Forum Forum dla firmKadry

Wolne w Trzech Króli może się nam nie opłacać

Wolne w Trzech Króli może się nam nie opłacać

Wyświetlaj:
Ekspertka / 2010-11-25 13:06
Przeczytajcie sobie tekst w Gazecie Prawnej z 24 listopada

"W 2011 roku będziemy mieć mniej dni wolnych od pracy".

"Od stycznia 2011 roku firmy nie będą musiały udzielać drugiego, poza niedzielą, dnia wolnego (z tytułu pięciodniowego tygodnia pracy w każdym tygodniu). Jeśli w taki dzień, najczęściej jest to sobota, wypadnie święto, firma nie zwróci pracownikom wolnego w innym terminie.

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/467164,w_2011_roku_bedziemy_miec_mniej_dni_wolnych_od_pracy.html

Ten dzień Trzech Króli jako wolny od pracy to tylko Pijar i nic więcej. Za jeden dzień oddamy trzy !!!.
tuti fruti / 178.36.113.* / 2010-11-24 18:30
To jest metoda PO ogłupiania ludzi. Ci co myślą samodzielnie to wiedzieli od ogłoszenia przez Tuskowych baranów świętowanie Trzech Króli, że ta tuskomatoły znowu robią Polaków w balona. Nikt na tym nie zyska poza rządem bo ci co nie myślą samodzielnie(POpaprany elektorat) ze smakiem przetrawią tą padlinę(nawet nie kiełbaskę) przedwyborczą a ci co głosowali na opozycję się nie liczą bo mają mniejszość. Dobrze wam POpaprańcy! Wrótce znowu coś ci kłamcy ze sfory tuskowej cos wymyślą aby uzupełnić swoje konta bankowe sięgając do kieszeni polskich podatników.
PO / 77.237.19.* / 2010-11-24 23:02
Człowieku wolne w SwiętoTrzech Króli mamy dzięki Panu byłemu(w końcu) Prezydentowi Łodzi,a on jest z przegrznego pisu Dyplomatołku.
bankuier / 193.109.225.* / 2010-11-24 10:05
bzdura....
ustawa mowi o nie oddawaniu za święta przypadające w sobote i niedzielę......
Sprawdzajcie bankierzy zanim coś zamieścicie
ojro / 91.193.208.* / 2010-11-24 14:35
Bo Money.pl zakłada, że wszyscy pracownicy biorą dodatkowe wolne, żeby potem świętować kilku(nasto)dniowe długie weekendy. Oni w Money.pl tak robią, więc zakładają też, że wszyscy w Polsce tak mogą.

Poza tym śmieszy mnie ta cała awantura z tytułu nowego święta. Pracodawcy twierdzą, że będziemy pracować mniej, więc spadnie tempo wzrostu PKB. Związki zawodowe twierdzą, że przez nowe święto będziemy pracować więcej, bo stracimy parę dni wolnych. Z kolei zwolennicy święta twierdzą, że wierzący pracownicy będą mogli pójść do kościoła oraz że wszyscy będą mieli dodatkowy dzień do wypoczynku i regeneracji sił.
Tak naprawdę każdy wymyśla sobie argumenty na temat tego czy to święto będzie korzystne, czy nie - w zależności od tego, który punkt widzenia mu bardziej pasuje. I każdy twierdzi, że to on ma rację, a nie inni.
pracująca emerytka / 79.188.78.* / 2010-11-26 21:23
na całym świecie we wszystkich krajach łącznie z Australią pracownicy mają wolnych około 7-8 dni w roku,a u nas w bardzo
bogatej Polsce musi być 13 dni.To łatwo policzyć ile traci kraj i czy wobec dalszego spowolnienia gospodarki i krachu światowego,który potrwa jeszcze około 3 lata NA PEWNO ,ile na tym
stracimy.Nie wierzcie w sukcesy.W 2012 będzie ogromny wykup obligacji krajowych,a potem będziemy spłacać ogromne zadłużenie w innych światowych bankach.Skąd na to weźmiemy
kasę.Może od nauczycieli,których jest więcej niż dzieci się pojawia w szkołach,a może ktoś zreformuje urzędy i służbę zdrowia,tam jest multum spraw do naprawy ale nikomu się nie chce,bo najlepiej wziąć z firm,ale tylko z polskich,bo zagraniczne pięknie wyprowadzają kasę z Polski.A jakie ulgi mają.Też chyba przeniosę siedzibę z kraju i wrócę jako zagraniczna.wtedy dostanę ulgi choćby w podatkach.A tak jest właśnie w wielkopolsce.Byle jaki szmondak z innego kraju tu maulgi przy jakiejkolwiek inwestycji,a krajowy inwestor,nie,bo rada chwaliła że inwestor obcy jest lepszy.Ale że wyprowadzi kasę przedtem,to już boli głowa żeby o tym pomyśleć.Do diabła z takim krajem.Zebym byłą młodsza dawno bym już się wyniosła,ale teraz mi się nie chce.Jestem na emeryturze,prowadzę dużą polską fimę,a ZUS przez dwa lata wypłaca mi emeryturę zaliczkową,choć ma wszystkie dokumenty.Sprawę skierowałam do sądu,no ale za ten bałagan zapłacą wszyscy podatnicy,bo w Zusie nikt się nie poczuwa do winy.Miliony przykładów na bałagan i tak nic nie zmienią,bo lobby nauczycielsko lekarskie jest bardzo ,bardzo silne ,oni mają dużo wolnego czasu.
urzędnicy też.

Najnowsze wpisy