zajęła się Komisja Europejska wiele miesięcy temu. KNB zajmuje się wyłącznie (!)zbadaniem czy zagraża ona stabilności polskiego systemu finansowego.
"fuzja PKO i BPH może być co najwyżej szkodliwa dla interesów Polski i Polaków (ograniczenie konkurencji, ograniczenie zatrudnienia, przeniesienie centrów decyzyjnych poza granice Polski, możliwość prowadzenia polityki kredytowo depozytowej niekorzystnej dla obywateli naszego kraju)." Tutaj już osiągnąłeś geniusz. Odpowiedz mi na pytanie, gdzie mieszczą się siedziby obecnych właścicieli Pekao i BPH? Mnie się wydawało, że oba banki są już wykupione przez inwestrów zagranicznych. Więc jak to się ma np. przenoszenia centrów decyzyjnych zagranicę?
Czy ja powiedziałem, że Mech jest niedouczony? Stwierdziłem tylko, że nie bedzie oceniał fuzji obiektywnie, tak jak powienien.
Twoje ostatnie zdanie to już zupełne kuriozum. Nie podejmę się go skomentować.
Dla twojej informacji. Osobiście moja opinia jest taka, że fuzja Pekao i BPH nie jest potrzebna. Choćby z tego względu, że jestem akcjonariuszem PKO BP. Więc nie wyjeżdżaj mi tu od "propagandzistów z PO. Jednak co innego moje zadanie a co innego prawo.
I na koniec. Gdyby Balcerowicz był stronniczy zgodziłby się na fuzję zanim wybory wygrał PiS.
JAB / 71.106.136.* / 2006-03-14 19:10
Szkoda,ze nie wiesz co piszesz albo nie pamietasz,albo ani jedno ani drugie tylko kaczorowe odkrecanie kota ogonem.Ale ad rem.Nie mozna zjesc ciastka i miec ciastka,sprzedac bank i zachowywac sie jak jego wlasciciel.Te wszystkie strachy o ograniczeniu konkurencji itp.to nalezy miedzy bajki wlozyc zwlaszcza od chwili kiedy przystapilismy do UE,a przystapilismy bo chcielismy dzieki otwarciu rynkow,roznym subwencjom i doplatom szybciej sie rozwijac/podnosze tylko ekonomiczny watek/.Tak wiec cala ta afera to zagrywka ludzi ktorzy nie wiedza co robia,albo swiadomie podbechtujac nacjonalizmy cofaja nas wstecz.
teoretyk_spisku_światowego / 83.26.235.* / 2006-03-13 15:50
Pan Robert chce być obiektywny i chwała mu za to. Kłopot, że nie ma wogóle zdania - widocznie Centrum cierpi na brak zaufania tych, co to z reguły podpowiadają, jak ma wyglądać profesjonalny komentarz. Ale jeszcze parę takich prób i kanały się przetrą 'na nowo'
ERiN / 217.153.180.* / 2006-03-13 13:27
Wyborcy PISu to w większości eurosceptycy. To dla nich ta gra. PIS pokazuje, że ma gdzieś opinię Unii w sprawie połączenia banków.
Julia Cimoszeńko / 83.23.208.* / 2006-03-14 00:15
ERiN
A dla kogo jest nasz DOM jakim jest Polska dla UNII czy dla Polaków?
Czy Niemcy, Francuzi i np.:Włosi dopuszczaja swobodny przepływ siły roboczej?NIE
Reguluja to na korzyść swoich obywateli.
Dlatego miedzy innymi jest EUROSCEPTYCYZM.Są Panowie i sa PAROBKI!
Yu UNIA ma gdzieś opinie pozostałych krajów, które głoszą, że Polacy powinni mieć dostęp do pracy we wszystkich krajach członkowskich.
Co usiłujecie zasugerować wyborcom, że to was powinni słuchać kogo maja wybierać i komu zaufali?
Przestańcie wreszcie obrażać GŁOWĘ PAŃSTWA.
To PREZYDENT Polaków.
Wreszcie nie będzie przynosił wstydu jak alkoholik z Waszej druzyny!!!!!
Dlaczego jGazz nie pisałeś wówczas jak ten geniusz prezydent przepijał twój kraj?!
Jak sa jakies watpliwosci to "uczciwi" powinni poddać sie osądowi społeczeństwa a nie korzystać z wyciagania "ASÓW z rekawa specjalnych słuzb".
NIEWINIATKA-
od PRZEDSZKOLA do OPOLA afera goni aferę dlatego taki WRZASK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mar / 83.23.152.* / 2006-03-13 15:27
ciekawe co kurduple zrobią jak unia nałozy kary,a paroma batogami dysponuje.To co wystąpią z unii.
jGazz / 83.26.112.* / 2006-03-13 22:49
Jak to co? Przecież to nie są ich pieniądze tylko nasze Polaków, jeszcze tych kilkunastu co uczciwie płaci. A oni na to jak na lato, nikt się nie spodziewał że będzie takie deszczowe?????
Polityków za złe dysponowanie naszymi pieniędzmi nikt nie rozliczy, więc im wszystko wolno nawet przepić ten kraj
leo / 83.5.246.* / 2006-03-13 17:36
Unia i jej zgoda lub brak czasami ma niestety podtekst.
Wystarczy tylko pamiętać jak Komisja załatwiła Volvo (na życzenie i w interesie Francji). Tak więc bez bzdurzenia na temat wzniosłych ideałów i praworządności Unii.
Bo ideały są tylko rzeczywistość niestety jakoś czasem skrzeczy...
Co do Komisji to jestem przeciw. To jest chyba nasza lokalna odmiana Big Brothera ;) znam takich co się fascynują..
Jancych / 83.14.105.* / 2006-03-13 12:58
Pisowcy są opętani żądzą władzy i wszystko chcą mieć w swoich rękach, nienawidzą wszelkiej niezależności. skąd my to znamy : PRL Koledzy, w najgorszym wydaniu. Smutek ogarnia i wstyd przed całą Europą.
roman / 81.190.1.* / 2006-03-13 23:21
Warto pomyśleć samemu a nie cytować słowa propagandzistów PO (i to bez cudzysłowu)
Git / 212.76.33.* / 2006-03-13 19:28
PRL w NAJGORSZYM wydaniu? Naprawdę?

Powyższy post to histeria epatująca frazeologią w miernym wydaniu.
Jancych / 83.8.108.* / 2006-03-13 20:44
To nie histeria Panie Git, to smutna prawda, że taki naród jaki sejm i na odwrót. Dalsze wnioski nasuwają się same. Pani Gronkiewicz-Waltz ma rację, że nawet forsy nie umiemy brać.
endrju / 217.17.46.* / 2006-03-13 22:22
kiedy ty chlopie byles w europie?? od kiedy o jestes takim europejczykiem? ksiazki czytaj i podrozuj po tej europie z otwartymi oczami.i to nie jak robotnik rolny czy fizyczny.ta eur to szczyt socjalizmu i dekadencji.
a o prl-u to sobie poogladaj kroniki to sobie przypomnisz
leo / 83.5.246.* / 2006-03-13 17:38
A w "Europie" to niby same ideały i święci?
jak czytam takie teksty to mnie to przeraża... bo znowu "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma"?
Saint / 83.8.108.* / 2006-03-13 20:54
Jeszcze jeden eurosceptyk i to przerażony ! Przepraszam, czy należy Pan do LPR, czy jest Pan ich entuzjastą ?
menda / 80.55.141.* / 2006-03-13 09:30
Panie Robercie.Naopowiadał Pan różnych rzeczy z których i tak nic nie wynika. To co Pan tu mówi ,wie każdy średniorozgarnięty obserwator ;nawet ja. Czy nie szkoda czasu na takie wywiady oniczym?
U.bot / 83.26.222.* / 2006-03-13 15:30
i ja :)
Panie Robercie, bardzo cenie pana opinie ekonomiczne ale teraz to Pan chyba zachował się dziwnie... taki wywiad o niczym :-)
scanerboy / 83.238.174.* / 2006-03-13 09:08
Co to za ekspert, który nie wie o co chodzi? sam wiem, że to jest jakaś gra.
bizon / 83.17.143.* / 2006-03-13 09:06
Z pewnością toczy się jakaś gra, ostatnio wiem, że te wszystkie kłótnie sprowadzają się do jednego PiS nie ma pomysłu na naprawę gospodarki Polski, więc robi zadymy z byle czego. Każdy pretekst jest dobry, by ukryć kłamstwa przedwyborcze.
EDiS / 83.11.53.* / 2006-03-13 17:40
Przyjacielu "bizon" uprzejmie Cię informuje, że to co zrobił Pan L. Balcerowicz nie ma nic wspólnego z PiS, PO , LPR UD czy jeszcze z jakąś inną partią. Pan Balcerowicz złamal prawo, zachował się arogancko i na koniec swojej kadencji po prostu się skompromitował i dalej idzie w zaparte.Piłkarze mówią, że strzelił "samobója" w 90-tej minucie meczu.Dorabianie do tego komentarza o gospodarce jest bez sensu. Koń jaki jest każdy widzi.
Qlt / 80.53.92.* / 2006-03-13 09:52
Bizon, Ty przestań papugę Michtrixowego GWna odgrywać. Gospodarkę trzeba przestawić z kapitalizmu państwowego, układowego na kapitalizm bez przymiotników. Wtedy dopiero gospodarka zacznie się rozwijać. PiS cały czas to robi.
pica / 83.8.129.* / 2006-03-13 11:23
Aby oceniać co "PIS cały czas robi " potrzeba chyba wiecej czasu ?Misiu to nie gry komputerowe !
senedo / 80.55.141.* / 2006-03-13 11:08
A renacjonalizacja ,pomysł tak kochany przez PiS to kapitalizm państwowy czy już socjalizm?
obserwator / 212.244.73.* / 2006-03-13 09:55
A Ty jak zdarta płyta. Ciągle te same mizerne argumenty...
popekjr / 2006-03-13 10:08 / Bywalec forum
Qlt z ta czescia twojej wypowiedzi sie zgodze w 100% "..Gospodarkę trzeba przestawić z kapitalizmu państwowego, układowego na kapitalizm bez przymiotników. Wtedy dopiero gospodarka zacznie się rozwijać."

natomiast to: "PiS cały czas to robi.", jest zubelna bzdura, PiS robi wrecz przeciwnie.
MarekP / 85.219.252.* / 2006-03-13 10:22
>natomiast to: "PiS cały czas to robi.", jest zubelna bzdura, PiS robi wrecz przeciwnie.<
To tylko tobie i tobie podobnym krytykantom tak sie wydaje.
Maciek / 83.8.12.* / 2006-03-13 16:45
A kiedy bedzie sukces, zeby nam sie przestalo wydawac, a bysmy zobaczyli?
Mocherek / 83.23.208.* / 2006-03-14 00:29
Spróbuj mieć wyleczony ząb Macieju beż usunięcia GWna
spróchniałego co w nim siedzi w dodatku jak kilku osiłków trzymajac cie , nie dadzą ci usiąść na fotel wracza.
W dodatku jak ci bedą wmawiac, że ci lepiej jest żyć z popsutym zębem.
W dodatku jak ci będą wmawiać, że wracz to oszust i nie potrafi leczyc zebów.
No co wystarczy ?
Pewnie ani tobie Maćieju ani tym wszystkim etatowym szczekaczom - powtarzaczom GWna i NIEstrawnosci nik nie wytłumaczy nigdy, ze teraz już mamy CD, MP3 a nie zdarte winyle.
Roman / 81.190.1.* / 2006-03-13 23:29
Jak się weźmiesz do roboty to będziesz miał sukces. Liczenie, że przyjdą jacyś mądrzy (elity ) i zapanuje szczęśliwość wszelka rozsądni ludzie widzą w bajkach. Nawet PO nie pomoże.
vick / 88.134.88.* / 2006-03-13 17:28
nie wiem juz co jest w tej POLSCE GRANE OPINIA o nas jest bardzo zla jeste juz ponad 17 lat zagranica i to co mowia ostatnio plitycy, smiszy mnie moich znajomych a szczegulnie obcokrajowcow mowia , ze politycy \
stas / 83.18.243.* / 2006-03-13 16:57
Weź się z robotę to będziesz miał sukces. Jeszcze jeden co liczy na rząd?

Najnowsze wpisy