Forum Forum emerytalneInne

Wyrok w sprawie OFE. Trybunał Konstytucyjny wydał kluczowy wyrok dla sytuacji finansowej Polski

Wyrok w sprawie OFE. Trybunał Konstytucyjny wydał kluczowy wyrok dla sytuacji finansowej Polski

Wyświetlaj:
yamako / 89.79.26.* / 2015-11-04 20:58
W 1998 OFE zarządzały około 170 mld.złotych otrzymanych od ZUS składek.Połowę z tego lokowały w Obligacjach Skarbu Państwa.Do ich wykupu(%)państwo dopłacało z naszych podatków.Drugą połowę OFE lokowały w akcjach o zwiększonym ryzyku-ale przecież to były doświadczone światowe firmy z doświadczeniem...I co się stało?Poprzez nietrafione inwestycje OFE łącznie straciły ok.22-24 mld.zł w Kryzysie-98.To był skok na publiczne pieniądze.A ZUS od czasu powstania OFE musi co roku pożyczać coraz większe kwoty w bankach komercyjnych na wypłaty świadczeń dla naszych rodziców i dziadków.A kto spłaca oprocentowanie tych kredytów?OD KILKU LAT WYPŁACANE SĄ JUŻ EMERYTURY Z II FILARU-NIKT JAKOŚ NIE CHWALI SIĘ ICH WYSOKOŚCIĄ.
amiqa2509 / 79.185.35.* / 2015-11-04 21:05
nasi rodzice i dziadkowie także pracowali i wypracowali sobie emeryturę, więc gdzie są te pieniądze? natomiast do ofe szły pieniądze wypracowane przez nas czyli nasze pieniądze i te nasze pieniądze zostały bezczelnie przez państwo zabrane ...legalna kradzież ...rozbój w biały dzień !!!!!!!!!!!!!
Alpacz42 / 31.61.139.* / 2015-11-04 22:26
Wiesz, ze pierwsi emeryci nie placili skladek perzez lata, pracowali i tylko zgodnie z wejsciem ustawy i wiekiem dostali emerytury. To jest tak zwana solidarnosc pokoleniowa. Oni podnosili swoimi rekoma nasz kraj z ruin , nie mieli koparek, a nawet taczki byly rzadko dostepne.
ghjkl / 94.42.91.* / 2015-11-04 21:11
2 filar z OFE miał być alternatywą dla składki z Zus jako 1 filara teraz te filary zamiast kiedyś wspierać emerytów to będą ich co nowa władza okradać aby coś załatać
jan2301 / 83.4.95.* / 2015-11-04 20:55
Złodzieje z OFE biorą 7% składki a dają 2% ,bo tyle dają obligacje państwowe .Kradną z premedytacją 5% mojego wkładu a obligacje mogę sobie sam kupić.
gfdgdf / 37.47.47.* / 2015-11-04 20:54
Co to za trybunał?! Przecież jawnie okradziono OFE i Polaków! Ja wolę by moje pieniądze leżały w OFE, bo tam pracują, idą w inwestycje. Fakt, gdzieś stracą te fundusze, gdzieś zyskają, ale jednak to się kręci. W masie pieniędzy jakimi inwestują OFE gdzieś uda się odrobić straty i uzyskać profity. Inwestując w setkach czy tysiącach miejsc zawsze gdzieś się straci lub zyska, ale ogólnie rynek rośnie więc i te fundusze zyskują. OFE też są prywatnymi firmami więc zależy im na tych pieniądzach, czym więcej zarobią na klientach, tym sami mają lepszą prowizję. Dam prosty przykład, płacę składki więc kasa może być pożyczona mojemu zakładowi pracy z OFE, zakład ją odda m.in. dzięki mojej pracy, a ja sam jeszcze na tym zyskam. To tak jakbym inwestując swoje pieniądze zyskam emeryturę, firma gdzie pracuję się rozwinie. Taki dobitny i prosty przykład. A w ZUS? Nie martwi się o swój byt, wszystko przeżre a potem pokaże figę! Obywatel nie ma wpływu na tą instytucje, może im co najwyżej narobić pod drzwiami.
kaz210 / 31.178.17.* / 2015-11-04 20:50
A ja się pytam czemu ten pan Kazimierz Marcinkiewicz pokazuje się w mediach i w ogóle jest na wolności? Przecież zachodzi wielkie PRAWDOPODOBIEŃSTWO że pracując dla Goldman Sachs dopuścił się spekulacji na wielomilionowe straty na polskiej Złotówce, był wtedy głównym doradcą na Europe wschodnią, po kilku nastu tygodniach bank zaprzeczał aż w końcu się przyznał że Grał na Spekulowanie na złotym. Czemu ten gość nie jest przesłuchiwany czy takie wielkie przekręty mają przyzwolenie, gość złamał wszelkie przykazanie MORALNE jako PREMIER RP, znał tajemnice Polski a potem był doradcą? To jakaś kpina i zlewanie Polaków. Domagam się śledztwa w tej sprawie !
Ggghv / 213.205.252.* / 2015-11-04 20:49
Wstyd! Złodzieje! Złodzieje w białych rękawiczkach ! Na całym świecie funkcjonują OFE i nikt nie miał by odwagi zrobić to co zrobiono w Polsce bo groziło by to zamieszkami, a w Polsce dziady TK orzekly że środki które wplacalem na OFE nie są moimi środkami tylko ZUS! Wstyd!
llkkj / 5.172.247.* / 2015-11-04 20:47
Przecież to ja miałam zadecydować czy wybiorę pieniądze z OFE jednorazowo czy będą mi wypłacać co miesiąc emeryturę, a gdybym wcześniej umarła to mam wskazaną osobę które te środki miała odziedziczyć! Więc to absolutnie nie były i nie są środki publiczne, tylko moje własne! Wygląda więc na to że to to państwo bezprawia! to PRLbis!
Tazuj / 46.238.231.* / 2015-11-04 20:47
Nie no ręce mi opadły, najpierw miałem podpisywać umowę z jakaś prv firmą która pobierała prowizję, inwestowała w obligacje a jak już się na kupce uzbierało to to zagarneli a co z prowizja jaką pobrano gdzie ona jest?? Najlepsze iż przysyłaja kwitki z zus jak bedę dalej tak ładniej blisko średniej to dostanę 900zł emerutry w wieku 67 lat :D buahaha. Do tego sędziowie którzy nie mają emerytur tylko dożywotne pensje kłamią w oczy
@@@@@@@@ / 87.99.5.* / 2015-11-04 20:42
ZENADA to polskie emerytury rocznikow do 1949 r.
G...o mnie obchodzi OFE.
Roczniki po 1949 r maja możliwości przynajmniej oszczędzania..
Inaczej ma się to z emeryturami sprzed 1949 r
Jak ma żyć emeryt za 1400 zl a czasami i mniejszymi pieniedzmi..
Od 1989 r Z A D E N rząd nie zrobił nic by to zmienic.
PW23 / 195.116.183.* / 2015-11-04 20:41
Tusk okradł OFE i godny pochówek a Trybunał jak inaczej mógł orzec , przecież to peowcy orzekały
Fhhhuu / 185.56.210.* / 2015-11-04 20:56
Kiedy tych powców pozamykają
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wujek władek / 82.139.52.* / 2015-11-04 20:39
Trybunał Konstytucyjny usankcjonował złodziejskie zapędy rządu RP na kasę obywateli. Według uzasadnienia wyroku to z każdymi pieniędzmi obywateli zdeponowanych w jakimkolwiek banku w Polsce można zrobić co się chce w myśl zapisu: ..." W OFE nie ma żadnych naszych pieniędzy. W ogóle nie ma tam żadnych pieniędzy, są akcje i obligacje".... Tyle że co robi z kasą obywateli bank czy OFE jest od niego niezależne w co są inwestowane. Dla obywatela ważne jest aby powierzone pieniądze przyniosły zysk, który w przyszłości przełoży się na wymiar emerytury. Nie zapewnia tego ZUS , zatem Trybunał swym orzeczeniem usankcjonował jawne złodziejstwo państwa dokonane na obywatelu. Złodzieje, złodzieje,złodzieje,złodzieje,złodzieje,złodzieje,złodzieje,złodzieje,złodzieje,złodzieje,.............
oszukalialudzienawetnieprotestuja / 5.172.247.* / 2015-11-04 20:54
Pewnie że złodzieje bo te uzbierane środki miały być dziedziczone! a przecież moja rodzina nie dziedziczy własności publicznej... tak samo nie mam prawa decydować czy emeryturę wezmę jednorazowo czy np przez 10 lat, a tam człowiek miał decydować sam.
wiwan / 2017-07-24 08:58
Środki z Subkonta ZUS, na którym zewidencjonowano część umorzeniową OFE są IDENTYCZNIE 'dziedziczone' jak środki w OFE.
MKoro / 46.112.121.* / 2015-11-04 20:38
Zbliża się noc. Idę kraść. I kategorycznie żądam, by TK potwierdził, że napad rabunkowy, jakiego dokonam w ciągu najbliższych godzin, jest zgodny z Konstytucją. Panie Rzepliński, nastawiłeś się pan władzy do dymania - a ja co, gorszy? Też chcę. Wazelinę posiadam, więc spoko.
prawdawoczykole / 92.30.130.* / 2015-11-04 20:35
"i poszanowania prawa własności, które gwarantuje Konstytucja". Dla mnie już nie ma konstytucji w D mam taki kraj. Jak ofe rozkradli
axxnx / 5.172.247.* / 2015-11-04 20:33
Cos kreca, bo o srodkach z OFE mialam decydowac ja czy wezme je jednorazowo czy beda mi wyplacane co miesiac.
krzysiek490 / 178.235.29.* / 2015-11-04 20:23
Czego się spodziewać po ludziach którzy zdobywali wykstałcenie w komunie, "głosują zgodnie z linią partii" to jest zasada wpajana im od dzieciństwa

Najnowsze wpisy