Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lekarze i pielęgniarki uwielbiają PiS

Lekarze i pielęgniarki uwielbiają PiS

darson / .* / 2005-03-23 08:40
Komentarze do wiadomości: Lekarze i pielęgniarki uwielbiają PiS.
Wyświetlaj:
LL / .* / 2005-03-24 07:39
Moja żona jest oddziałową i sama pracuje za wszystki podwładne bo siostrzyczka, jak jej się nie chce pracować, to bierze zwolnienie lekarskie. Pietnascie razy do roku na przykład. Kiedy wreszcie zrobimy z tym porządek, za moje składki leniuchuje. Pan ordynator pomaga babuni odliczyć dla siebie 10 tys. za zabieg, który wykonuje oficjalnie, rzecz jasna zapłacony przez NFOZ. To ja p.. takie reformy. Chwała Bogu, ciągle nie choruję, a za zęby i tak muszę płacić, jeśli chcę mieć zrobione dobrze. Komentarze leni i radiomaryjcosłychaczy mnie nie interesują, to folklor. (Chociaż PiS i LPR idą drogą, którą w Niemczech po 1. wojnie też traktowano jako zjawisko marginesowe)
maly jasiu / .* / 2005-03-24 07:19
Czytajac te glosy w dyskusji i komentarze jestem przerazony poziomem polskiego spoleczenstwa. Z takim spoleczenstwem nie uda sie zbudowac nowoczesnego panstwa.
MacMurphy / .* / 2005-03-28 01:05
Stary, wejdź na jakieś forum w Onecie, to poznasz prawdziwe polskie społeczeństwo.Dawno temu w radiu czytana była powieść Stanisława Lema "Katar". Do końca życia będę pamiętał zdanie z tej powieści, które znajduję jako wskażówkę dotego co mogę zrobić - "Strzał w usta w toalecie na lotnisku"
Andrew / .* / 2005-03-24 10:53
Jak sie zmobilizujemy i wszyscy oddamygłos na Mumię Wolności, o przepraszam,na Partię Demokrytyczną to wszystko będzie dobrze
samoobrona / .* / 2005-03-24 05:10
Publikacja ta jest na zamówienie ale niech ujmie sprawę uczciwie. Należy pokazać ze jeżeli doszło do reform w ciągu 15 lat to zapomnieliśmy o służbie zdrowia i sferze budżetowej Panie Tomaszu z tego wynika żę jest Pan bardzo młody albo nieduczony a lepiej określić nauczony powierzchownie. Rynek usług medycznych jest taki sam jak rynek bankowy, przemysłowy popyt kształtuje podaż. Stary system któy pozwolił uzyskać wykształcenie wymagał spłaty tego wykształcenia aż do emertyury. Wybitni specjaliści z SGH z ekonomi Panu wyliczą jeżęli potrafią lub zechcą. Pracownicy Banków dostali akcje , pracownicy firm prywatyzowanych jak TP , ZUS dostali akcje a słuzba zdrowia , nauczyciele, pracownicy urzędów państwowych zostali pominięci inaczej mówiąc okradzenie do czego przyłożył się ukłąd NFI czyli eurodeputowany Lewandowski . jak sie ma pensja lekarza z II stopniem specjalizacji 1200złotych do pensji pracownika Banku lub TP które to zostały stworzone z jego oszczędności i kwoty wypracowanej i niewypłaconej ( rozdzielanej centralnie kwocie na inwestycje przez tzw komunę?)Przecież oni też mają prawo żyć godnie mieć rodziny odpoczywać itp a nie pracować jak Pan by nie potrafił a jeszcze odpowiadać za zdrowie bez wzgledu na stan zmęczenia. Jak długo żyją lekarze i pielęgniarki w porównaniu do dziennikarzy???? Dlaczego pan nie napisze że z tak szczupłego budżetu obecnie Polska dotuje po cichu UE kwotą conajmniej 1 mld euro rocznie ( to są kowty wykształcenia absolwentów szkół wyższych którzy jadą tam do pracy bezpośrednio po studiach ) a tam sa równiez kwoty niewypłacone lekarzom i pielęgniarkom za ich ciężką pracę.
Daleki / .* / 2005-03-24 07:30
ty, samobrona, stań przy otwartym oknie i weź parę głębokich oddechów. Być może nie pomoże ale zaszkodzić nie powinno.
doctor / .* / 2005-03-27 11:21
kolego jak nie mamy nic do powiedzenia to nie komentujemy a przynajmniej nie piszemy populistycznych bzdur zciagnietych z Kaczynskiego czy innych panow na G
Andrew / .* / 2005-03-24 11:04
A ty Daleki (mam nadzieję bardzo) lepiej wejdźna 10 piętro i skocz wdół. Tobie to na pewno nie zaszkodzi, a nam na pewno pomoże.
leon / .* / 2005-03-24 00:24
czy nikt nie nodniesie sie do meritum sprawy?Moim zdaniem można pisac grube ksiegi na temat służby zdrowia, ale niezaprzeczalne jest, że część jej pracowników (moim zdaniem dotyczo to głównie duzych osrodków miejskich) jest niezainteresowanych jakakolwiek zmianą. Jescze jedna uwaga: dobrzy (cokolwiek to oznacza) lekarze są podpora prywatnej słuzby zdrowia i ratują europę (vide: anglia), a reszta korzysta z okazji-porady i leczenie byle jakie, przyjmowanie prywatnych pacjentów w szpitalu podczas pracy itp itd.PS: autorów "xylen" i "Romek G" pozdrawiam!...I odsyłam do radia Maryja-> ten styl, ta retoryka, ten pozom.
zza granicy / .* / 2005-03-24 00:12
Gorsi sa ci co DAJA lapowki niz ci co biora. Moze by tak tych DAJACYCH powsadzac do wiezien... Hmmm.... tylko jak to zrobic, kto by w tej Polsce zostal na wolnosci?
Nowy / .* / 2005-03-24 11:05
Unia Wolności...Oj to chyba nie najlepszy przykład
wb / .* / 2005-03-24 08:04
To weź człowieku nie daj jak chory jesteś i potrzebujesz pomocy a lekarz ci mówi - figa... umieraj jak nie chcesz płacić! Ty byś nie dał tylko na złość lekarzowi i systemowi kopnął w kalendarz? Nie wydaje mi się!
dr n. med. / .* / 2005-03-23 22:51
Szanowny redaktorze Bonek, pisze do Pana z dyzuru w Londynie. Przylatuje tu 4 x w miesiacu na 48h i robie to czego tubylcy robic nie chca. Mam z tego, po odliczeniu wszystkich kosztow, 30.000PLN/mies. Jako adiunkt w AM zarabialem 2.000PLN. Teraz identyfikuje sie z: http://www.mmj.pl/~cichy/motylek.swfPozdrawiam
Ada / .* / 2005-03-24 08:32
Ciekawe, czy cudowna Anglia też zapłaciła za Twoje studia, miły panie.
doctor / .* / 2005-03-27 11:31
Za nasze studia Sz. Pani to myslmy po 4-5 latach naszej pracy panstwu oddali pieniazki z nawiazkajezeli rzadaili by w polsce chocby srednio rozgarnieci chlopkowie to nie produkowali by tylu lekarzy nie potrzeba nam 11 akademi i coroczenj rzeszy 2000 swiezych lekarzy ktorzy wyjada bo PO TO wchodzilismy do UE rownosc szans zatrudnienia i zakaz dyskryminacji a wystarczylo by dac im po 2500 - 3000 PLN miesieczni tyle co posredniemu urzedasowi i by nie wyjezdzali problem tkwi gdzie indziej a z drogiej strony to poglady ma Pani bardzo nie spojne najpierw wolny rynek i skladki a z drogiej najlepiej odebrac lekarzowi paszport ID i przykuc go lancuchem w szpitalu?dziekuje jak zabraknie w Polsce lakarzy to sie moze ktos obudzi tyle ze za pozno
Nowy / .* / 2005-03-24 11:06
Co ty przecież studia na AM są bardzo tanie
Ksawery / .* / 2005-03-23 21:49
Jeśli mam raka (a potencjalnie jest bardzo prawdopodone) to chciałbym zejść poza polskim systemem służby zdrowia!
toluen / .* / 2005-03-23 22:33
Panie Xawery, do Polnocnej Korei i na Kube wolna droga!:-)
jami / .* / 2005-03-23 21:34
Panie Tomaszu Bonek, albo Pan jest głupi, albo artykuł ma dobrego sponsora.Pisze Pan o tym jak to lekarzą zależy na tym aby ten chory system działał dalej bo maja oni z tego niezłe lewe przychody.Potem wspomina Pan o ordynatorach (czyli tych od których tak naprawde wszystko na danym oddziale zależy) - niech Pan się zastanowi ilu jest ordynatorów (do tego tych nieuczciwych), a ilu wszystkich lekarzy (tych w dalszych rzędach od których nic nie zależy) i wówczas niech Pan wypisuje te swoje wypociny na temat tego komu na czy zależy.Ja jako młody lekarz bardzo bym chciał aby ten stary system wreszcie przestał istnieć i pojawił się taki który promuje rynkowe podejście do świadczonych usług medycznych.
pacjent / .* / 2005-03-23 20:31
Bełkoczesz człowieku , szukaj przeczyn w finansowaniu słuzby zdrowia . Oskarżasz , obrażasz tak samo jak populiści w tv
ktoś II / .* / 2005-03-23 20:07
Najgorzej jak artykuł piszą ignoranci - niestety tak jest w tym przypadku.Pierwszą i zasadniczą sprawą jest to,że pracownicy ochrony zdrowia nie mają wpływu na system w jakim pracują.Dyrektorzy ZOZ0ów są mianowani przez upolityczninoe samorządy.Kontrakty z NFZ są co roku wielką niewiadomą.A korupcja biorąc pod uwagę ten stopień bałaganu i tak dotyczy niedużego proecentu.Kiedyś przyjechał tu gość z niemieckiej kasy chorych i powiedział,że u nich toby się dawno załamało.PACJENCI.GDYBY NIE OFIARNOŚĆ ZNAKOMITEJ WIĘKSZOŚCI PRACOWNIKÓW OCHRONY ZDROWIA,POZOSTAŁBY WAM LUXMED,MEDICOVER I INNE MARIOTY.JAK DOJDZIE DO PRYWATYZACJI TO ZROZUMIECIE ZGODNIE Z HASŁEM MĄDRY POLAK PO SZKODZIE
richman / .* / 2005-03-23 22:35
a co masz misiu przeciwko prywatnej opiece medycznej????
DA / .* / 2005-03-23 19:12
Panie Tomaszu, kto sponsorował artykół?
Kaczor / .* / 2005-03-23 11:38
Dajcie mi władzę a ja Was i się urządzę. Pościągam z całej Polski najwybitniejszych specjalistów (tak jak to juz zrobiłem tam gdzie siegał mój pazur w urzędach warszawki).Będzie każdemu według potrzeb - równo i sprawiedliwie.Najpierw będzie lustracja. Bedziemy każdemu zagladali wte intymne miejsca czy czasem nie siedział na stołkach w dawnym reżimie,- ci którzy pokonczyli szkoły jeszcze za czasów PRLu muszą powtórnie wrócić do szkół. Ich wiedza jest nieprzydatna w wolnym demokratycznym państwie. Nie umieja nawet prawidlow rano i wieczorem zmówić paciorka,- koło każdego domu sadzawka- ci co pracowali w PRL- czyli słudzy komunistycznych władz - do obozu
Hau Hau / .* / 2005-03-25 23:20
Bezpieka niech sie schowa w domu starcow dla SB w Legionowie, zamiast ciagle podszywac sie pod coraz to nowego internaute.
darson / .* / 2005-03-23 11:59
Obłóż sobie głowę śniegiem albo zmień zestaw lektur.Jest artykuł na temat nowej (jeszcze nie weszła w życie) ustawy zdrowotnej to sie odnieś do meritum sprawy. Twoje fobie związane z braćmi Kaczyńskimi chyba mało kogo tu zainteresują. Bardziej mogą zainteresować lekarzy, o których tu mowa.
Kaczor / .* / 2005-03-23 12:32
Mój drogi i przenikliwy darsonie. Ponieważ jesteś tak mało spostrzegawczy to zwracam tobie uwagę na tytuł tego wątku. Czyżby tam nie bylo mowy o PISie? Jeżeli mam juz iść do lekarza (tego nie wykluczam - żyję w tak porąbanym kraju że wszystko jest możliwe) to ty musisz też iść do lekarza okulisty. Troche niedowidzisz:PS jeszcze jedna obietnica wyborcza- Każdy kto ma więcej niż 1,50 cm w kapeluszu zostana skróceny. Nie wiem tylko czy o łydkę czy głowę.A teraz drogi darsonku za twoją radą idę do lekarza.
darson / .* / 2005-03-23 13:23
Nie tak dawno był tu artykuł pod tytułem "Beztroska RPP stopy tnie". Rozumiem, że wtedy zaproponował byś dyskurs o chirurgii kończyń dolnych.Artykuł p.Płaskonia "Zgryz polski" zainteresował przede wszystkim stomatologów.Polska nie jest porąbana tylko elektorat mamy taki, że głosuje a to na Tymińskiego, a to na Leppera, a to na jakiegoś faceta, który obiecuje gruszki na wierzbie (Miller), a to na "demokratę", który przez demokrację rozumie rządzenie dekretami (Wałęsa), ato na jakiegoś nierozgarnięta gościa, który ponoć coś skończył ale nie bardzo wie czy to były studia, czy coś innego. To znów sie temu elektoratowi nie chce tyłka ruszyć bo woli by nimi rządził facet siedzący w areszcie śledczym (referenda prezydenckie; Piotrków Trybunalski, Gorzów Wlkp.)Mimo wszystko, życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Kaczor / .* / 2005-03-23 20:56
Drogi Darsonie. Byłem i już wróciłem. Lekarz, znany specjalista psychiatra , pracownik naukowy jednej z uczelni medycznych, doktor honoryscausa kilkunastu innych uczelni - autorytatywnie stwierdził, "że jestem umyslowo zdrowy". On sam natomiast ma poważnie obawy, czy jak będzie oddawał głos na jedną z kilkunastu kanap, które będą startowały do Sejmu (w oryginale powiedział "żłobu" ) będzie uznany za osobę zdrową. Każda przygotowywująca się do startu kanapa już teraz ma koszyk pełen obietnic i sposobów na rozwiązanie polskich problemów. Zapoznał się z kilkoma tzw. "programami wyborczymi" niektórych z tych kanap.. Osobiście przypuszcza, że kilka programów było pisanych na zamówienie przez pensjonariuszy jednego z zakładów nad którymi z racji zwojego zawodu on sprawuje opiekę. A ponieważ elektorat mamy taki jaki mamy " dokładniej taki na jaki zasługujemy" więc on osobiście przypuszcza, że najbliższe wybory nie będą miały nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem.Wybory zostaną zdominowane przez jego byłych lub przyszłych pacjentów.
MODZELEK / .* / 2005-03-23 11:16
NIE JEST DOBRZE I NIGDY NIE BĘDZIE - ZAWSZE KTOŚ BEDZIE MUSIAŁ STRACIĆ - TAK SĄ PRAWA PRZYRODY - DOBROBYT WSZYSTKICH W TYM SAMYM CZASIE NIE JEST MOŻLIWY - TRZEBA SIĘ Z TYM POGODZIĆ.
Przemas_IRL / .* / 2005-03-23 16:13
o czym mowisz kolego? wpadnij do Irlandii, a zareczam Ci, ze uwierzysz w dobrobyt wiekszosci w tym samym czasie ...
zz / .* / 2005-03-23 10:35
PIS zapłaci w przyszłej kadencji za to. Może wygrają wybory z PO, Nie zdziwiłbym jakby za 4 lata powtórzyła się sytuacja AWS i obecnie SLD. Jak dojdą do władzy będą musieli podjąć decyzję. Nie podjęcie decyzji to też decyzja. Jeśli PO nie przeprowadzi po wyborach żadnej reformy to utonie za cztery lata razem z PISem. Tylko kto wtedy będzie nami rządził? Reforma w służbie zdrowia to trudna sprawa. Według mnie lepiej byłoby ją przeprowadzić teraz w takiej formie jak proponuje Balicki a później troche zmienić niż przeprowadzić samemu bo tak czy tak krew się poleje interesy pacjentów są sprzeczne z tym co proponują nam lekarze. Ktoś musi stracić.
Darek / .* / 2005-03-23 09:00
Ma Pan racje, lepiej takie potworki jak ta ustawa na poczatku ściać, może razem z tym PiS, bo ta partia pokazuje jak należy pompować pieniadze do wybranych grup społecznych.
Nowy / .* / 2005-03-23 10:11
Masz facet rację, trzeba aby za rządzenie się wzięli wreszcie ci z Partii Demokratycznej.Zaczną od namalowania solidnej grubej kreski (mają speca) i świetnie zakonserwują obecny układ polityczny (mają samych speców). I wtedy wszystko będzie ... po staremu. A oto wielu chodzi.
Ziele / .* / 2005-03-23 14:22
Boli cię Partia Demokrartyczna Nowy? PO i PiS to żadni nowicjusze więc daruj sobie "malowanie grubej kreski".Na razie strzelili sobie (a raczej nam wszystkim) gola wykazując się "NOWĄ" wizją rządzenia.Tylko co jest nowego w tym że rozdaje się publiczne pieniądze w zamian za elektorat ?
Nowy / .* / 2005-03-24 10:49
No faktyczmnie ty masz racje!Zostaje mi tylko Samoobrona...

Najnowsze wpisy