Forum Polityka, aktualnościPolityka

Rząd nie porozumiał się lekarzami i pielęgniarkami

Rząd nie porozumiał się lekarzami i pielęgniarkami

Wyświetlaj:
bt / 83.21.162.* / 2007-07-02 17:15
Uwazam ze lekarze ktorzy pozostawiaja chorych bez opieki powodujac zagrozenie dla ich zdrowia i zycia dla osiagniecia celow swojej grupy spelniaja wymagania definicji terroryzmu. Bo czyz przez ich poczynania nie cierpia ludzie nie zwiazani z ich sprawa? Czyz nie uprawiaja szantazu stawiajac na szali zycie "cywilnej ludnosci" ?? To wlasnie jest terroryzm. Zatem moze slusznym byloby zareagowac na te poczynania "bialaych terrorystow" skuteczna akcja oddzialow anty terrorystycznych - utrzymywanych w koncu z naszych podatkow dla ochrony i obrony naszego bezpieczenstwa ?
Wewóra / 88.220.40.* / 2007-07-02 18:11
Czy spoleczeństwo wymagając by lekarz leczył za kazdy ochlap
który mu to społeczeństwo rzuci nie zachowuje się jak terrorysta? Za pracę należy placic i domaganie się godziwych zarobków jest prawem kazdego obywatela, chyba ze lekarze spod tego prawa sa wyjeci, ale to padło z ust niektórych polityków tylko posrednio (nie chcesz leczyć-w kamasze)
Bt bedziesz kiedys na pewno leczony przez jakiegos lekarza, chcesz by cię leczył z pistoletem przystawionym do głowy? myslisz ze bedzie ci lepiej?
maniuś / 83.27.78.* / 2007-07-02 18:38
Ty wewiórka czy ty nie przesadzasz. ż tego co wypisujesz wynika że jesteś powiązany ze środowiskiem tych co protestują lub sam jesteś w tym środowiskiem.Otóż bardzo się mylisz nie było problemu kiedy rząd cichcem się zgadzał na łapówki ale kiedy ci konowały za łapówki szli do p****** to zrobiłsię problem.Ja też uważam że za pracę powinno śię płacić i od dziś pracownicy służby zdrowia w mojej firmie więcej powinni płacić za usługę i dawać mi łapówki.Zawsze miałem negatywne zdanie co do strony moralno-etycznei tych konowałów zawsze ich uważałem ich za szubrawców,nierobów oraz łapówkarzy szafujących zdrowiem i życiem pacjętów.Dla tego nie korzystam z usług polskiej służby zdrowia. Brak zaufania i weąż w kieszeni (nie lubię dawać łapówek i być skubanym przez konowałow)
Wewóra / 88.220.40.* / 2007-07-02 18:17
PS. Bt to własciwie swietny pomysł, tylko szkoda że Pana
Premiera i Pana ministra zdrowia nie operował ostatnio
antyterrorysta tylko chirurg. Mysle ze ty Bt mozesz wystapic do ministra spraw wewnetrznych jako pierwszy i zażadać by leczyli
cię antyterroryści- daj przykład! zrób to pierwszy! potomni o tobie nie zapomną!
bt / 83.21.162.* / 2007-07-02 19:22
Wewóro
Skup sie prosze na meritum a nie odwracaj wypowiedzi w typowo PISowskim stylu.
Leczyc maja lekarze gdyz do tego ich wyszkolono.Nie powiem ze nauczono ich leczyc gdyz znaczyloby to iz sa wyksztalceni - oni tymczasem sa przyuczeni do zawodu. czlowiek wyksztalcony jest kreatywny - tworzy nowa jakosc. Nowa jakoscia polskich lekarzy jest nowatorskie wykorzystanie pavulonu , rozwiniety handel zwlokami lub/i organami. Czy z takie zaagazowanie w prace panstwo ma placic absolwentowi megycznej szkoly zawodowej ( szumnie zwanej akademia medyczna ) kilkakrotnie wiecej niz absolwentowi uczelni technicznej lub ekonomicznej ? Dlaczego mlody np inzynier czy informatyk musi startowac od najnizszego pulapu i przedzierac sie przez zatloczony rynek informatykow by osiagnac satysfakcjonujaca go pozycje , a lekarzyna ma dostac to w prezencie ?
ortopeda / 2007-07-02 16:33
Lepiej powtarzać w kółko te same p******* (jak rząd) -
czasy pomijania kosztów pracy personelu w działaniu całego systemu to już nieodwracalna przeszłość.
Czy się to komuś podoba czy nie w całym cywilizowanym świecie na koszt świadczenia zdrowotnego składa się przede wszystkim koszt pracy (w końcu ktoś musi nauczyć się to robić, jego praca jest użyteczna i przynosząca wymierne korzyści - chory wraca do pracy i płaci podatki)

