Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Rosja: Rakiety X-55 odpowiedzią na tarczę

Rosja: Rakiety X-55 odpowiedzią na tarczę

skomentuj
Wyświetlaj:
tornado / 79.163.178.* / 2008-11-18 02:12
Jak słusznie Krzysiek zauważył zasięg wynosi 2500-3000 km. I co ten kundelek Putina chce ta „armadę” skierować na Polskę – na 10 planowanych do zainstalowania przez USA antyrakiet w Redzikowie koło Słupska. Ten facet jest chory psychicznie. Pręży muskuły napompowane sterydami. Przypomina modliszkę, która próbuje przechytrzyć swojego prześladowcę kameleona rozchylając górne kończyny, żeby stać się większą niż jest w rzeczywistości.

Ten dupek myśli, że Polska przerażona wizja tego latającego złomu padną na kolana i będą błagać o litość i przebaczenie? Sęk w tym, że Kremlowi nie chodzi o te 10 rakiet, które mają być zainstalowane w Redzikowie koło Słupska, tylko o zapis artykułu IX Traktatu, który stanowi iż każdy atak państwa trzeciego na terytorium Polski będzie traktowany, jak atak na terytorium Stanów Zjednoczonych?

Przywołam dokładną treść tego artykułu: Punkt 1. „W kontekście i zgodnie z Traktatem Północnoatlantyckim oraz rozwijającego się polsko-amerykańskiego partnerstwa w zakresie obrony przeciwrakietowej, STANY ZJEDNOCZONE ZOBOWIĄZUJĄ SIĘ ZAPEWNIĆ BEZPIECZEŃSTWO RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ ORAZ BĘDĄ BRONIĆ RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ PRZED ATAKIEM RAKIET BALISTYCZNYCH PRZY UŻYCIU SWEGO SYSTEMU OBRONY PRZECIWRAKIETOWEJ”.

Jednocześnie chciałbym przypomnieć, że Rosja, to nie Związek Sowiecki, na którego tyrało naście państw tak zwanej „demokracji ludowej” i kilkadziesiąt narodów Europy i Azji. Rosjanie wydają na zbrojenia ok. 40 mld dolarów rocznie. Z takim budżetem można coś zdziałać?

Budżet wojskowy Stanów Zjednoczonych, to 583 mld. USD. Przeszło 14 razy tyle co Rosja. Cała UNIA wyda w 2008 praktycznie połowę tego (311 mld. USD). USA + EU wydadzą w 2008 roku na zbrojenia razem prawie 900 miliardów(!!!) USD. Nawet Polska w porównaniu z Rosją nie wypada tak źle - 10 mld USD.

PKB Rosji jest mniejszy od PKB Niemiec, czy Wielkiej Brytanii i porównywalny z PKB Hiszpanii. Jak się ma PKB samej UE – 16 bln$ do PKB Rosji – 2 bln$, i do tego dochód Rosji w ponad 50% jest generowany nie z eksportu nowoczesnej technologii, lecz z eksportu surowców. Prognozy demograficzne dla Rosji są fatalne. Za trzydzieści lat Rosjan będzie zaledwie 100 milionów. Średnia życia w Rosji – z pominięciem krajów afrykańskich i niektórych krajów Ameryki Łacińskiej - jest jedna z najniższych w świecie.

Rosyjska zapaść militarna jest powszechnie znana. Rosja ma na stanie ogółem 1700 samolotów bojowych z czego zaledwie 900 sprawnych? Armia rosyjska dysponuje w linii około 200 batalionami czołgów. Średnia wieku rosyjskich czołgów wynosi ponad 20 lat, najstarsze z nich mają dwa razy więcej a ich wartość bojowa jest znikoma.

Z posiadanych 12800 czołgów w 2006r. zmodernizowano tylko 180 - T-72 i T-80. Do tego dochodzi amunicja w większości zupełnie przestarzała, niezdolna do zwalczanie potencjalnych przeciwników. Rosyjskie czołgi są w praktyce bezbronne, same pozostając łatwe do zniszczenia. W uzbrojeniu rosyjskiej armii znajduje się 12 tyś. transporterów opancerzonych (głównie BTR-60/70 i BTR-80) oraz 15 tyś bojowych maszyn piechoty BMP-1,-2 oraz zaledwie ok. 100 BMP-3. Uzbrojenie tych wozów jest na tyle słabe, że nie pozwala na skuteczną walkę z opancerzonymi potencjalnych przeciwników. Rosyjscy eksperci nazywają BMP i BTR pojazdami dla kamikadze.

Rosja dysponuje tylko jednym lotniskowiec Admirał Kuźniecow po gruntownym remoncie? 12 lat temu jak wypłynął na Atlantyk to wrócił z najwyższym trudem z rozszczelnionymi kotłami parowymi? Taki jest stan rosyjskiej armii i nie ma co szukać gdzieś pod ziemią, bo w tym względzie jest jeszcze gorzej. Rosja postawiła na mobilne SSJ (Strategiczne Siły Jądrowe), co okazało się dużym błędem przy tak zaawansowanej technologii śledzenia celów ruchomych przez systemy namierzania na cel USA, Wielkiej Brytanii, czy nawet Francji.

Rosja pozostaje coraz bardziej w tyle w tych ultranowoczesnych systemach naprowadzania na cele ruchome. Dodam jeszcze, że do tej pory nie określono nawet ostatecznych wymagań wobec sytemu nowej generacji Uragan-K, które mogłyby funkcjonować na orbicie ponad 10 lat. Ich producent NPOPM im Reszetniewa pracuje nieefektywne, a jego produkty są bardzo zawodne. Parametry zbliżone do GPS rosyjski system ma osiągnąć najwcześniej w 2011r. pod warunkiem jeśli kolejne zmodernizowane satelity będą wystrzeliwane zgodnie z planem, a do tego potrzeba masę pieniędzy, których Rosja przy tak niskim PKB po prostu nie ma.

Rosja utraciła w ostatnich latach większość z ważnych strategicznie stacji radiolokacyjnych mających ostrzegać przed atakiem rakietowym. W coraz trudniejszej sytuacji Rosja postanowiła zrezygnować z używania starych, którym kończy się resurs i zbudować nowy system Woroneż-DM. W sumie ma być 7-8 stacji tego typu. Na razie działa tylko jedna w Lechtusi koło Sankt Petersburga. Przydatność stacji naziemnych jest niewielka bez komponentu kosmicznego. Pomimo wystrzelenia satelity Persona nie zmienia to f
dżordż busz / 80.54.208.* / 2008-11-24 08:53
w odpowiedzi na te informacje z którymi zapoznałem się ;dlaczego w polsce ma być kawałek ameryki w każdym pdbitym kraju są garnizony okupacyjne,może czas na zainteresowanie się polskim arsenałem bo rozmowa o rosyjskich rakietach jest bardzo interesujaca ale chciałbym poznać twoje zdanie na temat polskiego i amerykańskiego arsenału i( proszę o nie cytowanie discawery) amoże coś o fiacie potocznie zwanym maluch a przybył w postaci amerykańskiego złomu czyli F16 albo coś o pływających trumnach zwanych fregata oliver hazardpery a może o amerykańskich systemach które nie istnieją wystarczy cofnąć sie do wojny izraelso -libańskiej a może propaganda to za mało by dalej udawało sie podbijać świat a może świat już nie chce ameyki bo jedyne co amerkanie mają dobrego to drukarnie i mogą drukować zielone bezwartościowe paierki
tornado / 79.163.178.* / 2008-11-18 02:17
Pomimo wystrzelenia satelity Persona nie zmienia to faktu, że Rosjanie są nadal bez oczu i uszu.

A co do strategicznych sił jądrowych Rosji, to sytuacja nie wygląda dobrze. Nowe rakiety strategiczne rozwijane są z dużymi trudnościami. Większa od Topola rakieta RS-24 z 6-10 głowicami przechodzi nadal testy. Mimo optymistycznych deklaracji nie wejdzie do uzbrojenia przed 2011r. Nie wykluczone że mogą podzielić los Buławy-M. Przy obecnym tempie produkcji Topoli różnych wersji można przewidywać, że uzbrojeniem RWSN pozostanie sto kilkadziesiąt rakiet z pojedynczymi głowicami. Do 2015r. w uzbrojeniu całych rosyjskich SSJ pozostanie zaledwie 300 rakiet z ok. 600 głowicami bojowymi.

To jest kwestia czasu, że USA/UE będą posiadały taką technologię antyrakietową, która zabezpieczy w 100% terytoria USA i Europy przed atakiem krajów bandyckich. A na świecie pozostały dwa takie kraje: (były niedawno trzy). Są nimi Iran i Rosja watażki Putina i jego kundelka Miedwiediewa. Ten zakompleksiony podpułkownik KGB musi zrozumieć, że z próżnego, to i Salomon nie naleje.
axxel / 83.143.213.* / 2008-11-24 00:21
jakie ładne okreslenie "kraje bandyckie"
w czasie II Wojny Swiatowej, polscy partyzanci byli bandytami, przynajmniej tak ich nazywali bardzo europejscy Niemcy.
Iran nie posiada broni jądrowej, nie okupuje innych krajów, wojska Iranu sa na terytorium swojego kraju, ale to kraj bandycki, baardzo interesujące.
i nie chodzi już o to , czy to kraj rządzony przez fanatyków islamskich,
ale o kryteria .. stosują te same kryteria obiektywnie do wszystkich .. to obawiam się że na miano kraju bandyckiego załuguje duużo więcej krajów, w tym wszystkie posiadające broń jądrową.
Jacqb / 2008-11-18 15:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a mi sie wywód podoba.. niezaleznie od jego zrodla jest jakis taki..... polski.. Pzd
georges / 83.14.224.* / 2008-11-18 14:49
masz kompleks antyrosyjski ,- to często spotykana dolegliwość wśród niektórych środowisk w polsce . co do tarczy - jest ona tylko i wyłącznie skierowana przeciw rosji , i normalne jest że w razie zagrożenia rosjanie muszą ją zniszczyć , i nieważne czy leży w polsce czy w innym kraju . do tego nie potrzeba innych rakiet niż iskander , taki znawca jak ty wie że rosjanie już je mają i są bardzo skuteczne . zastanawia mnie dlaczego polskie media i polski rząd krzyczą i wyzywają na rosję , a nie zbombardują jej skoro jest taka słaba jak piszesz , ponoć polska armia jest silna i nowoczesna , a ruski mają sam złom. to na co czekać , polska armia jest wprawiona w strzelaniu do cywilów w afganistanie , do zbrojnej okupacji iraku , w zbrodniczej wojnie po stronie usa ,- najbardziej znienawidzonego kraju na świecie . niech kaczyński da sygnał do ataku . jest zastanawiające że w polskich mediach jest tyle antyrosyjskich kłamstw , nienawiści , że ludzie wypisują takie brednie. do dzisiaj np. nikt nie sprostował faktu że to gruzja rozpętała wojnę z osetią ,a nie jak dotychczas podaje się że rosja napadła na gruzję. wystarczy poczytać raporty OBWE . polska niech zacznie wreszcie rządzić sie u siebie , jesteśmy najbiedniejszym krajem ue , i długo nim będziemy dzięki rządom które bez wazeliny wchodzą w tyłek usa , a nie dbają o interes narodowy.
koleżka39 / 89.228.101.* / 2009-06-06 18:33
byliśmy przez 50 lat w tyłku rosji to dla odmiany możemy być w tyłku USA tylko w tym wypadku nie będziemy stali w kolejkach całymi dniami za głupim papierem toaletowym nie sądzisz że to już jakaś różnica????
Krzysiek84 / 83.15.98.* / 2008-11-19 01:27
Chyba jednak nie masz wiedzy o tym co piszesz.
Tarcza jeśli już to jest skierowana przeciw Rosji tylko politycznie, w razie jakiejś hipotetycznej wojny NATO-Rosja zniszczenie bazy rakietowej w Polsce nie będzie miało żadnego sensu strategicznego, bo to jest system defensywny a nie ofensywny, więc Rosji by nie zagroził. Czy myślisz, że u nich wszyscy to idioci i marnowali by środki aby niszczyć cele które nie mają żadnego znaczenia strategicznego ?

Co do Rosyjskiej armii, jest mniej więcej tak jak to "tornado" napisał, Rosja oczywiście modernizuje armię, dokupuje nowy sprzęt itp, ale pieniędzy jest mało więc zajmują się tylko częścią armii, może 10% z jej liczebnego stanu jest unowocześniana i gotowa do walki. Reszta nie nadaje się do niczego, gro żołnierzy nie powinno być nawet w wojsku, a są tylko dlatego, ze "trzeba zapełnić koszary", podobnie jest ze sprzętem, na papierze są tysiące czołgów, a w rzeczywistości 2/3 z nich zanim wyjechało aby choćby na ćwiczenia musi przejść remont, od małego po duży, ale nie ma na to kasy.

Polska armia ... jak widzisz, przy 9-10 kronie mniejszej liczebności wydajemy 4 razy mniej na armię, a do tego trzeba dodać, ze nie utrzymujemy bardzo kosztownych wojsk jądrowych. Reasumując na każdego żołnierza w Polsce idzie grubo ponad 2 razy więcej kasy niż na żołnierza w Rosji, a wartość bojowa przeciętnego żołnierza tez u Nas jest wyższa. Atakować Rosję ... jaki byłby to cel, jakie zyski ? No i Nasza armia mimo iż średnio jest lepsza, to u ruskich jest te 10% wojska z prawdziwego zdarzenia, które stanowi liczebny odpowiednik Naszej całej armii - więc i szans a wojnie 1na1 byśmy nie mieli, ale u Nas nikt o atakowaniu Rosji nie mówi, ani nie myśli. Ruscy z kolei, a przynajmniej ich politycy, najchętniej biliby się z całym światem, przypomnę, ze potencjalni wrogowie Rosji to USA i Chiny, dwa kraje które wydają na armię odpowiednio 15 i 3 razy więcej niż Rosja, a do tego szereg innych państw ... oraz ZERO potencjalnych przyjaciół którzy mogli by ich w potrzebie wesprzeć. Taka jest Rosja XXI wieku

W interesie Polski jest trzymać z tymi którzy Nam nie zagrażają a mogą Nas wesprzeć. Rosja do takich krajów nie należny, USA tak .
tornado / 79.163.173.* / 2008-11-18 23:10
Czy Polska najechała Związek Sowiecki w 1939 roku? Czy Polska najechała suwerenny Afganistan? Czy Polska najechała niepodległą Gruzję? Co twoje wojska – bo z pewnością jesteś ruskiem – robiły 30 km od stolicy tego kraju Tbilisi?

Polska na nikogo nie zamierza napadać, w przeciwieństwie do Związku Sowieckiego i jego spadkobiercy – Rosji. Ale my Polacy wyciągnęliśmy wnioski z lekcji historii XX wieku. Nie byłoby tragedii II wojny światowej, gdyby Europa Zachodnia inaczej postrzegała zagrożenie dla pokoju światowego przez niejakiego Adolfa Hitlera.

A co do Osetii, pytam się, czy Osteria Południowa, to było i jest terytorium suwerennej Gruzji, czy Rosji? Pytam się ciebie, co wojska rosyjskie robiły 30 km od stolicy kraju – Tbilisi? Pytam się co wojska rosyjskie robiły w miastach: Gori, czy Poti?

I przestań pisać brednie, że Polska jest najbiedniejszym krajem UE. Widzę, że w genach masz zakodowane kłamstwo. Płacą ci w rublach, czy w zielonych? Wracaj na ruskie portale, i zostaw nas Polaków w spokoju. I zapewniam cię, że 17 września 1939 roku już się nie powtórzy!!!.
georges / 87.105.249.* / 2008-11-19 15:43
odnośnie 1939 roku to pewnie nie pamiętasz że polska razem z hitlerem weszła do czech i zajęła zaolzie , jakoś unikamy tego faktu. poza tym polska razem z usa prowadziła zbrodniczą okupację iraku , brała udział jako agresor w tej wojnie , uznawanej przez wiele organizacji jako nielegalna .po drugie - polska jest okupantem afganistanu , polscy żołnierze są oskarżani o mordowanie cywilów . co do osetii- to ona nigdy w swojej historii nie należała do gruzji , dopiero niejaki stalin - gruzin właśnie przyłączył ją do gruzji , z czym nigdy osetyńcy się nie zgodzili . następny punkt - wojna w gruzji -widać że pojęcia nie masz o faktach . to gruzini napadli na osetię południową , uzbrojeni i wyszkoleni przez miłujących pokój usa i izrael , prowadzeni przez instruktorów z usa , armia gruzji w sile 22 tys . plus siły specjalne oraz ok120 czołgów zmodernizowanych przez izraelski elbit wtargnęła z 7 na 8 sierpnia i zatakowała cchinwali w osetii ciężką artylerią i rakietami . celem tej operacji było rozpętanie regionalnej wojny , wciągnięcie w nią nato i w konsekwencji stworzenie frontu nato -rosja . była to prowokacja przygotowywana od dawna , i realizowana wg scenariusza opracowanego przez usa i izrael . nie udało się im , bo tak samo jak ty mieli rosjan za ciemniaków , natomiast rosja uderzyła z taką siłą ,że gruzini uciekali jak zające . aktywną rolę w tej prowokacji odgrywał kaczyński lech , - nikt tak jak on nie nawoływał do interwencji, również militarnej , tylko dlaczego przeciw rosji , która nie była agresorem . to przyznaje nawet kongres usa i obwe . rosjanie mieli takie samo prawo wejść póżniej na terytorium gruzji , jak alianci mieli prawo wejść do berlina w 45. w cchinwali gruzini wymordowali ponad 900 osetyńców . co do sytuacji w polsce to ue orzekła że w polsce jest najbiedniejsze społeczeństwo , gdyby było inaczej nigdy tylu naszych nie wyjechałoby za granicę za chlebem . ale ty wiesz lepiej , wszystkiemu winna jest rosja , kryzysowi również . mniej oglądaj tv a więcej myśl , i wylecz się z nienawiści i obsesji , nie musisz mi odpisywać bo szkoda czytać twoje wizje.
tornado / 79.163.179.* / 2008-11-19 18:08
USA prowadzi zbrodniczą okupację Iraku. A dlaczego nie napiszesz, że durny Saddam bawił się w kotka i myszkę z inspektorami ONZ. Skoro nie miał broni masowego rażenia, to po co mu była zabawa w chowanego? A dlaczego nie napiszesz o zbrodniach Saddama? Dlaczego nie napiszesz o krwawym stłumieniu powstania szeickiego (dziesiątki tysięcy pomordowanych szeitów), po pierwszej wojnie w zatoce? Dlaczego nie napiszesz o zagazowaniu kilkunastu tysięcy kurdyjskich kobiet i dzieci przez tego rzeźnika z Bagdadu?

Polska okupuje Afganistan (sic!). Czy wy ruskie naprawdę jesteście takimi jełopami, że wierzycie, że polska opinia publiczna uwierzy w te kłamstwa, które wypisujecie na polskich portalach internetowych?

Dlaczego nie napiszesz, że niejaki Bin Laden zorganizował obozy szkoleniowe Al. Kaidy na terytorium Afganistanu. Następstwem tego było zbombardowanie przez tych łotrów Nowego Jorku i budynku Pentagonu? Dlaczego nie napiszesz, że Afganistan pod rządami Talibów był największym producentem opium i heroiny na świecie? Dlaczego nie napiszesz, że zdjęcie chusty przez afgańską kobietę w najlepszym razie kończyło się kara chłosty, a nie rzadko ukamienowaniem?

Co do Osetii Południowej, to nie jest to ani prowincja, ani kraj. To przedsiębiorstwo czekistowskich generałów i osetyjskich bandytów, którego celem jest przejęcie jak największej ilości pieniędzy idących z Moskwy na walkę z Gruzją.

Nie przechodzi mi przez gardło, żeby nazwać władze Pld. Osetii separatystycznymi. Kto jest tam separatystą? Szef miejscowego KGB Anatolij Baranow, który wcześniej kierował rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa w Mordowi? A może szef południowo-osetyjskiego MSW niejaki Michaił Mindzajew, który wcześniej był szefem MSW w należącej do Rosji Północnej Osetii? A może separatystą jest południowo osetyjski minister obrony niejaki Wasilij Luniew, do niedawna komisarz wojskowy obwodu permskiego w Rosji? Albo szef południowo osetyjskiej Rady Bezpieczeństwa niejaki Anatolij Barankiewicz, były zastępca komisarza wojskowegowchodzącego w skład Rosji Kraju Staropolskiego? Nazwisko premiera Jurija Morozowa też nie brzmi jakoś osetyjsko.

Władze południowoosetyjskie nie mają żadnych celów strategicznych. Ich działania w Osetii mają sens tylko z punktu widzenia zarabiania pieniędzy. A nie są one małe. Tajny budżet Płd. Oseti na prowadzenie walki z Gruzją, wynosi ponoć 800 mln dol. rocznie. Są także emerytury i pensje dla pracowników sfery budżetowej. Stale w Płd.Osetii mieszka ok. 30 tys. ludzi. Dziwnym trafem świadczenia otrzymuje jednak 80 tys. osób.

Kogo zaatakowała Gruzja? - przecież nie siebie samą?...Rosja to bandycki kraj zarządzany przez nikczemnych łajdaków, którzy szukali pretekstu do inwazji swoich wojsk na terytorium suwerennej Gruzji. Celem tego ataku była stolica kraju Tbilisi i pałac prezydencki. Celem zbrodniczego ataku wojsk watażki Putina było obalenie prozachodniego prezydenta tego kraju – Saakaschwilego. Ten bandycki zamysł Putina i Miedwiediewa udałby się gdyby nie obecność w stolicy kraju Tbilisi prezydentów Polski, krajów nadbałtyckich i Ukrainy.

Niejaki Hitler też potrzebował usprawiedliwienia agresji na Polskę. Takie usprawiedliwienie znalazł. „Polscy bandyci” napadli na niemiecką radiostację w Gliwicach. Tylko nie pisz, że Kaczyński rozpętał II wojnę światową, a zbrodnia katyńska, to zbrodnia hitlerowskich Niemiec.
georges / 83.14.224.* / 2008-11-21 11:36
poczytaj WWW. Pogonowski . com i nie pieprz bzdur , powtarzasz za tvn i tvp . jak poczytasz powyższe to możemy podyskutować .
sc / 99.232.235.* / 2008-11-18 02:08
To stara technologia. Poza tym sa wolne i sa widzialne dla radarow a zwlaszcza dla radarow satelitarnych. Rosjanie maja tego typu rakiety od 30 lat. Zamiast uspokoic sie, zrobic sie potulnym i myslec o rozbrojeniu, to Rosja na odwrot wykazuje jeszcze wieksza agresje. Putin odmawia zrozumienia faktu, ze nastepnego wyscigu zbrojen nie sa w stanie wygrac. USA sa na poczatku nastepnej rewolucji technologicznej z wprowadzeniem nanotechnologii do wielu galezi przemyslu, a takze rewolucji w miniaturyzacji obwodow scalonych, ktore zmieni wyobrazenie o komputerach i ich zastosowaniu a zwlaszcza w przemysle militarnym. Znowu nas strasza. Straszenie na okraglo bez przerwy na oddech.
axxel / 83.143.213.* / 2008-11-24 00:32

Zamiast uspokoic sie, zrobic sie potulnym
i myslec o rozbrojeniu,

Rosja może i chciała by mysleć o rozbrojeniu, ale USA jej na to nie pozwalają,
USA wypowiadając traktaty rozbrojeniowe (ciekawe dlaczego), i same intensywnie się zbrojąc, wymuszają , kontr posunięcia na Rosji, może licza na załamanie Rosyjskiej ekonomii, wskutek nowego wyscigu zbrojeń?
Niestety jest bardzo groźny skutek uboczny, zbroją sie Chiny i Indie, a ich zbrojenia w przyszłości moga byc o wiele groźniejsze dla świata niż zbrojenia Rosji.
Co było celem USA, kiedy wypowiadali porozumienia rozbrojeniowe?
mysl / 80.54.208.* / 2008-11-24 09:06
TORNADO to do ciebie twój pseudonimi dealnnie pasuje do twojego ego informacje które przytaczasz śą prosto z TVN -u i polskich mediów zaproponuje Tobię jedno tak jak twój oponent zacznij myśleć stary jeszcze raz zacznij myśleć samodzielnie . w tej chwili jesteś przedłużeniem tuby propagandowej
tornado / 79.163.173.* / 2008-11-18 23:42
Nie do końca media w Polsce informują nas, że Rosja, to nie były Związek Sowiecki. PKB Rosji – 2 bln$, znacznie mniej niż samych Niemiec i mniej niż Wielkiej Brytanii. PKB UE -16 bln $ - PKB USA - 15 bln $. To już mamy ponad 30 bln $. Dołóżmy do tego Japonię, Kanadę, Australię, Koreę Płd, to już mamy ponad 40 bln $. PKB TYCH KRAJÓW JEST 20 KROTNIE WIĘKSZY NIŻ ROSJI. Dodajmy do tego zacofanie technologiczne Rosji. Demokratyczny Świat przeznacza na obronę przed atakiem dwóch krajów bandyckimi – Iranu i Rosji ponad 1000 mld USD. Rosja watażki Putina – 40 mld USD. Siła demokratycznego świata jest najlepszym gwarantem pokoju na tej planecie.
poborowy / 195.205.64.* / 2008-11-17 21:30
A jaką pewnośc mamy że tych rakiet nie ma w obwdzie kaliningradzkim i tylkio czekają na ujawnienie
Krzysiek84 / 83.15.98.* / 2008-11-17 19:46
Znowu kapacy chcą Nas straszyć bronią atomową (te rakiety są dostosowane właśnie do głowic jądrowych).
Ciężko pojąć ich tok rozumowania, po co im dziesiątki czy setki rakiet z głowicami jądrowymi aby zniszczyć jedną bazę rakiet przechwytujących, które są dla nich całkowicie nieszkodliwe (tylko może politycznie - ale sami to nakręcają). Jakby była wojna to raczej by gdzie indziej potrzebowali tych środków, to postępowanie jest dla mnie całkowicie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem.

PS
Zasięg tych rakiet to 2500-3000km a nie jak piszecie 4500km, a same rakiety weszły na wyposażenie armii radzieckiej w 1984 roku - bo niektórzy mogą pomyśleć, że to jakaś nowa konstrukcja.
PATRYJOTA ROSYJSKI / 95.41.98.* / 2010-03-13 18:48
JACY ZWAS ZNAWCY !!!!!!!!! ŚMIECHU WARTE!!!!!!!
skomentuj

Najnowsze wpisy