Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

USA: Recesja - tym razem w samochodach

USA: Recesja - tym razem w samochodach

Money.pl / 2008-02-22 17:02
Komentarze do wiadomości: USA: Recesja - tym razem w samochodach.
Wyświetlaj:
bebe / 2008-02-24 00:31 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
noooooo.............i minął dzień 23.02.08......
i nastapił.......następny - dzień....../ech......jeszcze księżyc/.......aleeeeee.....coooooo...?
wszystkim urodzonym 23.03.......ŻYCZę.........zdrowia.......zdrowia.....zdrowia......
bebe / 2008-02-24 00:54 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
kurde ........m-c 02....-ech szybkość........ta szybkość........albo wzrok....!???...- po kompie....?????
powtarzam.....życzenia z dnia 23.02.........- do dnia......- cholera....-/co za błąd/.....- pardon...pardą......./.......
bebe / 2008-02-24 00:38 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
oglądam tv2......zobaczę......co pokażą......
bebe / 2008-02-24 01:35 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Pa........
needle / 2008-02-24 01:37 / Bez rangi
śpij już krakowianko, a i nas nie budź
bebe / 2008-02-24 01:57 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
Wasze IQ...........mnie poraża........i iiiiiiiiii..............nadaje sens.....iQ......PA.....
do nowej sytuacji.......- pa.......
needle / 2008-02-24 02:02 / Bez rangi
no dziwne...byle 360 pkt? ;-)))
bebe / 2008-02-24 02:04 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
needle........needle.......- nie prowokuj.........nieeeeee prowokuj........- bo ........
bebe / 2008-02-24 02:22 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
n ooooooooo........needle.............
:-))))))))
noooooooooo..................../chyba już wiesz...../.......- częściowo......aleeee .......to wielki KROK.........PA.......dla CIEBIE......Pa......- mimo wszystko-......
needle / 2008-02-23 22:29 / Bez rangi
2008-02-23 21:20:45 | *.*.*.* | TOMOK [ Portfel ] [ Dziecko forum ]
Ty się nie śmiej bo Fasing też kilkaset trzymam :-)))
Pozdrawiam

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
a ja kilka tysięcy...
...i z lepszym skutkiem:;-)
PedroGonzalez / 2008-02-23 21:37 / Uznany Gracz Giełdowy
czy jest tu jeszcze obecny Mr Gabrik ? :)
needle / 2008-02-23 21:57 / Bez rangi
a ja Ci nie wystarczę:-(
Krzych / 2008-02-23 21:20 / Płoteczka na forum
Klienci TFI kupują na górkach a sprzedają na dołkach, czyli zachowują się wzorcowo nieracjonalnie. Wniosek dla niektórych może dość oczywisty, ale mający kilka istotnych implikacji. Po pierwsze, oznaczający, iż TFI jeszcze szybko nie będą pomagać indeksom w powrocie do hossy. Powód jest prosty, skoro klienci przyjdą dopiero, gdy zobaczą wysokie stopy zwrotu, impuls musi przyjść z innej strony. Po drugie, dla inwestorów aktywnych jest to dobra informacja, gdyż oczywistym jest, że w teorii gier zawsze wygra ten, kto podejmuje racjonalne decyzje, podczas gdy druga strona zachowuje się nieracjonalnie. Po trzecie wreszcie, mamy kolejny argument potwierdzający adaptacyjny charakter oczekiwań, wytrącający argumenty z rąk zwolenników tzw. teorii racjonalnych oczekiwań Roberta Lucasa (bardzo ważnego nurtu w teorii ekonomii).
marboru / 2008-02-24 00:47 / portfel / "Bankier giełdowy"
klienci tfi czekają zapewne na stabilizację na rynku, a to że kupują na górkach.......chm to chyba nie do końca tak jest teraz.
dfgdfgd / 83.29.221.* / 2008-02-23 20:41
Jak może drożeć gaz przy tak silnym złotym który niweluje wysokie ceny surowców.Rozumiem gdybyśmy byli exporterem
anonim_03 / 2008-02-23 21:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w ciągu roku ropa zdrożała a 62% a dolar do złotówki staniał o 18%
czyli 1.62 * 0.82 = 1.33

ropa w złotówkach zdrożała o 32%.
needle / 2008-02-23 21:17 / Bez rangi
jesteś pewien swoich wyliczeń?
anonim_03 / 2008-02-23 21:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
niegdy nie jestem pewien swoich wyliczeń :-)
zawsze daje kolegom w pracy do sprawdzenia.
needle / 2008-02-23 22:08 / Bez rangi
wydaje mi się, że ropa już od dłuższego czasu jest droga
a w złotówkach to wyliczasz wg czego...
...jako niezmotoryzowany pamiętam jednak ceny porównywalne do dzisiejszych już dość dawno
Kenobi / 2008-02-23 20:51 / Uznany malkontent giełdowy
Może, bo wiążą jego ceny z ropą, którą spekulanci windują dla własnego zarobku, a płacą za to Bogu ducha winni konsumencio wszystkiego na całym świecie, co prowadi do podwyżek stóp procentowych, wzrostu kosztów produkcji, spadku zysków spółek itd. A wystarczyłoby zabronić gry spekulacyjnej na surowcach,a rynek sam by je wycenił w zależności od popytu i podaży. I od razu recesja skończyłaby się dużo szybciej.
krzysiek29 / 2008-02-23 21:03 / Uznany Gracz Giełdowy
zgadza sie ale jest tyle instrumentow na ktorych mozna spekulowac to to czynia
krzysiek29 / 2008-02-23 20:35 / Uznany Gracz Giełdowy
Prognozy inflacji i PKB w USA

http://bigpicture.typepad.com/photos/uncategorized/2008/02/23/fed_cuts.jpg
Zigzag / 83.6.7.* / 2008-02-23 20:13
Kenobi, Ken, Kenusiu!
Prawda jest taka, że myślę iż dobrze że jestes, ze piszesz, no może poza niedawnym krótkotrwałym zachwianiu wiary w to co wierzysz, o tym juz zapomniałem. Przyznaję, że często szukam na forum aktualności po autorze, wpisując Ciebie jako autora. Jak chcesz poszerzyć swoje postrzeganie rzeczywistości, wyobraź sobie następującą sytuację.
Jedzie w pociągu pan KEN i pan RYNEK.
Pan KEN mówi: jak pan się nazywa? RYNEK odpowiada: Wadiwko.
Pan KEN myśli, mysli i mówi: Wadiwko skocz po piwko...chłe, chłe....
Pan RYNEK wk-ny mysli, myśli i mówi: A jak się pan nazywa?
Pan KEN odpowiada: Sakaszwili.
Pan RYNEK znów wytęża mózgownicę, żyły wychodzą na wierzch, i mówi: Sakaszwili.. ty... ty... ch-ju.
Może to tak jest?
Jestem Twoim fanem, pozdro...
Kenobi / 2008-02-23 20:46 / Uznany malkontent giełdowy
Często lubię poszperać, co na różne ważne tematy mają do powiedzenia ciekawi i mądrzy ludzie (wysokiej klasy specjaliści, jak i indywidualni inwestorzy), najczęściej sięgający głębiej w zagadnienia, na portalach zagranicznych, bo wyłania się z tego często zupełnie inny obraz, niż staraja się kreować niektórzy analitycy, najczęściej "ślizgający się" po temacie, pomijający sprawy zasadnicze, a najczęściej ograniczający się do prostej relacji o tym, co sie dzieje, bez wnikania w to - co się za tym kryje. A często szczegóły dopiero pozwalają właściwie ocenić dane informacje, a tym samym i ewentualny wpływ, jaki mogą mieć na rozwój sytuacji na rynku. Pozdr.
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-23 20:17
dobre...
choć Kena widziałbym raczej w roli pana Wadiwko:))
TOMOK / 2008-02-23 20:32 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
k**** kartka!!! z Antypodów!!! k**** nie ma !!!
żartuję...czekam:-)
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-02-23 20:36 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ale toto Twoje jeździło:-)
Pamiętam piątek urlop miałem...
Obserwowałem Wielto / brydzia coś szepnęła / i krychę...
i było tak...
Wielton + 4 %
Krycha - 4 &
I myślę...co kupić...
I Wielton kupiłem...
A krycha 12 %...20...chyba prawie 50 %
Na Wieltonie chyba z 7 % ugrałem...
Cieszyłem się z Tobą :-)
Pozdrawiam
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-23 20:46
Krycha to oprócz kolejnej doskonałej okazji do spekulacji(wejście na pierwotnym, wywindowanie i dystrybucja) to coś więcej...
no- muszę tak pisać bo jeszcze nie sprzedałem ani kawałka:))

co za czasy ... człowiek się tłumaczył z trzymania akcji...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-23 20:33
może się spóźniłeś...
TOMOK / 2008-02-23 20:37 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
na co się spóźniłem? :-)
Pozdrawiam
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-23 20:44
z mailem...
TOMOK / 2008-02-23 20:45 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
to żart?
Odpisałeś mi na mail...
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-02-23 20:46 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ale jak zapomniałeś ok :-)
choć bardzo czkekałem :-(
Pozdrawiam
Jeck / 2008-02-23 20:51 / "Poławiacz perełek"
Tomok!! Sorry, ale ta kartka przypadkowo do mnie doszła...;-)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-23 20:59
Jeck- chyba nie:((
dzisiaj Twojego maila dopiero przeczytałem...(chyba-jet lag)
mogę zaoferować breloczek do kluczy jako rekompensatę
ale nie jestem pewny czy adresem dysponuję- listy jakie sobie robię kasuję dość szybko- nie przechowuję danych personalnych:))
Jeck / 2008-02-24 00:31 / "Poławiacz perełek"
wiem, to był joke. Z mojej strony nie ma sprawy, next time :-)
pozdrawiam
TOMOK / 2008-02-23 20:52 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
spoko...po pijaku wypisywał na pewno :-)))
Pozdrawiam
Jeck / 2008-02-23 20:58 / "Poławiacz perełek"
a podobno bary zamknięte o,góra 23....hmm, dziwne...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-23 21:01
Polak potrafi
wojnę przetrwaliśmy i to nie jedną- to z zamknięciem barów też sobie daliśmy radę- co prawda przez to nie weszliśmy na Most w Sydney(alkomat:))ale dzięki temu napiliśmy się piwa w najstarszym pubie Sydney(1828)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-23 20:48
k****- interferie trzymasz kilkaset dni a kilkunastu nie dajesz rady wytrzymać bez kartki:)))
TOMOK / 2008-02-23 21:20 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Ty się nie śmiej bo Fasing też kilkaset trzymam :-)))
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-02-23 20:49 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
boś mnie k**** podpuścił :-)))
ale jak nie będzie to masz w*******:-)))
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-02-23 20:51 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
i przestań mi pisać o Interferiach...pedro sprzedał :-(((
Jestem sam:-(
może kupisz? :-)
Pozdrawiam
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-23 20:55
branża ma się rozwijać 30% rocznie w ciągu najbliższych 2-3 lat...
ale to chyba o wyjazdach było:((
TOMOK / 2008-02-23 21:01 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Ty masz widzę kilka dni kwarantanny po powrocie...do siebie :-)))
Nie pierwszy raz to czuję :-)
POzdrawiam
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-23 21:03
nie zaprzeczam
TOMOK / 2008-02-23 21:09 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
ale co ja wiem...ja za granicą nie byłem nigdy jakiem Ci pisał kiedyś więc...jakżeś zapomnial wybaczę :-)
Pozdrawiam
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-02-23 21:12
cierpliwości Tomok!
TOMOK / 2008-02-23 21:16 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
:-)
spokojnej nocy Wszystkim
Pozdrawiam
Zigzag / 83.6.7.* / 2008-02-23 20:24
To Ken szuka rymu, wk-ny rynek jest nieobliczalny... Pozdro
TOMOK / 2008-02-23 19:45 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone

2008-02-23 17:29:06 | *.*.*.* | TOMOK [ Portfel ] [ Dziecko forum ]
Re: USA: Recesja - tym razem w samochodach [6]
cześć :-)
Czy ciasto francuskie jest dobre do pizzy?...bo kupiłem...ładnie wygląda i
pachnie...farsz prawie gotowy...ale wątpliwość pojawiła się
Pozdrawiam

Nadaje się:-)))
Podziarłem
Pozdrawiam
TOMOK / 2008-02-23 19:48 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
troszkę inny smak...ale w sumie wszystko komponuje się :-)
Pozdrawiam
modliszka / 2008-02-23 19:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wiecie, co ja dzisiaj zrobiłam ? :-)
Wypełniłam i wysłałam test do Szkoły Giełdowej, którą prowadzi SHG.
A potem pomyślałam, i co ty najlepszego zrobiłaś?Myślisz, że wygrasz z zawodowcami i cię tam przyjmą? Czy ty wogóle znajdziesz czas, na taka szkołę? Co ty im tam powiesz, na egzaminie końcowym, że korzystasz ze swojej szklanej kuli, schowanej w pluszowym misiu, zamiast codziennie studiowac AT i P/E? :-)

Nie wiem po co mi to, ale poszło. Nie liczę, że dostanę tam większą szkołę, niż sama gra na giełdzie. Dzisiaj nie mam ochoty sie nad tym zastanawiac. Traktuję to wszystko jako zabawę, tak samo jak kurs jazdy na nartach. Niby jeździsz i nic ci się nie dzieje, ale zawsze lepiej jak instruktor pokaże ci kilka cennych wskazówek, jak dobrze jeździc technicznie, jak się właściwie przewracac, jak unikac niebezpieczeństw i cało z nich wychodzic.

Ale za nim do tego dojdzie, muszą mnie do tej szkoły przyjąc, co wcale nie jest pewne.
A jakby już przyjeli, będą wykłady na końcu egzamin.I co ja im powiem? Panowie, fajnie wszystko, ale nijak ma się to do rzeczywistości. Ja lubię słuchac Kena, Longa, Pedra,Laz i wielu wielu innych...następnie podumac troszkę w samotności i oddac się czystemu szaleństwu brnąc pod prąd terii większości ? :-) Będą mnie maglowac z cyfeket i wykresów, a tego miałam na studiach, aż nadto......Po co mi to wszystko? Życie jest takie piękne.....................:-)))))))))


..............i w związku z tym, idę do kumpeli posłuchac jej opowieści z wyjazdu do ciepłych krajów, gdzie była na nurkowaniu i pomóc jej w rozpiciu Metaxy ,bo się biedna sama męczy :-))))))

Miłego wieczoru wszystkim :-)
szymon / 2008-02-23 20:42 / Uznany Gracz Giełdowy
Mo do tej szkoly masz mala szanse ze Cie przyjma (choc trzymam kciuku), ale zapewne zaproponuja Ci udzial jako wolny sluchacz. Bylem tam w zeszlym roku, i uwierz mi ze niczego sie tam nie nauczysz.... ale jak masz wolny czas to mozna sie wybrac.
modliszka / 2008-02-23 23:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Właśnie o to chodzi, że nie mam wiecznie czasu :-((
może więc i dobrze, że tak się stanie....a po co to zrobiłam, nie wiem ?:-) tak dla sprawdzenia własnych sił....:-) nawet najmniejszą porażkę, potraktuję jak naukę :-)
najcz / 2008-02-23 20:27 / Tysiącznik na forum
. DM BZ WBK oferuje wszystkim absolwentom Szkoły Giełdowej darmowe prowadzenie rachunku maklerskiego w pierwszym roku kalendarzowym.
PedroGonzalez / 2008-02-23 20:39 / Uznany Gracz Giełdowy
ja mam darmowe bez szkoly w BPH :)
Zigzag / 83.6.7.* / 2008-02-23 19:42
Nie zaszkodzi, jezeli sie nie zeszmacisz (sorry). Mój szef jest po kursach NIK, i jak przychodzą do nas, to wie na co zwracać uwagę, i że nie można im ufac na paznokieć, bo jak masz koszulę, to ich zadaniem jest zedrzeć z ciebie nawet tą ostatnią. Robię w biznesie który nie kształci kadr na studiach kierunkowych. Podyplomówki, kursy, uczą jak działac zgodnie z prawem, na rynku zarabiam bo wiem jak go obejść. Pozdro...
anonim_03 / 2008-02-23 19:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy

w pluszowym misiu

hmmmm....
needle / 2008-02-23 19:30 / Bez rangi
mam nadzieję że tą złotą 7*...nie gorsza od Martela
...bo po tej taniej miałem marne wspomninie w powracającym do kraju autokarze:-(
modliszka / 2008-02-23 19:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Z tego co wiem, ma 5* i 7* - zaczniemy, od 7*, jak na weselach :-))))
Pozdrówka
Romi / 2008-02-23 19:29 / portfel / Koci Tata
To jakieś anaboliki w płynie :))
Kenobi / 2008-02-23 19:24 / Uznany malkontent giełdowy
To miłego nurkowania w Metaxę, tylko wypłyńcie na powierzchnię, bo co byśmy tu biedni zrobili bez Twoich ślicznych i rozsądnych przemyśleń...
modliszka / 2008-02-23 19:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Eeeee, no Kenus, nie przesadzaj :-)
Wielu jest tutaj ciekawych piewców, dlatego zawsze czytam forum, z zapartym tchem :-)))
Nie wspomnę, już o Twoim kunszcie - przeuroczy i niepowtarzalny;-)
Fajnie, że jesteś.....:-)

SUPER PRICE ! :-)

http://gitarowa-ola.wrzuta.pl/audio/h8FHf10bO0/wilki-_fajnie_ze_jestes
Kenobi / 2008-02-23 20:18 / Uznany malkontent giełdowy
Jestem poruszony do głębi. Jak po tajskim masażu...
piciu / 2008-02-23 19:02 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Recesja - tym razem w samochodach


po co do samochodow dodaja recesje?
jakas nowa moda ?
:)
Zigzag / 83.6.7.* / 2008-02-23 18:47
Oj, szukam w mądrości ludowej wskazówek jak zachować sie jako inwestor (po za AT).
Ugnij się trzcino, jak nadchodzi fala (włoskie, mafijne).
Huragan wyrywa z korzeniami duże drzewa, małe, uginające się, głaszcze (meteorologiczne).
Na złodzieju czapka gore (za Ziobry).
Na złodzieju czapka z lisa (za Ćwiąkalskiego).
gabrik / 2008-02-23 17:55 / portfel / Wierny Forumowicz
tak................to jest już koniec ...wszystkie ruchy na giełdzie które są niezgodne z logiką Longa, Kenobiego ..........to sa pomyłki ludzi oraz komputerów ......miłej zabawy :-)

P.S. a to tak na koniec aby się lepiej płakało nad bezsensownością rynku lub jako ciekawostka dla tych co jednak płakać nie maja zamiaru tylko podchodzą do tematu bardziej ambitnie.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/82485ce66eec73eb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d5140309cee4302e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d5140309cee4302e.html

P.S. ataki na mnie jak coś odpuście bo już mam grubą skórę :-) no i nawet zgodzić się mogę jak trzeba ze to wszystko farsa a co mi tam ale chodzi mi tylko że zawsze jest kilka osób na forum którym jednak warto inny punkt widzenia przekazać a niech wiedzą że niekoniecznie czytanie postów Kena to jedyna metoda inwestowania ;-)
pozdrawiam all :-)
rotux / 2008-02-23 18:21 / Uznany Gracz Giełdowy
hey
Gabriku, wykresy ładne, ale tak po prawdzie to zamknąłbyś gęby krytykom raz a dobrze wykresem krzywej kapitału + kilkoma statystycznymi cyferkami opisującymi Twój system w starciu z historycznym fw20.
pzdr
gabrik / 2008-02-23 19:03 / portfel / Wierny Forumowicz
rotux po co??? :-) ale daj swój email lub swoje GG i prześlę ci wynik za luty

P.S. wykresy nie sa po to aby coś udawadniać więcej niż tylko to że zamiast czytania anali przepychania się z Kenem np. lub Longiem ;-) można "spokojnie" poświęcić czas na to co oni opisuja jako bzdurę i rzecz działającą po czasie.
Tak więc nic więcej tylko jak zawsze namawiam do nauki. moje GG 8059696
Kenobi / 2008-02-23 19:57 / Uznany malkontent giełdowy
Nie mówię, że to bzdura, tylko zwykłe przedstawienie liczb, jakie są już znane, w postaci obrazowej. Nigdzie nie ma na nich tego, co się stanie, co najwyżej, na podstawie tego, co się kiedyś działo można spekulować, że albo wzrośnie, albo spadnie i tak zwykle na obie strony przewidują analitycy (żeby się nie wygłupić, jak nie trafią), bo nic nigdy nie jest przesądzone, nawet jak ma się duże środki i dostęp do informacji poufnych. Ja uważam, że liczą się dane fundamentalne, a sugerowanie się wielu AT pozwala w krótkich okresach sterować rynkiem, ale tylko w bardzo krótkich okresach, a trend główny pozostaje zawsze nietknięty, bo wiąże się właśnie z fundamentami, a nie plotkami, których żywot (jeśli oderwane są od fundamentów), jest dość krótki, o czym wielokrotnie mogliśmy się przekonać.
gabrik / 2008-02-23 19:08 / portfel / Wierny Forumowicz
GG dla rotuxa aby email mógł podać :-)
rotux / 2008-02-23 18:44 / Uznany Gracz Giełdowy
Zresztą widzę, że w NinjaTrader wszystko za jednym kliknięciem..wykresy są, statystyka jest..
modliszka / 2008-02-23 18:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj Gabriku,
to nie tak, że jesli ktos sie nie zgadza z kenem, czy longiem to zwalamy na pomyłkę komupterów. Każde zdanie, nawet odmienne, w celu wyjaśnienia dlaczeo w daną stronę poszedł rynek, jest bardzo cenne. Osobiście obserwując kilka spółek, wiedzę że potencjał spadków się na niektórych wyczerpał i mają ochotę powędrowac nieco wyżej...AT, tez na to wskazuje. Nie jesteśmy jednak oderwani od szerokiego rynku i to co się na nim dzieje, powoduje turbulencje na GPW. Bez względu jednak na dane, jakie się pojawią w następnym tygodniu, obstawiłam odbicie. Ze względu na dwie istotne rzeczy: wyniki naszych spółek, a te mają się dobrze, lub bardzo dobrze, koniec miesiąca i strojenie okienek. Dosc dokładnie analizowałam giełdy amerykańskie z okresu ostatniego kryzysu i sadzę, że te 13000 na DJ, to nie jest szczyt moich marzeń :-) Potem nagły i jeszcze większy spadek...Ruszy sinusoidalne jednak muszą by w trendzie spadkowym również zachowane.

Pozdrawiam
Kenobi / 2008-02-23 19:03 / Uznany malkontent giełdowy
Nie zgadzam sie z Twoją oceną. Ciągle obstahujesz od prawdziwych danych, a kierujesz się przypuszczeniami, wiarą w moc rynku (której już dawno nie ma, bo wyparowało a niego masę pieniędzy, a tą resztą, która jeszcze została i wystarcza co najwyżej na 30 min. rajdy pod koniec sesji, próbują robić dobre wrażenie do złej gry. Wystarczy spojrzeć na wykres S&P500 - po zakończeniu hossy podwójnym szczytem (lipiec - październik) zaczął się trend spadkowy. Pierwsza fala - najpierw mały spadek, próba powrotu w kierunku szczytu nieudana (szcyt niżej) i mocniejszy zjazd. W pierwszej połowie grudnia odreagowanie, zakonczone znów niżej niż poprzedni szczyt, znów spadek, próbas powrotu przed końcem roku - nieudana (znów niższy wierzchołek)i druga większa fala spadkowa (w sumie trzecia). Następnie dok ładnie to samo co przy obu poprzednich falach odbicie , czyli fala czwarta i znów nieudane (kolejny niższy wierzchołek), ponowny szybki spadek i ponowna próba powrotu zakończona położopnym niżej wierzchołkiem od którego rozpoczyna się piąta fala spadkowa. Czy kolejna plotka zdoła ją powstrzymać, czy tylko na moment zahamować - przekonamy się już wkrótce. Ja osobiście wątpię i oczekuję kolejnego mocnego ruchu w dół.
modliszka / 2008-02-23 19:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ken, wiesz kiedy rynek potrafi rosnac, przy braku dopływu kasy. Kiedy inne rynki zwyżkują, luka w górę, luka w górę i tak przez parę dni, na maleńkim obrocie, można dojsc bardzo wysoko....o ile podaż pozwoli....Taki wzrost jest bardzo niebezpieczny, gdyż grozi o wiele mocniejszym spadkiem i tu jest "zasadzkas"........to tak na biegu, bo muszę się niestety rychowac :-(((((((
Krzych / 2008-02-23 18:24 / Płoteczka na forum
podobny scenariusz przewiduję .........
do końca miesiąca powinno być raczej zielono
Fitter / 2008-02-23 18:05 / portfel / Tysiącznik na forum
cos w tym jest.. sa rozne prawdy
Kenobi / 2008-02-23 18:05 / Uznany malkontent giełdowy
Udzielaj się jak najczęściej, bo takie robienie rebusów-zagadek mało ludziom wyjaśnia. Napisz co się będzie działo w najbliższym czasie, bo w przeciweństwie do Ciebie chętnie lubię poczytać jak ktoś sie ze mną nie zgadza merytorycznie, z odniesieniem do faktów, danych a nie tylko bla-bla. Poza tym czytanie postów nie ma nic wspólnego z inwestowaniem, bo jak powinieneś wiedzieć rynek wcale nie jest ani logiczny, ani efektywny, tylko sterowany przez spekulantów z większą kasą niż cała reszta, przez co biega chaotycznie w górę i w dół, ale zawsze będzie musiał pogodzić się z trendem. A ten jaki jest - każdy widzi.
gabrik / 2008-02-23 19:07 / portfel / Wierny Forumowicz
ok Ken to jaki mamy trend w takim razie??
Kenobi / 2008-02-23 19:30 / Uznany malkontent giełdowy
Moja analiza wykresu - wyżej. Co dalej - życie pokaże czy można ufać wskazówkom wykresów. Do tej pory - jak w książkach.
gabrik / 2008-02-23 19:53 / portfel / Wierny Forumowicz
a pokazać ci wykres że jest trend wzrostowy??
Fitter / 2008-02-23 20:14 / portfel / Tysiącznik na forum
krotko terminowy ??
needle / 2008-02-23 20:00 / Bez rangi
napisz nam jak będzie spadać, albo będzie się na to zanosiło...
a przynajmniej mnie!
Zigzag / 83.6.7.* / 2008-02-23 18:22
W co my gramy, posługując się AT i FT, jak jeden pismak informacją że może (sic!) w poniedziałek lub we wtorek (sic!) ogłoszony będzie program naprawczy finansów firmy ubezpieczajacej obligacje odwraca dzienny trend na najwiekszej giełdzie o 180 stopni. Na dziś pewno nie znamy jeszcze wszystkich okolicznosci, ale widzę, iz moje postrzeganie zjawisk giełdowych musi ulec rewizji...
Kenobi / 2008-02-23 19:20 / Uznany malkontent giełdowy
Żaden program naprawczy nie będzie ogłoszony, bo ubezpieczali obligac je oparte na papierach praktycznie bez wartości i nie są w stanie popkryć strat tym, ktorszy je obecnie trzymają, więcc będą musieli zrobić odpisy, niektórzy twierdzą, że nawet na 70 mld. dolarów (dot. całego sektora). Cierpią już na tym obligacje municypalne i dlatego są próby odłączenia tego segmentu, celem ratowania go, co natychmiast doprowadzi do strat w tym drugim. Trwają więc przepychanki, Warren Buffett proponował reasekurację części municypalnej, (czyli wyjęcie rodzynek z ciasta), bo wie że drugiej części uratować się nie da. Można co najwyżej umoczyć, a on nie robi takich interesów. Dlatego sprawa ucichła. Szefg instytucji nadzorującej ubezpieczycieli obligacji w trakcie przesłuchania w komisji senackiej w ub. tygodniu proponował podział firm, ale nie jest to takie proste, a do tego napotyka opór banków, bo zostaną w jeszcze gorszej pozycji niż teraz (zysju z municypalnych mogłyby choć w części pokryć straty z tych drugich. Straty być muszą, chodzi tylko kto i w jaki sposób je pokryje i czyim kosztem. Na razie płaci podatnik, bo samorządy kolalne mają duże problemy z uzskaniem środkow na realozcję projektow,a niektóre w ogóle na funkcjonowanie, bo wplywy z podatków w związki ze spadkiem wartości nieruchomości oraz recesja spadają. Jest to potężny problem, z którego nie będzie prostego wyjścia i radziłbym go nie lekceważyć, bo dotyczy inwestycji lokalnych w skali całego kraju.
Krzych / 2008-02-23 18:17 / Płoteczka na forum
"Czy Marysia wie, co Marysia narobiła?! Ja tu badam zawartość cukru w cukrze!" - ten cytat ze znakomitej komedii Stanisława Barei "Poszukiwany, poszukiwana" rozśmiesza nas do dziś. I powraca, bo gospodynie domowe alarmują, że cukier jest mniej słodki. Ale czy to możliwe?
podobnie Ken piszesz za dużo giełdy w giełdzie a piszących w pisaniu za dużo rośnie przy obowiązkowym spadaniu..
pozdrawiam.
Kenobi / 2008-02-23 17:37 / Uznany malkontent giełdowy
Komentarze Forum Money (obok ) dla "optymistów", cytuję tytuły - USA (hurtowo) - Pozornie dobre dane (13.02.2008), Źle, gorzej (15.02.2008), Odgrzewane kotlety Wal-Mart (19.02.2008), USA w stagflacji (19.02.2008), Źle się dzieje w Filadelfii (21.02.2008), Recesja, tym razem w samochodach (22.02.2008). Śmietanka wyborowa...
modliszka / 2008-02-23 17:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Kenus, zamiast odpoczac, to straszysz ludzi w weekend :-)))
Napisała byś coś optymistycznego, choc w czasie wolnym od straganu :-)

Longus, siostra ma jeden medal więcej, ale co sie naczekałam na otwarcie strony to moje :-)
Zigzag / 83.6.7.* / 2008-02-23 17:53
Jak to? Ken to baba?
modliszka / 2008-02-23 18:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przepraszam moja pomyłka.
Jedna literka za dużo a płec już inna....:-)
Męskości Kenowi, nie mam zamiaru ujmowac :-)
Zigzag / 83.6.7.* / 2008-02-23 18:33
Uff, odetchnąłem.... I przepraszam za ta babę....
max303 / 2008-02-23 18:04 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
scyzorem Go!
anonim_03 / 2008-02-23 17:52 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
tam niżej rozpisałem konkurs,
ale Forumowy Komitet Konkursów musi zaakceptować ...
modliszka / 2008-02-23 17:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czytałam, czytałam...przychylam się do prośby, jednocześnie optując, aby zawiesic konkursy dzienne, bo się zamęt zrobi :-))))

Trzeba jednak okreslic, do kiedy można składac typowania i czy mągą byc w formie procentowej, czy liczbowej ;-) Nooooo i jakas nagroda musi byc - czego zwyczaj ;-)

Moj typ 13.000 :-)
anonim_03 / 2008-02-23 18:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przychylam się do formy liczbowej. ;-))
Kenobi / 2008-02-23 17:47 / Uznany malkontent giełdowy
Nikogo nie straszę, pokazuję tylko drugą stronę tego samego - medalu....
modliszka / 2008-02-23 17:50 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pytałeś mnie wczoraj skąd mi się wzięło +1 :-)
Było +0,78 ;-)....Jakiś komentarz ? :-)

Aaaaa i jak dobrze poszukasz, to wczoraj pokłony Ci składano, za wiedzę tajemną ;-)
Kenobi / 2008-02-23 17:53 / Uznany malkontent giełdowy
No comments, poza tym co już napisałem...Mądrej głowie dość, po słowie...
TOMOK / 2008-02-23 17:29 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
cześć :-)
Czy ciasto francuskie jest dobre do pizzy?...bo kupiłem...ładnie wygląda i pachnie...farsz prawie gotowy...ale wątpliwość pojawiła się
Pozdrawiam
rocco / 2008-02-23 18:11 / portfel / Tysiącznik na forum
to Ty najpierw kupujesz, a później się zastanawiasz?
a na giełdzie też tak robisz;-)))
adrianoo / 2008-02-23 17:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
powinno sie nadac, ale watpliwosci sa :)
tu masz cos co potwierdza moja opinie:
http://www.pizzaprzepisy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=198&Itemid=64
TOMOK / 2008-02-23 17:36 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
dzięki...zaryzykuję :-)
adrianoo utwierdziłeś mnie, że tak :-)
O efektach nie omieszkam powiadomić
Pozdrawiam
rpp / 2008-02-23 17:43 / Tysiącznik na forum
po prostu zrób tartę a nie pizzę - składniki na farsz PRAWIE takie same można dodać
adrianoo / 2008-02-23 17:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
no risk no fun :) smacznego
superman / 2008-02-23 17:27 / Tysiącznik na forum
witam,
duzo tutaj niedzwiedzi...
rotux / 2008-02-23 17:33 / Uznany Gracz Giełdowy
"Gdy zbliża się do was niedźwiedź, starajcie się wyglądać na jak największych. Bądźcie stanowczy, ale nie agresywni. Nie zdejmujcie plecaka, machajcie rękoma i mówcie głośno. Wycofujcie się powoli, ale NIE BIEGNIJCIE. Jeśli niedźwiedź zaatakuje, przyjmijcie pozycję płodu chroniąc najważniejsze organy" /cytat z broszury dla odwiedzających parki narodowe/

;-)
Zigzag / 83.6.7.* / 2008-02-23 17:41
Dobrze też...hm... puścić gazy. Tak słyszałem... Sorry...
Kenobi / 2008-02-23 17:51 / Uznany malkontent giełdowy
Gazy to się samoczynnie uwalniają, z czymś tam jeszcze...Najlepiej o 21.30, za wcześnie uwolnione mogłyby się rozpłynąćw atmosferze faktów i nie zadziałać...
Kenobi / 2008-02-23 17:39 / Uznany malkontent giełdowy
Puszczajcie ze strachu plotki, zamiast bąków, może zemdleje...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy