Forum Polityka, aktualnościKraj

SLD: Zakażmy kandydowania skazanym, ale porządnie

SLD: Zakażmy kandydowania skazanym, ale porządnie

Wyświetlaj:
szaren / 213.108.114.* / 2010-03-18 13:26
Mam pytanie , dlaczego osoba skazana po odbyciu kary nie moze kandydować na funkcje publiczne?
Rozumiem , że tyczyć to może osób którym trwale odebrano prawa obywatelskie. Ale jezeli ktoś posiada prawa obywatelskie to wszelkiego rodzaju ograniczenia w tym ograniczenia kandydowania sa złamaniem prawa. A prawo które sankcjonuje takie łamanie prawa jest bezprawne.
Czy nie macie w Polsce dobrych prawników czy choćby ludzi którzy umieja kozystac z rozumu i logiki aby, róznego rodzaju decydentom, posłom , manipulakorom, koniunkturalistom i innym cwaniakom wytłumaczyc proste i oczywiste zasady?
Pajchiwo / 2010-03-18 06:13 / Tysiącznik na forum
A jak sprawdzą czy delikwent był karany, jeśli sprawa ulegnie zatarciu?
Wyroki w Polsce nie należą do najdłuższych i zatarcie również następuje szybko.
Taki Lepper - jeśli teraz dostał by wyrok w zawieszeniu na 5 lat i nie poszedł siedzieć - za 5 lat, ze względów formalnych może przecież kandydować...
socjalizm rzadzi / 88.199.162.* / 2010-03-17 13:31
dla mnie bomba - to oznacza wymianę prawie całej kadry politycznej wszyscy out!!!
ale właśnie dlatego to nie przejdzie
janukowycz / 193.109.225.* / 2010-03-17 13:23
a co jeśli ja chcę głosować na kogoś skazanego ? podawanie informacji na temat skazania jest słuszne ale tylko tyle
maxymili / 2010-03-17 13:08 / Tysiącznik na forum
Jarek Kaczyński dojdzie do władzy, zaostrzy przepisy ruchu drogowego i przekroczenie prędkości będzie przestępstwem karanym więzieniem. Ziobro wyśle policjantów by śledzili wszystkich posłów opozycji w celu uchwycenia ich na przestępstwie a surowy i "sprawiedliwy" sąd wyda wyrok 1 dzień więzienia bez zawieszenia. W ten sposób cała opozycja utraci prawo do kandydowania, na nie kierujących też się znajdzie jakiś myk i po problemie.
"Super ustawa", która otwiera w Polsce przyszłość kraju totalitarnego.
Gratulacje za brak myślenia na przyszłość tylko i wyłącznie o obecnych słupkach poparcia.

Najnowsze wpisy