Stłuczka

Byku700 / 2010-05-24 17:34
Witam.
Ostatnio miałem niedużą stłuczkę. Podczas cofania uderzyłem w lewe drzwi samochodu, który chciał wjechać na parking. Drzwi poszkodowanego wgniecione i zarysowane.

Ja byłem tylko kierowcą podczas tego zajścia. Samochód znajomego miał ważny przegląd i OC w dniu wypadku (sobota) a kończyła się za 2 dni (poniedziałek). Oczywiście policja została wezwana, spisaliśmy z poszkodowanym swoje dane.
Ostatnio przyszedł do mnie list polecony z Warty. Muszę w nim podać swoje dane, numery samochodu, dowód rejestracyjny, opisać wypadek na rysunku, opisać rodzaj nawierzchni, warunki pogodowe itp. ...

Problem jest taki, że samochód ten został sprzedany, więc nie wiem jakie są numery podwozia, nie mam dowodu rejestracyjnego, więc co mam zrobić? Czy wysłać odpowiedź do Warty bez tych informacji? Oraz czy Warta pokryje wszystkie koszta, skoro samochód był ubezpieczony? Czy będę musiał coś dopłacać?
Proszę o konkretne odpowiedzi!
Wyświetlaj:
tomek728 / 5.173.59.* / 2019-06-18 00:11
Sprawa stara, ale odpisuję dla tych, którzy mają podobną sytuację. Nie ma takiej możliwości, żeby cokolwiek dopłacać - ma się opłacone OC, to nie ma się o co martwić.

Porada dla poszkodowanych po stłuczce: sprawdzcie doplata.com.pl - możecie zyskać nawet 2300 zł dopłaty do odszkodowania. 90% agencji ubezpieczeniowych niestety je zaniża.
marek.m / 79.191.76.* / 2010-05-30 15:58
zawsze możesz dołączyc do tej informacji umowę kupna-sprzedaży, na której na ogół jest podany nr rejestracyjny oraz VIN pojazdu.
Polisa jeśli była opłacona, to nie ma najmniejszego powodu żeby cokolwiek dopłacac.
hipcio55 / 193.238.180.* / 2010-05-30 21:47
Czy w tym piśmie nie ma informacji, że jesli w ciągu 7 dni nie odpiszesz automatycznie zostaniesz uznany za sprawcę? Wtedy masz problem z głowy i nic nie musisz wysyłać. To jest tylko potwierdzenie okoliczności zdarzenia. Firma ma obowiązek wysłać taki pismo, ale ty nie masz obowiązku na nie odp.
Pozdrawiam
avivacu / 2010-05-31 13:20
W tej chwili avivaCU prowadzi konkurs można wygrać gwarantowane 5% zniżki na OC i AC oraz inne super nagrody: laptopa, nawigację i inne!
Serdecznie zapraszamy wszystkich na stronę wybory avivapl
Aby otrzymać zniżkę na OC i AC wystarczy tylko zagłosować na najgorszy typ kierowcy.

Najnowsze wpisy