Forum Forum prawnePracy

Rozwiązanie umowy o pracę, problem z pracodawcą.

Rozwiązanie umowy o pracę, problem z pracodawcą.

Kama0918 / 89.64.7.* / 2018-03-14 21:07
Bardzo proszę o pomoc w bardzo "niewygodnej" dla mnie sytuacji. Od tygodnia byłam zatrudniona w zakładzie pracy na umowę o pracę na okres próbny (3 miesiące). Od samego początku w tej pracy były nieporozumienia między mną a pracodawcą i współpracownikami. Nie wnikając w szczegóły, zdecydowałam, że dalsza praca tam wykończy mnie nerwowo, zaproponowałam więc szefowej rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Stawiłam się dziś (14.03) w pracy przekonana, że szefowa pójdzie na taki układ i kulturalnie się rozstaniemy. Szefowa jednak nie chciała o czymś takim słyszeć, zaczęła na mnie wrzeszczeć, był to dosłownie atak histerii z jej strony.

Popełniłam pewnie spory błąd, ponieważ pod wpływem emocji i tego "ataku" szefowej na mnie wyszłam z pracy. Postanowiłam że jeszcze dziś złożę pismo o rozwiązanie umowy o pracę z zachowaniem 2-tygodniowego okresu wypowiedzenia. Jednocześnie kilka godzin później udałam się do lekarza psychiatry, który wystawił mi zwolnienie na 2 tygodnie. Problem polega na tym, że chciałam dzisiaj złożyć wypowiedzenie i oddać szefowej zwolnienie lekarskie, ale zostałam telefonicznie poinformowana przez jej męża, że zostałam zwolniona ze skutkiem natychmiastowym. Nie poznałam przyczyny zwolnienia. Dowiedziałam się jedynie, że wypowiedzenie umowy zostało wysłane do mnie pocztą i nie muszę się już w pracy pojawiać.

I co robić w tej sytuacji? Czy mogę udać się jutro do szefowej i prosić o np. kopię wypowiedzenia czy dowód nadania listu poleconego? Sytuacja jest patowa, ponieważ jak wspomniałam mam zwolnienie od lekarza, które zostanie wysłane do zus-u i zresztą chyba powinnam dostarczyć je pracodawcy. Czy jest teraz prawna możliwość, że jutro udam się do szefowej i złożę wypowiedzenie obowiązujące od 15.03 oraz to zwolnienie lekarskie? Czy jeśli szefowa wysłała do mnie listem wypowiedzenie umowy o pracę, to ono już obowiązuje, czy zacznie obowiązywać dopiero w momencie gdy je odbiorę? Poradźcie coś proszę, bo pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i nie wiem co robić. A nie chcę mieć później problemów "w papierach". Dodatkowo jeszcze mąż szefowej straszy mnie, że wezwie na mnie kontrolę z zus-u, bo jego zdaniem bezprawnie wzięłam to zwolnienie od lekarza. Taka oto nieciekawa sytuacja... Z góry dziękuję za jakieś porady.
Wyświetlaj:
Agula322 / 185.157.14.* / 2021-02-01 16:53
Jeśli chodzi o prawo pracy to Pan Tomaszczyk jest jak najbardziej godny polecenia. Ma ogromną wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie a przy tym jest konkretny i skuteczny w swoich działaniach.
Olek225 / 185.157.15.* / 2020-08-13 17:15
Jeśli masz jakieś wątpliwości co do sytuacji to zawsze warto skonsultować to z prawnikiem. Ja mogę polecić Pana Tomaszczyk z JST z Warszawy, specjalizuje się w prawie pracy więc na pewno wszystko Ci objaśni i podpowie co robić.
Agata777491 / 87.239.222.* / 2020-03-29 17:33
polecam skontaktować się z mecenasem Tomaszem Tomaszczykiem z kancelarii JST, jest on specjalistą prawa pracy oraz zagadnień związanych z ZUS, a kwestie wypowiedzenia umowy o pracę to jego codzienność, na pewno pomoże
yettti / 45.41.136.* / 2020-03-05 12:18
Polecam ci zwrócić się do Pana Chróścielewskiego.
KlaraJ / 185.157.14.* / 2020-03-04 20:09
Myślę, że na pewno warto skorzystać z pomocy kogoś doświadczonego. Ja mogę polecić Pana Tomaszczyk z JST. zna się na prawie pracy jak mało kto, ma dużą wiedzę i doświadczenie a przy tym jest zaangażowany.
arturrp / 87.239.222.* / 2020-02-27 19:52
ja również na Twoim miejscu poprosiłbym o poradę prawnika, nie ma sensu samemu się szarpać, a taka pomoc może okazać się skuteczna, poczytaj opinie i wybierz jakiegoś dobrego prawnika
krolewna6666 / 2020-01-30 21:22
Najlepszy jest adwokat WAWRZYNIEC CHRÓŚCIELEWSKI. Sprawy które mi prowadził wygrał. Podrzucam namiar 666600773. Wygrywa.
KaLipka / 185.157.12.* / 2019-12-28 20:19
Również mogę śmiało polecić Pana Tomaszczyk. Na prawdę zna się na rzeczy, potrafi wszystko objaśnić i doradzić najlepsze rozwiązanie.
Wioletta_K / 87.239.222.* / 2019-12-21 18:52
jak najbardziej skierowałabym sprawę do prawnika, polecam Tomasza Tomaszczyka z JST, pracodawcy często czują się bezkarni, a pomoc adwokata naprawdę dużo daje
AnitaT22 / 185.157.12.* / 2019-10-12 19:33
JA ze swojej strony mogę polecić świetnego specjalistę w prawie pracy Pana Tomaszczyk z kancelarii JST. Na prawdę zna się na prawie, i ma duże doświadczenie. Potrafi wszystko jasno przedstawić i doradzić najlepsze rozwiązanie.
marianwasko / 78.159.101.* / 2019-07-29 20:52
Też jestem zdania, że w takich przypadkach pozostaje kontakt z adwokatem i sprawa w sądzie. Sam niestety też raz spotkałem się z nieuczciwym pracodawcą. Nie dostałem wynagrodzenia za dwa miesiące i stwierdziłem, że tak tego nie zostawię. Z polecenia znajomego udałem się do Anny Legieć, która spisała się wtedy na medal. Nie dość, że pociągnęła do odpowiedzialności pracodawcę, to dostałem należne mi pieniądze oraz oficjalne przeprosiny.
Oolka / 2018-05-03 12:43
Jeśli masz jakieś wątpliwości czy pytania to warto skontaktować się z prawnikiem. Od siebie mogę Ci polecić Pana Tomasza Tomaszczyk, dużo dobrego o nim słyszałam, doświadczony i skuteczny, koleżanka korzystała z jego pomocy i była bardzo zadowolona!

Najnowsze wpisy