Forum Forum inwestycyjneFundusze

w jakie sektory warto inwestować w nastepnych 2 latach

w jakie sektory warto inwestować w nastepnych 2 latach

Marek.2010 / 188.147.15.* / 2010-10-29 19:38
Chciałbym odkładać miesięcznie pewne kwoty. Zastanawiam się w jakie fundusze najlepiej inwestować na najlbiższe 2-3 lata? NIe chodzi mi tu o firmę X czy Y ale np. sektor finansowy czy budownictwa? Jestem skłonny podjąć duże ryzyko oszczędzam bezpiecznie na polisie tu chciałbym osiągnąć duże zyski nawet jeśli w międzyczasie mógłbym stracić. Nawet jeśli musiłabym poczekać dłużej niż 3 lata nic się nie stanie. Dzięki za odpowiedź. Na tą chwilę myślę o branży budowlanej oraz funduszach małych o średnich spólek.
Wyświetlaj:
miki3d / 2010-10-30 13:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jeśli zakładamy, że kryzys już się nie powtórzy (a jest na to szansa) to:
1. Fundusze małych spółek pod koniec cyklu rosną kilka razy szybciej niż dużych spółek. Aczkolwiek jeszcze duże spółki miewają lepsze stopy zwrotu.
2. Kiedy akcje już urosły, zaczynają rosnąć ceny surowców i nieruchomości. Choć z tymi nieruchomościami byłym raczej ostrożny.
3. Preferencja rynków rozwijających się oraz rynków pogranicza nad rozwiniętymi. Czyli lepiej zainwestować w Noble Africa lub Templeton Frontier Markets aniżeli w polskie fundusze akcji.
Jeśli chcesz zainwestować poprzez regularne składki, to śmiało atakuj!
qwerty321 / 217.172.255.* / 2010-10-29 19:59
moja propozycja to rynki: chińsko - indyjski, turcja.

Pierwszy z nich wciąż rośnie w siłę, może dość względnie - poprzez osłabianie się rynku dolara, drugi - to cały czas rozwijający się kraj, akcje wciąż tanie.
max1224 / 2010-10-30 12:24 / Tysiącznik na forum
zapytam co znaczy tanie jeśli ich indeks jest na historycznych rekordach????
Lian / 2010-10-29 23:37 / portfel
Tak żeby weselej:
miałem kasę właśnie w fundi Thai,
w pewną niedzielę, rano, leżąc w łóżku z.................., zobaczyłem, że w pałac królewski rzucają manifestanci pojemnikami z krwią, takie kurde mają zwyczaje :) - sprzedałem akcje, okazało się że czujnie, spadły about 24%.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy