Forum Forum prawneCywilne

URLOP WYCHOWAWCZY A CIĄŻA

URLOP WYCHOWAWCZY A CIĄŻA

REWAL / 88.220.176.* / 2010-07-24 13:48
MAM PYTANIE MAM URLOP WYCHOWAWCZY DO KOŃCA MIESIĄCA BO DO TEGO DNIA MAM UMOWĘ,OKAZAŁO SIĘ,ŻE JESTEM W CIĄŻY .co teraz?czy firma musi przedłużyć mi umowę do czasu porodu?PROSZĘ O POMOC?RADĘ?
Wyświetlaj:
szklarek / 2010-07-26 10:58
Zależy to od tego, "jak bardzo" jesteś w ciąży. Gdy Twoja umowa uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulegałaby automatycznemu przedłużeniu do dnia porodu ( art.177 par.3 Kodeksu Pracy)
Innymi słowy jeśli zaszłaś w ciążę w maju lub później, to niestety nie jesteś chroniona. Jeśli wcześniej- umowa przedłuża się do dnia porodu, potrzebne jest zaświadczenie lekarskie dla pracodawcy.
Kodeks:
http://prawo.money.pl/akty-prawne/ujednolicone-akty-prawne/kodeks-pracy
lllali / 78.30.99.* / 2011-01-13 21:29
nie wprowadzaj w bład mam nadzieje że dziewczyna dała zaświadczenie o ciązy,gdyż mnie zwolniono a okazało się że jestem w ciązy i wymówienie zostało cofnięte!!!!!i tak samo jest z nią, nieważne ile jest w ciązy umowa jest przedłuzona
szklarek / 2011-01-14 14:00
Sytuacja z wątku dotyczy wygasającej umowy na czas określony, a nie wypowiedzenia. A to zupełnie inne unormowania.
REWAL / 88.220.176.* / 2010-07-26 21:48
DZIĘKI ZA ODP. dziwne jest t e nasze prawo,bo kobieta która pracuje długo nie ma nic,a inne przychodzą w ciąży dostają umowę na 3 miesiące i przedłużą im umowe do końca porodu.Ja pracuje 9miesięcy a w ciąży jestem od 2 tygodni..pozdrawiam

Najnowsze wpisy