Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki nauczycieli. Minister: Nauczyciel dyplomowany zarabia ponad 5 tysięcy

Zarobki nauczycieli. Minister: Nauczyciel dyplomowany zarabia ponad 5 tysięcy

Wyświetlaj:
rob400 / 85.117.9.* / 2015-04-21 08:51
Pani Minister kłamie, kłamie, kłamie............
nauczyciel dyplomowany (maksymalny poziom zarobków) 3200 zł brutto !!!!
nadgodzin brak bo ledwo wystarcza na tzw. pensum z uwagi na coraz mniejszą ilość dzieci.
zsdjuhkr / 85.232.253.* / 2015-04-21 08:58
Ilość dzieci???? LICZBĘ! Módlmy się zebys nie byl nauczycielem!
art 30 a karty nauczyciela / 178.43.208.* / 2015-04-21 08:41
Wg karty nauczyciela nauczyciel otrzymuje dodatkową pensje tzw 14 zgodnie z art 30 a karty. Dodatkowo 2 m ce wolnego ferie itp. No i są "niezwalnialni" karta nauczyciela do likwidacji! !!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mlody425 / 79.191.252.* / 2015-04-21 08:53
Sam jesteś niezwalnialny ignorancie kompletny.nie pisz o rzeczach których nie pojmujesz swym slabym procesorkiem, pozwalającym na wykonywanie co najwyżej czynności fizjologicznych
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dedd / 46.76.63.* / 2015-04-21 08:35
każdy chce mieć 2 miesiące wolne i płatne ,,,mu Polacy jesteśmy dyskryminowani wobec nauczycieli, mają lekką prace,nie narażają zdrowia z powodu przeciążenia nóg, nie grozi im reumatyzm z powodu pracy na deszczu ,,,2 tyś to wystarczy aby żyć.
Pomyśl / 81.102.157.* / 2015-04-21 09:54
Nam trzeba nauczycieli którzy naucza nasze dzieci myślec a nie wkuwać regułki ty chyba miałeś tych drugich hehe
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jo44 / 89.67.115.* / 2015-04-21 09:42
Jak nauczaja widac po stanie finansow publicznych i demografii. Nie tylko podwyzka sie nie nalezy ale ostra selekcja. Od szkoly wszystko sie zaczyna ..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
duży / 46.77.124.* / 2015-04-21 09:37
Trzeba było zostać nauczycielem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
d1970 / 94.254.133.* / 2015-04-21 09:23
Ty zachowujesz na nogi, nauczyciel może mieć problem z psychiką. Kilka godzin dziennie w chałupie z bandą małoletnich niewychowanych psychopatów.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
josac / 91.235.152.* / 2015-04-21 09:01
trzeba było zostać nauczycielem aby teraz nie narzekać
jac781 / 82.177.177.* / 2015-04-21 09:17
trzeba było nie zostawać i też nie narzekać
bardzo wkurzony nauczyciel / 94.254.133.* / 2015-04-21 08:37
Zapraszam na tydzień.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bardzo wkurzony nauczyciel / 94.254.133.* / 2015-04-21 08:47
Dodam jeszcze, że jestem specjalistą w swojej dziedzinie, pracuję z bardzo uszkodzonymi dziećmi, skończyłam 4 rodzaje studiów podyplomowych (za które zapłacił mój mąż, bo ja nie miałabym z czego), jestem nauczycielem mianowanym, pracuję 28 godzin dydaktycznych i zarabiam na rękę 2600 mając bardzo wysoką premię motywacyjną (a więc nie podstawę). Jeszcze raz zapraszam na tydzień.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ojciec... / 94.254.198.* / 2015-04-21 10:11
Nie twierdze, że wszyscy nauczyciele wpisują się w stereotypowe myślenie o tym zawodzie.
Sam, jednak, zetknąłem się z takim podejściem do swoich obowiązków przez nauczyciela/kę, że gdyby to odemnie zależało, następnego dnia "nie musiałaby się już tak męczyć".
Uważam, jak chyba więkrzość, że karta nauczyciela w swej obecnej formie nie przystaje do rzeczywistości i psuje nauczanie i podejście do zawodu.
Sam system szkolnictwa Polsce jest wypaczony. Ramy programowe a potem nadzór (kuratoria) w więkrzości przypadków wykonują ludzie, którzy nigdy w zawodzie nie pracowali a powinno być odwrotnie - to właśnie tam powinni być praktycy i to CI NAJLEPSI!!!
W świecie, nie tylko dzisiejszym, mechanizmem napędowym jest konkuręcja, także pośród nauczycieli to zjawisko powinno być obecne.
Karta powinna być co najmniej zmieniona, lub zlikwidowana.
Nauczyciele którym się "chce" pracować i robią to bardzo dobrze, byli by rozchwytywani a ci mierni musieliby odejść.
...Bo dlaczego wszystkim innym mówi się, że muszą być mobilni a w zawód nauczycielski wchodzi się doźywotnio, (zwolnić można tylko dyscyplinarnie a to dość ciężki zarzut z którym nikt pracy w zawodzie nie znajdzie, więc jest ich mało i tylko w drastycznych przypadkach - to jest chore.)tworzy to sztuczny azyl dla ludzi, którzy wejście do zawodu traktują jak cel a powinien to być dopiero środek do celu.
I najważniejsze, moim zdaniem, każdy powinien być oceniany za wyniki, czyli poziom jaki reprezentuje uczeń kończący naukę u danego nauczyciela.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ojciec... / 94.254.145.* / 2015-04-21 10:06
Nie twierdze, że wszyscy nauczyciele wpisują się w stereotypowe myślenie o tym zawodzie.
Sam, jednak, zetknąłem się z takim podejściem do swoich obowiązków przez nauczyciela/kę, że gdyby to odemnie zależało, następnego dnia "nie musiałaby się już tak męczyć".
Uważam, jak chyba więkrzość, że karta nauczyciela w swej obecnej formie nie przystaje do rzeczywistości i psuje nauczanie i podejście do zawodu.
Sam system szkolnictwa Polsce jest wypaczony. Ramy programowe a potem nadzór (kuratoria) w więkrzości przypadków wykonują ludzie, którzy nigdy w zawodzie nie pracowali a powinno być odwrotnie - to właśnie tam powinni być praktycy i to CI NAJLEPSI!!!
W świecie, nie tylko dzisiejszym, mechanizmem napędowym jest konkuręcja, także pośród nauczycieli to zjawisko powinno być obecne.
Karta powinna być co najmniej zmieniona, lub zlikwidowana.
Nauczyciele którym się "chce" pracować i robią to bardzo dobrze, byli by rozchwytywani a ci mierni musieliby odejść.
...Bo dlaczego wszystkim innym mówi się, że muszą być mobilni a w zawód nauczycielski wchodzi się doźywotnio, (zwolnić można tylko dyscyplinarnie a to dość ciężki zarzut z którym nikt pracy w zawodzie nie znajdzie, więc jest ich mało i tylko w drastycznych przypadkach - to jest chore.)tworzy to sztuczny azyl dla ludzi, którzy wejście do zawodu traktują jak cel a powinien to być dopiero środek do celu.
I najważniejsze, moim zdaniem, każdy powinien być oceniany za wyniki, czyli poziom jaki reprezentuje uczeń kończący naukę u danego nauczyciela.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ojciec... / 94.254.145.* / 2015-04-21 10:03
A ile z tych podyplomówek faktycznie było potrzebne??? Panu.
A ile wymusił system???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ojciec... / 94.254.145.* / 2015-04-21 09:55
Nie twierdze, że wszyscy nauczyciele wpisują się w stereotypowe myślenie o tym zawodzie.
Sam, jednak, zetknąłem się z takim podejściem do swoich obowiązków przez nauczyciela/kę, że gdyby to odemnie zależało, następnego dnia "nie musiałaby się już tak męczyć".
Uważam, jak chyba więkrzość, że karta nauczyciela w swej obecnej formie nie przystaje do rzeczywistości i psuje nauczanie i podejście do zawodu.
