Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rostowski: Na podatek liniowy przyjdzie jeszcze czas

Rostowski: Na podatek liniowy przyjdzie jeszcze czas

Wyświetlaj:
alejandro02 / 85.198.213.* / 2010-11-12 21:11
KIEDY PRZYJDZIE TEN CZAS TY ŁYSY PALANCIE??? WY Z PeŁo POTRAFICIE WSZYSTKO OBIECYWAĆ PRZED WYBORAMI ,A CO JEST POTEM TO WIDZIMY NA TABELCE POWYŻEJ - PRZEZ CAŁE 20 LAT NIE BYŁO PRZY WŁADZY WIĘKSZYCH PALANTÓW I NIEUDACZNIKÓW GOSPODARCZYCH - A KTO ZA WAS DURNIE ,ZA WASZĄ NIEUDOLNOŚĆ BĘDZIE PŁACIŁ? CAŁY NARÓD WY IDIOCI I TO PRZEZ PARĘ POKOLEŃ... .A JA WIDZĘ BILBORDY Z UPUDROWANYM RYŻYM PŁEMIEŁEM ,KTÓRY NAWOŁUJE DO NIEROBIENIA POLITYKI A BUDOWANIA WSZYSTKIEGO CO SIĘ DA...ZA CO TY RYŻY INDOLENCIE? ZA CENĘ ZADŁUŻANIA NASZYCH DZIECI? BO WY Z PeŁo sami swoje dzieci zatrudniacie -Sikorski tą gówniarę Rostowską i tego durnia ze stringami na hełmie itd. ... Wam będzie lepiej ,to i waszym dzieciom tez musi być... a co z resztą? to ich problem prawda płemierze? Banda ,granda i tyle...
gregby / 46.112.25.* / 2010-11-12 18:04
No tak. I znowu przed kolejnymi wyborami okazuje się że jest pięknie, żyjemy na zielonej wyspie, gospodarka rośnie i jesteśmy najlepsi w Unii. W takim razie po co było:
- podwyższać VAT
- podwyższać akcyzę
- zamrażać próg podatkowy w PIT
- dążyć do likwidacji ulg w PIT
argumentując to trudną sytuacją finansów publicznych i KRYZYSEM?
Elendir / 2010-11-13 09:23 / Łowca czarownic
Nie widziałem w tej wypowiedzi stwierdzenia że jest pięknie, natomiast widziałem stwierdzenie że Łączne wpływy z podatków w 2010 roku przekroczą nieco poziom zapisany w budżecie, a to zdaje się jest odpowiedź na Twoje pytanie. Proponuję zatem byś najpierw przeczytał artykuł, a dopiero później pisał pod nim komentarz.
Partia Oszustów / 83.31.223.* / 2010-11-12 14:53
Wierzymy wam towarzysze!! Tymczasem niech żyje VAT 23%!!!!
tade / 83.2.33.* / 2010-11-12 13:35
czy Rostowskiemu i rządowi można wierzyć?
Szukam w pamięci i nic nie mogę znaleźć co by skłaniało mnie ku temu.
Ostatnio udowadniano że wzrost VAT- u nie przyczyni się do wzrostu cen.
Rostowski udowadniał wręcz że nastąpi spadek cen no i jeszcze VAT nie wzrósł a ceny skoczyły średnio o 30%.

Ja głosuję na komunistę!!!!!

Ze wszystkich plag jakie nas nawiedziły w ostatnich latach komunizm był najbardziej przyjazny nam.?????
em96 / 151.81.142.* / 2010-11-12 14:57
"...Ze wszystkich plag jakie nas nawiedziły w ostatnich latach
komunizm był najbardziej przyjazny nam..."

- No..., a zwłaszcza "wczasy z białymi niedźwiedziami"..., albo "1,5m pod ziemią" za krytykę "ukochanej władzy ludowej"...
A teraz przykurcz rozumu w następstwie bezkrytycznego akceptowania interpretacji "jedynie słusznej" TVN, Polsat, GW i im podobnych POkomunistycznych służb...
marij / 94.40.12.* / 2010-11-12 12:53
Bezrobotni to żyła złota dla przedsiębiorców. Są głodni sukcesów życiowych, chcą kupić wszystko od A do Z. A najlepsi pracownicy nie są nikomu potrzebni. Bo czego chcą teraz od życia?

Ślepi przedsiębiorcy tego nie zauważyli. Trzeba wywalić najlepszych pracowników, a zatrudnić słabszych.
Rostowski BowlBag / 79.186.10.* / 2010-11-12 13:18
i spadnie jakość.

Rostowski znowu sobie żartuje z narodu polskiego!
maxymili / 2010-11-12 13:16 / Tysiącznik na forum
To weź do legii zamiast drużyny chłopaków z pośredniaka. Daj mi na piwo i niech grają. Jak sądzisz pójdzie? Przecież są głodni sukcesów.
maxymili / 2010-11-12 13:17 / Tysiącznik na forum
miało być "daj im na piwo" :D
maxymili / 2010-11-12 12:43 / Tysiącznik na forum
Legalna wobec prawa międzynarodowego, mniej szkodliwa, niż tytoń czy alkohol.
To prawdziwie genialny lek, jej własności medyczne znane i doceniane były już w starożytności. Z oleju z wyciągiem z konopi korzystał między innymi Jezus. Dowiedziono już skutecznego leczenia marihuaną bólu, jaskry, kilku nowotworów złośliwych, anoreksji. Jest wspaniałym środkiem wspomagającym leczenie chemoterapią antynowotworową i jest w tym całkowicie niezastąpiona.

Dlaczego nielegalna? Aby mafia mogła sobie zarobić.

Polska po legalizacji marihuany może zarobić 10 miliardów złotych rocznie z tytułu akcyzy i koncesji. Jeżeli marihuana była by dostępna tylko w aptekach na receptę, ale obciążona akcyzą Polska zarobiła by 4-5 miliardów rocznie.

Co roku zamykamy w więzieniach ponad 5000 Polaków za posiadanie marihuany. Ogromna większość to młodzi ludzie, użytkownicy. Dodatkowo wydajmy ok 30-40 tys wyroków w zawieszeniu. To absurd. Równie dobrze, możemy tak karać za piwo, a nawet były by większe podstawy do tego. Koszty takiego postępowania są nieobliczalne.
em96 / 151.81.142.* / 2010-11-12 15:06
"...Polska po legalizacji marihuany może zarobić 10 miliardów
złotych rocznie z tytułu akcyzy i koncesji..."

Lepszy pomysł:
Zalegalizować tylko kupno...
Za posiadanie i używanie grzywna. I wiesz jaki dochód dla "Polski"...?

(Polska - czyt. organizacja rządząca PO...)
maxymili / 2010-11-12 12:44 / Tysiącznik na forum
Jezus korzystał, do leczenia innych. Nie ma dowodów, by sam używał.
nnm / 77.253.171.* / 2010-11-12 14:32
No bez przesady, 10 miliardów złotych byśmy nie zarobili...
W skrajnym przypadku, jakby PÓŁ MILIONA ludzi KUPOWAŁO CODZIENNIE przez cały rok marihuanę za 30zł, z czego 15zł byłoby akcyzy, to by wyszły niecałe 3 miliardy...
A wątpię, że nawet tyle będzie, ponieważ mało jest ludzi palących dzień w dzień (zwłaszcza takie ilości), a dodatkowo spora część by uprawiała, zamiast kupować. W efekcie zysk nie przekroczyłby raczej 500 milionów...
Oczywiście nadal jest to spora suma, o którą warto zadbać.
I btw. nie ma dowodów, by Jezus w ogóle istniał.
sata / 89.228.216.* / 2010-11-12 14:51
W Polsce mamy aż 3 miliony palaczy więc pół miliona działek dziennie mogłoby spokojnie zejść ;] A teraz wyobraźmy sobie turystę, który przyjeżdża do Polski aby legalnie zapalić. Czy marihuana to jedyna rzecz którą kupi? Nie - wyda dużo więcej pieniędzy - no i zioło przyczyniłoby się dodatkowo do zwiększenia zysków państwa z podatków. Nie chce tu rzucać liczbami, bo nie mam pojęcia jak to wszystko obliczyć, ale wystarczy trochę wyobraźni :]
maxymili / 2010-11-12 17:16 / Tysiącznik na forum
To jest przesadzona statystyka. Po pierwsze palaczy jest ok 2 miliony. Po drugie tak jak pijących alkohol jest kilkanaście milionów ale nie każdy codziennie kupuje pół litra było by z marihuaną. Palaczy, którzy kupili by więcej było by stosunkowo mało. Po trzecie turystykę opanowała Holandia i było by trudno wypromować Polskę jako urocze miejsce do spędzania marihuanowych łikendów. I może nawet dobrze.
Tak więc lepsza opcja to opodatkowanie marihuany do celów medycznych, nie karanie za posiadanie, pozwolenie na uprawę do 5 krzewów. Amnestia dla skazanych za posiadanie.

Najnowsze wpisy