Teraz jest tak:
Przychodzi ubezpieczony człowiek do ambulatorium urazowego ze złamaną ręką i:
-badanie lekarskie
-diagnostyka(RTG-koszt koło 30-40złotych)
-repozycja złamania(na razie darmocha)
-gipsowanie(materiał też słono kosztuje, praca -darmocha)
-RTG kontrolne (kolejne 30-40 złotych)
-ocena RTG, karta informacyjna, porada (darmocha)

NFZ płaci za wszystko tyle, że nie zwracają się materiały i sprzęt, o koszcie pracy lekarza i pielęgniarki nawet się nie wspomina. Każdy kolejny pacjent generuje więc straty - konieczność zakupu materiałów, naprawy czy wymiany sprzętu - błędne koło. Narasta zadłużenie, chyba że pieniądze są ściągane z bardziej dochodowych - niezabiegowych oddziałów, ambulatoriów itd. Dlatego trzeba realnie wyceniać wartość takich świadczeń i uwzględniać wszystkie elementy świadczenia (jasna odpowiedź na pytanie ile dla NFZ jest warty konkretny element procedury - w tym praca).

W przeliczeniu na ilość godzin/ilość pacjentów/pieniądze jakie dostajemy teraz na rękę (średnio biorąc) praca lekarza przy konkretnym pacjencie jest w moim przypadku warta mniej niż 2 złote. Nie oszukuję, to staranne i uczciwe wyliczenia. Jako potencjalni pacjenci, macie się czego bać szanowni forumowicze. Coraz więcej kolegów i koleżanek ma świadomość tego o czym piszę.

I co dalej? Jaka płaca, taka praca?

Pozdrawiam forumowiczów i życzę zdrowia.
Popierajcie strajk - to się wszystkim opłaci.
maniuś / 83.27.78.* / 2007-07-02 18:54
Człowieku co ty pieprzysz?A ja ci teraz odpowiem dajesz swój pojaz do naprawy i przy odbiorze dziwisz się i kwestionujesz że koszt naprawy jest taki duży.Pragnę cię oświecić że na ten koszt składają się roboczo-godziny, energia elektryczna,ZUS, podatkiamortyzacja narzędzi oraz inne koszta związane z działalnością firmy abyś bezpiecznie jeżdził i po wyjeżdzie z warsztaty nie powiększył grono aniołków lub jak wolisz nie poszedł do Abrahama na piwo.No i tak masz lepiej bo nie płacisz łapówki.I co błędne koło się zamyka.
oczekujący w kolejce / 195.140.236.* / 2007-07-02 18:45
Ale bzdety z tymi płacami, nie popierajmy ani słowem ani czynem tych idiotycznych protestów medykow. Pokażcie swoje dochody roczne. Dobry lekarz nie wstydzi sie tego co ma, tylko chauturnik ukrywa i wrzeszczy.Uczciwi lekarze pracuja i leczą, obiboki nastawiający kieszenie i niby głodują. Ohyda i wstyd pseudolekarze. Jesteście glodni to trzeba was dokarmić, ale nie za frajer ale za solidna robote. Idźcie raczej pracowac do kopalni, tam oczymacie więcej i będzie wam weselej życ. Dośc zabawy w kotka i myszkę. Nie pasuje wam leczyć , często biednych to fora ze dwora.
Floyd / 2007-07-02 17:02 / Tysiącznik na forum
Lekarze uważają się za bardzo inteligentnych i uważają innych za głupków którym można wszystko wmówić.
Przecież wam chodzi o to bym ja jako pacjent więcej płacił i najlepiej z kieszeni do kieszeni.
Popieram zatem wasz strajk bo chcę jak najwięcej płacić na wasze pensje: 100, 500, 1000, jeśli mało to dołożę.
Emeryci z emeryturą 800zł powinni oddawać całą emeryturę na opiekę zdrowotną bo przecież lekarze muszą żyć godnie.
Zadowolony?
real60 / 81.219.244.* / 2007-11-13 18:45
Floyd, to napisz jeszcze, w jakim kraju europejskim lekarz zarabia ok. 400 - 600 EU ??
I jak chcesz zatrzymać lekarzy w Polsce, bo chyba wiesz, że granice są otwarte i drutu kolczastego tam niema??

A swoją drogą, to jestem bardzo ciekawy, dlaczego Floyd i inni nie protestują przeciw STOMATOLOGOM, czy WETERYNARZOM, których usługi opłacane są w 100% ??

Dlaczego nie krzyczycie gromko - stomatologom i weterynarzom na pohybel !!
W państwie prawa, w którym obowiązuje konstytucja, w której jest napisane, że ZAKAZUJE SIĘ DYSKRYMINACJI, takie traktowanie białego personelu to nic innego jak RAŻĄCA DYSKRYMINACJA.
I aż się dziwię, że tak ortodoksyjny wyznawca socjalistycznej równości jakim jest Floyd popiera DYSKRYMINACJĘ, kogo by ona nie dotyczyła.

Panie Floyd - ZASADY ZOBOWIĄZUJĄ, przecież - czy już nie??
bt / 83.21.162.* / 2007-07-02 17:09
Masz rację Floyd. Lekarze - nie widomo dlaczego -uwazaja sie za elitę . Tymczasem wyksztalceni sa jako tako - przez 6 lat ucza sie na pamiec podrecznikow , a myslenie i reatywne dzialanie jest im obce . Sa rzemieslnikami - uslugodawcami - tak jak np fryzjer , kafelkarz , stolarz czy krawiec. Natomiast roznia sie od innych tym ze sa stale nadeci i naburmuszeni , stale w pozycji roszczeniowej. Tym czasem powinno dzialac proste " placa za prace" . Chcesz lepiez zyc - zarob sobie ...
a-forum / 83.14.45.* / 2007-07-02 17:30
Żal mi czytać takie komentarze. Widać Twoje pozycjonowanie siebie "bt" jako rynkowego gracza i obywatela w tym przesympatycznym kraju jest nieco ułomne i spatrzone poprzez system lumpen kapitalistyczny lat 90. Człowieku weź sobie porównaj średnie pensje lekarzy pomiędzy Polska, Ukrainą a Białorusią. Zdziwisz sie bo we wszystkich wymienionych krajach lekarze zarabiają dużo więcej. NAWET W BIAŁORUSI.
Teraz Twoje porównanie do fryzjerów i rzemieślników. Czy myslsiz ze fryzjer odpowiada za czyjeś życie?? Czy tylko za jakas fryzurę? jeżeli nie widzisz różnicy to lecz sie u fryzjera!!

Zatsanów się tak poważnie dlaczego lekarze są jedynymi z najlepiej zarabiających grup zawodowych w innych krajach? Czy jest to wynik farmazonów politycznych, czy czysta weryfikacja rynkowa. A jak wiesz u nas służba zdrowia jest Państwowa. I tu tkwi problem.
Nie wolałbyś tych pieniedzy które płacisz do ZUS dawac do prywatnej praktyki medycznej i nie być zmuszonym dostania w kolejkach i mieć rzetelna opiekę.
Wybacz ale Twój sposób rozumowania jest mocno PRL-owski. pozdro
bt / 83.21.162.* / 2007-07-02 17:54
drogi a-forum .
Przykro mi ze nie podobaja ci sie moje komentarze.
Porownania z innymi uslugodawcami nie zrozumiales - trudno.
Natomiast oczywiscie zgadzam sie z toba w sprawie urynkowienia ochrony zdrowia . Rowniez uwazam ze tzw."sluzba zdrowia" powinna byc sprywatyzowana i podlegac prawom rynku. Popyt na uslugi lekarzy oraz ich podaz w sposob prosty wyznacza cene - w tym przypadku place lekarza. A zatem dobry specjalista bedzie zawsze mial pacjentow a z nimi dochody. Jedynie nalezy wrocic uwage na sposob prywatyzacji sluzby zdrowia. Z dochodami musz wiazac sie tez koszty - a zatem lekarze musza sami wykupic , wyposazyc i dbac o sprzet i materialy niezbedne im do pracy . Nie moze to pozostac obowiazkiem panstwa .
Oczywiscie ze zamiast placic bezsensowna skaldke "zdrowotna" ZUS wolalbym placic lekarzom za uslugi .
Dr z Podbeskidzia / 83.19.81.* / 2007-07-02 18:16
I tu na przykładzie dwóch wpisów widać jak świetnie rozmawiać umieją Polak z Polakiem. Obu forumowiczom chodziło o to samo, a jedynie forma wypowiedzi spowodowała że się nie zrozumieli. Potrzebne chyba jest mniej emocji, a więcej spokojnego słuchania drugiej strony sporu. Pozdrawiam zadowolonych i niezadowolonych
maniuś / 83.27.78.* / 2007-07-02 19:11
No, a wasz spór jest najważniejszy i wy jesteście pępkiem świata.Jesteście aniołami o kryształowym sumieniu.Dla kasy jesteście zdolni do uśmiercania pacjętów (wstrzykiwanie pawulonu pacjętom tak jak wasi koledzy po fachu w Łodzi).Jak tu nie mieć emocji kiedy chodzi o zdrowie i życie.Za te wasze strajki powinniście być sądzeni jak zbrodniarze ponieważ szafujecie zdrowiem i życiem ludzi chorych.Ja waszą służbę zdrowia mam gdzieś ponieważ korzystam ze służby zdrowia poza granicami tego kraju i jestem bardzo zadowolony i wspólczuję tym co są skazani na wasze usługi.Zawsze miałem negatywne zdanie co do wykształcenia i morali służby zdrowia w tym pogiętym kraju.
Kasia88 / 83.10.18.* / 2007-11-13 18:07
JESTESCIE POPIEPSZENI I TYLE. MOJ TATO I MAMUSIA JEST LEKARZEM I JAKOS NIE STRAJKUJA. DO SADU WAS PODAC CHAMY SMIERDZACE

Najnowsze wpisy