Sam system szkolnictwa Polsce jest wypaczony. Ramy programowe a potem nadzór (kuratoria) w więkrzości przypadków wykonują ludzie, którzy nigdy w zawodzie nie pracowali a powinno być odwrotnie - to właśnie tam powinni być praktycy i to CI NAJLEPSI!!!
W świecie, nie tylko dzisiejszym, mechanizmem napędowym jest konkuręcja, także pośród nauczycieli to zjawisko powinno być obecne.
Karta powinna być co najmniej zmieniona, lub zlikwidowana.
Nauczyciele którym się "chce" pracować i robią to bardzo dobrze, byli by rozchwytywani a ci mierni musieliby odejść.
...Bo dlaczego wszystkim innym mówi się, że muszą być mobilni a w zawód nauczycielski wchodzi się doźywotnio, (zwolnić można tylko dyscyplinarnie a to dość ciężki zarzut z którym nikt pracy w zawodzie nie znajdzie, więc jest ich mało i tylko w drastycznych przypadkach - to jest chore.)tworzy to sztuczny azyl dla ludzi, którzy wejście do zawodu traktują jak cel a powinien to być dopiero środek do celu.
I najważniejsze, moim zdaniem, każdy powinien być oceniany za wyniki, czyli poziom jaki reprezentuje uczeń kończący naukę u danego nauczyciela.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
obserwator198 / 31.61.140.* / 2015-04-21 09:42
To ty chyba jestes bardzo wkurzona nauczycielka, a nie wkurzonym nauczycielem. Rodzajow rzeczownikow na tych podyplomowych kursach pewnie nie nauczyli pani "uczycielki"?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
bogaty człowiek / 79.191.252.* / 2015-04-21 08:34
I ciągle im mało! Wakacje, święta, weekendy wolne bravo dajmy im więcej bo to ciężka praca bardzo ciężka!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Spruboj / 81.102.157.* / 2015-04-21 10:00
Sa różni ludzie widać po opisach spruboj wychowasz dziecko w szkole na dobrego człowieka np jak ma jakieś problemy rodzinne lub nie ma co jeść lub jest zbuntowany jak to nastolatek powodzenia poprostu wejdź w buty nauczyciela puzniej będziesz mugl co mowić ;)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wbwww / 94.254.133.* / 2015-04-21 09:42
Bardzo ciężka! "Obyś cudze dzieci uczył"...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
puszatek / 37.7.58.* / 2015-04-21 08:40
No jasne, że ciężka, masz wątpliwości?
naniek / 83.31.243.* / 2015-04-21 08:34
święta prawda PAni minister, jestem nauczycielem dyplomowanym z 16 letnim stażem pracy 2500 netto. Z 5000 tys brutto nigdy nie wyjdzie 2500 nett.
masrt / 91.218.159.* / 2015-04-21 08:52
Jestem 30 letnim pracownikiem Ochrony Zdrowia i zarabiam 1600 zł netto, bez 13 i 14 pensji, wymiar tygodniowy godzin- 40.
Może nauczyciele mieli by więcej pokory.
Jeśli wam mało to można wynająć się do mycia okien itp
basenowy / 82.177.224.* / 2015-04-21 09:34
Idiota jeśli ci źle zostań nauczycielem, ale masz za mało pod kopułą aby uczyć i nauczyć zostań przy wymianie basenów a 1600 to i tak za dużo za bezmyślną pracę
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
belerere / 83.230.48.* / 2015-04-21 09:24
Pracowniku Ochrony Zdrowia! Może Ty ze swoimi kwalifikacjami nadawałbyś się do mycia okien. Zastanów się ile pracują lekarze, prawnicy - w tej samej puli są nauczyciele, mają równie wysokie kwalifikacje, jeśli nie wierzysz, to zapraszam do dowolnej szkoły i poradź sobie z ,,pacjentami".
Logic / 87.205.50.* / 2015-04-21 08:30
Taktyka skłócania naiwnych Polaków opanowana przez PO do porfekcji. A Wy się na to, jak zwykle, łapiecie, naiwni.
;p / 150.254.196.* / 2015-04-21 08:27
Rozumiem specyfikę pracy nauczyciela...ale zarobki wszędzie są do bani. Jesteście przeciwni likwidacji szkół, ale sami dziećmi się nie obarczacie za bardzo- niż jest. Klasy po 10 dzieci, tylko po to żebyście Wy mieli pracę!!!??? Innych zawodów nie pytają czego chcą tylko zwalniają (no może oprócz górników, którzy mają dzieci i muszą je karmić ;p )
babazwozu / 94.141.153.* / 2015-04-21 09:08
Rozumiem, że lepiej, żeby klasy były 35 osobowe, tak? Tak będzie na pewno lepiej dla budżetu, ale czy dla dzieci też? Nikt nie myśli o dzieciach, wszyscy łykają bzdury prasy i ministerstwa. Kluzik kłamie, nauczyciele tyle nie zarabiają. Owszem, urlop mamy dłuższy, ale wielu z nas odda ten przywilej za normalny urlop na żądanie, natomiast bajki o 18 godzinach pracy to już skandal. To są godziny przy tablicy. Zapominacie, ze drugie tyle pracujemy przy przygotowaniu lekcji, zajęciach z dziećmi, spotkaniach, zebraniach i tym podobnych.

Osobiście nie chcę podwyżek, wysuwanie takich żądań uważam za skandal, ale bardzo chciałabym, żeby związki powalczyły o naprawienie tego, co ministerstwo przez ostatnie lata napsuło w oświacie.
kkkkkkkk563 / 83.12.105.* / 2015-04-21 08:23
Debile niedouczone dlaczego chcecie aby nauczyciele zarabiali mniej, walczcie o to żebyście zarabiali więcej niż oni. Widać że najlepiej aby całe społeczeństwo zapieprzało za miskę ryżu i wszyscy będą szczęśliwi bo nikt nie zarabia więcej i nie mniej, ale znajdzie się ktoś kto będzie chciał liczyć ziarka ryżu i udowadniać kolejną niesprawiedliwość.
sammler / 188.116.35.* / 2015-04-21 13:10
Wypowiedź typowego debila niemającego pojęcia o ekonomii (w tym przypadku o sprzężeniu płacowo-cenowym)...

Wyjaśnię, w przypływie miłosierdzia :) Jeżeli wszystkim podnosi się płace ot tak, bo po prostu chcą, a nie idzie za tym wzrost wydajności pracy (czyli krótko mówiąc, i pomijając szczegóły, nie jest to dodatkowa płaca za dodatkową pracę), to jedynym skutkiem takiego postępowania jest wzrost ogólnego poziomu cen. Czyli wszystkich stać w najlepszym razie na tyle samo, tyle że przy wyższych płacach i cenach.

A wy, jako korzystający z owoców pracy innych (sami nie wytwarzacie realnego PKB jako sektor publiczny), powinniście jednak zachować trochę pokory albo zmienić zawód... Jesteście takimi ekspertami, że z pewnością każda firma na wolnym rynku przyjmie was z otwartymi rękoma i odpowiednio wynagrodzi...
Jan723 / 82.177.130.* / 2015-04-21 07:56
Zlikwidować szkoły i przedszkola,
będziemy chodzić do kościoła
hura, hura, hura !!!
belferek / 31.61.138.* / 2015-04-21 10:01
Ile godzin pracuje nauczyciel? Kilka godzin przy tablicy + niezaplacone nadgodziny do wieczora w szkole, balik, wycieczka szkolna 1-3 dni, wywiadowki, narady pedagog. Rada rodziców, dyżury wychowawcy, przygotowanie dnia językowego, dnia patrona, dnia sportowego, dnia pamieci narod, swieta innego itd. , drzwi otwarte, dyskoteka, targi edukacyje 2dni, olimpiada językowa, mat lub biol chem i poprawianie sprawdzianów do 2 w nocy, dyżury w wakacje, malowanie sali itd... zapraszamy do pracy w szkole :-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
JaRobot / 80.249.4.* / 2015-04-21 07:49
Nauczyciele nie dostana podwyżek, bo trzeba wypłacić rekompensaty dla Żydów, którzy pozostawili majątek w Polsce. Po drugie, jesteśmy współwinni za Holocaust. A to że nas Rosjanie przepędzili z prastarych ziem to nikogo nie obchodzi. Polak jest po to żeby ciężko pracować i wszystkim płacić. jestem pewien że za 20 lat będziemy wracać Niemcom za przesiedlenia .
artipus / 188.33.63.* / 2015-04-21 07:45
Jestem nauczycielem i zaczynam mieć z tym problem: wstydzę się tego , co robię. Nagonka na nauczycieli trwa i ma się świetnie. 16 lat pracuję jako nauczyciel i nigdy poziom pogardy dla tego zawodu nie był tak wysoki. Jestem za zniesieniem Kart Nauczyciela . Chcę pracować 8 godzin dziennie. Naprawdę marzę o chwili, kiedy wszystkie moje dodatkowe zajęcia (szkolenia, zebrania, wycieczki, sprawdzanie prac- jestem polonistą itp. ) będą musiały odbywać się w ramach wspomnianych wyżej 8 godzin.Konsekwencją tego będzie śmierć jakichkolwiek zajęć pozalekcyjnych. Na wycieczki szkolne (za chwilę tj w maju jadę na czterodniową Zieloną Szkołę. Czy ktoś, poza nauczycielem, wie ,że oznacza to pracę 24 godziny na dobę)nie pojedzie nikt. Czy naprawdę tego chcemy? Nauczyciel nie zarabia tyle ile mówi ministerstwo. To średnia liczona z pracownikami tegoż ministerstwa, Kuratorium itp. Nie mamy także 150 dni urlopu, czy nawet 100, jak często słyszę. To fałsz, choć oczywiście mamy więcej wolnego niż przeciętny zjadacz chleba. Proszę bardzo ,wprowadźmy dla nauczycieli tradycyjny urlop według Kodeksu Pracy. Jestem za. Pozwólcie mi jednak, brać go wtedy, kiedy będę chciał. Naprawdę wolałbym pojechać na wakacje we wrześniu niż w lipcu. Przynajmniej ja. Każda grupa zawodowa ma swoją specyfikę: dlaczego nikt nie bierze pod uwagę specyfiki pracy nauczyciela? Dlaczego, skoro to tylko praca, jak przy maszynie, wszyscy wmawiają mi jakąś misję, którą muszę wypełnić i która usprawiedliwia traktowanie mnie jak śmiecia?
xch / 83.144.81.* / 2015-04-21 11:43
Nauczyciele to roszczeniowi malkontenci, czego jesteś wzorcowym przykładem.
Aga745 / 89.76.179.* / 2015-04-21 09:09
Drogi nauczycielu mylisz się. Ludzie nie traktują Cię jak śmiecia tylko wkurzają się, na niesprawiedliwość społeczną. Twoja niedola spowodowana koniecznością udziału w szkoleniach, zebraniach, wycieczkach itp.. jakoś nie wzbudza we mnie współczucia. Przechodząc na kodeks pracy będzie miał 26 dni płatnego urlopu i będziesz pracował 40 godz. w tygodniu. Ja stoję przy maszynach, które nazywają się wirówka i mikroskop. Jestem analitykiem w szpitalu. Ciągle się szkolę mam dyżury, mój błąd może spowodować śmierć człowieka. Nie mam żadnej misji i poczucia, że moja praca jest gorsza od Twojej.
Rodzic / 178.56.215.* / 2015-04-21 08:41
Opiekun szkolnej wycieczki nie płaci ani grosza za wyjazd! Jedzie na koszt rodziców dzieci. Jeszcze Panu- źle? Proszę nie organizować wycieczki - inny nauczyciel pojedzie za Pana z wielką radością!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nika551 / 93.105.97.* / 2015-04-21 12:48
NIE PRAWDA!!! Za wycieczkę nauczyciele płacą sobie sami, by nie obciążać kosztami dzieciaków, których bardzo często nie stać nawet na podręczniki. Sama jadę z dwiema klasami na dwudniową wycieczkę i płacę za siebie. Tak samo moje koleżanki. Nie chcemy narażać się na tego typu komentarze uczniów dla 150 zł. Tak było na wszystkich moich wycieczkach, a pracuję już 10 lat. Nawet za studniówki płacimy za siebie. Kupujemy papier ksero, wszelkie materiały i przybory. Każda zorganizowana przez nas impreza obciąża nas kosztami od kilkudziesięciu do kilkuset zł. Mężowie się już przyzwyczaili do kosztów, a sami często są przez nas zmuszani do różnej pomocy. Może jestem naiwna i daje się wykorzystywać, ale lubię dzieciaki i przez to lubię swoją pracę. Ale nie pozwolę zrzucać na siebie frustracji reszty społeczeństwa. Też chciałabym więcej zarabiać! Też chciałabym korzystać z urlopu wtedy kiedy chcę. Sierpień już mamy zajęty bo to teraz termin egzaminów zawodowych. Mogę przebywać w szkole 40 godzin tygodniowo, ale od 8 czy 9 bez dostosowywania się do rodziców.jestem nauczycielem mianowanym i dostaję na rękę 2400. Czy to dużo? Ostatnio na zebraniu niektórzy rodzice próbowali mi wcisnąć, że to ja mam zaszczepić w ich dzieciach ambicje, chęć nauki, szacunek do starszych, empatię, zrozumienie, by palący rzucili palenie, by nigdy nie sięgnęli po narkotyki, by nie bawili się za szybko w dorosłych itd. Za 2400? Ciekawe co należy do rodziców?
artipus / 188.33.63.* / 2015-04-21 09:00
Na wycieczkę jadę , bo muszę. Odbywa się to w ramach moich obowiązków. Nie płacę za nią , bo nie płaci się za to ,że się idzie do pracy. Rozumiem ,że tak ma być w tym kraju?
Jan723 / 82.177.130.* / 2015-04-21 08:59
Drogi rodzicu - jedz na szkolną wycieczkę za darmo, na koszt innych rodziców i opiekuj się roszczeniowymi bachorami z pełną odpowiedzialnością za ich poczynania 24h/na dobę.... ZAPRASZAM.
BelferkA / 79.173.17.* / 2015-04-21 08:55
Gdyby opiekun miał jeszcze płacić to nikt by nie pojechał na żadną wycieczkę! Rodzice również mogą jechać jako opiekunowie, ale jakoś w mojej karierze zawodowej (16 lat pracy) tylko 2 Rodziców zdecydowało się na ten krok.
Czy jak wysyła Pan/Pani dziecko na kolonię to też oczekuje, że opiekunowie pracują za darmo albo płacą za możliwość opieki nad dziećmi?
Uwielbiam wyjeżdżać z uczniami na wycieczki, pomimo że jest to dość ciężka i bardzo odpowiedzialna praca. Dlaczego to robię? Ponieważ w czasie wyjazdu można lepiej poznać uczniów i to każdego z osobna. Na lekcji nie ma na to czasu :(
Zgadzam się w pełni z wypowiedzią artipus'a, z tą różnicą, że ja nie wstydzę się bycia nauczycielem. Jestem z tego dumna. Przykro, gdy słyszę na temat mojego zawodu niesprawiedliwe i błędne informację, ale w pełni wynagradzają mi to rozmowy z moimi byłymi uczniami :)
Tajga1111 / 213.158.218.* / 2015-04-21 08:32
Zgadzam się w pełni z powyższym tekstem. Od siebie dodam tylko, że jestem najdroższym nauczycielem bo : dyplomowanym z 30 letnim stażem pracy w szkolnictwie specjalnym. Jak nie spłacam pożyczek, to z dodatkiem motywacyjnym, wychowawczym, stażowym sięgam prawie 3 tysięcy. Życie za brutto mnie nie interesuje.
Każdy miał wybór.
P.S. Wczoraj przepracowałam 18 godzin, organizując wycieczkę, żeby było taniej niż w biurze podróży...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
GOŚĆ253 / 62.69.241.* / 2015-04-21 07:43
CHCĘ PRACOWAĆ 18 GODZ.TYGODNIOWO I ZARABIAĆ TYLE CO NAUCZYCIELE.....PRACUJE NA CAŁY ETAT- 40 GODZ.TYGODNIOWO I OTRZYMUJE MINIMALNE WYNAGRODZENIE
ktos917 / 217.173.189.* / 2015-04-21 07:59
Może czas się dokształcania jak my....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jolka35 / 78.9.29.* / 2015-04-21 07:58
Idz na studia pedagogiczne i zasilisz grono pedagogiczne!! aaa tylko musisz miec kupe kasy na studia i kursy, nikt ci nie dofinansuje i wez poprawke na te 18h-w rzeczywistosci jest ich dwa razy tyle! aaa i radze zaopatrzac sie w pomoce dydaktyczne juz teraz bo nie ujedziesz do 1szego!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jan723 / 82.177.130.* / 2015-04-21 07:48
Trzeba było się uczyć !
18 godzin to godziny tablicowe, sprawdzanie kartkówek, zeszytów lub wypracowań z np. 4 klas każda po 25 uczniów .... policz...., ale pewnie nie potrafisz- inaczej byłbyś nauczycielem.
kuku-ryku / 89.64.252.* / 2015-04-21 09:09
hmmmm a jakie to wypracowania sprawdza nauczyciel wf czy plastyki lub muzyki???Kiedys na lekcjach chemii, fizyki astronomii były robione doswiadczenia nie tylko na pokaz a teraz? "poczytajcie sobie i obejrzyjcie w necie!" to jest polecenie nauczyciela dla uczniów podstawówki!SKANDAL!
uczniak / 87.242.181.* / 2015-04-21 08:13
Teraz kazdy nauczyciel w Polsce jest z powolania a tacy sa nieliczni nawet jak policzysz wszystkie swoje zajecia dodatkowe to nie zblizysz sie do normalnej pracy moja mama byla nauczycielka a dobry kumpel jest i oboje nabijali sie z tych waszych zalosnych tlumaczen. To jest obrona przywilejow. Zacznijcie pracowac normalnie, a wycieczki sprawdziany robcie w godzinach pracy ale przy normalnym urlopie. I wtedy policz pewnie umiesz( co nie jest pewne) ale nie chcesz bo trzeba byloby sie wziacdo normalnej pracy. A urlopy skonczmy z tym ze nauczyciel klasy jest niezastapiony, niech jedzie we wrzesniu na 2 tyg. na urlop ( wtedy zostanie mu tylko dwa) tylko trzeba dac zastepstwo ale nie z biblioteksrki czy tepaka a nauczycieli bedzie odpowiednia ilosc bo kazdy bedzie mial do wypracowania 25% czasu wiecej. A dzieci niech sie ucza przystosowywania do nowych sytuacji i blyskawicznego adoptowania do nowych osob( przelozonych) bo tak wyglada teraz zycie we wspolczesnym swiecie. Nie zostajmy w czasach prl ale nie dajmy sie tez wpedzic w nowoczesny model nauczania( np angielski) w ktorym jak jas nie umie to nie szkodzi albo sie jas moze jeszcze nauczy, albo sie za jasia zrobi a jak nie to sie dla jasia wymysli jednostke chorobowa ktora jasia wytlumaczy z lenistwa przed wszystkimi. I niech wielki pan pani nauczyciel porowna sie z salowa, kasjerka w markecie i niech nie gada trzeba sie bylo uczyc, bo jak mu tak w jego zawodzie zle to zawsze sobie moze zmienic na ten prostszy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
JaRobot / 80.249.4.* / 2015-04-21 07:57
Problem polega na tym, że jesteście całkowicie niedouczeni a pracę nacie po znajomości z dyrektorem. W innym wypadku poziom edukacji wyglądałby w tym kraju inaczej. 30 lat temu jak chodziłem do technikum mechanicznego to koledzy nie zdawali przez język polski albo rosyjski, tudzież historię. A na przedmiotach zawodowych się odpoczywało. Ten chory stan trwa do dzisiaj panie mądraliński. Nie chcecie się reformować bo wam dobrze z postkomunistyczną kartą nauczyciela i z ZNP.
tejrezjasz / 46.112.50.* / 2015-04-21 08:32
Kartę od jej uchwalenia zmieniono ponad 50 razy - więc nie mów, że jest postkomunnistyczna. Widać,że dawno w szkole nie byłeś i nie wiesz, co się w niej w tej chwili dzieje - jak bardzo ograniczono jakikolwiek wpływ nauczycieli na uczniów, a obciążono dziesiątkami nowych zadań. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma - dla Twojej informacji - nauczyciel na Zachodzie pracuje przy tablicy od 17 do 22 godzin, w wielu krajach ma obowiązkowy roczny płatny urlop co 7 lat, w szkole swój gabinet, w którym ma przestrzeń, by pracować. I zarabia zdecydowanie więcej niż pracujący 8 godzin urzędnicy. Jak nam to zagwarantujesz, chętnie zrezygnujemy z KN. A prawda jest taka, że po likwidacji KN, nauczyciele będę stali przy tablicy ponad 30 godzin i będę pracowali na śmieciowych umowach za najniższą krajową (wystarczy sprawdzić, co dzieje się w szkołach prywatnych już teraz). Uważasz, że w takich warunkach nauczyciele będą pracowali lepiej? Czy że zostaną w tym zawodzie naprawdę najsłabsi, najgorsi, tacy, którzy nigdy nie powinni uczyć, bo będą najmniej grymasić i będą najtańsi - np. nie zażądają kserowania zadań dla młodzieży, żeby ją rozwinąć - bo nawet z tak podstawowymi rzeczami w wielu szkołach są problemy?
Czy naprawdę wszyscy mieli do szkoły tak pod górkę, że nienawidzicie nauczycieli? Nie widzicie, że władzy na tym zależy? Żeby coraz bardziej skłócać społeczeństwo?
wwwwwwwwwwwwwwwww / 82.177.130.* / 2015-04-21 07:37
Nauczyciel dyplomowany na rękę 2600 zł. Brak nadgodzin, goły etat. Motywacyjne -15 zł !!!!!!!!!!!!
Staż pracy 20 lat, kilka kierunków studiów kwalifikacyjnych ..... i proszę nie pisać nieprawdy!
Urlop w wakacje? - chętnie wezmę w czerwcu lub wrześniu i pojadę na wczasy za 60% ceny.
biurwa / 31.61.130.* / 2015-04-21 08:07
Czerwiec i wrzesien to jeszcze sezon w branzy turystycznej. Znizek 40% raczej nie bedzie Aha, jeszcze jedno. Jako pracownik tej branzy tez nie moge jechac na urlop wtedy kiedy chce. Takze, jak widac, nie tylko nauczyciele maja tak zle!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nauczyciel222 / 94.254.133.* / 2015-04-21 07:22
Jestem nauczycielem wf i zarabiam 5tys na łapę nic nie robie i mam was w dup....e
Śmieje się z frajerów co zarabiają najniższa a pracują 50razy więcej
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Lukasz423 / 94.141.149.* / 2015-04-21 07:15
Pracuje w szkole. Znam dokladnie zarobki nauczycieli. Nauczyciel dyplomowany podstawa 3300 + staż maks. 660 + motywacyjny + (często wychowawcze 120) i bardzo czesto nauczyciele maja nadgodziny średnio 500zl. Kwoty brutto! To ponad 4500brutto. A do tego socjal oraz dodatkowe wynagrodzenie roczne. Myślę że, Pani Minister nie pomyliła się zbytnio.:) a i zapomniałbym wymiar 18/18. A do tego dorabiaja w innych szkołach. Wiadomo ze, takie pensum w przypadku nauczycieli przedmiotow scislych itp. Gdzie naprawde trzeba poświecic czas na sprawdzanie klasówek itp. Jest odpowiednie. Ale pozostali? Zrobią swoje i do domku. Wiec?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ktos917 / 217.173.189.* / 2015-04-21 08:02
Jaka bzdura
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy