Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tragedia! Prezydent podpisał ustawę o minimalnym wynagrodzeniu.

Tragedia! Prezydent podpisał ustawę o minimalnym wynagrodzeniu.

skomentuj
Wyświetlaj:
wild / 81.190.34.* / 2006-07-16 09:34
nie 4% a 49% pobiera minimalna placesam sobie pracuj za 849 brutto
filon / .* / 2005-09-14 07:46
Zastanawia mnie jedna rzecz.Jakim to sposobem w Niemczech , Anglii , Francji i innych temu podobnych krajach nie upadły jeszcze przedsiębiorstwa . Ceny jak u nas a płace 6 razy wyższe - to cud.
robert / 82.160.24.* / 2006-03-18 20:29
dam przykład monter sufitów podwieszanych w Szwecji
(piszę o Szwecji gdyż znam z autopsji)wydajność minimalna dzienna obliczona przez związki zawodowe
40m2 szczyt mażen w Polsce 15m2 przeciętnie 8 m2
w akordzie Szwecja 100-140m2 w polsce 8-20m2
real / 81.219.244.* / 2006-03-18 21:19
Panie Robercie, próżny pana trud. W tym kraju prawie nikt pana nie zrozumie. Bo w tym kraju mało kto rozumie, że pieniądze są EKWIWALENTEM ilości wykonanej pracy, która jest kosztem składowym produktu finalnego, na który trzeba znaleźć klienta, który z kolei chętnie kupi ten produkt ale pod warunkiem, że będzie on TANI i DOBRY.
No ale takie p*******, pracowników w tym kraju nie interesują.
Dziwię się natomiast, dlaczego ci wyzyskiwani pracownicy, nie rzucą w diabły tej potwornie meczącej i mało płatnej pracy, i sami nie otworzą własnych, świetnie prosperujących firm, w których w końcu mogliby pracować 8h/dzień, i godnie zarabiać np. 5 tyś. PLN/mieś.
Czy ktoś z wyzyskiwanych może odpowiedzieć na to pytanie??
popekjr / 2006-03-18 21:55 / Bywalec forum
panie filon, zapomnial pan tez o jednym szczegole, w polsce koszty pracy sa jednymi z najwyzszych w europie, wiec ogromna czesc pana pensji trafia do kieszeni nieudolnych i marnotrawiacych panskie pieniadze instytucji. przykladem polskie drogi, gdzie przetarg wygrywa firma ktora zaproponuje najnizsza cene, a jakosc odchodzi zgodnie z prawem na 2,3-gi plan, i tak wybudowana ulica "tania" kosztuje podatnika drugie tyle na jej czeste remonty. wiec w taki sposob jest pan okradany przez wlasne panstwo
many / .* / 2005-08-09 23:40
ludzie tu nie chodzi o podwyzke minimalnej placy!!! tak czy inaczej kiedys musi to nastapic!!! tu chodzi o ten cholerny, zlodziejski ZUS to wlasnie im szanowny prezydent i rzad powinni sie dobrac do d... i wogole zlikwidowac to cholerstwo!!! czy czlowiek nie powinien miec prawa wyboru skad bedzie bral emeryture jak to na demokratyczny kraj przystalo tymczasem jestesmy zmuszani do placenia zlodziejskiej instytucji ktorej osobscie mowie kategorycznie NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Andre / .* / 2005-08-09 15:50
To czego się boi pracodawca że zatrudni kogoś a jak biznes będzie szedł gorzej to nie będzie mógł zwolnic bez super kosztownej odprawyPrzykład: pensja 1.000 zł brutto, pracodawca musi wydać 1.240 zł (z ZUS). Jeżeli pogorszy się sytuacja to nie dośc że pracodawvy biznes nie idzie to jeszcze musi zapłacić zwalnianemu pracownikowi 7.740 zł (6xwynagrodzenie). Powód 3 mies wypowiedzenie plus odprawa w wysokości 3 miesięcznego wynagrodzenia. Każdy normalny pracodawca będzie się bronił rękami i nogami.
Ewula / .* / 2005-09-14 10:42
Andre chyba nie zna przepisów .dopiero po okresie 8 lat zatrudnienia u tego pracodawcy nalezy sie odprawa 3-m-czna a dlugosc okresu wypowiedzenia tez jest r.ozna.nawet 2 tygodnie.a tak a propo czy chcialbys zarabiac netto 550 zl?
&rev. / .* / 2005-08-09 15:10
Raczej nic nie drogna przeszkoda... poczekajmy te kilka miesięcy i miejmy nadzieje, że wygra PO.Bo bez podatku liniowego dłużej nie będzie się chciało naszym przedsiębiorcom skakać przez te opłotki...i przenieść działalności np na Słowacje... Sam się poważnie zastanawiam na wdrożenie mojego "pomysłu" gdzieś indziej...
Pracodawca z lubuskiego / .* / 2005-08-09 14:47
Osobiście uważam ,że placa minimalna powinna wynosić ok. 500 Euro ( netto) .....tylko ,kogo bedzie stac na zatrudniania pracowników kosztujących miesiecznie 1000 Euro....bo mnie nie bedzie stać.....
David / .* / 2005-08-09 13:40
Panowie zgadza sie kazdy grosz sie liczy. Ale zrozumcie, ze nikt Was nie zatrudni bo koszt waszego utrzymania bedzie zbyt duzy. Za wasze podwyzki nie placi PANSTWO ale wsz pracodawca !!!
Kuba / .* / 2005-08-09 12:48
TRAGEDIA!!!!???? Czlowieku zastanow sie co ty piszesz... dla kogos kto zarabia troche ponad 600 zl kazdy grosz sie liczy... Wedlug mnie pensja minimalna powinna byc wieksza... Ale nie robmy tragedii z tego ze wspanialy przedsiebiorca za rok bedzie musial zaplacic 50 zl wiecej za pracownika... Bez przesady przeciez to wywoluje smiech na sali...W pelni zgadzam sie z przedmowca - menes 74... a panowie i panie w Money zastanowcie sie troche co publikujecie... Niespodziewalem sie czegos takiego tutaj przeczytac.
MŚP / .* / 2005-08-09 16:47
Zgadza się. Tyle że z punktu widzenia pracodawcy te marne 50 przemnozone przez X pracowników przemnozone przez 12 to wartość o jaką podnoszą się koszty działalności wciagu roku. Ten problem nie dotyczy dużych firm a w wiekszości małych zatrudniających po kilka osób mozna rzec rodzinnych. Co robi taki pracodawca? Na pewno nie zatrudnia nowych a raczej stara sie ograniczyć zatrudnienie albo w przypadku kiedy to niemożliwe sprzedaje bądź likwiduje biznes. A prawda jest taka że wielu działa na absolutnej krawędzi. Taki ruch to wpedzanie kolejnych ludzi do szarej strefy - postawionie przed dylematem: pracujesz na czarno czy na idziesz bruk?
menes74 / .* / 2005-08-09 12:16
Jak widzę komentarz typu "Tragedia" odnoszący się do podniesienia płacy minimalnej o marne 30 zł to mi się nóż otwiera w kieszeni. Tak się przysłuchuję tym różnym wypowiedziom w TV, radio, na necie... i nie mogę pojąć o czym są w ogóle te dyskusje (czuję się jakbym brał udział w tańcu chocholim), czy o tych paru groszach jałmużny, które ludzie otrzymują, często za bardzo ciężką pracę. To aż wstyd, żeby marnować czas na takie rzeczy. Panowie, którzy piszą "Tragedia" powinni spożytkować swoją energię na jakieś szczytniejsze cele, albo zająć się swoją pracą, za którą zapewne nie otrzymują minimalnej płacy. Oczywistym jest, że płaca minimalna powinna być dużo wyższa. Zgadzam się, że należy zreformować ZUS, a przede wszystkim pogonić nieuczciwych pracodawców (czytaj wyzyskiwaczy, którym obecna epoka pomyliła się chyba z okresem niewolnictwa, bądź wczesnego feudalizmu).To tyle na ten temat.
robert / 82.160.24.* / 2006-03-18 20:38
a co szanowny Pan powie o prawach pracodawcy czy słyszał Pan o czyms takim?co Pan powie o liczbie ludzi
nie produkcyjnych którzy służą tylko do pilnowania innych.przykład? proszę mam obliczony koszt wykonania
elementu na 0,23zł gdy na produkcji nie ma ,,ochrony,,koszt wynosi 1zł a gdy jest 0,21zł i nie pomagają premie tłumaczenia bardzo wysoki poziom
traktowania pracownika.a dgy trzeba nadgonić to 8osób z 30 na chorobowym policzyć Panu koszty?
Xporferus / .* / 2005-08-09 15:50
Przepraszam.O formie.,,Tragedia" to oczywiście przesadnia, by podkręślić trend myślowy ustawodawców. Podobnie, mam nadzieję, ma się sprawa z Pana samootwierającym się scyzorykiem.O meritum.Czy nie dziwi Pana, że czymś takim zajmują się opłacani sowicie z Pana podatku parlamentarzyści i urzędnicy?Czy to nie tzw. pracodawca powinien ustalać cenę usługi z tzw. pracobiorcą?Czy jest Pan za tym żeby ustawowo określić zapłatę minimalną np. za chleb (jako klient płaci Pan przecież - jest Pan ,,pracodawcą" -piekarzowi za usługę)?
jliber / .* / 2005-08-09 12:06
O super, jak bezrobocie przekroczy 30% to moze wreszcie do nich cos dotrze.
ines / .* / 2005-08-09 13:30
Jiliber, zastanów się co piszesz... Nie powtarzaj wytartych przez media sloganów, tylko myśl sam. Powtarzam, podwyżka 30pln to nie problem, płaca minimalna powinna przynajmnie 2x wyższa, niższy ZUS, aby Pracodawcy nie narzekali, jak to im jest źle a Inspekcja Pracy wyposażaona w realne narzedzia, aby karać nieuczciwe Firmy... teraz maksymalan kara po lini Kodeksu Pracy to 5 k PLN - przecież to śmiech na sali... Wszystkie biedrobnki, TESCo i inne podobne firmy, jak i prywatni Pracodawcy mają to głęboko w D.... Teraz przy przyjmowaniu pracowników do firm żadko kiedy pada płaca wyższa niż minimala, a wymagania z księżyca. Wiele rzezcy w naszej Polsce mnie boli, ale to właśnie najbardziej...płaca minimalna a wyzysk niekontrolowany i bez żadnych limitów moralnych czy etycznych. A Polak Polaka uwielbia gnoić i wyzyskiwać... najłatwiejszy sposób aby z rana poczuć się dowartościowanym-pokrzyczeć na tego co zarabvia 850 brutto i jeszcze zastraszyć zwolnieniem, tak..tak to umieją polscy "managerowi"...
ines / .* / 2005-08-09 11:28
Problemem nie jest podniesienie płacy minimalnej o 30 pln. Jestem dyrektorem finansowym i nikt mi nie powie, że to zmienia radykalnie opłacalność biznesu dla Pracodawcy. Znam relacje i potrafię analizować liczby - taka podwyżka to pikuś! Problemem jest ZUS, który z tej podwyżki robi koszt około 45 złotych dla Pracodawcy. Nowi u władzy powinni radykalnie zmniejszyć ZUS, podwyższyć płacę minimalną, okroić urzędników skarbowych a dać nowe narzędzia INSPEKCJI PRACY, by tak faktycznie miała narzedzie, aby ukrócić działania nieuczciwych Pracodawców, których w Polsce jest bardzo wielu. Nowe narzędszia dla inspekcji pracy + zdecydowanie niższy ZUS to wg mnie recepta na zminiejszenie rozwarstwienia dochodowego w Polsce, które treraz jest zastraszające!
Xporferus / .* / 2005-08-09 11:09
Oczywiście soctuby przedstawią to jako dobrodziejstwo dla ludu, a część socpartii, które przeforsowały ustawę, będzie mogła pochwalić się elektoratowi swoim ludzkim obliczem. Stołki na koszt podatnika-niewolnika czekają... i to nie na poziomie ,,minimalnej płacy". Tak naprawdę martwi tylko to, że ludzie-wyborcy nadal dają sobą socjotechnicznie sterować do takiego stopnia. Obym się przed tymi wyborami mylił...
skomentuj

Najnowsze wpisy