Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki urzędników w Polsce. Szefowa służby cywilnej chce ukrócić ich finansowe przywileje

Zarobki urzędników w Polsce. Szefowa służby cywilnej chce ukrócić ich finansowe przywileje

Wyświetlaj:
eraa / 217.153.241.* / 2015-11-06 09:42
Prezent Platfusów dla urzędników którzy tak ochoczo na nich głosowali :)
ami332 / 94.78.161.* / 2015-11-06 09:38
Wielki czas z przywilejami w instytucjach które nic nie produkują. Premia może być TYLKO w takich gałęziach przemysłu gdzie coś wyprodukuje się ponad norme, w lepszej jakości. W biurach w porównaniu z komuną pracuje 4 razy więcej różnych pociotków mając do dyspozycji aparaturę o niebo lepszą do zwiększenia wydajności przy obsłudze klienta.
marysia121 / 46.170.90.* / 2015-11-06 09:37
Ta Panią to powinni szybko zwolnić!!!! Pracuję 10 lata w urzędzie. mało i nie mało. Bez żadnej podwyzki. No owszem są nagrody od czasu do czasu trzynastki. Pracuję od 7 do 15 czyli jako młoda matka rewelacja. Cciałabym zarabiać duzo więcedj bo dla mnie ta pensja jest smieszna. na własnym mieszkaniu sama z dzieckiem nie mam szans się utrzymać a mieszkanie nie jest duże i w starym budownictwie.
Jak dzwonią do mnie ludzie i chcą coś ode mnie ale wyzywają i drą się bo jestem urzędasem itp. to zawsze im mówię, że jeżeli ja im nie pasuję to niech swoją sprawę urzędową załatwią u dentysty, hydraulika czy może piekarza (z całym szacunkiem dla tych zawodów). Poza tym uważam, że każdy sam wybiera sobie zawód więc ja czytam te komentarze pełne jadu to wydaje mi się że piszą je ludzie zazdrośni. Chciałeś siedzieć za biurkiem to trzeba było się uczyć. I niech mi pracownicy fizyczni co niektórzy oczywiście nie mówią, że ich praca jest ciężka bo każdy wie jak pracuja z piwem w reku oparci o łopatę.
gustavus / 91.208.93.* / 2015-11-06 09:37
Ta Pani zapewne uważa, że jak ktoś pracuje za płacę poniżej 6000 brutto to albo idiota albo złodziej. Jak zlikwiduje dodatek za wysługę i trzynastkę to będzie sobie szukać nowych pracowników ale wtedy to zapewne już za większe pieniądz, bo nagle dojdzie do wniosku, że przesadziła z cięciami i że nie zdawała sobie sprawy za jak małe pieniądze ludzie pracują w administracji państwowej. Najgorsza sytuacja będzie w dużych miastach i urzędach centralnych, bo to tam wszelkie dodatki i premie miesięczne i kwartalne, które należą się jak psu miska, mają największy wpływ na wysokość wynagrodzenia. Poza tym w dużych miastach łatwiej znaleźć inną pracę. Małomiasteczkowi będą się po prostu mścić na petentach. Bo co innego mogą zrobić?
aaaa936 / 83.30.155.* / 2015-11-06 09:35
jakas stuknieta baba o niepolskich nazwiskach czas ja wykopac gdzie pieprz rosnie
ewelina 665 / 91.220.222.* / 2015-11-06 09:25
"Premie uznaniowe" haha W moim urzędzie dzielnicy tez wprowadzono premie uznaniowe i zgadnijcie kto je co kwartał dostaje? Członkowie Platformy, ich rodziny i znajomi, którzy się dzięki nim dostali do pracy. Reszta może tylko pomarzyć...
Typ spode łba / 82.171.152.* / 2015-11-06 09:16
Wcale się nie dziwię związkowcom w tej sytuacji ale kij ma dwa końce. To, że urzędnicy bezpośrednio zajmujący się petentem zarabiają mało to jest jasne. Nikt nie pochyli się nad tym, że jest ich po prostu za dużo. Ci ludzie może wykonują swoją pracę dobrze lecz jest z punktu widzenia wydajności i pragmatyzmu postępowania nikomu niepotrzebna. W PRL-u było 150 000 urzędasów. Kiedy solidarnościowcy rwali się do władzy po 89 roku pomstowali komunę za przerost zatrudnienia w gabinetach z chamską boazerią. Ci sami ludzie doprowadzili, że pączkożerców-dupogniotów jest pięć razy więcej a mają komputery, drukarki i inne cuda by przyspieszyć pracę administracyjną. Swój udział ma również członkostwo w UE. W Brukseli też nieźle się bawią. Dacie wiarę, że tylko dla Komisji Europejskiej pracuje 20 000 tysięcy ludzi? A gdzie Parlament, Rada, poszczególne fundusze. To się w głowie nie mieści ile pieniędzy zżera biurokracja. Tak samo mamy w Polsce a jeszcze chcą nam dowalić trzy województwa.
!!! / 83.3.121.* / 2015-11-06 09:19
Mam pytanie - czy byłeś za akcesją do UE? - zapewne tak, więc się nie dziw że biurokracja tak wzrosla bo z tym wiąże się szereg obowiązków które urzędnicy musza wykonać. Głosując za członkowstwem w UE strzeliście sobie w sopę - więc teraz milczeć!!!
Wajmor / 78.8.113.* / 2015-11-06 09:16
Powstanie fundusz premiowy który nie będzie zależał od "widzi mi się przełożonych". Nie będzie żadnych zasad prawnych regulujących rozdział. Zresztą kto się odważy walczyć, temu zawsze coś udowodnią. Zresztą i tak większość trafi na premie przełożonych.
ron753 / 145.237.2.* / 2015-11-06 09:13
to babsko jest oderwane od rzeczywistości jak cała warszawka, oni mają inne płace. To babsko pogonić do garów i sprzątania kibli bo tam się nadaje
Hania747 / 145.237.2.* / 2015-11-06 09:04
to bardzo zabawne, za chwilę dla budżetu będą pracować same niedouki - już nie trzeba mieć studiów wyższych, pensja 2.000 zł brutto - są wakaty! ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO PRACY W URZĘDACH SKARBOWYCH!!!!
karo937 / 145.237.2.* / 2015-11-06 09:28
Właśnie, zapraszamy wszystkich tak agresywnie atakujących urzędników, aby usiedli w okienku i zaczęli obsługiwać zawsze "miłych i uśmiechniętych petentów". ZAPRASZAMY
Akurat / 46.186.13.* / 2015-11-06 09:01
Są urzędnicy i urzędasy. Ci pierwsi z reguły trafili do urzędu z ulicy, tyrają za coś ok. najniższej krajowej i odwalają robotę za całą resztę. Ci drudzy mają super pensję z racji urodzenia i najczęściej się obijają, są też pierwszymi branymi pod uwagę do awansu. Obawiam się, że te pomysły najbardziej uderzą właśnie w tę pierwszą grupę........
bluberd / 85.115.58.* / 2015-11-06 09:11
Raduje się dusza, bo z tego wynika że są jacyś urzędnicy w tym aparacie.... a człowiek trafia ZAWSZE na urzędasa. A to pech
Ben1234 / 85.232.245.* / 2015-11-06 09:01
Do tego proste prawo i dużo mniejsza potrzeba posiadania dużej liczby urzędników !!! to niepotrzebny koszt dla społeczeństwa, lepiej kasę wydać na szpitale i parki, oraz obniżyć podatki aby ludzie mogli godniej żyć !!!
Jan593 / 185.26.182.* / 2015-11-06 08:59
Nareszcie nie tylko o przywilejach górników.
Okazuje się że co niektórzy mają więcej przywilejów od słynnych górników.
Górnikom już zabrano, i nikt nie płacze.
A tu wielki lament.
bob638 / 37.152.18.* / 2015-11-06 08:56
w urzędach skarbowych premi niema a szykują im podwyżki ......aż o 9.60 zł brutto śmiech na sali
znaffca / 37.128.22.* / 2015-11-06 09:47
to się trzeba zwolnic i poszukać pracy w sektorze prywatnym tam jest dobródka
wku...na / 83.3.121.* / 2015-11-06 08:55
Pani "szefowo służby cywilnej". Pracowałam w Urzędzie Wojewódzikim w mieście które po reformie straciło status województwa i obecnie funkcjonyje jako Delegatura UW od 1983 roku, ostatnio na stanowisku st. inspektora wojewódzkiego. Po niemal 35 latach nienagannej pracy na co prawda nie kierowniczym, lecz samodzielnym, odpowiedzialnym stanowisku, gfdzie trzeba samej interpretować i stosować przepisy prawa bardzo zawiłe, często sprzeczne ze sobą, bo radcy prawnego nie uświadczysz, gdzie mam do czynienia z naliczaniem opłat, podatków i innych z pieniędzy z budżetu Państwa oraz szreg innych oboiwiązków, bo po wszystkich redukcjach obarczono tych co zostali w pracy szregiem obowiązkow,że niekiedy nie ma czasu zjeść kanapki - ZARABIAM NA TZW RĘKĘ 1930 ZŁ PO NIEMAL 35 LATACH PRACY - jak wspomniełam powyżej - CZY TO W/G PANI ZBYT WILE?????? Tylko ta 13-staka i dodatek stażowy który wchodzi do tego nędznego wynagrodzenia (1930 zł netto) trzyma mnie w tej beznadziejnej pracy. nie pozdrawiam!!!

Najnowsze wpisy