Forum Polityka, aktualnościKraj

W sondażach Platformie rośnie, PiS-owi spada

W sondażach Platformie rośnie, PiS-owi spada

Money.pl / 2010-09-09 18:24
Wyświetlaj:
Elektro Devil / 2010-09-10 08:53 / Tysiącznik na forum
To jest fenomen na skale światową !!! PO która kompletnie NIC dobrego dla kraju nie zrobiła ciągle prowadzi w sondażach. Za sukces przypisują sobie dodatni PKB, który nie zależy od nich, a od pracy Polaków z poza strefy budżetowej składającej się na ten Socjalizm.

Jedyny ich pomysł na rządzenie to:
- stopniowo wyższy VAT
- podatek pielęgnacyjny
- przetrwonienie środków zgromadzonych w OFE na swoje potrzeby

Zastanawiam się kiedy skrajni idioci* głosujący na tą partie przebudzą się z letargu! Nie mówię, żeby głosowali na PiS, ale niech przestaną popierać partie, która tylko okrada obywateli.

*za idiotów nie uważam pasożytniczych urzędasów, którzy popierając rząd popierają podwyżki swoich wynagrodzeń kosztem Podatników.
koch66 / 83.2.33.* / 2010-09-10 09:21

To jest fenomen na skale światową !!!

może masz pomysł jak cofnąć subwencje dla partii politycznych???
a jest tego sporo.
bezpartyjna / 89.73.118.* / 2010-09-10 08:00
Jestem pełna szacunku dla Premiera Tuska i jego rządu.Wiele przeszli tragedii jakie los im zgotował ale nie zostawili narodu tylko czują z pokorą każdą sytuację.Inni dawno już by się poddali, grypa,powodzie,tragedie samolotowe,trąby powietrzne - który rząd by to wytrzymał.Nie wspominam o kryzysie, bo najwięcej krzyczą Ci którzy tych długów narobili.-życzę Platformie dużo siły w przezbywaniu tych wszystkich trudności i oby ludzie rozumieli, że pora żyć normalnie, może biedniej ale w jedności
Sklave / 83.2.33.* / 2010-09-10 08:10

Jestem pełna szacunku dla Premiera Tuska

tak on od ust odejmie a da drugiemu, dalej z nosa wydłubie i się podzieli
Wiele przeszli tragedii jakie los im zgotował

To brzmi jak epos.
sfera2 / 2010-09-10 07:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Żałośnie wygląda to ujadanie zwolenników PiS-u na PO i zapaść gospodarczą, kiedy jest ona tak naprawdę tylko zapaścią życzeniową przeciwników PO. Bezrobocie wolniutko jednak maleje. Wszystko wskazuje, że deficyt budżetowy za 2010 rok będzie niższy o kilka mld od założonego. Gazeta prawna podaje ranking najbogatszych państw:
"Bezprecedensowy skok Polski w rankingu zamożności państw Unii Europejskiej. Eurostat poinformował, że w ubiegłym roku dochód w naszym kraju w przeliczeniu na mieszkańca osiągnął 61 proc. średniej unijnej. W 2008 r. był aż o 5 punktów niższy". Inwestorzy wracają do Polski, To wszystko odbija się w sondażach. Jeśli do tego dodamy żałosne zachowania Jarosława Kaczyńskiego oraz niektórych polityków PiS-u, wszystko staje sie jasne, niedługo PiS spadnie na trecie miejsce w rankingu partii.
dgen / 2010-09-10 07:57 / Tysiącznik na forum
aż strach pomyśleć ile by miała PO jakby obniżała podatki ........
dewsawe / 83.6.174.* / 2010-09-10 00:36
ODWRACANIE Uwagi - a Germania blokuje dotacje eu do naszegogazoportu w świnoujsciu! Dwie najwieksze i jedyne firmy polskie wysłano do mozambiu wiercić gaz, żeby czasem u nas nie dowircili sie do łupków - mamy najwieksze pokładygazu na tym kontynencie - a Tusk chce srzedawac działki zgadnjcie komu - firmom z izraela. bo musimy kypacgaz za buga. ot co. a Ftures to soczewki frasnela - energia bez ograniczenia - sowietów już to wqrwia hahaha
stary i glupi / 77.112.163.* / 2010-09-09 23:06
Centrum Kształtowania Opinii Społecznej dobrze wie, że nie chodzi ani o młodość, ani o inteligencję, co raczej o ignorancję i konformizm.

Jestem na tak, jestem na nie - to argumenty POkolenia wychowanego przez Wojewódzkiego.
dzikidzik88 / 80.50.131.* / 2010-09-09 22:34
Wystarczy powiedzieć, że np XX% wykształconych, inteligentnych i nowoczesnych osób popiera daną partię a sykces murowany. Złapią to by być trendy i będzie rosło. Media górą.
leming / 83.31.147.* / 2010-09-09 21:17
Kocham VAT 23%
1% podatku pielęgnacyjnego
podwyżkę akcyzy na tytoń
itp\itd
JX / 91.193.160.* / 2010-09-09 20:58
Sondaże opierają się zwykle na próbce 1.000 osób, więc przekładanie ich poglądu na ocenę wszystkich Polaków jest oszustwem.

Społeczeństwu poprzez "sondaże" wmawia się np., że połowa ludności popiera PO, podczas gdy ankiety na portalach wykazują, że źle lub bardzo źle ocenia rząd Tuska ponad 60% uczestników.
Ankieta oceniająca dwa lata rządów Tuska, przeprowadzona przez Interię:
http://tnij.org/ewqb

Bardzo dobrze – 6%
dobrze – 16%
przeciętnie – 14%
źle – 19%
bardzo źle – 45%
liczba oddanych głosów – 10.318.
ozon / 89.231.81.* / 2010-09-09 20:43
Jeszcze wszyscy mają w pamięci sondaże przed ostatnimi wyborami kiedy to Kaczyńskiemu wróżono 27%
Obama = terrorysta / 85.89.170.* / 2010-09-09 20:37
A ile ma prawica, czyli WiP i UPR?
niewierzący ateusz / 83.26.40.* / 2010-09-09 22:48
"Historyjka trzecia to samoośmieszająca się negacja demokracji. To promowanie postaci w rodzaju JKM, które mieszają bardzo ostrą i bardzo celną krytykę systemu z nonsensami w rodzaju nawoływania do pogłównego, przywrócenia publicznych tortur lub zachowania finansowych przywilejów dla ubeków. Jest to najbardziej wyrafinowana forma uciszania samodzielnie myślących. Organizacje i ludzie tego rodzaju przyciągają krytyków, u których chęć działania poprzedza racjonalną analizę, marnują ich energię, podważają wiarygodność biografii i neutralizują skuteczniej niż ZOMO. Ale nawet jeśli ustrzeżesz się od udziału w takich niepoważnych przedsięwzięciach i tak nie uchronisz się przed etykietą oszołoma i ekstremisty, co to chce żeby powrócił monarcha absolutny i analfabetyzm a ludzie umierali z głodu na ulicy. Jeśli mówisz nawet coś co przypomina JKM stajesz się korwinistą, nie ma na to rady. Nie chcesz nim być, odwróć jego poglądy czyli chwal zreformowany marksizm. I kółeczko się zamyka."

http://imperium-marionetek.blog.onet.pl/
yah / 83.218.107.* / 2010-09-09 20:19
Gdyby uznac że jest prawdą to co napisano,to należy zgłosic ten fakt do księgi rekordów Guinnesa ponieważ byłby to namacalny dowód że im bardziej kiepski rząd tym większe poparcie ma partia ktora ten rząd firmuje albo dowodzi to schizofrenii paranoidalnej społeczeństwa które co innego mówi prywatnie a co innego dla sondaży
niewierzący ateusz / 83.26.40.* / 2010-09-09 20:35
problem w tym,że negatywne skutki rządów PO nie są jeszcze odczuwalne dla wyborców PO, podatki rosną ale dopiero od stycznia, dług publiczny rośnie ,ale kto to odczuwa, ludzie biedni o których napisał niżej JX ,bo na nich rząd oszczędza od kilku lat. ja też negatywnych skutków nie odczuwam żadnych, pracuję w firmie prywatnej, rok temu dostałem kolejną ponad 40% podwyżkę, w zasadzie powinno mi wisieć kalafiorem, ale mnie złości,że parówkowi skrytożercy zabiorą mi część kasy ,która tak lekko nie przychodzi
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-09-09 20:59
No właśnie,
i tacy w miarę niezależni finansowo obywatele nie będą lamentować nad paroma procentami, bo chyba wolą zapłacić "haracz" i mieć święty spokój.
Przecież inny rząd , to też by z pustego nie nalał.
Byłyby może tylko inne podwyżki, lub kasy fiskalne dla pucybutów.
Pozdrawiam
na / 83.26.40.* / 2010-09-09 21:44
nie będę lamentował,będę platfusow zwalczał,na miarę swych skromnyci
JX / 91.193.160.* / 2010-09-09 20:04
"Państwo przeciw ludziom
http://biznes.interia.pl/news/w-polsce-bieda-az-piszczy,1377149
Kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej nie zmieniły się /AFP
W UE przodujemy w najniższych wskaźnikach wydatków społecznych, mamy też największy w Unii odsetek ubóstwa wśród dzieci. Tymczasem kryteria dochodowe uprawniające do świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej nie zmieniają się już czwarty rok. Oznacza to zepchnięcie do sfery biedy jeszcze większej liczby ludności".
A premier rządu aż promienieje z radości...
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-09-09 21:06
Za Sanacji, to się mawiało : nie żałuj dziada.....

Coś w tym jest.

Nie współczuję pijakom, obibokom i wszelkim innym menelom.

Jeśli ja wszystko stracę lub nic nie zarobię, to mi nie współczujcie.
niewierzący ateusz / 83.26.40.* / 2010-09-09 20:23
głosujących na PO nie interesuje jak to oni piszą patologia, jak ktoś biedny to jego problem, jak to oni piszą,nie będą ze swych podatków utrzymywać biedoty czy nierobów, jednocześnie nie przeszkadza im,że ich podatki idą na zwiększenie budżetu kancelarii prezydenta o 7%, sejmu o 9%, senatu też o 9%, KRRiT o 28% itd więc premier promienieje
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-09-10 04:19
Piszesz z dumą, że dostałeś 40% procentową podwyżkę .
Szczerze gratuluję!

A ile osobiście z tej Twojej podwyżki przeznaczysz na wsparcie wynędzniałej patologii społecznej?

Podwyżki budżetu kancelarii i innych, o których piszesz, to pewnie zwykłe trofeum należne zwycięzcy.
Może tego też nie pochwalam, ale cóż , większość społeczeństwa taki rząd wybrała.

W następnej kadencji mamy szansę wybrać takich, co od ust sobie odejmą . Daj znać, jak będziesz wiedział, kto to taki.
Pozdrawiam
pan władek / 152.73.73.* / 2010-09-09 19:54
baju, baju, a potem jakzwykle okaże się, że różnica miedzy głównymi rywalami wynosi 5%.
Pilsener / 2010-09-09 19:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W polityce 60% sukcesu to szkalowanie przeciwników, PISowcom dobrze szło gdy SLD można było przypiąć łatkę "starych komuchów" a PO "lumpen liberałów". Niestety dla PISu SLD to najbardziej liberalną, demokratyczna i pragmatyczna partia (a jak obecny trend się utrzyma to mniej tam będzie osób z PZPR niż w PIS) a PO okazało się klasyczną partią socjalistyczno-konserwatywną, stąd argumenty PISu nie są już skuteczne, a nowych brakuje.

Pozostałe 40% to jakaś tam wizja państwa, ale tu tradycyjnie już żadna polska partia nie ma nic do zaoferowania, wszystkie są socjalistyczno-konserwatywne.

Bo nie oszukujmy się: polskie rządy są wyjątkowo nieudolne i wsteczne, a PO chce się wybić pod tym względem, największy na świecie rząd ludzi związanych z PO nie tylko nie tnie wydatków budżetowych, lecz nawet je zwiększa a reformy gospodarcze i obiecywane cuda to nowe podatki i drastyczny wzrost tych już istniejących (jak np. podatku od zarejestrowania samochodu). Dzięki temu polacy zarabiają mało, płacą wysokie podatki oraz przepłacają niemal za wszystko.

Wysokie poparcie PO to nie efekt ich rządów, lecz przede wszystkim brak alternatywy i dowód degeneracji polskiej sceny politycznej, zwolennik demokracji i kapitalizmu po prostu nie ma na kogo w tym kraju glosować i musi emigrować.

I ile lat jeszcze mam czekać aż system partyjny wynegocjowany w 89' zostanie zastąpiony systemem demokratycznym? Do następnych rozbiorów? Dlaczego polska zawsze musi być skansenem Europy?
niewierzący ateusz / 83.26.40.* / 2010-09-09 19:59
no tak stara teza nie ma na kogo głosować, często spotyka się takie porównanie że mamy do wyboru dżumę albo cholerę, dzisiaj też ktoś tego porównania użył więc zrobiłem mały eksperyment na samym sobie a oto wynik

zagadka, której choroby bardziej byś się obawiał, dżumy czy cholery? no tak na wyczucie ,proszę sobie odpowiedzieć, ja na wyczucie wybrałem dżumę,ale .że wyczuciu nie wierzę zajrzałem do netu i obecnie rejestruje się w skali światowej kilka tysięcy przypadków dżumy -od 1 tys do 3 tys , natomiast cholery grubo ponad 100 tys

na wyczucie zapewne większość z was odpowiedziała na zagadkę jak ja,że bardziej obawia się dżumy, ale jak widać bardziej należy obawiać się cholery niż dżumy, podejrzewam, że podobnie jest z politykami, na wyczucie większość bardziej obawia się ....a powinna bardziej obawiać się...

a jak się tę gorszą cholerę wyeliminuje, to do wyboru zostaje mniej groźna dżuma z jeszcze mniej groźną no nie wiem co napisać może anginą, tylko jest jeden problem, takie stopniowe eliminowanie gorszego jest czasochłonne czyli powolne, więc dla tych co chcą już teraz zaraz za rok dwa metoda mało atrakcyjna, no i zawsze jest ryzyko pomylenia się co groźniejsze,wtedy dodatkowo pare lat w plecy
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy