Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Rząd chce ulżyć w kredytach. Da na wkład własny?

Rząd chce ulżyć w kredytach. Da na wkład własny?

Wyświetlaj:
historyk / 82.177.132.* / 2009-02-23 20:25
Robinhud też tak robił zabierał bogatym dawał biednyma w tym przypadku m.in. mundurowym. Historia zatacza koło.
sugob / 87.99.51.* / 2009-02-12 07:16
Jestem emerytem. Nigdy nie brałem kredytu hipotecznego w przeszlości. Teraz rząd chce dopłacać hochsztaplerom wyłudzającym kredyty z moich podatków? Niech tylko spróbuje.
Saksofonista / 89.108.235.* / 2009-02-02 21:26
Proponuję wrócić także do ulgi odsetkowej, lub innej pochodnej tego instrumentu pomocy spłacajacym zobowiazania kredytowe. Odsetki stanwia sporączęść zobowiązania, tak więc miło byłoby załacic ich mniej. Zalecam przemyślenia w tym zakresie !!!
yerry / 217.116.101.* / 2009-01-23 09:29
pomysł nie głupi, zwłaszcza ta 2-ga część o przejściowej dopłacie do raty w razie trudności ze spłatą. Jeśli chodzi o wklad własny, to część banków pożycza na 100%, więcnie rozumiem dlaczego Pawlak tego nie wie. Wystarczy, że poprosi grzecznie Kluzę aby KNF dała sobie spokój z rekomendacją T i będzie taniej. Poza tym niech ktoś wreszcie wytłumaczy RPP, że cały czas stopy w RP są horrendalnie wysokie i to ona będzie winna ew. zapści polskiej gospodarki (podobnie jak FED jest winny kryzysowi światowemu).
coś nie halo / 94.78.138.* / 2009-01-22 22:29
oj znowu jakiś przekręt - jak ktoś ma kase to niech buduje, jak nie to niech państwo buduje czynszówki a nie dopłaca części wąskiemu gronu kosztem całego społeczeństwa
30% raty za free to czysty interes i możliwość wielkich przekrętów
Elendir / 2009-01-22 19:31 / Łowca czarownic
Po co KNF żąda od banków by wymagały wkładu własnego? Po to by rząd mógł ten wkład własny sfinansować?

A czy w ogóle pieniądze pożyczone można nazwać wkładem własnym? I czy przez przypadek pieniądze rzucone na kredyty mieszkaniowe zamiast pozytywnych efektów nie spowodują wzrostu cen i oddalenie się możliwości kupna mieszkania dla przeciętnej rodziny? Tudzież sfinansują obcokrajowców którzy kupili mieszkania spekulacyjnie i teraz bardzo by chcieli wyjść z tej inwestycji bo kredyty w ich walucie które wzięli na sfinansowanie spekulacji nagle podrożały?
al_ / 213.68.144.* / 2009-01-22 15:39
Zastanówcie się, czy nie miałoby to sensu dla tych najbiedniejszych - tych o najniższych dochodach.
Jeśli o nich tylko chodzi, to ja jestem za - choć pewnie osobiście na tym nie skorzystam... Pzdr
axxel / 213.158.196.* / 2009-01-22 15:19

I to ma być minister gospodarki... widać że ma słabe pojęcie o sektorze bankowym, systemie
kredytowania i kredytobiorcach...


hehehe - to ja już zaczynam spłacać nieterminowo to mi dołożą 30% do raty....
obawiam się że , propozycja wicepremiera dotyczt tylko kredytów mieszkaniowych, inne kredyty niestety na dotychcasowych warunkach :)


To jest skandal - nie zgadzam się żeby z moich pieniędzy (podatki) ludzie którzy nie mają żadnych
oszczędności dostawali kasę na mieszkania...to jest niesprawiedliwe traktowanie obywateli wobec
prawa - a państwo znów chce karać tych którzy po nic do niego ręki nie wyciągają!!!!
moze zanim zacznie sie krzyczec, warto doczytać artykół do końca? to tak czesto spotykane w polsce zjawisko, najpierw sie krzyczy ewentualnie mówi a dopiero potem mysli, jezeli wogole dochodzi do procesu myślenia :) [ prosze tego nie brac do siebie, po prostu na podstawie zacytowanej wypowiedzi nasuneło mi sie takie uogólnienie :) ]

pozostałe wypowiedzi jakie pojawiły sie do "teraz" sa w podobnym tonie.

mam propozycje, aby jeszcze raz zapoznac sie z propozycja wicepremiera Pawlaka, zastanowic sie na zaletami i wadami tego rozwiazania, i dopiero sie wypowiedzieć :)

dobrego dnia.
lplpl / 83.12.23.* / 2009-01-22 14:37
I to ma być minister gospodarki... widać że ma słabe pojęcie o sektorze bankowym, systemie kredytowania i kredytobiorcach...

"Jego zdaniem, państwo mogłoby także pomagać klientom nie spłacającym regularnie swoich kredytów, dopłacając im np. 30 proc. raty"

hehehe - to ja już zaczynam spłacać nieterminowo to mi dołożą 30% do raty....
gorszy (lepszy) obywatel / 82.177.11.* / 2009-01-22 14:11
To jest skandal - nie zgadzam się żeby z moich pieniędzy (podatki) ludzie którzy nie mają żadnych oszczędności dostawali kasę na mieszkania...to jest niesprawiedliwe traktowanie obywateli wobec prawa - a państwo znów chce karać tych którzy po nic do niego ręki nie wyciągają!!!!
szaaa / 193.41.170.* / 2009-01-29 16:55
Masz świętą rację!!!!!!!!!

Ale z drugiej strony, gdzie są te pieniądze tankowane w sektor bankowy z budzetu? Czy to nie jest tez Twoja i moja kasa? Banki to dopiero się nie tłumaczą z tej kasy. No tak ... muszą mieć placówki w ścisłym centrum miasta od 9:00 do 17:00! Tak zeby normalny obywatel nie mógł dojechać w tych godzinach!
ktośtamnagórze / 89.74.134.* / 2009-01-23 01:49
Ja też jestem przeciw!!! Kojarzy mi się ten pomysł z rozdaniem mieszkań spółdzielczych przez Pisuary. Jak można z mojej krwawicy rozdawać pieniądze biednym?!! Przecież to jest p*******!!! W takim razie wszyscy ci, co do tej pory kupili w ciągu 20lat nieruchomości też powinni dostać 30% wartości tych nieruchomości(OBECNEJ CENY). Apartament 100m2 w Warszawie z tarasem 120m2, 2miejsca w garażu, winda do apartamentu na chip, basen.......Cena 2 500 000zł. W tym przypadku państwo powinno zwrócić obywatelowi 750 000 zł!!!!!! A WIEM, ŻE NIE ZWRÓCI!!!!! TO SKANDAL!!!!!!! JAK TAKIE POMYSŁY WOGÓLE MOGA PRZYJŚĆ DO GŁOWY!!!!!! TO, CO MAMY DEMOKRACJĘ, GDZIE KAŻDY OBYWATEL MA TE SAME PRAWA. CZY MOŻE SOCJAL!!!!! POLITYKA NIECH SIE TRZYMA ZDALA OD GOSPODARKI. BO BĘDZIE DRUGA IRLANDIA!!!!!!!!! SILNIEJSZY WYGRA!!!!!! A JAK TAK TO, KTO ZWRÓCI INWESTOROM, CO KUPOWALI BARYŁKĘ ROPY PO 150$????!!!!!! KTO ZWRÓCI LUDZIOM, CO ZAINWESTOWALI NA GIEŁDZIE? W FUNDUSZACH? CH** NIE WAŻNE POMÓŻMY WSZYSTKIM!!!! NIECH KAŻDY, BĘDZIE ZAROBIONY!!!!!! POLSKA, BĘDZIE ISTNIEĆ NA MAPIE PRZEZ 1 GODZINĘ.PO, CZYM ZOSTANIE ZLICYTOWANA!!!!!!
polak2 / 89.78.142.* / 2009-01-22 12:53
PAWLAK ILE DOSTAŁEŚ OD DEWELOPERÓW ?PO ILE ZRZUTKA NA PSL.
Dzejson / 83.21.222.* / 2009-01-22 15:20
http://www.grapheine.com/bombaytv/index.php?module=see&lang=uk&code=08f2fc27612e5b3249b88c39bc102167

Na poprawę humoru :)
Pole / 83.10.39.* / 2009-01-22 13:10
A to dobre z pieniedzy podatnika fundowac wybranym mieszkania no na dokladke po samochodzie. Takie myslenie Rzadu to juz szczyt PZPR, przywrocic temu Panu legitimacje. Brawo Panie Pawlak, jednak partia PZPR miala racje.
ekonomista12 / 84.38.22.* / 2009-01-22 12:31
czy po prostu wąchałeś coś ?
szary obywatel / 79.190.61.* / 2009-01-22 14:38
Pewnie lepiej kaskę dawać bankom :P.........
exxx / 79.187.116.* / 2009-01-23 09:19
Rozumiem, że chodzi o znowelizowanie kretyńskiej ustawy o dopłatach do mieszkań i złodziejskiemu podwyższaniu marż w Bankach obiętych tym programem!
Logiczniej wygląda ten pomysł z pewnymi kryteriami:

-mieszkanie nie większe niż 70m2
-cena 1m2 w danym mieście nie przekraczająca tam średniej ceny sprzedaży wykluczy "apartameny"
-dopłata do raty w momencie jej wymagalności ułatwi płynność kredytobiorcy
-minimum 20% wkładu własnego obniży dopłaty i wydatki państwa
-program obięty maks 20letnim kredytem, bo w przypadku 30 lat Państwo pomaga Bankom - chyba, że istnieje taka opcja opocy to np 30 lat :)
-marża kredytu z dopłatą taka jak na warunkach bez dopłat
-program powinien występować w większości banków aby wykluczyć manipulację marżową
-KNF na bierząco powinno weryfikować umowy z dopłatą aby była równość stron a nie, że kredytobiorcy podwyższa się marżę jak traci/zmienia pracę!
tomcio1320 / 89.229.181.* / 2009-03-21 11:20
I to jest wśród tych dyskusji chyba najmądrzejsza wypowiedż, a nie tak jak te pozostałe . Zastanów się DEBILU jeden z drugim że są ludzie ,którzy pracują za 1000zł.i skąd mają wziąć na to mieszkanie a z takimi poborami to tylko do providenta mogą się udać po pożyczkę.

Najnowsze wpisy