Forum Forum dla firmKsięgowość

Składki od kosztów dojazdu do pracy

Składki od kosztów dojazdu do pracy

Money.pl / 2007-04-12 20:53
Komentarze do wiadomości: Składki od kosztów dojazdu do pracy.
Wyświetlaj:
Pawel Zawadzki / 79.185.124.* / 2007-12-25 15:12
Jedną z form tzw carpoolingu (czyli wsþólnych dojazdów do pracy )jest jego oferowanie jako dodatkowy pakiet dostarczany przez pracobiorcę. Jak dowiodły badania przeprowadzone przez Reed Executive PLC 45% angielskich pracowników (w tym zapewne ok 1%polaków ;-) ) woli pracować dla firm które oferują systemy carpooling.

Już dziś możesz stworzyć system carpoolingu dla swoich pracowników. Najprostszą jego realizacją jest umieszczenie jego na tablicy informacyjnej z możliwością umieszczania karteczek. Na tych karteczkach pracownicy wpisywali by godzinę, miejsce i trasę dojazdu z / do pracy oraz kontakt służbowy (mail, telefon) do siebie. Aby ułatwić odnalezienie się pracowników, możesz zrobić to na dużej mapie. Pracownicy na niej przyczepiliby kartki w pobliżu miejsca zamieszkania.

Jakie by były korzyści poza czysto ekonomicznymi dla pracowników? Pracownicy by mogli się poznać, a przez to z większą efektywnością współpracować ze sobą, bardziej identyfikując się z firmą.
Jeżeli coś takiego już działa gdzieś to z chęcia napiszę o tym na http://autem.pl - portal o carpooling
Pracodawca / 217.113.225.* / 2007-04-12 20:53
Skoro każdy koszt pracowniczy jest powiązany z odprowadzeniem składek na ubezpieczenie społeczne to czemu pracodawca nie jest zobligowany do odprowadzania składki za np. ścieki-kanalizację,wodę wykorzystaną przez pracownika, energię elektryczną,sprzęt na którym pracuje ( podobnie jak służy aparat komórkowy ), w końcu jest to wyposażenie, które wliczane jest w poczet kosztów pracowniczych inaczej, utworzenia miejsca pracy ! Być może jeśli wliczylibyśmy te koszty zbliżylibyśmy się do wynagrodzeń UE

Najnowsze wpisy