Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tak kradną blisko 6 mld złotych. ACTA to zmieni?

Tak kradną blisko 6 mld złotych. ACTA to zmieni?

Wyświetlaj:
wddwd / 95.51.117.* / 2013-02-26 04:55
Ja dla równowagi chcę zakazu wprowadzania do obrotu amerykańskich filmów propagujących seks i przestępczość, oraz zakaz dla Vivy i MTV jako źródła rozwiązłości i załamania wartości kulturowych. Oprócz tego fajnie by było aby internet był ocenzurowany jak w chinach wtedy żadna niepowołana i mało warta treśc nie zaprzątała by umysłu. Wycofajmy z rynku ten amerykański szajs. Kulturowo nie zbiednijemy - im i tak tylko o pieniądze chodzi. Wleźli na rynek z buciorami a teraz próbują wejść na plecy.
rudaa / 178.42.248.* / 2012-01-31 13:49
to bylo i bedzie.nikt tego niezmieni!!chyba ze place wzrosna i bedzie praca.wtedy nie trzeb abedzie "krasc"
Beta 786 / 2012-01-31 14:51
A czy nie powinno być że firmy zajmujące się kupnem praw do danego utworu/artysty powinni zapewnić ochronę praw autorskich? Czemu musi zajmować się tym rząd?
piotr34q1414 / 31.135.19.* / 2012-01-30 09:44
dlaczego nikt nie mowi o tym ze acta wyeliminuje leki generycznye, zagraża wolnemu oprogramowaniu,

skazywaniu bez wysluchania strony, nieoryginalnym czesciom zamiennym (tonery, czesci do aut jakie prawie

wszyscy zakladamy), ... a nawet podwyzkom cen zywnosci w przyszlosci (licencje) w zwiazku z blyskawiczną

popularyzacją gmo!? ktore samo sie rozsiewa po panstwach sasiednich.... tylko internet i internet...

tak wogole to poczytajcie o INDECT

Ile razy trzeba tłumaczyć... tu nie chdzi o piractwo.
zdegustowany / 195.69.83.* / 2012-01-29 21:33
Płaćmy artystom, ale nie dajmy się okradać państwu.
W wyrobie artystycznym około 50% ceny to podatek dla państwa w postaci 23%
VAT oraz podatku dochodowego, którego się nie zauważa w cenach produktów,
ale podatek ten średnio 30% został sciągnięty przy okazji wprowadzania
produktu na rynek. W łańcuszku dostawy każdy ten podatek płaci i ma on
wpływ na ostateczną cenę.
Przykładowo: płyta w sklepie 50 zł u pirata 15 zł, a czemu?, a temu:
50 zł - 50% haraczu dla państwa = 25 zł, krótszy łańcuszek dostaw i
mniejszy zysk pirata, a przy okazji brak opłat "psich groszy" dla
twórców.
Jeśli pirat z szarej strefy dodałby opłatę dla twórców, to płyta
kosztowałaby powiedzmy z 18-20 zł i wtedy pirat byłby biznesmenem, a sprzedaż legalna.

Dość ucisku społeczeństwa przez totalitarny reżim naszego państwa.
Precz z totalitarnymi prawami, wolność dla ludzi
Pilers / 89.151.17.* / 2012-01-29 02:36
Błędne założenie,że twórcy są okradani. Oni nie osiągają założonych zysków .Nie jest prawdą , że wszyscy ,,pobierający" z sieci po wejściu ACTA pobiegną do sklepów.
WTF_is_Internet? / 95.41.10.* / 2012-01-28 16:30
Może dzięki ACTA nie będziemy już potrzebować wiz, ściągamy film i czekamy na ekstradycje do US gdzie zamieszkamy w więzieniu (które zresztą należą do wielkich korporacji) 5 lat!
zdegustowany / 195.69.83.* / 2012-01-29 21:35
darmowy wikt i opierunek i to wszystko w USA, faktycznie po co protestować przeciw ACTA :)
aktau / 149.156.125.* / 2012-01-28 12:46
Dobry artykuł wskazuje argumentacje stron przeciwnych. Więc na pytanie komu MONEY służy - mamy odpowiedź w postaci wciskanej nam jednostronnej prawdy
tedi.s / 82.160.42.* / 2012-01-28 09:40
W Chinach podrabia się wszystko i świat milczy, do tego jeszcze pozwala się na import tego badziewia na własne rynki. To jak mają wytrzymać taką konkurencję nasze firmy. Prawie cały przemysł świata zachodniego został przeniesiony do Chin, które przez to stały się światowym mocarstwem gospodarczym i militarnym. Nikogo z wielkich demokratów jakoś nie interesuje, że łamane są tam prawa człowieka, liczy się tylko biznes. A u nas zachód ciągle nam grozi, że coś jest nie tak , że będą kary, że za dużo zanieczyszczeń, że źle pracujemy, że homofoby, że antysemici, że katolicy i w ogóle to mamy siedzieć cicho i cierpieć. Tylko pytam dlaczego do jasnej cholery tak ma być?
jakub2 / 31.61.10.* / 2012-01-27 22:32
A kiedy bedą karać monopolistów złodzieji którzy narzucaj takie warunki zeby okradać kupującego ?
pio96 / 93.154.190.* / 2012-01-27 20:33
ACTA ma chronić wielkie korporacje a one i tak swoje ewentualne straty odbijają sobie wielokrotnie.
Polecam książkę "Nazistowskie korzenie UE"
Pouczająca lektura i wyjaśni trochę.
Pancho Villa / 77.236.26.* / 2012-01-27 19:51
Kiedyś w NY kupiłem za kilkanaście dolarów zegarek "marki" Patek. Autor zakłada, że gdybym nie kupił tej podróbki, to poszedłbym do Tiffany i za wiele tysięcy dolarów kupił oryginał, stąd wylicza ile tysięcy stracił Patek. Inna sprawa: Nike zleca wietnamskiej firmie wyprodukowanie partii 5000 par butów, a Wietnamczyk wyprodukuje o 1000 więcej na swój rachunek. Oczywiście, to jest szwindel, ale to nie jest żadna podróbka! Wszystkie 6000 par jest równie oryginalne, albo nieoryginalne, jak kto woli.
1234ja1234 / 78.86.207.* / 2012-01-27 19:06
Już dawno nie słyszałem tyle populizmu i demagogi.
ACTA nie wprowadza wiele nowego tylko unifikuje przepisy krajowe krajów które przystepują do ACTA-y w jedną spójną całość, dotyczy osób/przestepców/ którzy czynią z tego proceder stały z naruszania praw autorskich, jak na przykłąd 'biedny' angielski student deportowany do USA udostepniający sygnał telewizyjny amerykańskich stacji telewizyjnych i zarobił na tym 174 000 funtów przez trzy lata. Polska jest dość widoczna na polu łamania praw autorskich i dlatego rzad chce uczestniczyć w ukróceniu tego procederu i nie ma co zwalać tego na biedę bo muzyka czy film nie jest do życia koniecznie potrzebna żeby to kraść. Zreszta nikt nie bedzie ukarany za ściagniecie muzyki czy filmu tylko za jego dystrybucje.
Pancho Villa / 77.236.26.* / 2012-01-27 19:33
Mnie do życia jest potrzebny program operacyjny i edytor tekstu. Microsoft wprowadza nowe wersje, gorsze i droższe, a stare wycofuje ze sprzedaży. Przy wymianie komputera okazało się, że nie wolno mi zainstalować programów ze starego, tylko muszę kupić nowe. Vista jest gorsza od XP, a do nowego Worda nie mogę się przyzwyczaić, nie potrafię znaleźć niektórych funkcji. To ja czuję się okradziony przez monopolistę.
1234ja1234 / 78.86.207.* / 2012-01-27 20:04
MS Office da sie zastapić Open Officem który jest bezpłatny, nie słyszałem żeby jakiś komputer był sprzedawany bez systemu operacyjnego. no cóż jak nie ogarniasz pewnych spraw to albo trzeba płacić albo jest to jakąś uciążliwością.
toko-tomek / 212.160.196.* / 2012-01-27 20:52
Zapytaj kolegów co mają firmy, i kupują komputery w hurtowniach. Można kupić komputer bez systemu operacyjnego. No chyba że dos traktujesz jako w pełni funkcjonalny system do pracy w domu i firmie :).
Pancho Villa / 77.236.26.* / 2012-01-27 20:36
Ale to nie powód, żeby mnie kantować. Zapłaciłem za Worda i Excela, ale kiedy chciałem te programy przenieść do nowego kompa, to się dowiedziałem, że nie wolno. To samo z XP. Więc chciałem kupić jeszcze raz XP, ale Microsoft wycofał go z handlu i każdemu wmuszał g... pod nazwą Vista. Ja nie ogarniam pewnych spraw, ale Ty na pewno nie ogarniasz innych, na których z kolei ja się znam, więc nie bądź taki ważny.
1234ja1234 / 78.86.207.* / 2012-01-27 21:22
No z tym Windowsem jest troche problem, w zasadzie jest monopolistą, niby są programy linuksowe ale z ich użytecznością jest trochę problem. Na zachodzie konkurencją są Mac-i, w Polsce ze zrozumiałych względów w zasadzie nie używane. Systemy operacyjne instalowane w komputerach są wersjami OEM-owskimi z licencją tylko na ten komputer, i są dużo tańsze, jeżeli kupisz wersje 'pudełkową' to juz inna sprawa i mozesz już instalować gdzie chcesz. Przepraszam, trochę niefortunnie użyłem słowa o ogarnianiu. Cóż Ci można doradzić?? jeszcze sie taki nie urodził co by każdemu/ej dogodził. Jeżeli za scrackowanie Windowsa na własny użytek pójdziesz siedzieć to będę też protestował :-)
Pancho Villa / 77.236.26.* / 2012-01-27 22:05
1234ja1234, dziękuję.
farbmet@interia.pl / 2012-01-27 18:59
Politycy więcej kradną i bardziej szkodzą a na nich ACTA nie wymyślili a szkoda!!!!!!!!!!
Bela48 / 77.237.15.* / 2012-01-27 12:14
ACTA chroni miernotę, która tylko w taki sposób może sobie zagwarantować zyski. Prawdziwy twórca nie myśli o nabijaniu kabzy lecz o radości jaką może sprawić innym swoim dziełem lub twórczością. To uderza w zwykłych ludzi... Gdyby w Polsce zarobki były na poziomie unijnym, Polacy z pewnością nie sięgaliby do podróbek, bo to inteligentny naród - przynajmniej był do pewnego momentu. W tej chwili obserwuję degenerację z powodu biedy i wyzysku a także małpowanie na ślepo wszystkiego z zagranicy. Prym w tym wodzą nasze "elity", które nie muszą się zmagać z trudnościami dnia powszedniego. To nie oni odczuwają ciężar dźwigania wszelkich trudności, przemian.
vnmhmhgmgm / 194.15.124.* / 2012-01-26 23:55
Masowe demonstracje (w Krakowie 15 tysięcy!) w wielu miastach Polski świadczą o jednym: ten rząd i PO przegrywa młodzież. Tę młodzież, która kiedyś utorowała Platformie drogę do władzy, a później ją przy tej władzy utrzymywała. To, co się dzieje to przykład obywatelskiego nieposłuszeństwa.

Nie chcę porównywać tego do spirali demonstracji w krajach arabskich podczas "wiosny ludów", ale mechanizm -mimo wielu różnic - może być ten sam: ludzie policzą się, zobaczą , że jest ich wielu, że władza nic im zrobić nie może, że rząd to obciach, a Tusk i ekipa jest przeciw wolności. To może być domino, którą dodatkowo nakręca chamska propaganda prorządowa sporej części mediów. To realny scenariusz. Naprawdę Polska może się zmienić. I to teraz. Na naszych oczach.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy