Forum Forum finansoweInne

Wynajem mieszkania. Czy to dobra inwestycja?

Wynajem mieszkania. Czy to dobra inwestycja?

Money.pl / 2012-04-15 17:49
Komentarze do wiadomości: Wynajem mieszkania. Czy to dobra inwestycja?.
Wyświetlaj:
Eryk_33 / 95.41.231.* / 2012-12-05 20:31
To bardzo dobry pomysł!Szczególnie w dzisiejszych czasach...Ceny są teraz delikatnie mówiąc atrakcyjne, polityka kredytowa będzie powoli łagodnieć. Polecam szczególnie te nieruchomości nad morzem np.inwestycję Dune w Milenie
gomez174 / 94.254.128.* / 2012-11-05 13:02
Bardzo dobra inwestycja a przede wszystkim bezpieczna... Mieszkanie czy dom zawsze wynajmiesz, nawet w kryzysie, a właściwie przede wszystkim w kryzysie bo wtedy trudno o dobry kredyt. Właśnie teraz finalizuję transakcję zakupu apartamentu w inwestycji Dune w Mielnie. Mieszkanie przeznaczam na wynajem, doglądać go będzie firma zarządzająca. Za rok, dwa rozejrzę się za podobnymi inwestycjami:)
miśśki / 79.186.197.* / 2012-04-22 21:09
Znam kilka osób co z wynajmu zarabiają tylko w taki sposób, mają po kilka mieszkań i je wynajmują z czego mają niezłą kasę. Osobiście sam posiadam 2 mieszkania i mam zamiar jedno wynająć. Tylko nie mam czasu się do tego zabrać i chyba skorzystam z usług ober-haus. Jednak chyba specjaliści zrobia to lepiej.
TomItoM / 213.231.198.* / 2012-04-29 10:49
Nie nabieraj się na agencje. Nie zrobią nic ponad to co możesz zrobić Ty - czyli zdjęcie i ogłoszenie w serwisie internetowym. Sam możesz to dla siebie zrobić bez prowizji.
rubenso / 212.96.244.* / 2012-09-27 12:03
Mieszkania nie są dobrą inwestycją. Hale magazynowe - już tak. Na nieruchomościach komercyjnych można zrobić fajny interes - hale Jartomu mają w tym roku rekordowo niską wycenę, tak więc lepsza okazja na tego rodzaju inwestycje szybko nie nadejdzie.
k aczordonald / 92.20.19.* / 2012-04-30 14:51
ale to on jest z ober-haus
miśśś / 79.186.211.* / 2012-04-17 16:15
Tylko ciężko znaleźć odpowiedniego i porządnego najemcę. W zeszłym roku dostałem w spadku mieszkanko ale jestem szczęśliwcem i miałem już swoje. Postanowiłem wynająć te odziedziczone i gdyby nie ober-haus to pewnie bym szukał lokatorów do tej pory a tak to już kaska leci:)
Krasulka / 77.45.27.* / 2012-04-16 15:06
Moim zdaniem to zła inwestycja bo ci klienci to sama szumowina dość że nie płacą to jeszcze bardzo niszczą nie wspominająć już o zakłócaniu życia sąsiadom.
Może wynajm na burdele to niezła ale czy to jest zadowolenie z takiej kasy ?
Pilsener / 2012-04-15 23:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Wynajem chaty to kiepski biznes, zwłaszcza przy tych cenach - ale nie wiem czemu w społeczeństwie jest taki mit, że kto ma chatę i ją wynajmuje zbiera kokosy? Pawilon postawić by się w 20 lat zwróciła inwestycja to sukces a co dopiero mieszkanie? Inwestujesz np. 300 tysięcy w mieszkanie i po ilu latach najmu się to zwróci? Tylko desperaci wynajmują co nie mają wyjścia, o wiele bardziej opłacałoby się sprzedać i kupić choćby obligacje - nie musisz ciągle doglądać chaty i martwić się o dodatkowe koszty - choćby niedaleko mnie, narobili długów, media odcięte i co teraz? Kto za to zapłaci? A jak zdewastują? A niski standard to nawet studenci dziś omijają - o ile w pobliżu jest jakaś większa uczelnia. Mieszkanie trzeba doposażać, remontować, doglądać go, ponosić koszty jego utrzymania by zarobić ile? Jak doliczysz fatygę to się nie opłaca, to nie dla mnie.
Gercio / 90.156.97.* / 2012-04-15 20:57
"W gorszy nastrój mogą wprawiać ceny mieszkań, które z miesiąca na miesiąc są coraz niższe." no to jest już porażka ustroju. Dla ludzi to chyba mieszkania powinny być jak najtańsze. To chyba o to chodzi, by żyło się taniej i lepiej, a nie ci co mają kasę robią jeszcze więcej kosztem biedniejszych :)
k aczordonald / 2.99.66.* / 2012-04-15 23:05
przy tak powolnej obnizce ta sytuacja moze potrwac spokojnie jeszcze kilka lat.
Ludzie kupowali te same mieszkania co kilka lat wczesniej, tyle ze o 100-150% drozej przy przy podwyzkach zarobkow 100 PLN kazdego roku(nie dla wszystkich).

Minelo juz prawie 3 lata jak pierwszy raz pisalem ze brak odpowiedniej przeceny na rynku nieruchomosci doprowadzi do stagnacji tego sektora w Polsce na 10-15 lat, czyli wieloletnia powolna obnizka(to dzieje sie teraz), potem kilka lat nie beda taniec, ale ceny beda stac w miejscu.
A dalej powolne wzrosty(2-5%) ledwo ponad inflacje.

Zadnego odbicia i jak na razie wszystko to mi sie sprawdza, ale moze to tylko dlatego ze nie jestem analitykiem ::)).

A jak podalo na money w tym roku bylo nas stac na mniej jajek niz w roku poprzednim.
No pomyslcie sami, jakie sa przeslanki aby w najblizszych 2-3 latach mieszkania zaczely drozec???

Zaraz zaraz, co ja pisze , raczej chodzilo mi o to jakie sa przeslanki aby w najblizszych latach mieszkania przestaly taniec ::))))

A na koniec dobra wiadomosc, beda taniecc powoli, dlugo i powoli, no chyba ze sie myle.
paczy / 90.156.112.* / 2012-04-15 19:55
Z moich obserwacji (Wrocław) widzę że jedynie jako tako wynajmują się mieszkania w centrum i przy uczelniach. Tam cena najmu pozostaje od paru lat bez zmian.

Dużo gorzej wygląda sytuacja poza centrum/dalej od uczelni tutaj jest niestety kicha totalna i bez ostrego zejścia z ceny (30% w przypadku mi znanym) nie dało się znaleźć nikogo. Mało tego - nawet studenci już zaczęli być bardziej wymagający i byle gdzie mieszkać już nie chcą.

Generalnie obowiązuje rynek najemcy - właściciele muszą już bardziej się postarać żeby najemca go nie olał. Mnóstwo ludzi dało się ubrać w kredyty i pokolenie lat 80 mieszka już głównie u siebie i spłaca wielki kredyt. Studentów też robi się mniej i widać to po ogłoszeniach. Na allegro w tej chwili jest ~3500 ogłoszeń, jeszcze pod koniec zeszłego roku było
sylwus374 / 78.30.116.* / 2013-06-02 22:48
Można też zainwestować w nieruchomość np. na pomorzu. Teraz w Mielnie buduje się przepiękny apartamentowiec Dune. Blisko morza, przy samej plaży, z przeróżnymi atrakcjami:) Wynajmem takiego apartamentu może zająć się firma zarządzająca lub my jeśli tylko mamy ochotę
k aczordonald / 92.20.76.* / 2012-04-15 17:49
"Niechęć zbywających do sprzedaży po mocno obniżonych cenach"


o czym wy piszecie, przeciez dlugi czas oczekiwania na sprzedaz wiaze sie z mocno zawyzonymi cenami.
Czu uwazacie czytajacych za kretynow, czy rzeczywiscie nimi sa ???
renczka / 212.96.244.* / 2012-05-31 12:29
Fatalna inwestycja - przeliczałem to na wszystkie sposoby i ciężko o dobrą kasę. My znacznie większe sumy inwestujemy w nieruchomości magazynowe Jartomu i tutaj faktycznie potrafimy wyciągnać kilkadziesiąt procent. Jak? Wystarczy trafić odpowiedni moment do zakupu.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: