Forum Polityka, aktualnościKraj

Szantaż TP SA - pół miliona Polaków bez telefonu?

Szantaż TP SA - pół miliona Polaków bez telefonu?

Wyświetlaj:
GNA / 91.123.163.* / 2008-03-21 13:22
a dlaczego TP ma świadczyć usługi poniżej kosztów a tele 2 ma być w uprzywilejowanej sytuacji? inne firmy korzystające z WLR płacą wyższe stawki i jakoś nie skarżą się.działania UKE powodują obniżenie cen na rynku ale nie powodują rozbudowy infrastruktury bo jedynie TP ma inwestować a inni korzystać z jej łącz
Pajchiwo / 2008-03-21 18:14 / Tysiącznik na forum
heh - nie masz racji.
Te 10 zł to nie tak dawno było sporo powyżej ich kosztów, a teraz jest 120. Aż takiej inflacji nie ma :)
A co do infrastruktury to jest jeszcze inna bajka - jaki jest sens budować łącza równolegle do istniejących?
Bo co do nowych terenów to zostały raczej te mało opłacalne, więc nikt tam na 100% nie będzie inwestował.
IMO jedynym wyjściem jest oddzielenie TP od ich infrastruktury.
Wtedy oni tak samo jak każda inna firma będą musieli kupować dostęp do niej i nie będzie problemu z monopolem.
Ale TP S.A. strasznie się broni próbując opóźnić moment podziału - co jest zresztą z ekonomicznego punktu widzenia zrozumiałe, ponieważ monopol wymaga od nich mniejszych nakładów i w dodatku stawia ich w uprzywilejowanej pozycji.
majq / 212.76.37.* / 2008-03-21 18:45
nie prawda, że miejsca gdzie nie ma infrastruktury telefonicznej są nieatrakcyjne.
ja mieszkam na nowym osiedlu (około 2000 mieszkań i telefon jest tylko od dostawcy TV kablowej)
są ludzie którzy chcieli by skorzystać z oferty TPSA, ale im nie bardzo się opłaci podłączać budynki, bo wiadomo że większość wybierze operatorów alternatywnych.
Inną kwestią jest że dla mnie korzystanie z TP SA to jak kolaboracja z okupantem
pozdrawiam
Abonent-Nieabonent / 80.52.181.* / 2008-03-22 10:56
właśnie tak,
dla mnie też:
- korzystanie z TP SA to jak
kolaboracja z okupantem.
żona niestety kolaboruje a jej upór godny jest medalu tpsa za determinację.
viti44 / 83.21.218.* / 2008-03-21 12:21
Moja najwieksza pomyłka było przystapienie do Tele 2 bo 45 dni miałem wyłaczony telefon pomino codziennych monitów mieli moje problemy w nosie! umowe na internet z Tele 2 do konca stycznia a wyłaczyli mi go juz w grudniu! może i telekomunikacja nie jest bez winy ale TELE 2 to największe łachudry jekie zagnieżdziły sie nad Wisła ! rachunki za telefony , które do nich nie należa przysyłaja do dzisiaj HAŃBA precz z TELE 2 !!!!!!
psygzy / 88.156.87.* / 2008-03-21 13:53
Też miałem z nimi problemy. Poza innymi problemami, powiem o najbardziej absurdalnym: kilka miesięcy po zakończeniu okresu umowy Tele2 wysłało monit, w którym informowano mnie o moim zadłużeniu, wynoszącym -1,30 PLN

Czyli wysłali monit, obciążając mnie kosztami wezwania, za to, że zrobiłem nadpłatę!

Zadłużenie Tele2 wobec mnie minus koszty monitu wynoszące 10 zł. Razem byłem "winny" 8,70. Monit o moim "długu" wysyłali jeszcze przez kilka miesięcy, po kilku moich pismach w tej sprawie. Po tym, jak zacząłem ich głupie pisma ignorować, przestali je wysyłać.
O takich rzeczach jak niegrzeczni teleoperatorzy, zignorowanie jednej mojej skargi i reklamacji nawet nie chce mi się pisać. Stanowczo odradzam Tele2!
rosa / 2008-03-21 21:11 / Bywalec forum
Miałem podobne doświadczenia z Tele2. Ucieszyłem sie gdy udało mi się od nich wyzwolić.
KoP / 2008-03-21 12:11 / Bywalec forum
ciekawe czyja winą jest to, że mamy najwolnielszy i najdroższy internet w Europie? TP SA to nie narodowy operator, a narodowy oszust. Życzę jej szczerze jak najszybszej śmierci rynkowej, a wszystkim uwolnienia się od jej pazerności.
popieram / 83.24.233.* / 2008-03-21 12:49
jak najbardziej i jak najszybciej
ofaniel / 2008-03-21 14:30 / portfel
Haaa widze ze trzy osoby na pol miliona sa niezadowolone z uslog TELE 2. JA mam wrecz przeciwnie. Korzystam z ich uslog od samego wejscia na rynek...TPSA juz wiele razy rzucalo klody pod nogi operatorom. Skoro przez tyle lat byli monopolista i zdzierali kase z abonentow niech teraz placa za swoja chciwosc. Komentaze typu, ze to TPSA stworzylo linie telefoniczne i niby sa ich wlasnoscia SA SMIESZNE!!! wezcie ludzie poczytajcie o tym jak powstawala siec. To my wszyscy za nia placilismy, a nie TPSA!!! Mamy prawo do korzystania z jakiego chcemy operatora. Ja tutaj widze obrone przez atak ze strony TEPSY. Dla mnie to zlodzieje i cfaniacy. Zastanawiam sie co da taka kara. TPSA juz dostalo niejedna kare i jak narazie zaplacilo malutki ulamek z tego.
absurd / 83.143.213.* / 2008-03-21 22:19
znacznie wiecej niz trzy osoby .. wszyscy moi znajomi którzy mieli tele 2 .. zrezygnowali z usług tego operatora .. z róznych powodów jednym z nich było niewywiązywanie się z umów oraz ignorowanie skarg swoich klientów.
przez taką opinie w ostatniej chwili moja firma wycofała się z podpisania umowy z tele 2

nie watpię ze sa tez dobre opinie o tele 2 .. podobnie zreszta jak i o tp

nie korzystam z usług tele 2 ani tp .. jest jeszcze na rynku wielu operatoró oferujących usługi telekomunikacyjne

dla rynku jest lepiej jak jest konkurencja monopol jest dobry ale nie dla korzystajacych z usług monopolisty
Agita / 80.238.110.* / 2008-03-21 17:35
Wiesz, może i TP S.A. nie zbudowało ifrastruktury telefonicznej, jednak od czasu jej przejęcia rozbudowywało ją oraz wymieniło prawie 80% sprzętu i kabli. Nie gadaj głupot o tym że TP S.A. nie ma kosztów utrzymania sieci bo to nie prawda.
Netia jakoś przyjęła warunki TP S.A. bo ona doskonale wie jakie koszty wiążą się z sieciami teleinformatycznymi bo maja własne. Natomiast TELE2 to najwięksi złodzieje jacy mogą być. Niedość że olewają swoich klientów i w razie jakichkolwiek problemów odsyłają do serwisu TP S.A. to jeszcze żądają udostępniania im pętli abonenckich poniżej kosztów. Nic dziwnego że TELE2 i UKE przegrały sprawę w sądzie. Z tego samego powodu TP S.A. rzadko płaci kary gdyż UKE przegrywa sprawy w sądzie z powodu bezpodstawnych przyczyn nałożenia kar.
Czasami mam wrażenie że ktoś dał w łapę Streżyńskiej za to żeby gnębiła TP S.A. Czemu operatorzy tacy jak TELE2 sami sobie sieci nie zrobią? Odpowiedź jest prosta. Bo to by się im nie opłacało, dużo prościej jest żerować na TP i mieć to samo po dużo niższych kosztach.
JoK / 212.160.172.* / 2008-03-21 15:25
Chłopcze, Ty, to nawet za swoje majtki jeszcze nie płaciłeś, o liniach tepsy nawet nie pisz. Biorąc pod uwagę Twoją ortografię sądzę, że do skończenia podstawówki zostało Ci jakieś 5 lat. A pseudooperatorzy typu TELE2 sami sobie rzucaja kłody pod nogi- nie inwestując we własne sieci, tylko żerując. I nie pisz mi, że oni nie mają kasy. Trudno, biorą się za biznes, muszą mieć na niego pieniądze. Popatrz, jak pięknie rozwijają się komórkowcy. Jakoś dają radę, bez regulacji UKE tworzyć konkurencyjny rynek, walczyc stawkami, czy nawet, udostępniać swoją infrastrukturę MVNO i na tym zarabiać. A, że w tym przypadku zasady ustala rynek a nie UKE to i problemów jakby mnie...
KBB / 84.10.75.* / 2008-03-21 21:09
Napisałeś "udostępniać swoją infrastrukturę MVNO"? Do tego akurat komórkowa "nieświęta trójca" garnęła się tak, że przez ponad 5 lat nikomu niczego nie udostępniła. Dopiero jak UKE zaczął ostro naciskać (jak przedtem TP), to łaskawie pozwolili.
Chłopcze, zanim zaczniesz pouczać innych, sam się czegoś naucz. To naprawdę nie boli.
Pajchiwo / 2008-03-21 18:22 / Tysiącznik na forum
Co do pieniędzy to masz rację, ale porównanie tego rynku do rynku telefonii komórkowej nie bardzo przystaje do problemu - właściwie od początku mieliśmy trzech różnych operatorów startujących mniej więcej z tego samego poziomu i równocześnie budujących sieć, a tepsa jest jedna i nie ma praktycznie konkurenta.
Tele2 (które zresztą akurat u mnie działa O.K.) faktycznie nie inwestuje i tak naprawdę ceny ma niewiele niższe od tepsy ale po cholerę ma to robić, jak sieć już jest?
Nie lepiej oddzielić prawnie tepsę od łączy?
Moim zdaniem będzie wtedy po problemie z monopolem i jednocześnie będziemy w stanie wreszcie określić jednoznacznie po cenach oferentów który jest najtańszy i najbardziej skuteczny.
Nieudacznicy sami odpadną...
Kanarek / 84.10.178.* / 2008-03-22 06:50
To, że prezes Streżyńska chce podzielić TP SA może wynikać z dyrektyw unijnych generalnie zakładających rozdzielność infrastruktury od operatora handlowego. Jeżeli tak jest, to takiego rozdziału nie unikniemy i chwała Bogu, będzie taniej i wiadomo, jakie są rzeczywiste koszty. TP SA jest rozwydrzonym monopolista, z którym z zasady trzeba walczyć i który musi nauczyć się działania w warunkach ostrej konkurencji rynkowej. A jak padnie, to krzyż na drogę, będzie inny, sprawniejszy podmiot. Sam nie będę tu pisał o traumie w doświadczeniach z tepsą, bo po co. Firma ta niejako zmusiła mnie do przejścia do innego operatora oferującego kompleks usług za niewielkie w istocie pieniądze i jestem zadowolony. Polska jest wolnym krajem, nikt nie jest przywiązany, by korzystać z usług jakiegokolwiek monopolisty. Pomawianie pani Streżyńskiej
jest grubym nietaktem. Akurat ona okazała się najbardziej sprawną i uczciwą osobą z z kaczego kierownictwa.
Pajchiwo / 2008-03-22 10:35 / Tysiącznik na forum
heh - ja do Pani Streżyńskiej nic nie mam, więc nie wiem czemu mi akurat odpisujesz na ten temat :)
A nawet wręcz przeciwnie - uważam, że zaczęła (jako jedna z naprawdę niewielu urzędniczek) pracować skutecznie - tak jak powinna to robić osoba na tym stanowisku. Wojna z nadużyciami monopoli należy przecież do jej obowiązków. Tylko ta Kobieta różni się tym od innych, że ona naprawdę ją podjęła zamiast robić wszystko, żeby tylko "nic się nie działo"...
I za to - jak to teraz mówi młodzież - "szacunek". :)
A4Andrzejek / 195.150.76.* / 2008-03-22 06:31
To szerszy problem konkurencji- stary jak świat-nowe chce pożreć stare, a stare chce też żyć ;identyczny jest problem z infrastrukturą torową kolei polskich;a z ponoszeniem nakładów na infrastrukturę???-najlepszy, świeżutki jak ciepłe bułeczki przykład to- oczywiście nasze kochane "wstęgi asfaltowe i betonowe".Faktycznie to TP SA jest spadkobiercą wszystkich praw monopolu państwowego na łączność w każdym wymiarze ,to państwo inwestowało w infrastrukturę ,a Obywatele RP płacili np. 4,5 tys.zł,15 tys.zł ( to wszystko oficjalne kwoty wg cennika oplat za przyłaczenie do sieci!!!!!-może być błąd w szczegółach ,ale to już "wina moich szarych") - w zależności od okresu "walki o telefon" i czekali, czekali ,czekali... 3-5-7 14 lat na zamontowanie gniazdka i podanie sygnału!!!! A więc prywatyzacja TP SA , POLMOS-u,POLSKIEGO MONOPOLU ZAPAłCZANEGO i TYTONIOWEGO - to gwóźdź do trumny budżetu panstwa! Nikt rozsądny na świecie takiej głupoty nie walnął!!!
Pajchiwo / 2008-03-22 10:56 / Tysiącznik na forum
Walnął, walnął - i to nie raz.
Poczta Polska, nasz symbol Solidarności Stocznia, PKP itd.
Ostatnio mocno odżyły tendencje centralizacyjne - częściowo jest to skutkiem poprzedniej koalicji i jej ideologii, ale nie tylko - to była strachliwa reakcja na nowe zdarzenia gospodarcze, których wiele osób wychowanych w poprzednim systemie nie rozumie - myślą, że ktoś im coś "kradnie" :).
To były "newsy" które pozwoliły im wybrać wybory, ponieważ stwarzały stan zagrożenia, który tylko PiS mógł zażegnać.
Fakt, że koalicja nic w tym kierunku nie zrobiła, jest jasnym przedstawieniem prawdy o tym, że albo nie było takiej potrzeby, albo potrzeba była tak niewielka w porównaniu do innych, że nie wzięto jej pod uwagę.
Ponadto chciałbym poruszyć temat dotacji dla naszych monopolistów - ona tak naprawdę jest coraz trudniejsza prawnie - zabrania jej (i dobrze) prawo wspólnotowe.
Wobec czego jest możliwe, że PiS nie ruszył tego tematu, ponieważ wiedział, że go przegra bez względu na to jak go rozegra, co jest nieco kontrastujące do ich kampanii wyborczej - co ciekawe prowadzonej przez dwóch prawników...
IMHO najlepiej pozostawić Streżyńskiej to co dzisiaj robi.
W innych tego typu instytucjach obsadzić podobnych energicznych i rozsądnych ludzi (a na pewno nie mieszać tej sfery do polityki) i powoli powinno być coraz lepiej.
Zobaczymy co z tym problemem zrobi PO - miejmy nadzieję, że nic nie narozrabiają, ale - tak jak i w PiS, i w każdej innej partii - interes partyjny może zacząć w pewnym momencie być ważniejszy od interesu kraju...
hwbaran1 / 217.197.73.* / 2008-03-22 12:36
co sobie nimi zaprzątać głowę, można mieć rozmowy(Voipdosount) i numer (Actio) za darmo(voip)
Pajchiwo / 2008-03-22 14:57 / Tysiącznik na forum
Nie mam teraz czasu tego przeglądać, ale z tego co się niedawno orientowałem, to na naszym rynku w większości są to oferty darmowe*
gdzie:
* - okres darmowy (...), albo ilość połączeń darmowych (...) Ponad to w/g cennika (...)
Chyba, że chodzi Ci o rozmowy przez Skype - ale do tego to jeszcze każdy z potencjalnych rozmówców musi mieć taki komunikator...
Libertarianin Kamil / 213.134.135.* / 2008-03-21 14:25
"dlaczego TP ma świadczyć usługi poniżej kosztów a tele 2 ma
być w uprzywilejowanej sytuacji? inne firmy korzystające z WLR
płacą wyższe stawki i jakoś nie skarżą się.działania UKE
powodują obniżenie cen na rynku ale nie powodują rozbudowy
infrastruktury bo jedynie TP ma inwestować a inni korzystać z
jej łącz"

Bo UKE działa i istnieje, a TP S.A. nie zostało wpełni zprywatyzowane, lecz częściowo oddane w akcjach, czyli wciąż stanowi pewne rodzaj monopolu państwowego.
Gdyby to urynkowić od razu sytuacja by się polepszyła, gdyż to konusmenci by decydowali u kogo chcą mieć internet i telefon, a nie urzędnik z UKE czy KRRiTV. :P
józef / 85.222.79.* / 2008-03-23 11:19
Kłamstwo . Netia to spółka szwedzko - amerykańsko -zydowska a polski kapitał to ok 7 % więc najmniej mamy do powiedzenia.
józef / 85.222.79.* / 2008-03-23 11:21

NETIA ..Panowie tylko NETIA >> [0]
Darujciersobie TPSA i TELE2, NETIA Polska firma, tanio
dobrze , wspaniale , rewelacyjnie ...Bomsko ...ooooooo

Kłamstwo . Netia to spółka szwedzko - amerykańsko
-zydowska a polski kapitał to ok 7 % więc najmniej
mamy do powiedzenia
caray / 2008-03-24 16:12 / Bywalec forum
jak dla mnie moze byc prowadzona nawet przez male zielone ludziki z jakiejs odleglej planety. wazne tylko by byla usuga wysokiej jakosci i tania, a takze opowiednie traktowanie klientow...
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy