Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Skarbówka ściga sprzedawców jagód, ale nie ma sposobu na wyłudzających miliardy

Skarbówka ściga sprzedawców jagód, ale nie ma sposobu na wyłudzających miliardy

Wyświetlaj:
mik 1 / 83.25.16.* / 2016-03-03 10:39
jak się zatrudnia nie ,, uczonych ,, to nie ,, uczony ,, na tym poziomie nie może nic zdziałać ..... zatrudnijcie prawdziwych przekrętaczy i oni szybko wychwycą dziury w przepisach i zrobią porządek tak jak robią banki z hakerami
mnb728 / 188.146.67.* / 2016-03-03 10:39
Był taki minister, który pracował nad podatkiem Vat, a następnie, po odejściu z rządu, zajął się doradzaniem, w jaki sposób legalnie jego nie płacić . Po zmianie władzy zaczął ponownie pokazywać się w tv-pis . Wiele przepisów celowo się gmatwa, by w mętnej wodzie kręcić interesem . Łatwo karać maluczkich, wielcy się obronią, bo mają doradców i pieniądze .
wedfasdfas / 77.253.233.* / 2016-03-03 10:38
Nie jest tak do końca jak zostało to opisane w artykule. Oczywiści rozkradane są miliony i to należy jak najszybciej zmienić!!!! Ale z drugiej strony jak ktoś naprawia auta na lewo (mieszkam przy granicy i jest to 90% mechaników) to robi potężną szkodę dla uczciwych mechaników płacących podatki i spełniających wszystkie obowiązki. Jak mają uczciwie konkurować z ludzmi którzy całą kasę biorą do kieszeni i mówią cześć nic nie płacąc.
ja2016 / 212.51.223.* / 2016-03-03 10:41
pracują to mają, wolisz bezrobotnych?
gorsi są ci co nie pracują i mają.....
taki o / 87.104.47.* / 2016-03-03 10:38
Biednego najłatwiej jest zgnoić, a bogatemu i tak nic nie zrobią, bo uruchomią tylko maszynę łapówkową
LUK888 / 31.183.121.* / 2016-03-03 10:37
Bo od bogatych biorą w łapę i przymykają na ich machloje oczy. Im więcej kasy zarobi ochraniany tym więcej dostanie ochroniarz. Łapówa ma stały procent od machloi. Jak widać w tym przypadku pozwany dorabiał na życie i nie miał na łapówkę to trzeba go ścigać i angażować duże środki jak na przestępcę wielkiego kalibru po to aby odstraszyć potencjalnych naśladowców i nie robić ewentualnej konkurencji ochranianemu. Za to płaci zwykły podatnik, a ochraniany płaci ochroniarzowi, szefostwo skarbówki zadowolone i wszyscy dookoła, prócz pozwanego oczywiście.
uświadomiony / 188.146.7.* / 2016-03-03 10:37
Ja się urzędnikom nie dziwie bo muszą coś robić .Jak się wezmą za coś większego to mają problemy od przełożonych.Wyłudzanie podatku WAT na tak wielką skale nie jest możliwe bez udziału urzędników wyższego szczebla skarbówki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Tomek01 / 79.186.227.* / 2016-03-03 10:37
W naszym kraju kwitnie korupcja a urzędy skarbowe nie próbuią kontrolować osób podejrzanych o korupcję,gdyż one są w większości powiązane z wysokimi działaczami partyjnymi lub rządowymi. Dużo samorządowców, wójtów i prezydentów ciągnie zyski z korupcji nie wymieniając już parlamentarzystów.
Ustalenie faktycznego majątku i źródeł jego zdobycia od wielu lat nie stanowi problemu lecz nasze kontrole skarbowe unikają takich zdarzeń-chyba,że dana osoba utraciła poparcie prominenta to robi się mu kontrole i wyciąga na światło dzienne pozorowane wyniki. Natomiast drobny przedsiębiorca lub babcia sprzedająca jagody itp. jest bardzo szczegółowo kontrolowana i zawsze znajdują się błędy i podstawy do karania a nie upomnienia.Polska to bardzo dziki kraj!
WPPW179 / 185.54.52.* / 2016-03-03 10:37
Łatwiej wykazać się aktywnością i bezpiecznie ścigać drobnego podatnika za kwotę 500 złotych, jak wpływowego kolesia oszusta za 5 milionów złotych, który za przymknięcie oczu da kopertę z zawartością 5 tysięcy złotych. Żaden urzędnik nie pogardzi taką okazją.
Burger / 92.30.248.* / 2016-03-03 10:36
Mam self employmed - działaność gospodarcza w Anglii. Zarejestrowałem się przez internet, rozliczam sie przez internet. Od czterech lat na oczy nie widziałem urzędnika skarbowego czy człowieka z senapidu. Płace groszowe sprawy teraz zrobili ze względu na małe sumy deklarowane rozliczac się raz w roku i zapłace 120 funtów i finish.
SILWIO / 87.119.2.* / 2016-03-03 10:56
Takich przykładów jest wiele. Dlaczego Polskie Służby nie biorą przykładu z innych normalnych krajów. Czy normalnym jest umieszczenie zdrowego człowieka w psychjatryku, za to że pokazał język sędziemu? Tak , w Polsce jest to możliwe, nigdzie więcej na świecie.
andrzej208 / 89.229.144.* / 2016-03-03 10:51
Witaj, Jeśli możesz to powiedz jak zarejestrować się w anglii i tam płacić podatki? Z tego co wiem podatki płaci się tam gdzie wykonuje się działalność gospodarczą.
bolek440 / 89.70.223.* / 2016-03-03 10:35
to armia skorumpowanych urzedników,teraz biorą sztabki złota,przez takich nieudaczników państwo traci miliardy,
Gość 1234 / 83.27.125.* / 2016-03-03 10:35
PO nieważ zatrudniani byli tacy fachowcy. Dyrektorzy wcześniej powołani wiedzieli gdzie mają działać pracownicy, żeby pokazać "dobrą robotę" bo kontrole są podejmowane ale najskuteczniejsze w określonym środowisku (babcia z kwiatkami) a nie kontrolować działania korporacji i dopuszczonych firm z pozwoleniami na Polskim rynku (kury znoszące "złote jaja"??? Dla nielicznych???
I o to chodzi / 37.47.14.* / 2016-03-03 10:35
Na jagodach napi....li się dzieciak co zbiera i jaszcze złapie boreliozę która przez lata niezdiagnozowana prowadzi do śmierci a urzędnik nie męcząc się zbytnio może żerować dodatkowo jak ten kleszcz na chudpachołku obrastać w sadło .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bulaty / 188.146.0.* / 2016-03-03 10:35
drobnymi sprawami nikt sie nie martwi chociaz to grube ryby S Buszu
kryniuk / 80.94.28.* / 2016-03-03 10:35
Pięć lat pracowałem w urzędzie. Mam ukończone 2 kierunki studiów - nauki polityczni - prawne , oraz administrację publiczną..do tego teczka szkoleń. Moim kierownikiem był pielęgniarka, a dyrektorem partyjny kacyk z PIS. Nie mieli nawet świadomości co to jest proces prawodawczy , co to są intencje ustawodawcy itd itp.
Nie mogłem awansować bo nie byłem partyjniakiem , ani nie kręciłem du..pą.
Dziś mam swoją firmę i zarabiam 10 razy więcej niż ten partyjny kacyk mądrala bez wiedzy.
Ja mam się dobrze gorzej z niemi...miernotami którzy nie mają kompetencji być urzędnikami.
99 % urzędników to miernoty , które działają jak zaprogramowane roboty ..tyle że nie mają pojęcia o "oprogramowaniu"
Szmalec800 / 109.173.220.* / 2016-03-03 10:43

Pięć lat pracowałem w urzędzie. Mam ukończone 2 kierunki studiów - nauki polityczni - prawne , oraz administrację publiczną..do tego teczka szkoleń. Moim kierownikiem był pielęgniarka, a dyrektorem partyjny kacyk z PIS. Nie mieli nawet świadomości co to jest proces prawodawczy , co to są intencje ustawodawcy itd itp.

Głupoty piszesz, 5 lat temu obsadzeni byli goscie z PO wiec nie strugaj glupa.
kryniuk / 80.94.28.* / 2016-03-03 12:34
To było ładnych parę lat temu...i nie bądź naiwny . Jeśli w mieście , województwie , powiecie jakaś partia wygra wybory to od razu zmieniają na swoich. A Pisowcy są najgorsi...nepotyzm i kolesiostwo w 100%.
Są tam także silne powiązania z kościołem. np. Jeśli ktoś ma księdza brata to polityczną karierę ma w kieszeni .. przykładów i dowodów mam wiele. nie boje się o tym mówić!
wit wit / 83.5.160.* / 2016-03-03 10:34

Urzędnicy uznali

Dlaczego nie można powiedzieć, że ten i ten urzędnik (imię i nazwisko) podjął taką a taką decyzję. Zawsze podejmowane decyzje kryje fasada jakiegoś urzędu.

Najnowsze wpisy