Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Strach ma wielkie oczy

Strach ma wielkie oczy

Money.pl / 2006-07-14 18:05
Komentarze do wiadomości: Strach ma wielkie oczy.
Wyświetlaj:
janusz / 2006-07-16 22:17 / Bywalec forum
Gabrik jesteś tam?
Zamknięte s-y w piątek z zyskiem 40 na jeden (to na początek dobre " odkucie "), na koniec otwarłem s-ki po 15 - zobaczymy jutro.
gabrik / 2006-07-16 23:20 / portfel / Wierny Forumowicz
witam Janusz mam nadzieję że masz się lepiej odemnie,powodzenia w dalszych decyzjach
brydzia / 2006-07-15 15:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jestem bardzo ciekawa co nasza gpw w poniedziałek
niemiecki dax przez 2 dni stracił 4% , USA chyba 3%
a my tylko niecałe 5% , może my już nie jesteśmy emerging
markets
admin / 85.89.170.* / 2006-07-16 10:25
W tym roku z powodu suszy zbiory większości płodów rolnych będą mniejsze o ok.30%. Chyba zdajesz sobie sprawę co to oznacza dla cen żywności, a w konsekwencji dla całej gospodarki ? I jeszcze ta WOJNA ! Oj nie będzie dobrze !
gabrik / 2006-07-15 16:17 / portfel / Wierny Forumowicz
Brydzia ja już nigdy nie potraktuję GPW jako szacownej instytucji, ja rozumiem że to jest gra spekulacyjna ale ostatnie tygodnie to już była szulernia i myślę że cienka linia, która dzieli spekulację od manipulacji została ewidentnie przekroczona
brydzia / 2006-07-15 19:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Powiem ci Gabrik , że jeżeli ktoś się tym nie ajmi i czegoś nie zrobi to prawdziwi inwestorzy którzy powinni przychodzić na giełdę po pieniądze na rozwój firm nie będą mięli od kogo tych pieniędzy brać
bo po naszej gpw zostanie tylko smród i zgliszcza
bo ja po prostu zgłupiałam i nie wiem czy się kierować przy podejmowaniu decyzji o zainwestowanie w jakąś spółkę
po prostu takiego czegoś co jest teraz na giełdzie to ja od dawna nie pamiętam i jak patrze z perspektywy czasu to to spuszczenie wig 20 o 1000 pkt . to był jakiś przekręt
tylko co robią nowe władze giełdy ?
samuraj jack / 2006-07-15 21:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
spuszczanie WIG20 to nie był przekręt; wszystkie giełdy padały - to kwestia stóp w USA;
inaczej można potraktować wzrost ponad miarę wyciągany kontraktami
brydzia / 2006-07-16 17:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
to wytłumacz ostatnie spadki na świecie i zachowanie naszej gpw , przecież za chwilę okaże się że wszystkie giełdy spadają a my będziemy rośli
admin / 85.89.170.* / 2006-07-16 09:26
Inwestorzy mający wtyki w Pentagonie wiedzieli o wydanych rozkazach dla żydowskich zbrodniarzy ! Żydzi mieli za pomocą prowokacji wywołać konflikt na Bliskim Wschodzie w celu usprawiedliwienia przed opinią światową agresji USA na Iran.A agresja jest niezbędna do powstrzymania irańskiego programu nuklearnego, co jest niemożliwe do uzyskania inną drogą ponieważ Iran posiada bogate złoża uranu.I to jest prawdziwy powód wycofania się inwestorów z giełd światowych. Giełda nie lubi WOJNY !
leo7 / 2006-07-16 10:40 / Bywalec forum
a co, moze wierzysz ajatollahom ze wykorzystaja atom w celach "pokojowych"? Zydowscy zbrodniarze? A Iran i Syria finansujace popaprancow z Hesbollachu to jest ok?
admin / 85.89.170.* / 2006-07-16 17:25
Osadzenie żydów na terenie Palestyny to była zbrodnia która wywołała to morze nienawiści !!!!
leo7 / 2006-07-16 17:27 / Bywalec forum
Zyli tam setki lat przed Arabami!!!!!!!!!!
admin / 85.89.170.* / 2006-07-16 17:53
Poprawka !! Żyli tam tysiące lat przed Palestyńczykami i zostali eksmitowani przez Asyryjczyków, ponieważ nie chcieli płacić danin !! Bardziej kochali pieniążki niż ojczyznę !!! A teraz biedni Palestyńczycy są zabijani jak zwierzęta i taki leo 7 jeszcze to popiera !!!
admin / 83.26.202.* / 2006-07-15 18:33
Walka o pieniądze nie zna reguł, honoru, przyzwoitości i litości !!!!
admin / 83.26.121.* / 2006-07-15 11:23
USA za wszelką cenę chcą doprowadzić do wojny z Iranem, a tutaj wszyscy liczą na dalszy dynamiczny wzrost giełdy. Gdzie tu logika ?
A2 / 2006-07-15 08:21 / Spekulantka
Polecam artykul w sobotnim Parkiecie "Prokuratura kontra zarzadzajacy" dokladnie opisuje dzien 16.12.2005 , wygasanie serii kontraktow! Powiem tak , od kilku dni pisze , ze na te obecne zagrywki kontraktami potrzebny jest prokurator, ten artykul mnie tylko w tym upewnil.
gabrik / 2006-07-15 12:09 / portfel / Wierny Forumowicz
A czy ja mam prawo zawiadomić jakiś organ że według mnie doszło do manipulacji i to w dodatku całym rynkiem?
Pytanie jest poważne jeśli ktoś jest zorientowany w prawie to czekam na odpowiedż
samuraj jack / 2006-07-15 14:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Jeżeli powziąłeś wiedzę o przestępstwie, to masz obowiązek powiadomić stosowne organa
samuraj jack / 2006-07-15 14:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Jeżeli masz wiedzę, a nie złożysz doniesienia, to jakbyś współuczestniczył;
z tymże jak złożysz, to musisz być pewny swego, bo Cię zniszczą, gdyby Ci się noga powinęła.
Z drugiej strony myślę, że jest klimat do ścigania i wbrew temu, co wypisują o bliźniakach K. to właśnie dzięki nim i min. Ziobro można się pokusić;
w każdym razie nadzieja na dopadnięcie oszustów o wiele większa niż za poprzednich ekip
tomeks / 2006-07-14 22:44 / Bywalec forum
nareszcie rzeczowy , wyważony komentarz Pana Daniela do sesji.
chris / 2006-07-14 22:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak jak przewidywałem nic nie sprzedałem.
Życzę udanej reszty lipca na gpw i nie tylko, 3majcie się
Wyjeżdżam wypocząć ... najpierw trochę luzu z małżonką czyli zwiedzanie Pragi z piwkiem of course, nockami na moście Karola i w jazzowych knajpkach, a później wygrzewanie gnotów w piachu już w komplecie z synem na helu.
Tak dla sportu i adrenaliny zakupiłem dziś z ranka delikatnie atlantis i +15%. Ciekawe co będzie z nim za 2 tygodnie. Może wyjazd się zwróci ;) a jak nie ... oby nie stracić :) Pożyjem uwidim
Powodzenia
slaw / 2006-07-14 21:42 / Uznany Gracz Giełdowy
no MNI chyba jest impulsik - przejmują dataCOM
hajdi / 2006-07-15 08:19 / "Uznany Gracz Giełdowy"
No wlasnie wrocilem wlasnie z jachtowania po mazurach i takie piekne info sie pojawilo
clever81 / 2006-07-14 21:15 / Tysiącznik na forum
14.7.Warszawa (PAP) - Obecny zarząd PTC z prezesem Tadeuszem
Kubiakiem oraz Elektrim, jako akcjonariusz, zostali wpisani doKrajowego Rejestru Sądowego (KRS) - poinformował PAP rzecznik PTC,
Witold Pasek.
"Obecny zarząd PTC z prezesem Kubiakiem został wpisany do KRS" -
powiedział Pasek.
Sąd Okręgowy na początku lipca ponownie odroczył rozprawę
dotyczącą zmiany zapisów we wpisie w Krajowym Rejestrze Sądowym
dla spółki Polska Telefonia Cyfrowa (PTC).
Zmiany zapisów we wpisie w KRS miały dotyczyć akcjonariuszy PTC.
Od paru lat toczy się spór o to kto jest właścicielem 48 proc.
akcji operatora sieci komórkowej działającej pod marką Era GSM.
W grudniu 2004 roku wiedeński sąd arbitrażowy stwierdził, żesprzedaż w 1999 roku przez Elektrim 48 proc. udziałów w PTC nazecz kontrolowanego przez francuski Vivendi, Elektrimu
Telekomunikacja (ET) była bezskuteczna. Oznaczało to zatem, że Elektrim w dalszym ciągu pozostaje właścicielem tych udziałów w PTC.
W listopadzie 2005 roku przedstawiciele ET złożyli wniosek o odrzucenie przez sąd apelacyjny decyzji sądu pierwszej instancji,
który w styczniu 2005 roku uznał orzeczenie sądu arbitrażowego za
obowiązujące na terytorium Polski, oraz złożyli wniosek o ponownerozpatrzenie przez niego sprawy.
Swoje wnioski argumentowali tym, iż ET nie zostało dopuszczone
przez sąd pierwszej instancji do udziału w sprawie oraz tym, iż sąd nie zajmuje się kwestią uznania całości orzeczenia sądu arbitrażowego, tylko jego części.
Natomiast prawnicy drugiej strony - Elektrim oraz T-Mobile,
należącego do niemieckiego operatora Deutsche Telekom, chcieli, by
sąd oddalił apelację złożoną przez ET oraz prokuraturę.

Polski sąd w styczniu 2005 roku zdecydował o rozciągnięciudecyzji wiedeńskiego arbitrażu na terytorium Polski. To orzeczeniesądu doprowadziło do zmiany w lutym 2005 roku wpisu w rejestrzesądowym - wykreślenia ET jako udziałowca PTC na korzyść Elektrimu
oraz zmian we władzach spółki i trwającego od tego czasu kryzysu w
PTC.

Pod koniec sierpnia 2005 roku sąd zakwestionował jednak
poprawność lutowych zmian i nakazał ponownerozpatrzenie wniosku o
zmianę wpisu w KRS.W połowie listopada 2005 roku KRS odrzucił ten wniosek, co wefekcie oznaczało, że według wpisu w KRS właścicielem 48 proc.udziałów w PTC wciąż jest Elektrim Telekomunikacja. (PAP)
schwarz / 81.15.210.* / 2006-07-16 13:26
podaj proszę link do tej wiadomości
herbst / 2006-07-14 22:43 / Bywalec forum
Elektrim to jest okret ktory od wielu lat tylko tonie...
clever81 / 2006-07-14 21:22 / Tysiącznik na forum
Pusciłem dzisiaj połowe elka z niewielka strata ale połowa została .Bedzie wysokie otwarcie na elku i jazda w góre.
gabrik / 2006-07-14 20:25 / portfel / Wierny Forumowicz
oczywiście do końca sesji w USA sporo czasu ale myślę że JĘDRZEJ dobrze napisał-w poniedziałek mamy otwarcie z luką w górę bo przecież KGHM poprawił prognozy na ten rok
samuraj jack / 2006-07-14 23:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
To prawda, może być otwarcie z luką. Większość graczy takich jak my, nie wzięło pod uwagę wzrostu zysków KGHM w tak namacalny sposób, tzn. przez konkretne wyliczenie.
Przynajmniej żaden z nas o tym nie napisał wcześniej (ja, przyznaję tego ie policzyłem - błąd).
Pod koniec stycznia KGHM opublikował dokument: "Budżet Spółki na 2006 rok".
http://www.kghm.pl/gielda01.php?s=449
Pod w nim wszelkie wskaźniki, jakie wziął pod uwagę przy prognozowaniu zysku na rok 2006.
Dużi naszego rynku z pewnością zapoznali się z tym dokumentem, i wiedząc o ile wzrósła cena Cu na świecie potrafili obliczyć przyrost przychodów i zysków (koszty w zasadzie nie zmieniają się).
To wszystko zostało wzięte pod uwagę i w większości zostało już uwzględnione w wycenie akcji KGHM.

Luka w górę może powstać dlatego, że większość takiego drobiazgu jak my, nie wzięła tego pod uwagę i teraz niemal ze zdziwieniem doczyta o przychodzie zysków.

Wielcy wiedząc o takim braku wiedzy mniejszych wykorzystają to i pociągną mniejszych do zakupów.

Dobrej nocy
brydzia / 2006-07-15 10:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
14.7.Warszawa (PAP) - Rada Nadzorcza KGHM zatwierdziła korektę prognozy na 2006 rok, zakładającą osiągnięcie 3,383 mld zł zysku netto i 10,196 mld zł przychodów ze sprzedaży - poinformowała spółka w piątek.

"W odniesieniu do opublikowanej prognozy w raporcie bieżącym 6/2006 z dnia 30 stycznia br. oznacza to wzrost odpowiednio o 26 proc. i 84 proc. Główną przyczyną podwyższenia prognozy jest zwiększenie zakładanych na 2006 rok notowań miedzi i srebra, w obu przypadkach o 38 proc." - podała spółka w piątkowym komunikacie.

Na początku maja KGHM informował, że wstępnie szacuje, iż jego zysk netto w 2006 roku wzrośnie do blisko 3,5 mld zł, a przychody ze sprzedaży wyniosą 10,5 mld zł.

W przyjętym tegorocznym budżecie założono, że nakłady na zakup i budowę środków trwałych wyniosą 858 mln zł.

więc nie rozumiem co ty piszesz , skoro w maju prognozowali 3,5 mld a teraz podają 3.383 , więc co tu trzeba było liczyć jak w maju kghm sam to podawał
był spadek miedzi i to się mogło nie sprawdzić więc teraz
jak mamy lipiec i miedź po 8000 , kontrakty zawierane są z 3 miesięcznym wyprzedzeniem to do października mają cene zapewnioną
samuraj jack / 2006-07-15 14:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
ja nie rozumiem Twego nierozumienia;
z mego postu wynika jednoznacznie, iż nie znam informacji z maja;
wystarczy podać linka do tej majowej informacji,
o co niniejszym proszę
brydzia / 2006-07-15 15:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja tylko tak napisałam na twoją teorie , że większość graczy nie wzięło pod uwagę wzrostu zysku , jak pamiętasz w tym czasie kghm był po 135 zł , tylko przypomnij sobie później
co stało się z miedzią z 8800 spadła na 6400
Pozdrawiam
brydzia / 2006-07-15 15:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ta informacja była 5.05 2006 , ja sprawdzam na bossa.pl
tam do każdej spółki są wykresy i wiadomości ,
ale to są informacje ogólnodostępne na pewno z pap
brydzia / 2006-07-15 15:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
05/05/06 17:56 Rynek pozytywnie zareaguje na wyniki i prognozę KGHM (opinia)
17:11 KGHM podniósł prognozę zysku netto na 06 do blisko 3,5 mld
samuraj jack / 2006-07-15 15:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
bardzo, bardzo dziękuję:)
pozdrawiam
mcmisiak / 2006-07-14 19:03 / Tysiącznik na forum
spece z bzwbk twierdza ze z zagranicy 11mln $ trafilo na GPW w ostatnim tygodniu, co wy na to?, ja tam jestem za zielonym rozpoczeciem nowego tygodnia, pozdrawiam
brydzia / 2006-07-14 19:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
żartujesz czy nie umiesz liczyć 36mln zł - co to z pieniądze
mcmisiak / 2006-07-14 19:14 / Tysiącznik na forum
nie klamie, 11mln$, dlatego podalem to na forum bo ja sie zastanawiam kogo to uspokoi, pozdrawiam
jędrzej / 2006-07-14 19:29 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Pisałem już o tym w poprzedniej dyskusji. To chyba powinno być karalne. Zaraz napisaże mamy hossę i fundusze wracają.
jędrzej / 2006-07-14 19:12 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Ciekawe jak oni je wytropili? Wychodzi po 7 mln złotych dziennie. No jestem pełen podziwu.
jędrzej / 2006-07-14 19:05 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
To chyba z lupą tego szukali. 11 milionów to oni maja na waciki.
Ale każde info (choćby najbardziej durne) jest dobre do realizacji zysków.
Jeśli będzie rozejm w Libanie to zielone otwarcie mamy murowane (ale potem i tak zjedziemy w dół)
jędrzej / 2006-07-14 18:57 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
I jeszcze jeden argument za poniedziałkowym zielonym otwarciem (ale niekoniecznie zamknięciem):

Ankieta GPW: Aż 65 proc. spodziewa się spadków indeksów
Misio / 217.99.5.* / 2006-07-14 18:52
No to piknie. Mamy zwałke i jedziemy na niskie poziomy. Fala C, D czy X. Co to za znaczenie. Zwała i tyle!
jędrzej / 2006-07-14 18:58 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
O czym piszesz?
jędrzej / 2006-07-14 18:05 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Boże, aż 700 milionów? To taki Karkosik mógłby sam to zrobić ze trzy razy.
Korzystając z tego że jestem pierwszy, tradycyjnie:

KONTRAKTY - powinni tego zabronić !!!
samuraj jack / 2006-07-14 18:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
To jak:
1. Karthagina powinna zostać zburzona
albo
2. Balcerowicz musi odejść

:)
jędrzej / 2006-07-14 18:53 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
I jedno i drugie i trzecie. :-)
tatko / 2006-07-14 20:06 / Tysiącznik na forum
Trzecie to jest zero...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy