Forum Polityka, aktualnościKraj

Sejm obciął emerytury SB-kom i członkom WRON

Sejm obciął emerytury SB-kom i członkom WRON

Wyświetlaj:
EcoHuman / 85.221.198.* / 2008-12-19 12:32
lata służby w PRL -u były traktowane jako okres nieskładkowy.
jańcio wodnik / 88.199.61.* / 2009-11-19 18:44
Połowa sejmu.senatu i rządu by straciła przywileje
Profit Co. / 2008-12-19 13:32 / portfel
Co w koncu! Wiemy, jaki był system i jak się w nim żyło, ale nie upoważnia nas to do takiego postępowania. Bo okaże się, że za dwadzieścia lat obecnie pracujący na przykład pracownicy ABW będą mieli obcięte uposażenia. TO, CO ZROBIŁ SEJM JEST CHORE!
Alexxxxxxxxx / 193.25.0.* / 2008-12-19 16:40
Co racja, to racja. Kto powiedział, że obecny ustrój jest najlepszy, i że będzie trwał wiecznie? A jak za kilkadziesiąt lat do władzy dojdą ludzie, którzy stwierdzą, że np. dzisiejsi nauczyciele (przyszli emeryci) nie powinni dostawać emerytury bo źle uczyli i zabiorą im te świadczenia? Tak samo policjantom bo źle egzekwowali przestrzeganie prawa, hutnikom bo stal była kiepska, lekarzom bo ludzie umierali, itd. itd.
PRAWA NABYTE NIE POWINNY PODLEGAĆ ZMIANOM.
Pajchiwo / 2008-12-19 14:26 / Tysiącznik na forum
Heh - chore to było to co oni robili.
Łącznie z robieniem co niektórym wody z mózgu do dziś...
wybrzezak / 213.192.75.* / 2010-01-09 14:47
ten kraj to jednoSZAMBO!!!!!!!!!!!!!!szkoda słów.towarzysze dalej rządzą za naszym niestety przyzwoleniem!!!!!!!!!!!!sobie nie obetną niczego-nie bujcie się .to ten rudy liberał robi atmosferkę,że taki sprawiedliwy-ha,ha..a media go wspierają-tam też siedzi pełno ubeków i leży to w ich interesie...pisu nigdy nie dopuszczą-bo się gady boją!!!!!!!!!a jaja by im tez obcieli żeby nie produkowali potworków i bandytow-na wzór i podobieństwo swoje....amen!!!!!!!!!!
jurekgg / 194.213.1.* / 2008-12-19 14:04
Nie było przymusu pracować w tych słuzbach jak i nie ma obecnie.
Jest to wybór i nalezy się liczyć z konsekwensacjami takiego postępowania w przyszłości.
Już dawno nalezało to zrobić, aby SB-eki i inna swołocz nie śmiała się w twarz swoim ofiarom, którzy wywalczyli dla nas niepodległość.
Konstanty B. / 217.98.99.* / 2008-12-19 18:05
Ta ustawa pokazuje, że w Polsce nikt nie może być pewny przyszłości. Jak za PIS-u pukali do domu o 6.00 rano tak teraz możesz o 6.00 rano się obudzić i usłyszeć, że nie masz już np. emerytury. Ja też kiedyś za swoje poglądy oberwałem po plecach. SB byli tymi, którzy łapali ale następnie prokuratorzy stawiali zarzuty a sędziowie skazywali. O ich emeryturach też trzeba pomyśleć. Są dużo większe niż SB-eckie. O tym przekonał się Pan marszałek Komorowski, którego sędzia A.Kryże skazał za działalność opozycyjną. PO i PIS naprodukowało już tyle gniotów prawnych, że aż strach pomyśleć. Np. podwójna ustawa lustracyjna gdzie nawet ludzie opozycji Pan T.Mazowiecki i śp. prof B.Geremek się jej sprzeciwili a poseł Kalisz ośmieszył ją przed Trybunałem Konstytucyjnym, który w tym przypadku chcąc nie chcąc musiał uznać racje SLD. Pamiętam minę posła Mularczyka, który zawzięcie bronił tej ustawy w TK. Była po prostu śmieszna. Ustawa o zbiorowej odpowiedzialności emerytalnej funkcjonariuszy SB jest już dziś mogę stwierdzić niekonstytucyjna. Jeżeli nie potwierdzi tego TK to na pewno zrobi to Trybunał w Sztrasburgu. Podobną ustawę chciały upiec Niemy wobec swoich obywateli zaangażowanych nie po właściwej stronie w II wojnie. Trybunał w Sztrasburgu skutecznie im to wybił z głowy. Jeżeli ktoś ma wiadomości na temat przestępstwa popełnionego przez konkretnego SB-ka niech nie będzie odważny z daleka a niech powiadomi organy ścigania. One są od tego. Jedną z kar może być częściowe pozbawienie praw emerytalnych takiej osoby. Odebranie emerytur zaskutkuje tym, że przyszłe odszkodowanie pochodzić będzie z kieszeni wszystkich obywateli a nie tylko działaczy PO i PIS. Oni na pewno w tej kadencji uchwalą dla siebie emerytury poselskie. Tego jestem pewien. Przy pracy nad ustawami należy kierować się literą prawa a nie emocjami politycznymi. Niestety tymi prawdopodobnie kierował się poseł Karpiniuk, twórca uchwalonej dziś ustawy. Mam gorący apel do Państwa posłów, płaćcie za swoje błędy sami a nie róbcie tego na mój i innych koszt. Pozdrawiam.
Bratanek neutralny / 83.175.140.* / 2008-12-20 15:29
człowieczku
o 6,00 rano pukał Gestapo albo KGB, lub SB albo AVH więć nie zmieszaj sezon z fasonem. Gdzie PiS szukał zawsze była sprawa śmierdząca dla komuszków . no i teraz juz nie ma .spraw , Ćwiąkalski wszystko uporząkuje ..smrodu więcej nie będzie, no i jest już w POlsce porządek .! Tak jest Obywatelu ??

dalej 6.00 rano > inny wątek

Jezeli chodzi Ci o śp. tow. B B u niej faktycznie byli o 6 rano . Niewinna obywatelka wziął pistolet i strzelał sobie w łeb. Ale po co miała ta pani , posel RP pistolet ? Bała się od wyborców ??
emilka......... / 151.92.176.* / 2008-12-19 14:19
Brawo JUREKGG! A panu panie
Profit Co.
o ile emeryturkę ciachną, co?
Profit Co. / 2008-12-19 15:03 / portfel
Z przykrością dla ciebie niestety do emerytury to mam jeszcze hoho
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy