Forum Forum finansoweKredyty

Szybki kredyt-tylko nie POLBANK

Szybki kredyt-tylko nie POLBANK

j.ste / 83.142.41.* / 2007-12-07 11:08
Chcę przestrzec wszystkich którzy planuja wzięcie kredytu w Polbanku, zwłaszcza jezeli zależy im na czasie. Otóż jako klient tego banku i osoba, której pensja jest przelewana na konto do tego właśnie banku, mógłbym przypuszczać (błędnie jak się okazuje) ze rozpatrzenie wniosku potrwa b.krótko. Nie wymagam cudów, ale w obecnych czasach 24/48 godz to standard. Tymaczasem ja czekam na rozpatrzenie mojego wniosku już 10 DNI i nie zanosi się na koniec. MOIM ZDANIEM TO SKANDAL !!! I BARDZO DOBRA STRATEGIA ABY TRACIĆ KLIENTÓW. GRATULUJĘ
Wyświetlaj:
chełmianin / 83.28.28.* / 2008-07-15 15:36
Nie mogę powiedzieć złego słowa na Polbank. Jestem mieszkańcem Chełma. Jakiś czas temu ktoś z centrali z Warszawy zadzwonił do mnie z propozycja wzięcia kredytu gotówkowego.Z roztArgnienia i głupoty podałem tej osobie swoje dane kontaktowe miała sie odezwac następnego dna. Nie odezwała się.Poszedłem więc do oddziału banku..Skierowano mnie do Dyrektora Oddziału.Pani Dyrektor zajęła się mną wprost profesjonalnie ,sprwdziła czy osoba która sie ze mną kontaktowała pracuje w banku. Okazało się ze tak ,zadzwoniła więc i zapytała o powód braku kontaktu. Pod koniec rozmowy zaproponowała oferte swojego oddziału.Bradzo miła i konkretna osoba.Jestem klientem Banku i jestem bardzo zadowolony.Kredyt dotałem tego samego dnia którego składałem wniosek.Miło jest ten oddział odwiedzać ,bo traktują człowieka po ludzku. Pani Dyrektor i pracownicy to ludzie na poziomie,(zawsze usmiech i dobre słowo).
kiss / 83.12.200.* / 2008-10-13 21:04
Podaj adres. Z Sosnowca mam trochę daleko, ale co tam ;) Paranoja!
tola / 86.63.135.* / 2008-08-26 00:24
Bardzo dziekuje w imieniu moich pracowników i swoim :):)
OBRONCA / 77.112.157.* / 2008-07-10 20:51
Ludzie co wy tu wypisujecie. Podejrzewam że korzystacie w większości z was z usług pośredników lub kredytu przez infolinię co wydłuża proces. Analiza wniosku na kredyt gotówkowy w POLBANKU trwa max 1 dzień wypłata do 3 dni roboczych a kredyt bezpieczny ma się od razu po decyzji. Zgodzę się że kredyty hipoteczne trwają trochę za długo ale jak pisała gazeta Polska to wynik sukcesu Polbanku i atrakcyjnej oferty która przyciągnęła niespodziewaną liczbę klientów. Zrozumcie że nie ma doskonałych banków chyba że chcecie mieć RRSO zamiasta 15% w Polbanku to 30% w innym banku
elka1909 / 2008-09-03 17:28
Zgadzam się z tą opinią.Ja też zalatwilam kredyt w ciągu 1 dnia a za 2 dni miałam kase na koncie.O kredyt "bezpieczny " wogóle sie nie starałam tylko zadzwoniono do mnie z banku ,że został mi przyznany,a ja tylko podpisałam papiery przeslane przez kuriera (który znalazł mnie daleko poza miejscem zamieszkania ),fakt że jeszcze z niego nie skorzystalam ,po prostu leży na koncie, a ja z tego powodu nie ponosze żadnych opłat.Teraz mam zamiar starać się o nowy kredyt w tym banku,zobaczymy jak będzie tym razem.
oszukana01 / 83.8.60.* / 2008-10-22 10:42
Takich bzdur dawno nie czytałam , może jest ten kts pracownikiem tych łgarzy!
Nabita w bardzo drogą butelkę / 83.18.162.* / 2008-08-29 11:48
Ja też chciałabym napisać o moich doświadczeniach z POLBANKIEM(niestety przykrych) i przestrzec wszystkich potencjalnych klientów przed tym bankiem oraz ich produktami. W 2007 roku starałam się o kredyt konsolidacyjny,którego oprocentowanie było bardzo korzystne(9,9%). Po złożeniu dokumentów zostałam zweryfikowana w BIK-u no i okazało się,że w przeszłości byłam poręczycielem kredytu,który trafił do komornika. Bardzo miła pani poinformowała mnie ,że w związku z tym mogę dostać kredyt podwyższony o 10 pkt procentowych,a jeżeli będę spłacać go regularnie to po roku będzie obowiązywać to niższe oprocentowanie.Po roku okazało się,że zostałam wprowadzona w błąd .I tak oto mam kredyt 55000 oprocentowany 19,9% na 8 lat. Teraz nie wiem gdzie szukać pomocy !
Pomóżcie!!!!
zawiedzona / 62.21.28.* / 2010-07-19 17:56
witaj w klubie tez mam u nich kredyt i nie wiem jak sie z tego wycofac ,ciagle podwyzszaja i to duzo a nigdy nie ma obnizki i do tego sa bardzo u*********,nekaja telefonami nawet jak sie nie zaplaci juz po 3 dniach- tego wczesniej nie bylo.kiedys bylam zadowolona bo moglam w kazdym razie do konca miesiaca wplacic i nie bylo problemu a place juz 3 lata.szukam tez pomocy gdzie indziej,doradzcie jak ktos moze a jeszcze mam 3 lata do placenia i jakies 16.000.
marko 1965 / 87.207.240.* / 2009-11-03 18:19
Dokładnie tak jest miałem to samo doświadczenie .Tak samo mi powiedzieli .Kredyt spłacam 3 rok a obniżce nie ma mowy Jak byłem u tej samej osoby,z która podpisywałem umowę kredytową się przypomnieć to mi powiedziała ,że chyba zle ją zrozumiałem i zrobiła ze mnie głupka ja zbaraniałem no i czytając to właśnie mi się to przypomniało-więc chyba coś w tym jest .tzw oszustwo klienta i do konca podwyższone oprocentowanie
szk / 83.24.2.* / 2008-10-05 16:27
jezeli splacalas terminowo (BEZ JAKICHKOLWIEK ZALEGLOSCI) zglos sie do oddzialu albo posrednika i oprocentowanie zostanie zmienione.
zawidzona / 62.21.28.* / 2010-07-19 18:05
te wasze oddzialy to jedna lipa nikt nie potrafi powiedziec nawet jak sie do nich zwracam ile jest do splacenia calosci bez odsetek gdybym chciala wczesniej splacic kredyt,a przeciez splacam z odsetkami to przy wczesniejszym splaceniu mysle odsetki odliczyc by wypadalo,co mam zrobic i gdzie sie zwrocic,kazdy w oddziale tylko mowi ile w calosci mam do splaty co oni nie moga wyliczyc?
ginaa / 193.238.67.* / 2008-08-19 21:15
Ja jestem w trakcie podejmowania decyzji w sprawie kredytu konsolidacyjnego hipotecznego w Polbanku. Jak to wszystko czytam, to jestem przerażona! Zebrałam wszystkie dokumenty, które zdaniem mobilnego doradcy (który zresztą nie pojawiał się na umówione spotakanie) są wymagane. Czekam 7 dni.Telefon od daoradcy, że brak opinii banku. Mobilny doradca stwierdził, że analitycy mają wszystko w BIKU i nie jest potrzebna...Czy tak sztucznie przedłuża się czas na umowę?
zawiedzona / 62.21.28.* / 2010-07-19 18:10
tylko nie POlbank,zastanow sie
posrednik / 83.30.146.* / 2008-08-08 10:07
Piszesz o posrednikach odniosłam wrażenie negatywne ,u nas tez wypłata gotówki trwa do 3 dni i decyzje wstepną tez mamy od reki i zastanów się nad jednym to własnie POSREDNICY sa głównym napędem POLBANKU !!! 70 % klientów przychodzi przez posredników .Jesten posrednikiem i p[owiem szczerze wielu klientów Polbank wyciagnął z kłopotów finansowych i wiem ze ci klienci są wdzieczni .
Też_pośrednik / 86.111.108.* / 2008-10-27 21:06
Jasne jasne wszyscy są źli tylko ty jesteś wspaniały żałosny pośredniczyno!
patison / 212.122.214.* / 2008-07-18 19:30
Doskonałych banków może nie ma, ale Polbank nie powinien się niestety nazywac bankiem. Sprzedałam mieszkanie i kupujący na moje nieszczęście podpisali kredyt właśnie z tym bankiem. Od momentu złożenia dokumentów do podpisania kredytu minęło 7 tygodni, ale to jeszcze nie koniec. Trzy tygodnie temu podpisaliśmy umowę notarialną, gdzie bank ma 7 dni na wypłatę ( inne mają od 3 do 5 dni), mija właśnie trzeci tydzień i nic. Po prostu szlak mnie trafia na tą bezsilność. Rozumiem, że mogą być opóźnienia, ale nie do tego stopnia , i tak jest niestety w całym kraju. Omijajcie ten bank szerokim łukiem.
małagno / 62.93.166.* / 2008-08-20 15:03
Ja podpisałam umowę notarialną 28.07.2008, pieniądze na koncie sprzedający miał 11.08.2008. Dokladnie 7 dni roboczych! Profesjonalna obsługa w banku, bardzo miła Pani! wszystkie formalności trwały prawie 1,5 miesiąca . teraz jestem szczęśliwą właścicielką mieszkania :)
eros25 / 2008-07-25 22:44 / portfel
Mają 7 dni roboczych na wypłatę.Trzeba dobrze umowe czytać.
mrowa / 83.143.40.* / 2008-07-13 15:59
ja tesz miałem doczynienia z polbankiem chciałem wziąśc kredyt to trzymali mnie ponat tydzień i zagineły mi u nich dokumęty , umowy inych kredytów powiedziuano mi że mogą mi wydać ksero tych umuw. dziękuje za taki bank dlamnie jest najlepszy dominetbank.dziękuje
moniaaaa / 89.79.187.* / 2008-07-09 20:51
Kibel to malo powiedziane, obsluguja jak slimaki, jak widze reklame w telewizji zaczyna mi sie zbierac na wymioty, smiejace sie twarze, piekny " wirtualny swiat ", a my czekamy na kredyt, a budowa czeka. Kredyt w tym banku to strata cennego czasu i nerwow.
Anioleczek / 212.106.18.* / 2008-07-07 12:11
Witam wszystkich, moja przygoda z Polbankiem zaczęła sie od założenia r-ku oszczędzającego w Lublinie, przy ul.Chopina 11. Dałam się ostatnio nabrać na ich świetne oprocentowanie 6%.No cóż, niech będzie,tak sobie pomyślałam i udałam się do najbliższej placówki. Stałam w kolejce jakieś 45 min z zegarkiem w ręku. Były przy obsłudze tylko 2 os. Jedna niby jakaś kasjerka, a druga od kredytów. Przewijało się tam w sumie sporo osób...(tak zwanych doradców klienta) ale nikt się nie zainteresował długą kolejką ineteresantów, każdy był zabiegany i mówił ze jest od czego innego (może za bieganie im płacą, albo za stwarzanie pozoru zapracowanych???nie wiem!!!Widzę właśnie jak bardzo im zależy na Kliencie!!!
Jak doszło w końcu do mnie, Pani wydała się chyba mało kompetentna i po 10 razy pytała się mnie o to samo (dane które można znaleźć w dowodzie, no chyba,że mnie sprawdzała,czy ja to ja). Nie wspomnę już o kolejce do xera ( ponoć ktoś skanował jakiś stos dokumentów) i musiałam dodatkowo czekać aż zostanie skserowany mój dowód i wydrukują się dokumenty.HMM dziwne jest, że na 5 biurek jest tylko jedno urządzenie wielofunkcyjne ( cięcie kosztów)???Hurra po kolejnym stosie podpisanych dokumentów udało się - no niby, bo karta, którą robią na miejscu nie chciała się wydrukować (ponoć jakiś problem z samym urządzeniem).Ok, idziemy dalej, doszło już nawet do podpisania tej nieszczęsnej karty i nastała chwila na wpłatę ponad 30tys zł. i co się okazuje, Pani Kasjerka nie może przyjąć takiej gotówki????Bo kasa jest tylko na spłatę rat i jak chcę to mogę sobie pójść do bankomatu(wpłatomatu i tam sobie wpłacic)????Więc to był już apogeum wszystkiego.
Ludzie omijajcie ten Polbank, a szczególnie tą placówkę z daleka...ja straciłam 2 godziny i następne 20 minut przy wpłatomacie. Kompetencja pracowników zero. Wniosek Ten Polbank jest dla osób bezrobotnych, którzy mają za duuuuużo czasu.
pracownik POLBANK / 77.114.200.* / 2008-07-20 21:19
Aniołeczku, z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że trafiłaś do oddziału partnerskiego. Niestety takie oddziały nie są w żaden sposób oznakowany :( bardzo mi wstyd za "kolegów" z Lublina.
klient Polbank / 77.115.64.* / 2008-08-07 22:31
Wszystko rozumiem ale chyba nie ładnie tak oczerniać znajomych z tej samej firmy tym bardziej że to nie pracownicy oddziału mają wpływ na warunki w jakich pracują oraz ustalony odgórnie system pracy . POLBANK ma wiele zalet choćby najtańsza ofertę w Polsce ale niestety Polacy nauczeni są narzekania i zadowoleni klienci nie napiszą tu dobrego słowa.
Anioleczek / 212.106.29.* / 2008-07-31 11:20
Tak, dowiedziałam się o tym dopiero później...ale cóż nigdy więcej placówek partnerskich.
mp4 / 83.30.42.* / 2008-07-05 12:05
wita, 10 dni to jak na ten bank bardzo krótko!!! ja złożyłam wniosek 6 czerwca , traciłam tylko czas na dzwonienie , aż dopiero 4 lipca łaskawie doatałam odmowną odpowiedź!!! katastrofa,
słupsk / 83.21.142.* / 2008-07-13 14:14
to prawda ten cały POLBANK to jedna wielka lipa.w poniedziałek 14 lipca przyznali mi kredyt w wysokości 15000.powiedzieli że za dwa ,trzy dni przeleją pieniądze na konto,tak sie nie stało.w piątek18 lipca napisalem odwołanie tego kredytu.ani pieniędzy a rate chcieli żebym wpłacił 23 lipca.chciałem kupić auto a tu nici z kupna.to jakiśkoszmar a nie bank dla ludzi w tych czasach. słupsk
tuchna / 79.189.114.* / 2008-07-03 10:27
To ja niedosyć, ze czekam na decyzję o przyznaniu kredytu od 12 dzień to się okazało, ze zagubili moje zaświadczenie o zarobkach... poprostu cudownie!!! Jestem wściekła, bo kurier zabierał ode mnie z domu moje zaświadczenie wraz z kserokopią dowodu osobistego i wnioskami o kredyt - więc gdzie tu bezpieczeństwo i ochrona danych, skoro giną dokumenty?
sylwek1971 / 129.35.231.* / 2008-07-01 16:45
Zapewniam także z własnego doświadczenia że w/w opinia jest jak najbardziej słauszna i nieodosobniona niestety. Ja także czekam już tydzień i nawet interwencje telefoniczne nic nie wnoszą. ROZPACZ !!!
klient millenium / 83.243.111.* / 2008-05-13 21:18
Jestem klientem banku millenium od 2 lat posiadam u nich kredyt hipoteczny i rachunek . Bank zaoferował mi kredyt " na dowód" wydawało by się , że w takiej sytuacji podwyższenie kredytu hipotecznego to żaden problem. Po dostarczeniu do banku niezbędnych dokumentów , analityk banku zażądał wyceny nieruchomości (normalna procedura) od wyceny nieruchomości minęły 3 tygodnie i nadal niemam odpowiedzi.
Moim zdaniem to paranoja zeby tak traktowac swoich klientów.Widać że ,nietylko w Polbanku są takie problemy
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa / 217.17.40.* / 2008-05-08 20:26
24/28h to chyba gotówkowy... nie hipoteczny.
Doradca Polbankefg / 195.14.4.* / 2008-07-14 15:26
ale kto powiedział, że szybki kredyt dotyczy HIPOTECZNYCH. Bzdura!!!!!!!! Może najpierw pasowalo by przeczytać informację, iż szybki proces dotyczy tylko Linii kredytowej lub Kredytu Obrotowego do kwoty 200.000 pln czyli kredytów niezabezpieczonych.
Patrycja J / 193.111.166.* / 2008-05-07 12:32
Przyłączam się do grona Internautów zawiedzionych przez Polbank. Mimo banalnego przypadku (umowa o pracę na czas nieokreślony + spełnione wszystkie wymagania podane przez bank) "prace" nad moim kredytem mieszkaniowym trwają już ponad 10 tygodni. Bank nie dotrzymał żadnego z deklarowanych terminów. Analiza wniosku kredytowego trwała ponad 7 tygodni. Wypłata jest opóźniona o ponad tydzień i mimo, że bank codziennie deklaruje, że "w dniu dzisiejszym kredyt zostanie uruchomiony" albo "kredyt jest gotowy do wypłaty", to tak się nie dzieje.
zadowolony / 77.112.157.* / 2008-07-10 21:00
Dziwię się tym opiniom ponieważ ja otrzymałem kredyt hipoteczny w czerwcu 2007r w ok 10 dni z wypłatą ?
RADZIU / 83.19.220.* / 2008-07-07 10:57
witam - sprzedalem mieszkanie a zaplata ma nastapic z kredytu w polbanku - o losie jest juz 14 DNI PO TERMINIE kredyt jest uruchomiony ale nie wypłacony. codzienne telefony i wizyty w oddzialach - nawet pisma i rozmowy z kierownictwem nic nie daja: odpowiedz "dzisiaj wyjda" i tak juz 14 dni. TEN BANK TO WIELKA PORAŻKA !!!!
KLIENTKA 21 / 193.111.166.* / 2008-04-30 13:03
JA NA DECYZJE KREDYTOWA CZEKAŁAM MIESIĄC. TERAZ JUŻ 2 TYGODNIE CZEKAM NA WYPŁATE TRANSZY. NIE MA Z KIM ROZMAWIAC BO NIKT NIC NIE WIE. PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH KTÓRZY CHCA WZIASC KREDYT W TYM BANKU W SZCZECINIE NA UL. KRZYWOUSTEGO BO TO POPROSTU KOSZMAR. KIEROWNIKA I DYREKTORA NIGDY NIE MA, NIE ODBIERAJA TELEFONÓW, PANIE PRACUJĄCE NIC NIE WIEDZA W SUMIE NIE WIADOMO PO CO TAM SIEDZĄ OGÓLNE WRAŻENIE KOSZMAR. MAM NADZIEJE ZE JAKOS PRZEZ TO PRZEBRNĘ
Monika A / 62.148.94.* / 2008-04-30 12:17
niestety POlbank ma problemy z organizacją i to OGROMNE!!! ja na samo rozpatrzenie wniosku czekałam ponad 2 miesiące... skończyło się tak, że kredyt wziełam w innym banku, bo dla mnie jest to podejście co najmniej nieprofesjonalne. To są pieniądze i zobowiązania wobec innych osób... nie wróżę im świetlanej przyszłości..
Dobb / 217.74.68.* / 2008-04-10 10:42
Jeżeli chodzi o czas to muszę powiedziec że akurat w moim przypadku (kredyt hipoteczny - zakup mieszkania na rynku wtornym) nie mialem co narzekac:
1. Rozpatrzenie wniosku: ok 4 dni. Sytuacja była o tyle nietypowe ze nie mialem przepracowanych wymaganych 12 miesiecy. Bank wyrazil zgode na odstepstwo.

2. Decyzja ostateczna: po ok. 1 - 1.5 tygodnia od zlozenia wymaganych dokumentow (umowa przedstepna, zaswiadczenie ze spoldzielni)

3. Wyplata srodkow: na 3 ci dzien po zlozeniu dokumentow od notariusza

Niepokoi mnie natomiast inny aspekt: dostalem rozpiske rat na pierwsze trzy miesiace i rata kapitalowa wyglada tak:
- marzec 180 CHF
- kwiecien 150 CHF
- maj 170 CHF

Na symulacji widzialem ze rata kapitalowa rosnie z kazdym miesiacem. A w tym przypadku dorzucaja wiecej odsetek nie wiadomo dlaczego. Co o tym sadzicie ?
niedoszludomowicz / 213.158.197.* / 2008-04-08 17:42
ZGADZAM SIĘ W 100%

ZDALA OD TEGO BANKU, jeśli wam życie i pieniądze miłe :(

Jestem kolejną ofiarą tych oszustów!!!
straciłem DOM i dzięki wszystkim świętych wpłaciłem 2% wartości... więc jestem 12 tys w plecki... a wymogiem było wpłacenie 10%
Oj przydałbym się dobry adwokat :( ale czy to gra warta świeczki, skoro 2 miechy przetrzymali mnie na decyzji, a ja nie zdołałem nawet dotrwać do umowy kredytowej :(
Krakowiak / 83.14.46.* / 2008-11-25 10:56
Co za bzdury -prowadze firme, mam konto w Mbanku i Millenium i teraz w Polbanku razem z linią kredytową - jestem zadowolony. Pozdrawiam
Bieniek / 2008-03-30 09:36
Ma Pan rację, Polbank nie zdobywa klientów szybkością, ale parametrami oferty.

Zawodowo zajmuję kredytam hipotecznymi i wiem, że szybkość jest największą słabością Polbanku. Podzielę się kilkoma sprawami, które może Państwu pomogą na etapie składania wniosku, żeby otrzymać szybko kredyt:
1) poproś doradcę o listę dokumentów i sprawdź zanim złożysz wniosek że są wszystkie. Brak nawet jednego może wyciągnąć okres oczekiwania nawet o 2 tygodnie
2) upewnij się, że wszystkie strony wniosku są zaparafowane, a jeśli już jesteś klientem Polbanku, to że podpis na ostatniej stronie wniosku jest taki sam jak w ich bazie podpisuów.
Zmiana wzoru podpisu trwa w tym banku nawet do 3 tygodni.
3) jest możliwość, żeby w Polbanku nie było opłat po 3 roku kredytowania.
Upewnij się, że doradca nie będzie negocjował "później", ale razem z wnioskiem. W Polbanku jest specjalne pole na wniosku na uwagi doradcy - NIECH TAM TO WPISZE
4)Jeśli masz już pozytywną decyzję i chcesz szybko pieniądze, to pamiętaj że to dopiero połowa drogi
wniosek -> decyzja -> umowa -> wypłata pieniędzy
Żeby szybko dostać pieniądze, trzeba szybko podpisać umowę (TAKI SAM PODPIS JAK NA WNIOSKU), jak najszybciej złożyć wniosek o wpis do hipoteki i złożyć dyspozycję wypłaty środków.

Jeśli celem kredytu jest zakup, to po podpisaniu umowy kredytowej trzeba się ze sprzedającymi spotkać u notariusza i podpisać umowę kupna sprzedaży. W Polbanku jest wymóg, żeby w takiej umowie było umieszczone "przyżeczenie ustanowienia hipoteki" i jest to warunek bardzo ważny (ale wymagany tylko przez ten bank). Jeśli jeszcze się da to tego samego dnia przejść się do sądu złożyć samemu wniosek o wpis(z potwierdzoną opłatą 200 zł), dalej Urząd Skarbowy podatek PCC-3, zapłacić 19 zł od hipoteki kaucyjnej. Teraz dyspozycja wypłaty.

Sugeruję, jeżeli jest to zakup nieruchomości, żeby w akcie notarialnym było termin 2 tygodni. Żeby ten termin był realny, trzeba spełnić wszystkie warunki do wypłaty. Dlatego najlepiej poprosić doradcę o wydruk takich warunków, które ustalił analityk, żeby nie trwało to 2 miesięcy i dosyłaniu po 1 dokumencie.

Podsumowując, podobna procedura jest w każdym banku. Może w innych jest trochę szybciej, ale jeżeli coś jest niestandardowego to klapa. Nie musi to być wina klienta czy doradcy, ale tak to juz jest, że jak coś nie mieści się w ramki to trzeba się uzbroić w cierpliwość. Kredyty w 24/48h zazwyczaj nie są najlepszym wyborem (chyba że się komuś śpieszy).

Pozdrawiam,
polbank killer / 85.221.198.* / 2008-07-09 17:49
pisszesz p******* facet -pochlebiasz Polbankowi bo Ci daja najwiekszą prowizje. Pracując u złodziei sam sie nim stałeś. Wypad z Polski !

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: