Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lekarze i pielęgniarki uwielbiają PiS

Lekarze i pielęgniarki uwielbiają PiS

darson / .* / 2005-03-23 08:40
Komentarze do wiadomości: Lekarze i pielęgniarki uwielbiają PiS.
Wyświetlaj:
EG / .* / 2005-03-29 10:55
Na czyje polityczne zamówienie ten rzekomo-redaktor to napisał? Nie polemizuje merytorycznie, bo nie ma z kim...
Newton / .* / 2005-04-16 15:24
Sądzę, że raczej nie ma pan argumentów merytorycznych.
Vlad / .* / 2005-03-28 12:35
panie Bonek , masz pan nikłe pojęcie o zarobkach i kondycji finansowej lekarzy i pielęgniarek. popczytaj pan o zarobkach choćby tu:
.............
Z nędzy finansowej pochodzą wszystkie patologie o których żurnaliści z takim upodobaniem piszą. Poczytak pan dzienniki Franklina: "bieda i niemoralność jednoczą się ze sobą" i "pusty worek nie może tać prosto". Ciekawe, że ekonomiści potrafili tak ładnie uzasadnić swe wysokie zaroblki jakoś od medyków wymaga sie b. dużo oferując gówniane zarobki.
tapir / .* / 2005-03-27 19:08
Paaanie Bonek! Zadowolony a nawet zachwycony powinien być każdy, kto głosował na SLD - oni ludziom zgotowali ten los. AWS mógł mówić, że nie wie czym kończy się mianowanie muzyków, malarzy, ichtiologów itp na dyrektorów Kas Chorych. Ale Miller krzyczał że wie, więc chyba wie - mimo tego wydoił szpitale (długi) i chorych (drogie leki w aptekach) przy pomocy Neumana z setek milionów złotych. Jaki wpływ mieli na to lekarze? Ale Pan miał !! I co pan zrobił. A swoją drogą, czy to lekarze nadzorują szpitale, czy też "managery" z nadania SLD. Proszę za winy obciążać winnych + tego jednego bandytę-neurologa. A tak przy okazji: KIEDY ostatnio dał pan lekarzowi łapówkę i za co. A może zna pan osobiście kogoś, kto dał jakiś marny grosz dla swego szpitala lub przychodni? jeśli nie, to czemu rozpowszechniać cudze posądzenia stanowiące zasłonę dymną?
Andreas Ratajewski / .* / 2005-03-27 11:49
Jesteśmy z żona lekarzami , pracujemy od 7 do 14 w szpitalach a potem w gabinetach do 17 mamy dom 600 metrów . VW tourega i audi a6 za gotóke . Zima jesteśmy w Aspen Lato Australia albo Nowa Zelandia . Dzieci studia w Zurichu . Wszyscy nas lubia i wszyscy nam się kłaniaja bo jesteśmy LEKARZAMI. 5 lat temu wyjechalismy do Norynbergi i tu dokończyliśmy specjalizację . Ja jestem okulista a żona radiolog.
heksa / .* / 2005-03-25 23:06
Czy ktoś wie dlaczego tylu lekarzy i pielegniarek wyjeżdża z Polski pracować za granicą skoro tu jest tak dobrze, nic nie robią i wszyscy wkładają im pieniądze do kieszeni. Mają po trzy etaty, biorą dyżury tylko dlatego, że " w domu sie nudzą". Nie dają skierowania na badania bo jak wyczerpie sie limit to muszą płacić z własnej kieszeni. Na przyjęcia czeka się długo, bo nawet jak są " moce przerobowe" to można zrobić tylko tyle zabiegów na ile fundusz podpisał kontrakt. Nie zauważyłam, by ktoś zastanowił sie na co przeznaczane są nasze składki skoro brakuje na leki, podstawowe badania, sprzęt itd. NFZ ma coraz to nowe siedziby, a sekretarka ma wyższą pensje niż lekarz. Lepiej być sprzątaczką w NFZ niż pielęgniarka z dużym stażem. To są polskie realia służby zdrowia. Nasi lekarze są cenionymi pracownikami w innych (normalnych) krajach.Mają dużą wiedzę jak leczyć, tyle tylko, że w Polsce muszą leczyć tanio i bez "zbędnej diagnostyki".W każdym zawodzie są "czarne owce", a wieszanie psow na lekarzach to polska specjalność. Nawet początkujący adwokat nie będzie bronił w prostej sprawie za miesięczną pensję lekarza, ale tu nikt nie protestuje. Jak cenią swoje usługi "fachowcy" np. mechanicy samochodowi, hydraulicy itd. Bez szemrania płaci sie 100 zł, ale prywatna wizyta u lekarza za 50 zl to zdziestwo ! Każdy medal ma dwie strony, a tu sie mówi tylko o jednej. Wszycy mogą strajkować, ale jak robią to lekarze to zaraz padają wielkie słowa o przysiędze Hipokratesa, etyce, moralności. Jestem przekonana, że gdyby lekarze byli właściwie wynagradzani, to nie musieliby brać po 15 dyżurów miesięcznie i szukać dodatkowych etatów. Długi szpitali nie powstały z powodu wysokich zarobków lekarzy i pielęgniarek, ani tez z przekarmiania pacjentów. Żywieniowa stawka dzienna w więzieniu jest wyższa niż w szpitalu, czy to jest normalne? Ja nie mam wątpliwości co do tego, że winę za ten stan ponoszą decydenci, kolejne rządy, które nic dobrego dla służby zdrowia nie zrobiły (poslowie i politycy nie czekają w kolejkach do specjalisty). I nie ja wymyślilam jakże prawdziwe powiedzenie - jaka płaca taka praca !,
JOANNA / .* / 2005-03-29 09:38
"Nie dają skierowania na badania bo jak wyczerpie sie limit to muszą płacić z własnej kieszeni" - to cytat z pańskiej wypowiedzi. co za bzdury pan pisze!!! proszę o jeden przykład , gdzie musieli płacić z własnych pieniędzy. coś wiem na temat służby zdrowia , bo kilka osób z mojej rodziny pracuje w szpitalu. i powiem panu: siostrzyczki mają przyjlejony martwy uśmiech na twarzach a w sercu noszą złosć . salowe pracują za siebie i za "piguły" za 550zł NETTO !!! lekarze złośliwi i niekompetentni. natomiast kierownictwo szpitala już nie chodzi , ale się toczy , tyle ważą ich ciała. będąc niedawno w szpitalu na zabiegu przekonałam się po raz kolejny , ze nic się nie zmieniło w opiece szpitalnej. calutką noc po zabiegu sama musiałam sobie podstawiać basen, bo ANI RAZ , powtarzam , ANI RAZ ŻADNA PIGUŁA NIE PRZYSZŁA Z POMOCĄ. zakończę : jaka PRACA taka płaca!
heksa / .* / 2005-03-29 21:35
Seredcznie współczuję, że miala Pani pecha i trafiła do "takiego" szpitala, ja na szczęście znam wiele innych - z autopsji, bo byłam pacjentką-gdzie lekaże byli bardzo kompetentnii, pielęgniarki uczynne, uśmiechnięte. Kierownictwa szpitala nie widziałam i nic nie mogę powiedzieć na temat ich wagi. Judymów już nie ma, żeby nie płacić, po wyczerpaniu limitów,skierowań nie dają. Ja również nie jeste gołoslowna, bo, bo oprócz wielu znajomych mam rodzine pracująca w slużbie zdrowia i to od bardzo wielu lat. Każdy ma swoje doświadczenia i przemyślenia. Ciekawa tylko jestem czy za "taką płacę" Pani byłaby ciągle uśmiechnięta i chętna do pomocy ? Życzę zdrowia.
ps / .* / 2005-03-25 12:59
Trzeba: -sprywatyzować służbę zdrowia-znieść składki "zdrowotne"-wprowadzić obowiązkowe ubezpieczenia od ściśle określonych (bardziej kosztownych) usług medycznych. Porady lekarza rodzinnego płatne (przecież może taki przyjmować pacjentów w domu, sam prowadzić ewidencję itd. - spadek kosztów wizyty gwarantowany, spadek liczby wizyt gwarantowany)-znieść składki emerytalne. Obecni emeryci dostają po 50000 zł odszkodowania za utracone prawo do emerytury. Osoby w wieku przedemerytalnym dostają 50% swoich składek wpłaconych do ZUS. OFE stają się zwykłymi funduszami inwestycyjnymi-znieść składki rentowe. Obecni renciści są weryfikowani. Pozytywnie zweryfikowani dostają po 50000zł odszkodowania za utracone prawo do renty. Negatywnie zweryfikowani dostają 0zł-znieść pozostałe składki (wypadkową, chorobową itd.). -zlikwidować Radę Polityki Pieniężnej (Prezes NBP przejmie kompetencje)-zlikwidować KRRiT (Państwo prowadzi licytacje 10 letnich koncesji na częstotliwości. Państwo ma prawo do emisji swoich programów w ściśle określonym czasie antenowym. -zlikwidować abonament RTV-zlikwidować jeszcze wiele urzędów i fundacji...-umożliwić obywatelom lepszy dostęp do Sądów poprzez ograniczenie monopolu adwokatów (każdy po studiach prawniczych może być adwokatem, nie musi należeć do żadnej rady adwokackiej itp.)-zniszczyć samorządy - monopole zawodowe (lekarze, architekci itd.)-Podatek PIT 20% bez żadnych ulg i wspólnych rozliczeń. Kwota wolna 10000pln. Podatek ten finansuje tylko politykę społeczną państwa. Organami wykonawczymi tej polityki są wyłącznie gminy, które udzielają obywatelom pomocy materialnej jedynie na ich wniosek i poprzez jednorazowe zapomogi, po uprzednim skontrolowaniu sytuacji wnioskodawcy. W przypadku gdy wnioskodawca ma majątek (nieruchomość, samochód np.) a nie ma dochodów gmina udziela mu pomocy w formie pożyczki. Jeżeli majątek jest w sytuacji prawnej zagmatwanej, gmina ma prawo wystąpić jako strona o wyjaśnienie statusu majątku. Gmina udziela również niektórym obywatelom pomocy prawnej w przypadkach sporów z firmami ubezpieczeniowymi (sprawy odpłatności za leczenie).-uchwalić prawo (albo może egzwekwować?) na mocy którego rodzice mają prawo do występowania o alimenty w stosunku do swoich potomków. W przypadku, gdy rodzic jest w trudnej sytuacji pomaga mu prawnie gmina.- Podatek od wartości każdej (rolnej również) nieruchomości (1%-2% do decyzji gmin) – dochód własny gmin- Zliberalizować znacznie planowanie przestrzenne w zakresie inwestycji mieszkaniowych- Podatek VAT 15% rozliczany kasowo na wszystko bez żadnych wyjątków. - Podatek CIT 20% tylko od zysków podzielonych- Akcyza na benzynę, ON, LPG 1 zł/l – wyłącznie budowa i konserwacja dróg.- Zlikwidować podatki od spadku i darowizny- Sprywatyzować wszystkie państwowe firmy poprzez giełdę- Akcyza jest dzielona zależnie od ilości dróg w gestii poszczególnych stopni samorząduPIT jest dochodem gmin z pewną redystrybucją z gmin bogatszych do biedniejszychPodatek od nieruchomości jest dochodem gminCIT i VAT jest dochodem budżetu centralnego, województw i powiatów.Budżet centralny finansuje wojsko, dyplomację, policję, sejm, senatBudżety województw finansują drogi ponadlokalne (coś jeszcze?)Budżety powiatów finansują policję lokalnąProkurator powiatowy i szef policji lokalnej są wybierani w wyborach powszechnych. Może sędziowie też?Kiedyś na jakimś forum rzuciłem pomysł 3x15% i potem pomysł taki zgłosiła PO. Może na to też ktoś się złakomi...
Rzepicha / .* / 2005-03-25 13:52
Ta propozycja jest tak prosta i tak genialna w założeniach, że aż nierealna. Należy ja tylko uzupełnić::- likwidację wszystkich osób niepełnosprawnych, chorych itp którzy nic nie dokładaja do budżetu ;- zakaz chorowania przez najbliższe 5 lat reformy służby zdrowia;- emeryci i renciści na cmentarz. - wysłanie bezrobotnych do roboty;- zakaz życia po osiągnięciu wieku emerytalnego;- powołanie nowych komisji sejmowych do zbadania aktualnie działających komisji sejmowych;Projekt z drobnymi poprawkami proponuję przedłożyć jako "projekt obywatelski małego Kazia któremu się wydawało, że on potrafi rozwiązywać wszystkie problemy społeczne;
MacMurphy / .* / 2005-03-28 00:30
Zgadzam się z Rzepichą, że propozycje PS są dzisiaj nierealne, ale popieram je i chciałbym, żeby były realne jak najszybciej.Mam za złe PO i PiS-owi, że odrzucili propozycję ministra Balickiego z pokrętnym wyjaśnieniem, że projekt nie rozwiązuje problemu. Uważam że każdy krok w kierunku wymuszenia racjonalizacji wydatków w szpitalach jest wart ponadpartyjnej zgody. Mam serdecznie dośc haseł soldaryzmu społecznego, odpowiedzialności Państwa za ochronę obywateli, zapewniego tego i owego.Obywatele powinni myśleć sami o swojej przyszłości.
df / .* / 2005-03-24 21:55
A najśmieszniejsze jest to, że obrywa się lekarzą, którzy i tak nic do powiedzenia nie mają, a Ci co maja sa wybierani przez was szanowni przedmówcy i zanim zaczniecie narzekać na lekarzy, pielęgniarki i cała służbe zdrowia to pomyślcie na kogo głosujecie - czasami warto kierować się innymi aspektami w wyborze niż opalenizna polityka.
Blaster11 / .* / 2005-03-24 14:06
No i wszystko jasne. Po co przed wyborami podejmować niepopularne decyzje. Przecież każdy, nawet z minimalną świadomością kapitalizmu człowiek wie, że takie śmiałe kroki są nieuchronne - nieuchronne po to żebyśmy nie stali się drugą Argentyną. PiS jak widać NIE CHCE bronić "sprawiedliwości i praworządności w Polsce". Dziękuję.
MacMurphy / .* / 2005-03-28 00:53
Ja PiS-owi też dziękuję. I PO też. Grupkom posteseldowskim oczywiście też. Także chłopakim skrzykniętym przez Frasyniuka. Nie noszę mocherowych beretów, Lepperowi nie podałbym ręki. Giertych kojarzy się z duce.Wszystyko na to wskazuje, że a kilkanaście tygodni wybory.Do tej pory zawsze krzyżyki na kartkach wyborczych stawiałem. Co zrobię przy najbliższych wyborach - nie wiem. Środki na życie uzyskuję z jednosobowej działalności gospodarczej. Skłaniam sie więc tym razem do oddania głosu na tego, kto od lat domaga się obniżenia podatków i wycofania się państwa z opiekuńczych funkcji społecznych, maksymalnej prywatyzacji.Zdecydowanie uważam, że każdy głos na upgrupowanie nawet skrajnie liberalne, takie jak UPR zniechęci przyszłych posłów do zabawy w Janosików.
kemir / .* / 2005-03-24 12:22
Dyskusja czy prywatyzować służbę zdrowia już dawno powinna się skończyć !!! Jasne, że prywatyzować ..., pozostawiając nieliczne placówki jako publiczne (tzw. szpitale miejskie) dla osób niezamożnych (gotowe rozwiązania np w USA). Chora służba zdrowia jest już w znacznej części prywatna, a w jej publicznej części szerzy się korupcja i wykorzystywanie sprzętu i wyposażenia do celów prywatnych. Ta korupcja to wieloletnie odkładania odważnej decyzji o konieczności prywatyzacji służby zdrowia. Uświadomić sobie należy, że właściwie w publicznej służbie zdrowia rządzi zasada płać (nie mając pewności solidnej usługi medycznej) bo inaczej będziesz płakał - po prywatyzacji też bedziecie płacić, ale będziecie mogli wymagać.... !!! Panowie posłowie skończcie wreszcie udawanie, że coś robicie (oprócz besensownej spłaty długów z naszych podatków) dla służby zdrowia - sprywatyzujcie ten bajzel bo pogrąży on w jeszcze większych długach nasze i wasze dzieci !!!
pacjent który nie dał / .* / 2005-03-24 09:49
4-ro krotnie nie mogłem zostać przyjęty na oddział szpitalny z powodu "braku miejsca" mimo ,że takowe były-znajoma siostra oddziałowa.Zostałem przyjęty złośliwie w piątek gdzie nic się nie działo,przeleżałem sobotę,niedzielę,poniedziałek,wtorek zrobiono mi badania ,środa zabieg ,czwartek do domu.
helmut / .* / 2005-03-24 09:23
Polacy w ogóle uwielbiają opozycję. Skąd to szacunek dla AWS-u, zupełnie nie wiem! Czyżbyśmy nie pamiętali PiSu i PO jako "motoru napędowego" AWS-u? Polaczkom wystarczy zmontować nowe auto z silnika syrenki, karoserii dużego faita i elektroniki moskwicza, by widzieli w nim cud motoryzacji. Opamiętajcie się! Z tego cudu chce jeszcze skorzystać nieboszczka UW przemianowując się. Jak długo ten trik będzie jeszcze działał? Kiedy media zauważą rzeczywiście nowe partie, które są, a nie farbowane, polityczne lisy, które kradły kury, przed niespełna czterema laty? Kto słyszał o RACJI? A no niewielu, bo cenzury już nie ma, ale czają się moderatorzy, kościelni grzmią z ambony, telewizja wie, co jedynie słuszne i tak wiesz to, co chcą żebyś wiedział.
symplicjusz / .* / 2005-03-24 10:20
RACJA? Ja słyszałem. Występował tam jakiś facet co miał przezwisko Niemiec. Imienia nie pamiętam. Wtórował niejakiej Szyszkowskiej. Ubawiłem się wtedy setnie. Myślałem, że do studia zaprosili jakichś pacjentów z zaawansowanym zespołem paranoidalnym z pobliskiego psychiatryka. Takiego bredzenia przez kilkanaście minut nie dałoby się zmontować z wszystkich nagranych rozmów w osławionym RM. I to z ponad dziesięciu lat jego działalności.Nie podpisuj się helmut, bo fakt posiadania owczarka niemieckiego nie jest wystarczającym powodem do bycia Niemcem. (znowu ten Niemiec).No to: Frohe Ostern helmut.ale chyba lepiej zrozumiesz jak ci powiemChrist woskresien!Nawet dla Judaszy.
Towariszcz Gielmut, prosit! / .* / 2005-03-25 23:07
Wlasciciel owczarka niemieckiego o wdziecznie brzmiacym "nickname" Helmut najlepiej zapewne zrozumialby zyczenia "Ruki wierch!", bo takiej pewnie go nauczyli w szkole Resortu, ktorym pachnie na odleglosc jak zepsuty dorsz z odpadkow kantyny przy Rakowieckiej w 1982.
EUTHATATOS / .* / 2005-03-25 23:14
RACJA? Znam Was. Ta partia to dawna organizacja POP z IV Departamentu MSW. Jak tam towarzysz plk Adam Pietruszka? A gen. Krzysztoporski zyje jeszcze? Co? Emeryturka mundurowa zbrzydla,czy moze za mala. Na wczasy na Krymie nie wystarczy?Szyszkowska? Kojarze ja. To ta stara wariatka z pajeczyna we wlosach i szklistym wzrokiem. Gdyby miala mniej szczescia i urodzila sie we wschodnich Niemczech, to by jej dawno wszystkie tytuly naukowe odebrali jak tamtejszym pseudouczonym z NRD. Szyszkowska
EUTHANATOS, zaden tam EUTHATATOS czy EUTHATANOS / .* / 2005-03-25 23:16
...........
autopsja / .* / 2005-03-24 08:59
Ktos tu komentował że to dotyczy tylko ordynatorów.Bzdura.Lezalem w tym roku w szpitalu przez 2 tygodnie.Poobserwowałem sobie ich prace.Lekarz prowadzacy pojawia sie o 8 , w miedzyczasie przyjmuje u siebie osoby z zewnątrz, a o 14 juz dawno nie ma po nim sladu - przyjmuje w prywatniej przychodni tych ktorych skierował do szpitala na badania. Jezdzi nowym Lexusem. A po korytarzach tylko kursuja osoby z kopertami, torbami - bo inaczej lekarz nawet sie nie zainteresuje chorym.Inny personel podobnie: wychodzą o 12-13: 5 godzin pracy. Z tego połowa przegadana na kawce.Nikogo nie moga zwolnic bo i po co. I komu miało by na tym zalezec ?I caly system jest chory:te 2 tygodnie ktore spedziłem w szpitalu to bylo tylko oczekiwanie na badanie ktorego nie miałbym mozliwosci zrobienia w inny sposób niz prywatnie.Dopóki sie tego jakos nie sprywatyzuje nikogo nie bedzie interesowac ekonomia zatrudnienia i wydatków.
df / .* / 2005-03-24 21:44
Oj jak ktoś kto nie zna systemu pracy lekarzy może pieprzyć takie prostacke bzdury i skąd ty baranie wiesz co lekarze robią w dyżurce (masz tam monitoring) - nie wiem gdzie (na jakim oddziale byłeś) ale generalnie to od rana jest wizyta, potem lekarze ustalają dalszy etap leczenia, wypisuja skierowania na badania, zalecenia dla pielęgniarek itp. potem robia wypisy (niestety w tym systemie lekarz to sekretarka) - gdybys ty wiedział ile czasu lekarz traci na papierkowa robote (ok. 3-4h dziennie), a o 1430 wychodzi bo już nie musi pracować pozostaja dyżurni.A to o kursowaniu ludzi z kopertami i torbami to nie skomentuje ponieważ każdy to oceni sam
Ada / .* / 2005-03-24 09:17
Prawda, to. Przykra , ale prawda. Przepraszam wyjątki, które pracują. Zdecydowana większość to ma jakąś chorą zabawę. W zeszłym tygodniu pogotowei zabrało mi dziadka (94 l.) do szpitala, bo się dusił. Jak go położyli tak leżał. Kroplówka spływała obok, bo igła wypadła, normalnie. Pielęgniarka, której zwrcno uwagę oburzyła się i orzekła: Rodzina jest od tego, żeby nad chorym czuwać. Ona nie ma czasu.
Ada / .* / 2005-03-24 08:45
A ja jednak jestem za prywatyzacją służby zdrowia. Może jak trzeba będzie zapacić za wizytę u lekarza to skończą się kilometrowe wycieczki znudzonych emerytek, potrafiących godzinami zawracać głowę lekarzom. Ostatnio byłam świadkiem, jak po 90 minutach lekarz wyprosił pacjentkę z gabinetu. Oczywiście uznała to za brak zainteresowania i skomentowała, że pewnie chciał łapówkę. I nie ma co straszyć, że jak będzie wszystko prywatne to nikogo nie będzie na to stać. Jakoś z mieszkaniami też tak miało być i co? Ciągle jest za mało a chętnych za dużo. Niech mi zostawią co miesią w kieszeni te 700, które idą na ZUS. Opłacę sobie leczenie i jeszcze stosowną polisę nabędę. Pełny zestaw w Medicover to ok. 400 miesięcznie, 300 miesięcznie na polisę emerytalną i mam i szpital i emeryturę. Bez łaski i patrzenia na znudzoną pielęgniarkę. Ostatnio byłam w szpitalu, gdzie nie potrafili rozpoznać zapalenia żył. A na oodziale nefrologicznym pani doktor nie chciała przyjąć chorego, bo musi mieć 50% łóżek wolne w razie czego... W razie czego nie wiem. Wiem, że utrzymanie tych wolnych łóżek kosztuje. Albo te słynne dyżury lekarskie. Lekarze potrafią pracować 48 godzin bez przerwy. Czy na pewno nie śpią w tym czasie? Nie wiem. A kto płaci za ten sen?
df / .* / 2005-03-24 16:58
Jeśli chodzi o dyżury (według Ciebie słynne) to zanim się wypowiesz na ich temat to poczytaj sobie o nich.Kto płaci? Nikt bo jeśli lekarz zarabia 800 zł/miesiąc (mając takie wykształcenie, odpowiedzialność ) to na pewno nikt nie płaci i już się nie bój, że ty - czep się tych co pokradli miliardy złotych z budżetu, a potem możesz wypisywać takie bzdury. W Polsce jest dziwny paradoks - większość twierdzi, że lekarze zarabiaja za dużo, a jak się na zachodzie powie ile to my zarabiamy to jest wielki "śmiech na sali".
helmi / .* / 2005-03-24 09:03
Oj tak, za 300 złotych miesięcznie będziesz miał super emeryturę; jakieś 400 złotych miesięcznie, pod warunkiem, że będziesz płacił to 300 przez 20 lat w dobrej firmie. Póxniej będziesz z tej emerytury płacił i czynsz, i telefon i swiatło, gaz i wodę, OC za auto, podatek od telewizora, podatek katastralny i... oczywiście będziesz się leczył. Módl się o chociaz jedną usługę paramedyczną gratis - eutanazję. Powodzenia! A, jeszcze jedno; pomyśl skąd maja wziąć te 700 złotych (zdrowie + emerytura) bezrobotni (20%) i ci co właśnie tyle zarabiają (20%). Jaki procent polskich rodzin jest w stanie płacić 1400 złotych (on i ona) na swiadczenia wymyślone przez ciebie? Myślisz, że jest to rozwiązanie twojego problemu, czy może systemowe, godne wprowadzenia w całej Polsce?
Ada / .* / 2005-03-24 09:36
Jak to wymyślone przeze mnie? Takie są ceny. Ludzie na etacie zwykle widzą tylko przeszkody. I chętniej chodzą na zwolnienia. Ja nigdy bezrobotna nie byłam. Sama sobie ZUS opłacam, na emeryturę zbieram, inwestuję. Pod kościół nie chadzam, z pielęgniarkami, samotnymi matkami, górnikami pod Sejmem nie stoję. Czasu nie mam. Muszę zarabiać. WYliczyłam, że w chwili przejścia na emeryturę , odkładając 300 zł miesięcznie w firmie inwestycyjnej uzyskam kapitał, który pozwoli mi otrzymać dożywotni 1300 zł bez łaski ZUSU z jego filarami. Poza tym inwestuję. A skąd mają wziąć inni, nie wiem. Mam dwie ręce, mózg, 51 kg i jakoś mogę zarabiać to może inni też mogą? No, ale wielu kocha komunę, czyli to, że jedni zasuwają na innych, którym się nie chce. (nie myślę o niepełnosprawnych) Pozdrawiam
pablo / .* / 2005-03-27 10:12
Buacha chaaa niezle jak ty sobir to obliczyłas to tylko ładne załazenia napewno nie z funduszami dzialajacymi w polsce to tyle w zyciu nie zarobisz realniejsze jest jakies 700-800 PLN ow cienkiej emerytury a SZ powino byc wspolfinansowane przez pacjenta lub total prywat tak jak twierdzis tylko jak firma zaplaci ci za przeszep nerki gdybys potrzebowala? z skladki o ktorje piszesz na pewno niepozd doctor
Arturo / .* / 2005-03-24 08:16
Organizujemy zmasowany nacisk na posłów w celu zrobienia porządku z tym bajzlem. Artykuł wprawdzie wskazuje chorobę, ale bez zdecydowanej postawy uczciwych ludzi nie uda się pokonać nacisku ludzi, którzy doją z systemu.Przyłączysz się?
Natalia / .* / 2005-03-24 09:06
a jest jakieś rozwiązanie REALNE?
darson / .* / 2005-03-24 13:45
Nie ma. To typowy klincz. Państwo nie ma więcej pieniędzy na nie-prywatną ochronę zdrowia. Obywatele nie maja pieniędzy na prywatną ochronę zdrowia. Kwadratura koła.Chyba trzeba podtrzymywać przy życiu to co jest, bo jak się rozsypie to będzie jeszcze większa katastrofa (vide pomysły Łapińskiego).Z tego względu ustawa PiSu jest lepsza.Na reformę systemu zdrowia potrzebna jest potężna kasa. Żadne półśrodki tu nie pomogą.Pomysły Balickiego to pomysły jakie realizowano w połowie lat 80tych w przedsiębiorstwach państwowych, tzw. 3S. Ale kto jeszcze o tym pamięta.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy