Forum Forum prawneZmiany w prawie

Skarga na Dyrektora Szkoły do Kuratorium.

Skarga na Dyrektora Szkoły do Kuratorium.

maja. / 79.163.80.* / 2011-11-15 20:48
Witam
Teraz ja potrzebuję rady.
Mój syn został pobity w szkole przez Kolegę,(wcześniej to opisałam na ty forum)oczywiście wniosłam sprawę o czyn karalny.
Ale Dyrektor szkoły dał naganę tamtemu chłopakowi i absolutnie nic więcej z tym nie zrobił,żądałam wyjaśnień nie odpowiedział na moje pismo wogle.
Przeniosłam Syna do innej szkoły, Chcę napisać skargę na dyrektora, szukam jakiś wskazówek może jakiś link.
Wyświetlaj:
Łomżynianka / 31.0.85.* / 2023-05-17 08:24
Witam potrzebuje osób na skarge na Panią dyrektor i szkole działania sp nr 1 w Łomży. Wszelkie pobicia ,czy agresja było zgłaszane szkoła nic nie robi . Potrzbuje świadków bo chce złożyć skarge na szkołę brak bezpieczeństwa dla dzieci,brak kadry i opieki itd. Napisz w kom swój nr tel oddzwonie działamy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kasia857 / 31.1.252.* / 2018-01-22 15:27
ELBLAG MOJA CÓRKA JEST OFAIRĄ PRZEMOCY W KLASIE. ZGŁASZAŁAM WYCHOWAWCY, ONA NIC NIE ZAUWAŻYŁA. OMIJANIA CORKI SZEROKIM ŁUKIEM ! TEŻ LEKCEWAŻENIE JEJ ZALECEŃ, ABY SPRwczyni agresji nie siadała w jej ławce. przeniosłam córkę do innej szkoły. w poprzedniej złożyłam pismo, czekam na odpowiedź od dyrekcji. nauczyciele zaniżyli ocenę z zachowania na semestr mojej corce z wzroowego na bdb bo mało aktywna. podobno. jak ma być aktywna jak pastwią się nad nią???????????????kto tu robi ze mnie idiotkę. sp w elblagu niedługo bedzie się tłumaczyć. była tylko pogawędka i nic więcej.
Ania2811 / 31.175.181.* / 2020-05-08 00:23
Dobry wieczor chcialam zapytac gdzie mige zlozyc skarge na Pania dyrekto maz pracuje ja od września wracam do pracy syn ma 2,5 roku pani dyrektor twierdzi ze ja nie pracuje i z tego powodu nie przyjela mi dziecka do przedszkola prosze o pomoc
Ja49ja / 194.181.131.* / 2021-04-11 22:16
Przedawniony, ale:
1. Przedszkole przyjmuje dzieci od 3 r. ż. Od 2,5 w uzasadnionych przypadkach (nieokreślone co nimi jest)
2. Adres: Organ prowadzący, Organ nadzorujący.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Alem1 / 2017-10-02 09:18
Do kuratora pismo. Nie ma na to rady, trzeba po prostu być nachalnym.
berta12 / 109.196.247.* / 2015-10-06 12:02
witam w naszej szkople zadzi pani dyrektor szkole ma jak prywatny folwark nie ma ladu wszystko wynosi sprawy omawiane w gabinecie ida na wies nikt nic z tym nie zrobi nawet z przemoca moje dziecko tez bylo bite teraz zneca sie psychicznie pan pedagog do kogo isc tu jest wies nikt nie pomoze patologia i tyle
gustla2 / 194.29.180.* / 2018-01-15 12:57
niestety u nas w szkole jest to samo córka od września jak rozpoczęła szkołę to bije ja chłopak z jej klasy.pomimo wielu interwencji u wychowawcy,rozmowy z matka tego chłopca dalej tak sie dzieje.Wynajęliśmy już prawnika który w naszym imieniu zaczyna działać w tej sprawie także zobaczymy co bedzie dalej.
monika57 / 83.5.225.* / 2014-08-07 14:50
trzeba walczyc z ta patologia co robi rzecznik prasowy ministra edukacji dlaczego nie wprowadza sie monitoringu w szkolach jak to jest na zachodzie matki ktore zarabiaja ponizej krajowej niestac ich na kupno farb plakatowych albo nauczyciel mowi do matki nieprzepuszcze pani curki do nastepnej klasy bo brak jej ogniwa coto za tekst do rodzica przyjechalam z zagranicy i jestem obuzona dzieci to przyszlosc tego kraju czy ono bedzie z biednej czy bogatej rodziny a pani dyrektor szkoly 22 we wroclawiu przy ul stablowickiej powinna zwrocij uwage na pedagogow i bardziej wysluchac rodzica a wydzial oswiaty bardziej kontrolowac szkoly
milka644 / 79.184.29.* / 2014-06-17 17:45
ludzie powiedzcie co robić z taką przedszkolanką - sześcioletnie dzieci parzą jak kawę sprzątają ( zamiatają, ścierają kurz) niegrzeczne dzieci wiąże za nogę skakanką do krzesła, taśmą zakleja buźki, za karę bez śniadania pół dnia dziecko stoi w zimnym korytarzu i wiele innych podobnych zdarzeń.Interwencja u dyrektorki nie pomogła więc co robić dalej?
Bono863 / 77.65.81.* / 2018-04-03 22:03
SKUĆ JEJ RYJ !!!!
izuniam / 87.206.211.* / 2017-01-24 00:45
nie wierze w takie rzeczy
szklarek / 2017-01-24 09:07
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019383,title,Przedszkolanka-stosowala-przemoc-wobec-dzieci-Ruszyl-proces,wid,17363333,wiadomosc.html

http://wiadomosci.wp.pl/kat,15151,title,Przemoc-w-przedszkolu,wid,6717013,wiadomosc.html
mama744 / 46.205.9.* / 2013-02-11 11:59
JA też miałam problemy z dyrektorką.Syn został pobity przez syna znajomych p.dyrektor. Potem ten nasz kopnął tamtego. Oczywiście nasz syn dostał naganę i wszystko co możliwe,bo tamci rodzice tego dopilnowali.A gdy mi nerwy puściły i zaczęłam mówić że to nie tak było,że tu jest wszystko po znajomości (bo to niewielka miejscowość),to wtedy dyrektorka zgłosiła nas do Opieki,że źle się dziećmi opiekujemy. Przyjechała też do domu facetka z kuratorium-i to już przebrało miarę.Postępowanie wobec nas wszędzie umorzono,ale pani z kuratorium nas ostrzegła,żebyśmy odpuścili.Z córką potem w tej szkole też mieliśmy kłopot, bo przedszkolanka ustaliła,że nasza córka ma mieć wszystkie rzeczy osobno,podczas gdy inne dzieci miały wspólne np.chusteczki do rąk. Było dużo jeszcze takich incydentów:np. dzieci wyzywały moją córkę a potem pedagog wzięła ją na rozmowę,a tamtych chłopaków nie. Ja chodziłam się kłócić z dyrektorką ale to było bez sensu, bo tylko wychodziłam na awanturnicę.
Przenieśliśmy dzieci do innej szkoły i złożyliśmy do Burmistrza skargę,ale to oczywiście nic nie dało.Powiedziano nam,że przenosząc dzieci sami rozwiązaliśmy problem. A ja już nie mam siły,ani ochoty się z nimi kłócić.Tylko czasami nachodzi mnie chęć żeby to gdzieś zgłosić,tylko teraz to powiedzą,że już za późno ...
Jola / 193.200.51.* / 2012-12-17 09:08
witam :0
jeszcze pozostaje rzecznik praw dziecka
Renata Wrocław / 84.40.134.* / 2011-12-29 08:59
Proszę o radę. Chciałabym złożyć skargę na dyrektora przedszkola, do którego chodzi moje dziecko i gdzie obecnie pracuję. Oczywiście nie chcąc utracić pracy byłaby to skarga anonimowa. Chodzi mianowicie o żywienie dzieci w tym przedszkolu. Mało tego, że pani dyrektor nie pozwala karmić maluchów, to jeszcze dzieci dostają dużo mniejsze porcje żywnościowe niż np. sześciolatki. Pani dyrektor tłumaczy się tym, ze maluchy nie zjedzą tyle, co sześciolatki. Przecież opłata za żywienie jest taka sama dla rodziców sześciolatków jak i dla maluchów. Bardzo proszę o informację, gdzie i do kogo mogę złożyć skargę. Czy mogę to zrobić anonimowo? Boje się utraty pracy, na razie nie mam innej.
ola428 / 89.64.33.* / 2017-09-21 22:24
Ja również chcę złożyć skargę na dyrektora przedszkola, w którym obecnie pracuję za podważanie mojego autorytetu- nauczyciela. Nie wiem, jak to zrobić, chciałabym anonimowo
nala / 79.191.129.* / 2012-01-21 14:50
U mnie w szkole jest podobnie. Dzieci otrzymują małe porcje i bez żadnych wartości smakowych. Obiad kosztuje 5 zł-jedno danie, podawany w jednorazowych naczyniach (które są coraz mniejsze). Zdarza się, że naczynia te były wielokrotnego użytku. Dzieci, te starsze zauważyły to na sztuccach i zaczęły przynosic swoje. Pani dyr. była tym oburzona ale nic z tym nie robiła. Teraz jest już ok, bo rodzice się odezwali.
wiwan / 2011-11-15 22:07
Poza kuratorium- "organ założycielski szkoły" jak się to mądrze nazywa- czyli Starosta lub Wójt/Burmistrz w zależności od tego, czy to szkoła średnia czy podstawowa/gimnazjum.
NAUCZYCIELKAA / 185.92.157.* / 2017-09-15 23:39
najpierw należy zlikwidować układy. Burmistrz przyjmuje wygodne dla siebie osoby na stanowisko dyrektora. ALE SĄ SĄDY I TAM POWINNIŚMY SIĘ UDAĆ.
pogrążony nauczyciel / 83.31.154.* / 2019-10-22 18:37
S Niestety zarówno Sądy pracy jak i Kuratoria stoją za dyrektorem który łamie prawo, mobbinguje podwładnych , nakłania do poświadczania nieprawdy, fałszuje dowody dopuszczając się uchybienia godności zawodu z uwagi na postawę etyczno- moralną , niszczy atmosferę w szkole. KO uważa ,że t ymi problemami ma zajmować sie sad , który także nie widzi nic w tym złego i dyrektor matacz nie ponosi żadnej odpowiedzialności. Może PIS i MEN zareaguje na takie uwłaczanie godności. KO nie ma władzy nad dyrektorem. KN art. 6 obejmuje jedynie nauczyciela i ucznia , a nie dyrektora , który dopuszcza sie uchybienia godności zawodu .
Ania257 / 31.11.131.* / 2022-12-10 20:49
PIS MEN i RPD wspólnymi siłami mogą wiele + delegatura kuratorium oświaty właśnie działają.
Syn jest prześladowany,pomawiany , publikowali jego zdjecia do tego pobicie... po mimo tego ,że szkola nie zawiadomiła policji ,nie udzielili pomocy oznajmili,ze nic się nie stało wiec ruszyłam niebo i ziemie . Nagle się znalazł psycholog . Sprawa oczywiście w Sądzie Czekam na rozwój sytuacji
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Halo1245 / 46.134.171.* / 2018-10-07 01:26
Kuratorium Oswiaty czesto stoi po stronie dyrektora, w naszych sprawach nie zrobili nic ,protokoly i kontrola zostala tak beznadziejnie zmanipulowana ze 15 letnibsyn zrobil by to lepiej, protokoly kontroli sa dostepne w internecie, malo kto wie ze rodzice moga rowniez zawiadomic komisje dyscyplinarna przy wojewodzie ,tam zajmna sie sprawami doglebnie i szczegolwo

Najnowsze wpisy