Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Wójcikowski: Minister zdrowia leczy podatki

Wójcikowski: Minister zdrowia leczy podatki

Money.pl / 2006-10-24 08:31
Komentarze do wiadomości: Wójcikowski: Minister zdrowia leczy podatki.
Wyświetlaj:
też zmotoryzowany / 81.190.70.* / 2006-10-28 14:44
smieszne, ze tak wielu wascicieli samochodow oburza sie, ze beda placic za innych kierowcow a nie przeszkadza im, ze teraz za kierowcow placa w wiekszosci ci ktorzy samochodów nie mają.
dibelius / 80.51.246.* / 2006-10-31 08:48
Wszyscy za wszystko płacimy i co z tego mamy. Nowe socjalistyczne pomysły faktycznego zwiększania podatków, już nie wspominając o ograniczeniach w nabywaniu alkoholu w nocy. Najśmieszniejsze, że Religa był kandydatem PO.
Zawiedziony / 213.158.197.* / 2006-10-28 08:51
a ja już miałem okazję leczyć się na własny koszt-będąc w szpitalu na obserwacji usłyszałem że poleżę tydzień, zrobili mi jedno badanie, a potem poinformowali że nadal nie wiedzą co mi jest a jak jestem ciekaw to mogę sobie na własny koszt chodzić do prywatnego lekarza i na własny koszt zrobić trzy badania, które wyjaśnią co mi dolega (zrobiłem i zapłaciłem za nie 1230 zł)...... a przecież płacę podatki, ZUS iinne obowiązkowe haracze, rzadko choruję, nie powoduję wypadków na drodze i w ogóle nie obarczam naszego "wspaniałego kraju" żadnymi niepotrzebnymi kosztami.....jednak okazało się że ja powinienem wspomagać co miesiąc państwo, a ono w zamian może się na mnie łaskawie wypiąć
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-10-26 07:44
Choroba tak zwanej SŁUŻBY ZDROWIA to brak woli poddania jej chociażby częściowej weryfikacji rynkowej. Myślę zwłaszcze o szpitalach, bo wprowadzenie lekarzy rodzinnych, było dobrym krokiem, przynajmniej tak wynika z moich osobistych doświadczeń.
Ale poddaniu opieki szpitalnej weryfikacji rynkowej sprzeciwia się większość pracowników tak zwanej SŁUŻBY ZDROWIA oraz nie chcą tego politycy. Pracownicy zdają sobie sprawę, że od polityków mogą wystrajkować to czego nie będą mogli wystrajkować od rynku. A politycy potrzebują NFZ dla posad dla swoich.

Jestem zdecydowanym zwolennikiem wolnego rynku ubezpieczeń zdrowotnych, które mogą być w podstawowym zakresie obowiązkowe. Zamiast obowiązkowej składki na NFZ powinna być składka (może być obowiązkowa) do towarzystwa ubezpieczeniowego. Skoro dla obowiązkowych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej komunikacyjnych moze byc wolny rynek, to dlaczego nie może być dla ubezpieczeń zdrowotnych.

Dzięki temu powstałaby konkurencja między jednostkami opieki zdrowotnej i ukrócone zostałoby marnotrawienie pieniędzy w tak zwanej SŁUŻBIE ZDROWIA. Zmniejszony byłyby także koszt administracji finansowania opieki zdrowotnej - niepotrzebny stałby się NFZ.

Co do finansowania kosztów leczenia skutków wypadków drogowych przez sprawców, to przy obecnym stanie prawnym w zasadzie nie ma przeszkód aby ten, kto sfinasował takie leczenie zażadał zwrotu kosztów od winnego. Moim zdaniem NFZ może w każdym przypadku zażądać zwrotu kosztów leczenia od sprawcy, który takie żądanie prześle do swojego ubezpieczyla OC.

Ale zaraza komunistycznycznego myślenia w głowach teoretycznie antykomunistycznego układu rządzącego jest bardzo głeboka i jak widać nieuleczalna.
Ekonomistka / 150.254.38.* / 2006-10-25 12:04
Propozycja dobra aczkolwiek wymaga dopracowania, aby faktycznie nie było takich "kwiatków" związanych z wysokość składki a pojemność silnika. Czytając jednak artykuł to dziwi mnie, ze Autor artykułu tak "płasko" pojmuje to zagadnienie.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-10-25 09:43
A najbardziej ukazuje idiotyzm Religi taka kwestia:

Koszt ponoszony przez kierowcę (czyli zrzutka na koszty leczenia w systemie) jest proporcjonalny do pojemnosci silnika auta, które może spowodować wypadek.

Czyli zakładają odgórnie, że im większy silnik tym kosztowniejsze wypadki.
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-10-25 00:50
My tu sobie na forum dyskutujemy, a koalicja i tak zrobi swoje.

Zwróccie Państwo uwagę na propagandowy chwyt z podatkiem od spadków. Obniżamy, oczywiście!!! Obniżamy. W perwszej grupie podatkowej najbliższej rodziny było maksimum 7% po przekroczeniu coś około 10 tys zł.

Ale rozejrzyjmy się wśród znajomych, którzy otrzymują spadek. Co stanowi gros wartości spadku?
Nieruchomości - mieszkania, domy, działki.

Do tej pory po pięciu latach od nabycia nieruchomości sprzedaż nie była opodatkowana.Teraz wprowadzany jest podatek zryczałtowany (na razie nie łączony z innymi dochodami) 19%.

Tak więc do tej pory jeśli w spadku po najbliższej rodzinie ktoś otrzymał mieszkanie lub dom, to płacił trochę poniżej 7% podatku (bo dla mieszkań jest dodatkowy bonus podatku od spadków) i jak po pięciu latach nieuchomość sprzedał, to nic więcej nie płacił.

Teraz zapłaci 19%.

Zwracam Państwu uwagę, że na pewno dla większości spadków gros wartości stanowią nieruchomości.

Obecny "układ" rządowy strzyże równo. I mąci w głowach na potęgę.
AlkorTradeSystem / 87.96.126.* / 2006-10-24 20:59
Regulamin forum
rybka / 2006-10-24 20:36 / Tysiącznik na forum
A do każdej butelki wódki doliczyć specjalny dodatek do AutoCasco!
Bo przecież każdy pijak to złodziej!!!!
Andrzej Sokół / 212.2.99.* / 2006-10-24 19:50
Jest to kolejna dyskusja dot. problemu którego w normalnej sytuacji nie byłoby, no bo po co te chamskie przymusowe ubezpieczenia OC czy jakieś tam, od tego należy zacząć i po co bić pianę Panie redaktorze, zacznijmy żyć powaznie. Oni wszyscy PIS, PO, SLD Samoobrona itd itp są po jednej stronie, to gangi wymuszające haracze i to wszystko na ten temat. Żegnam "wykształciuchów"
rafalw wojcikowski / 88.220.96.* / 2006-10-24 23:00
Panie Czytelniku - Poczytaj Pan sobie moje felietony z poprzednich miesiecy a znajdziesz tam jeden z nich o bezsensie przymusu ubezpieczeń...
Andrzej Sokół / 212.2.99.* / 2006-10-25 09:05
Jeżeli Pan tak napisał, że to bezsens, to po co Pan pisze dalej na ten temat. Po co robić ludziom zamęt w głowach i dywagować, może lepiej napisać wprost, że w tych przymusowych ubezpieczeniach jest tylko jeden sens: przy pomocy aparatu przymusu państwa napycha sie kieszenie cwaniakom od ubezpieczeń, oczywiście wszyscy którzy w tym "pomagają" tez mją jakieś obrywy, państwo też. W tym temacie najgorsza jest ideologia jaką sie sprzedaje masom aby je ogłupić i oszukać, pod pozorem dbania o ludzi wyciska sie z nich pieniądze. Pomysł Religi, a raczej jakiegoś urzędnika z jego ministerstwa, wpisuje sie w ten schemat idealnie. A tak na marginesie ubezpieczycielom jest wszytko jedno co administracja doliczy do ceny ubezpieczenia, swoje i tak wezmą muszą przecież zarobić, w tym także na koncesję, za która też pieniądze wzięło państwo. Myślę, że niedobory budżetowe są tylko pretekstem, nie bądźmy naiwni, to jest świetny sposób na zarabianie, o tym jakby Pan napisał to może byłoby interesujące. Pozdrawiam.
Kaja / 83.31.2.* / 2006-10-24 19:44
Ja nie chcę y z moich składek do NFZ leczono pijanych kierowców, wariatów drogowych, pijaków łamiących sobie nogi, zaćpanych
narkomanów, należałoby również zastanowić się nad urwaniem szmalu kompaniom tytoniowym na leczenie raka płuc. Należy w koncu skończyć ze społeczeństwem w którym
nikt za sie bie nie odpowiada- nie ma róbta co chceta-składka do NFZ jest dla ludzi którzy chcą być zdrowi ale mimo to zachorują. Osoby które celowo narazają swoje lub innych życie i zdrowie powinny wykupywać dodatkowe polisy lub odpowiadać materialnie w inny sposób.
DA-old / 195.225.71.* / 2006-10-24 18:47
Jaka jest rola ubezpieczyciela OC? Czy zakres ubezpieczenia Odpowiedzialnoiści Cywilnej nie obejmuje odpowiedzialności za szkody poszkodowanych, w tym koszty leczenia i utratę zdrowia? To ubezpieczyciel bierze na siebie tą odpowiedzialnośc. Brał ją w przeszłości i bierza nadal. Sęk w tym, że przy okazji wprowadzania zmian regulujących tą odpowiedzialnośc firmy ubezpieczeniowe chowają głowę w piach i próbują ugrać jak najwięcej dla siebie.... Czyty absurd!!!
Marqus / 217.8.162.* / 2006-10-24 18:22
podobno parę lat temu w Szwecji ktoś policzyć , że gdyby "rząd" rozdawał samochody to by się to zwracało po max 4 latach. Szwecja to taki piękny wzór do naśladowania.
EcoHuman / 83.23.240.* / 2006-10-24 16:37
Jadę samochodem (mam OC), nagle na jezdni w niedozwolonym miejscu pojawia się 11-letnie dziecko, hamuję, wpadam w poślizg i uderzam w drzewo, niszczę auto i doznaję obrażeń, których leczenie kosztuje w sumie 50000 zł. Dzieciak pochodzi z ubogiej rodziny.
Kto za co płaci?!
pieknylolo83 / 2006-10-24 16:29 / Bywalec forum
Tak czytam o pomyslach naszego "Rządu" czytam i oczom nie wierze.... Proponuje podatek od mycia zębów !!
grzes445 / 83.10.250.* / 2006-10-24 14:25
I o co tyle krzyku!! Patrząc na pana ministra, można sądzić, że ma tylko chwile trzeźwości, więc i z myśleniem nie jest pewnie dobrze. Wogóle myslenie obecnej ekipie rzadzącej sprawia dużo bólu. To przecież widać! Zreszta ci co na nich głosowali, też mają wzrok nieskażony myślą:)
zdrowy / 83.18.243.* / 2006-10-24 18:13
Głosowałem "na nich" bo nie chcę mieć wzroku skażonego, nawet "myślą".
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy