Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wenderlich: Zakaz palenia jest niechrześcijański!

Wenderlich: Zakaz palenia jest niechrześcijański!

Wyświetlaj:
katusz / 89.230.218.* / 2010-02-11 14:23
Czy zatruwanie bliźnich dymem papierosowym jest chrześcijańskie?
Chyba dla tego polityka i jego ugrupowania zabijanie nienarodzonych jest jak najbardziej chrześcijańskie.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-02-11 15:59
a ja popieram aborcję na życzenie tacy jak ty nie każą jej przeprowadzić swojej żonie a Wenderlich swojej - mozliwe,
Dlatego ty będziesz miał potomstwo a lewicowy pomiot sam się wyskrobie na czas.
Wojciech Kowalczyk / 88.220.44.* / 2010-02-11 14:58
Zgadzam się z Panem w tej sprawie w w ocenie zachowania PO-hipokryzja i jeszcze raz hipokryzja
solo 33 / 109.243.190.* / 2010-02-11 14:17
Człowiek sam powinien podejmować decyzję, czy np chce przebywać w pomieszczeniu w którym jest dozwolone albo zakazane palenie. To jest właśnie wolność. W przeciwnym razie nakazy i zakazy będą w coraz większym stopniu ograniczać nasz sposób wypowiedzi (np. polityczna poprawność), myśli, sposobu zachowania, itd. W ustrojach totalitarnych zawsze "władza" wiedziała lepiej, co jest dobre dla człowieka.
Adam222 / 77.88.138.* / 2010-02-11 17:34
Szczególnie ma taki wybór w pracy.
Nie lubię PO ale ta ustawa jest słuszna i popieram ją całkowicie.
vb / 89.107.158.* / 2010-02-11 12:40
Ta ustawa nie ma w założeniu dbania o zdrowie palaczy. Są (załóżmy) dorośli i to ich decyzja. Ustawa ma chronić resztę obywateli, większość społeczeństwa czyli niepalących, w tym dzieci i chorych, których palacze trują, nie pytając o zgodę. Wolność jednostki ma swoje granice i niewątpliwie przebiegają one tam, gdzie zaczyna się krzywda innej jednostki. Bierne palenie jest rakotwórcze i prawie równie szkodliwe jak czynne. My tez mamy prawo wyboru, więc niech trują tylko siebie we własnych domach. Żal mi jednak ich dzieci. palacze są bezwzględni.
dysydent / 79.185.117.* / 2010-02-11 13:06
Jeśli chcesz żyć na smyczy ustaw to twój wybór. Ja nie chcę. W ogóle zachodzę w głowę , jakim cudem przeżyłem tyle lat skoro urodziłem się i znaczną część życia przeżyłem w czasach kiedy ilość zakazów i nakazów wynosiła może 1/10 tego co obecnie ? Może ten wzrost agresywności i szukanie kozłów ofiarnych u ludzi bierze się z tego, że zawęża się im osobistą wolność? Wniosek taki wysnułem obserwując swojego psa. Otóż gdy biega po domu i posesji wolno jest niezwykle łagodny, ale gdy z jakiejś przyczyny zamykam go w kojcu natychmiast staje się bardzo agresywny, jakby to nie był ten sam pies. Może z ludźmi jest podobnie?
antykretyn / 93.159.20.* / 2010-02-11 12:28
Niech ten trol sejmowy przestanie sie osmieszac. Hipokryci glosu nie maja. Jak to jest, ze najwiecej na wplywy kosciola w Polsce marudzi i narzeka partia, ktora je spowodowala? Przypomne, ze to SLD podpisalo konkordat i ich prezio magister.
man13 / 2010-02-11 12:19 / Tysiącznik na forum
A brak zróżnicowania ubezpieczeń i składki rentowej, nie uwzględniający szkodliwości używek jest nieludzki. płacą ci którzy dbają o swoje zdrowie.
dysydent / 79.185.117.* / 2010-02-11 12:44
Palacze z tytułu podatków i akcyz odprowadzają do budżetu 24 mld zł. Wielu z nich płaci swoje ubezpieczenia, więc nie generalizuj. Kiedyś czytałem o badaniach przeprowadzonych w którymś z państw skandynawskich. Otóż wybrano po 5000 osób , jedne z grupy dbających o swoje zdrowie, a drugą grupę stanowiły osoby kompletnie nic sobie z tego nie robiące. Po chyba 5 latach zaskoczenie naukowców sięgnęło zenitu, gdy okazało się że stosunek zgonów był 2,7 do 1 na korzyć drugiej grupy. Dlaczego? Otóż ogólny poziom stresu w pierwszej grupie był znacznie wyższy niż w grupie drugiej. Ci pierwsi np. chętniej popełniali samobójstwa niż ci drudzy. Nikogo tu nie zachęcam,żeby pił alkohol i palił papierosy, ale chcę zwrócić uwagę,że nie wszystko na tym świecie jest albo czarne,albo białe. Ja sam jak już pisałem nie palę, ale z tymi nakazami i zakazami to już gruba przesada.
everetttt / 79.110.4.* / 2010-02-11 12:05
będzie afera tytoniowa, lobby palaczy i producentów tytoniu już się szykuje na korumpowanie naszych orłów na Wiejskiej

czy oni nie mają czym się zajmować?
dysydent / 79.184.252.* / 2010-02-11 09:50
Szanowni Państwo. Ja od dłuższego czasu mam wrażenie,że jestem osaczany przez państwo,urzędników,różne służby i prawo, że mój zakres wolności i dokonywanych wyborów gwałtownie się zawęża. Tu nie chodzi już o palenie,czy niepalenie, jest mi obojętne czy ktoś pali czy nie, nie zamierzam z tego powodu nikogo dyskryminować (sam nie palę), tylko zastanawiam się kto następny? Kto następny padnie ofiarą już powoli faszystowskiego ustawodawstwa? Nie wiem czy zauważyliście, ale ostatnio produkuje się masowo ustawy z zakazami i nakazami. Może powiecie,żem dziwny, ale czuję się w swoim kraju coraz bardziej niefajnie. Mam głupie odczucie,że te rządy robią wszystko przeciwko mnie pod przykrywką mojego dobra. Moja intuicja mnie jeszcze nigdy nie zwiodła, a ona teraz u mnie wręcz bije na alarm,że w tym wszystkim na pewno nie chodzi o moje dobro.
rosinek / 83.6.211.* / 2010-02-11 11:24
Masz rację. W naszym kochanym kraju jesteś totalnie inwigilowany. Może kontrolować cię ponad 40 służb. Podsłuchiwać możę 9 służb. Twoje "mejle" muszą być archiwizowane podobnie jak SMSy, oraz skąd dokąd dzwoniłeś ( do kogo dzwoniłeś i gdzie wówczs byłeś). Palenia zabronić. Za posiadanie narkotyków karać. Alkoholu spożywania utrudnić. Hazard zło społeczne - zlikwidować. TO JEST TOTALNA WOLNOŚĆ. Czekam na to kiedy dostanę ustawowe rgulacje na okresowe kontakty
seksualne z własną żoną bo o innych nie można marżyć.
TO NAM FUNDUJE PARTIA LIBERALNA.
medyczka / 91.94.101.* / 2010-02-11 10:45
człowieku piszesz bzdury ! to pomyłka , że jesteś tam gdzie jesteś !?zacznij myśleć i pisać mądrze??? palenie zarówno czynne, jakteż B I E R N E jest Z ABÓJCZE !!! ZABÓJCZE !!!!!
dysydent / 79.185.117.* / 2010-02-11 11:49
Medyczka, ,życie w ogóle jest ze swojej natury zabójcze i zawsze,ale to zawsze kończy się w jeden sposób. Ja tylko pytam, jak już się wyeliminuje palaczy, kto następny padnie ofiarą dyskryminacji? Ja tylko zwracam uwagę na ogólny trend , którym jest już jawne nakładanie łańcucha razem z kagańcem ludziom w ogóle.Niesławnym przykładem niech tu będzie projekt ustawy o cenzurze internetu. Państwo, razem z " jaśnie oświeconymi " daje ludziom do zrozumienia jedno,że są niekompetentni do kierowania swoim życiem,że są po prostu głupi i nieodpowiedzialni. Lepszy na wolności kąsek lada jaki, niżli w niewoli przysmaki. Ja wolę wolne i ryzykowne życie koło palacza , niż sterylne w iluzji bezpieczeństwa pod okiem wszechobecnych kamer. W iluzji dlatego,ze nie myśl sobie medyczko,żeś zwolniona z odpowiedzialności. Państwo zawęża tu dramatycznie swoim poddanym margines błędu jaki mogą popełnić bez popadania z nim w konflikt.Czy nie widzicie tego,że od państwa i urzędników począwszy, po wszelakie firmy i korporacje wszyscy czekają tylko na twój błąd? Przykładem niech tu będzie PIT. Spróbuj się pomylić w jego wypełnianiu. Nikomu nie trzeba tłumaczyć,czym to się może skończyć. Długo można by wymieniać,że już żyjemy dla ustawy, że zaczynamy być surowcem naturalnym, kółkiem w maszynie, które w razie awarii zostanie zastąpione i zutylizowane. Podtrzymuję swoją poprzednią wypowiedź,że robi się bardzo niefajnie.
Łukasz Jasiński / 83.17.83.* / 2010-02-11 12:03
I jeszcze chipy będą wstrzeliwać w ramię lub w mózg. Tego możemy się spodziewać za ok. dziesięć lat. Zresztą proszę się zastanowić, czy państwo polskie jest niepodległe i suwerenne? Nie. Nie jest. Łatwo jest wskazywać palcem winnego, który jest widoczny gołym okiem. Wskażcie może winnego, który ukrywa się za kotarą. Nie. Tego nie zrobicie, bo boicie się, że zostanie obcięty wam palec. Tutaj już zaczynacie pilnować własnego nosa i tyłka. Pozdrawiam.
B_7 / 195.35.80.* / 2010-02-11 11:15
Daj spokój,bo bzdury pisze właśnie ty.
p.s. jak widzisz jak ktoś pali to poprostu się nie pchaj a obejdź bokiem.
A kolega akurat mówił ogólnie co jest jego odczuciem co do różnych dziwnych zakazów / nakazów które ostatnio nas bombardują - a osobiście odnoszę takie samo wrażenie.
Łukasz Jasiński / 83.17.83.* / 2010-02-11 10:33
Zresztą ja mam czyste sumienie. Głosowałem przeciwko wstąpieniu Polski do UE. Siedemdziesiąt procent uchwalanych ustaw sejmowych pochodzą od wytycznych z KE. Reszta zaś z polskiego sejmu. Większość Polaków chciało mieć faszystowskie państwo - wolna wola. Demokrację mamy! Więc jaki wniosek? Mam czyste sumienie i obojętne mi to. Pozdrawiam.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-02-11 10:13
Moja intuicja, szanowny dysydent'cie - mówi mi dokładnie to samo!
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-02-11 09:43
Ile to wieków palenie - oficjalnie, nie przeszkadzało ludziom w kulturze chrześcijańskiej? I nagle bęc!
Pod wszelkimi pozorami, skłóca się nie tylko:
nauczyciela z uczniem,
rodziców z dziećmi,
kobiety z mężczyznami,
górnika z policjantem, szewca z piekarzem,
lekarza z pacjentem,
jaroszy z nie jaroszami,
etc,
ale także palaczy z niepalącymi!
A wystarczy określić, gdzie wolno palić a gdzie nie i to określenie, żeby było śmieszniej, funkcjonuje już przecież , od dawna, więc o co chodzi?
O tresurę, bo totalitarni komuno-faszyści, bez wydawania absurdalnych zakazów, nie mogą funkcjonować! Trwa, krok po kroczku ubezwłasnowolnienie i kontrola obywateli na każdej płaszczyźnie życia a prawdziwe, bulwersujące zakazy, dopiero przed nami!

A ponadto, po fuzji komunizmu z faszyzmem, objawił nam się eurokołchoz, gdzie nieludzkie wyczyny Stalina i Hitlera, będziemy postrzegać jako, infantylne zabawy, dobrze wychowanych chłopców!
Łukasz Jasiński / 83.17.83.* / 2010-02-11 12:06
To jedna z metod w celu manipulacji społeczeństwem. Łatwo manipulować skłóconym ze sobą społeczeństwem. Widocznie boją się buntu... Pozdrawiam.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-02-11 13:52
Jak najbardziej boją się buntu, bo wiedzą co szykują ludziom w Europie.
Orwell pisał - NIE ROBI SIĘ TERRORU ABY ZROBIĆ REWOLUCJĘ, WYWOŁUJE SIĘ REWOLUCJĘ ABY ROBIĆ TERROR!
Jak wiemy, właśnie, trwa ewolucjo-rewolucja, po której nieuchronnie nastąpi terror!
a45 / 109.243.84.* / 2010-02-11 08:39
Szanowny Panie jesteś Pan Świątynią Boga i niszczenie jej
jest złem. Poczytaj Pan Pisma Świętego czyli Biblii i później komentuj.
gawingerard / 83.25.247.* / 2010-02-11 10:23
Wenderlich: Zakaz palenia jest niechrześcijański! Pan Wenderlich daje wyraźne przesłanie ,że jchciał by stanowić deprawującą Świątynię Boga, tylko razi go pojęcie samego chrześcijaństwa, dlatego chytrze ubiera i przeistaczanie pojęcie prawdy o paleniu tylko przymiotnikiem "niechrześcijański"
Pozdrawiam / 87.99.118.* / 2010-02-11 09:48
Próbowałem czytać - straszny "BEŁKOT" - nie sposób było się zmusić .
rebeliant / 84.10.36.* / 2010-02-11 08:35
taaak za to palenie papierosow jest chrzescijanskie
iglas / 89.230.197.* / 2010-02-11 08:02
ustawa powinna być i będzie ale czy będzie mądra? taka jak lobby -czyli "pod siebie" a powinna uwzględnić i palaczy i pijaków i narkomanów, określić miejsca gdzie można to robić by nie szkodzić niepalącym, niepijącym, niebluzgającym itp. dać wolność ale określić ramy tej swobody no i karać bezwzględnie za łamanie prawa, tylko jak? kiedy straż miejska na patrolach pali, policja pali w radiowozach . Dzięki egzekwowaniu pędzie przychód dla skarbu i większa rotacja w straży miejskiej
henryabor / 2010-02-11 07:46

Wpis usunięty ze względu na
złamanie regulaminu forum.!
MN4 / 217.96.42.* / 2010-02-11 06:54

Proszę mi wierzyć, ja rzucałem już kilka razy i wiem, że żadna ustawa do takiego postanowienia nie zmotywuje

Panie W. ustawa nie jest po to aby Pan przestał palić, tylko, żeby utrudnić Panu trucie innych, deprawację małoletnich. Dla mnie może Pan sobie nawet wstrzykiwać heroinę, byle moje dzieci tego nie widziały.
kadsztan / 83.13.86.* / 2010-02-11 08:14
Panie Pośle to przykre, że Pan nie zdaje sobie sprawy z tego, że czekanie 18 lat na operację jest wynikiem bardzo złej sytuacji finansowej służby zdrowia spowodowanej tym, że Polacy są schorowanym narodem, do czego głównie przyczyniają się dość powszechne nałogi jak nikotynizm i alkoholizm. Z takimi poglądami nie powionien Pan zasiadać w Sejmie. Zdrowie to niezbywalne prawo każdego człowieka i Posłowie powinni tego prawa strzec szczególnie.
iglas / 89.230.197.* / 2010-02-11 07:43
jestem tego samego zdania, niech Wenderlich zamyka się w kiblu do końca życia na fajkę a ja nie mam zamiaru wdychania w windzie, klatce schodowej, przystanku, smrodu wydychanego przez młodego plującego na chodnik palacza
Jaracz / 94.75.121.* / 2010-02-12 02:15
Ha ha zakończmy produkcję samochodów te spaliny są bardziej szkodliwe dla zdrowia codziennie je wdychamy. Panowie posłowie pomyślcie może jeszcze o tym już w tym Sejmie naprawdę nie macie co robić chyba już was nuda rozwala. Co który wstanie to ma lepszy pomysł wzięli byście się lepiej za robotę a p******* zostawcie w spokoju. A może jeszcze wprowadzić zakazy palenia w mieszkaniach przecież tam przebywają dzieci. Postawcie przy drzwiach policjanta niech wącha jak wyczuje dym nikotynowy to łup np. ojca mandatem, ale byłaby frajda nie?
potarka / 83.6.129.* / 2010-02-11 07:39
ALe kolego nie musisz się wpychać razem z dziećmi tam, gdzie palą. Rzuciłem palenie 2 lat temu i przecież ja też mam wybór - nie wchodzę tam, gdzie palą - proste. Za chwilę tacy ja Ty powiecie, że nie wolno palić także we własnym domu bo są dzieci i tak dalej - to już nie jest demokracja to dyktatura.
AKANT / 95.49.210.* / 2010-02-11 10:51
Przykro mi ale nic nie rzumiesz do windy się nie pcham ale korzystam na równi z innymi bo nie mogę zakupić windy tylko dla siebie. Życzę ci zdrowia i trochę więcej rozumu
MN4 / 217.96.42.* / 2010-02-11 08:26
Jestem za dopuszczeniem narkotyków miękkich i twardych. Nie przeszkadza mi alkohol i nikotyna. Nie przeszkadza mi hazard, domy publiczne.
Nie zgadzam się tylko na propagowanie tychże. Naszym obowiązkiem jest opieka i ochrona nieletnich. Jeżeli ktoś mi to utrudnia, to robię się zły.
inny kolega / 194.8.120.* / 2010-02-11 07:44
Ale Kolego, ja nie palę od urodzenia i bardzo przeszkadza mi to, że na każdym kroku muszę wchodzić w smród wydychany przez baranów którzy mają gdzieś to, że ten smród może innym przeszkadzać: na przystanku, wychodząc z każdego budynku przy samym wejściu, w ubikacjach po kryjomu. Takich miejsc można wypisać ze 100.
silverdaddy / 82.52.178.* / 2010-02-11 15:45
Kolego,to ze ty nie palisz to bardzo dobrze ale nie nakazuj innym robic to co ty nie lubisz i co tobie przeszkadza,zgodzisz sie z tym??To moze zakazac produkcji i nie tylko wyrobow tytoniowych, wszystkiego bo innym przeszkadza co innego,jest to madre??Zastanow sie!!
wektor / 2010-02-11 08:01 / portfel / Bywalec forum
Doskonale rozumiem palaczy bo sam paliłem papierosy przez piętnaście lat i wiem jak trudno jest zerwać z tym nałogiem.Obecnie już, na szczęście jestem uwolniony od tego nałogu,a zmusił mnie do tego mój lekarz oraz księgowy który wyliczył mi ile pieniędzy w ciągu roku puszczam z dymem.
Łukasz Jasiński / 83.17.83.* / 2010-02-11 08:51
Palenie papierosów jest samobójstwem na raty, więc według nauki chrześcijańskiej jest grzechem. Zresztą do tytoniów dodawane są środki chemiczne, która mają na celu nienaturalne przyśpieszenie uzależniania palaczy. Łatwo rzucić palenie? Nie palę już cztery dni, a wypalałem dziennie trzydzieści. Łatwo rzucić palenie, trzeba okazać silną wolę i upór. Pozdrawiam.
palący / 94.75.121.* / 2010-02-12 02:33
Łukasz myślę że to że cztery dni nie palisz to jest pewien sukces, ale większym będzie jak to napiszesz np. za cztery lata ale życzę Ci powodzenia i wytrwałości w postanowieniu.
wektor / 2010-02-11 09:28 / portfel / Bywalec forum
Gratuluję męskiej decyzji i życzę (szczerze) powodzenia.
Ale całkowite zerwanie z nałogiem nie jest wcale taką prostą sprawą.Ktoś kiedyś nawet żartobliwie powiedział,,,...:cyt;< rzucić palenie? nic takiego,setki razy to robiłem zawsze mi się udawało.>
Pozdrawiam.
Łukasz Jasiński / 83.17.83.* / 2010-02-11 10:25
Pożyjemy, zobaczymy...:)
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy