Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki urzędników w Polsce. Szefowa służby cywilnej chce ukrócić ich finansowe przywileje

Zarobki urzędników w Polsce. Szefowa służby cywilnej chce ukrócić ich finansowe przywileje

Wyświetlaj:
rewq1294ki / 91.227.118.* / 2015-11-06 11:22
zwiazkowiec pujdzie do premier szydło-ta wszystkim da.
pachnie mi to kur.estwem a nie normalizacja zapowiadaną przez pis
Jacek9999 / 194.114.62.* / 2015-11-06 11:21
ZLIKWIDOWAĆ ETATY !!! Zmniejszenie biurokracji o co najmniej 2/3, wprowadzenie odpowiedzialności KARNEJ dla urzędników, policjantów i innych "świętych krów". Inaczej nigdy nie będzie lepiej... Precz z bezkarnymi PASOŻYTAMI !!!!
~ reginka / 84.205.14.* / 2015-11-06 11:08
NARESZCIE KTOŚ MĄDRY ZROBI TO CO JUŻ DAWNO TEMU NIE POWINNO BYĆ. BO ZA CO?? ZA SIEDZENIA NA STOŁKU I PICIE KAWY???? WSZĘDZIE INTERESANTÓW TRAKTUJE SIĘ JAK ZŁO KTÓRE ZAKŁÓCA SIĘ BEZSZCZELNIE CZAS LENISTWA!!!! JESZCZE RAZ BRAWO ZA PODJĘCIE SŁUSZNEJ DECYZJI!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Brak / 194.165.48.* / 2015-11-06 11:15
Żeby jeszcze się ktoś mądry znalazł i takiej regince obniżył o połowę pensję... No bo za co ona dostaje w ogóle tak wysokie wynagrodzenie? Za siedzenie w internecie i pisanie bzdurnych komentarzy? No proszę was!
Diabolina / 46.171.233.* / 2015-11-06 11:07
Moja ostatnia wizyta w urzędzie:
1.Pora poranna - około 8.30
2. Cel: zmiana w moim wpisie do CEIDG
3. Urząd miasta w powiatowej mieścince gdzieś na Dolnym Śląsku
4. Urzędniczka: pani około 50 l.
5. W biurze brudno, wszędzie leżą jakiś dokumenty, szafy niepodomykane, śniadanie pani urzędniczki leży na oknie ( jakieś buły w worku foliowym i kiełbacha)
6. W pokoju obok urzędnicza młodzież ( matki dzieci w wieku przedszkolnym), pijąc poranną kawkę głośno obgadują pracowników przedszkola
7. Załatwiam swoja sprawę. Pani urzędniczka myli się dwa razy i z głośnym westchnieniem poprawia swoje błędy. Niedowidzi i nie może odczytać nr mojego dowodu osobistego, podchodzi do brudnego okna i nadal nie daje rady, w końcu prosi mnie o przeczytanie tego numeru.
Wchodzi pan konserwator z drabiną, która rozkłada nad moją głową. Zabiera się za wymianę oprawy oświetleniowej w biurze. Wszystkie czynności wykonuje pod napięciem i dokładnie nad moja głową.
Wykręca jedyna świecącą się żarówkę i w biurze robi się ciemno.
Pani urzędniczka udaje że nie widzi pana konserwatora i tego co on wyprawia.
Na koniec tylko oświadcza stanowczym głosem ( tak sama z siebie, bo nie pytałam jej o to), ze nie wydrukuje mi wpisu po zmianach, bo nie ma takiego obowiązku.

Ludzie !!!! Co to jest ???? Bareja????

ja jestem grzecznym petentem i nie drę się na urzędników, po tym wszystkim chciałam iść do burmistrza i zapytać go o standard obsługi w tym urzędzie.
Ale żal mi się zrobiło tej bidulki, jeszcze premii nie dostanie... i nie będzie na buły i kiełbachę.
Moje imię / 194.165.48.* / 2015-11-06 11:12
I niestety. Po wprowadzeniu zmian zaproponowanych przez tą kobietę dalej tak będzie, bo za 1600 zł na rękę i bez żadnych nagród to już tylko takie babunie zostaną w urzędach. One i tak już tylko na emeryturę czekają.
malik69 / 188.164.247.* / 2015-11-06 11:12
w urzędach gminy nie ma pracowników służby cywilnej ignorancie....
nnet / 145.237.2.* / 2015-11-06 11:44
Dla takich pieniaczy to nawet pani w okienku na poczcie to też urzędnik.
Diabolina / 46.171.233.* / 2015-11-06 11:26
A co mnie to interesuje. Urzędnik to urzędnik, ma wykonywać swoja pracę godnie i profesjonalnie.
W końcu w jakiś sposób jest reprezentantem władzy państwowej.
Uprzywilejowany / 83.8.50.* / 2015-11-06 13:11
Organ samorządu terytorialnego a służba cywilna to zupełnie co innego. Inny pracodawca, inne zarobki inne realia i inny świat. Ktoś dla kogo jedno i drugie to to samo, jest kretynem!!!!
Endriu 1951 / 83.19.130.* / 2015-11-06 11:04
Ta pani powinna najpierw sobie zmnjeszyć pensję o połowę
Ha! / 79.190.118.* / 2015-11-06 11:01
Brawo, kobieto! Oby udało się ukrócić te gnidy pasożytnicze zwane urzędnikami, a zwłaszcza tych bandziorskich złodziejów zwanych związkowcami z przodującymi w tej konkurencji tymi z NSZZ Solidarność
hmmmmm / 80.53.73.* / 2015-11-06 11:32
Z tego, co piszesz wynika jasno, że nie masz zielonego pojęcia ile zarabia pierwszy lepszy urzędnik (pracownik samorządowy) w jakimkolwiek urzędzie gminy, czy podobnym miejscu. Wyjątkiem jest ZUS i gdzieniegdzie UP. Prawdopodobnie jesteś z tych, którzy grzeją fotel przez cały dzień i stąd Twoja niewiedza i ignorancja. Żal mi Ciebie i Tobie podobnych!
lu-lu / 188.146.132.* / 2015-11-06 11:38
artykuł jest o służbie cywilnej - ci urzędnicy nie pracują w samorządach
Seba S / 145.237.2.* / 2015-11-06 10:56
Niech ta śmieszna Pani popracuje za 1700. Jest tak śmieszna i godna pożałowania jak Pan Kapica - vide wypowiedź o pracy urzędników skarbowych!
inż. / 79.185.95.* / 2015-11-06 10:54
!3-tka jest nagrodą z zysku. Jaki zysk wypracowuje urzędnik? Nawet, gdy dobrze pracuje, to wypracowuje mniejszą stratę. Po drugie, zysk jest własnoscia właściciela, czyli państwa, a nie samozwańczych książątek , dzielących nie swoje.Odprawa emerytalna przysługuje w wysokości jednej pensji (KP), chyba, ze prywatny pracodawca ma gest , to może dać więcej, ale ze swoich. Wysługa lat miała sens, gdy brakowało ludzi do pracy, by w ten sposób zwiazać go z zakładem. Dzisiaj rynek pracy jest taki, że można pozabierać wszystkie przywileje i dodatki, i tak nigdzie nie odejdą. Więc, po co płacić więcej niż wymaga tego sytuacja? Wymienione w artykule przywileje, to nic innego jak jawne okradanie państwa, w świetle nielogicznego prawa.
nnet / 145.237.2.* / 2015-11-06 11:55
"13" nie jest żadna nagroda z zysku.
To część niewypłaconego naszego wynagrodzenia!

A jeżeli chodzi o zysk to jaki wypracowują policjanci? strażacy? Nauczyciele?
Kolejny frustrat, któremu ani uczyć się nie chciało ani pracować i teraz musi się na kimś wyżyć.
Pepe814 / 192.249.47.* / 2015-11-06 10:50
Zlikwidować połowę urzędów i stanowisk urzędniczych w Polsce! Jest potężny przerost machiny biurokratycznej, która dusi nasz kraj. Zostawić tylko najlepszych (faktycznie najlepszych a nie plecaków) i im można podnieść pensję zasadniczą.
Wystarczy że Polakom da się wolną rękę, bez kuli u nogi jakim jest aparat urzędniczy i gospodarka ruszy do przodu natychmiast!
ewaeco / 79.187.40.* / 2015-11-06 10:48
Zapewne zmiany odczują głównie Ci co zarabiają mało a urzędnicy na wyższych stanowiskach będą zarabiać jeszcze więcej. Co do pracy wielu urzędników można mieć dużo zastrzeżeń, ale większość z nich zarabia niewielkie pieniądze (moja koleżanka ma 1700zł netto) i wszelkie dodatki są najwyższe u kierowników itp a szeregowy urzędnik dostaje niewysokie kwoty. Zamiast tego powinno się znacznie podwyższyć minimalną krajową a dodatku typu trzynastki są niesprawiedliwe wobec reszty społeczeństwa, której szef nie płaci trzynastej pensji ewentualnie jakąś premię jeśli uzna to za stosowne....
djjfdj3 / 66.249.93.* / 2015-11-06 11:01
Wasza praca jest zbędna i przeszkadza ludziom w życiu a nie ulatwia.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jaros22 / 84.10.235.* / 2015-11-06 10:44
Macie błąd w tytule art. Litości na Boga - przedstawiciele prasy i mediów!
tttttaaaakkkk / 217.153.242.* / 2015-11-06 10:44
1. albo gminy albo powiaty i nie więcej niż 460 ( tyle ilu mamy posłów )
2. po co delegatury w byłych województwach
3. likwidacja nfz w końcu jest ministerstwo
4. zlikwidujmy mops, pcpr, pup, pfron, zus, krus i inne a za te pieniądze dajmy wszystkim obywatelom gwarantowaną kwotę w wysokości minimum socjalnego (i tak obecnie 80% społeczeństwa pobiera coś renty, dofinansowania do wynagrodzeń, zasiłki, a teraz jeszcze 500 zł na dziecko itd. )
5. jedna instytucja emerytalna dla WSZYSTKICH grup społecznych i jednakowe prawo i obowiązek
6. likwidacja mieszkań komunalnych a w zamian noclegownie pod opieką caritasu i hostele socjalne działające jak akademik (czyli monitoring, 3m2/1 os, jedno wc i prysznic na 3-5 pokoi, jedna kuchnia na piętro, symboliczna opłata )
7. j.w pkt 4 a wtedy likwidacja kwoty wolnej od podatku i podatek dochodowy liniowy max 10%
8. obowiązkowa składka ubezpieczeniowa/ podatkowa max 5% jednakowa dla wszystkich bez górnej granicy dla bogatych ( w zamian emerytura obywatelska 100% = 40 lat= wynagrodzenie minimalne przeliczana jednorazowo na stałą kwotę z chwilą przejścia na emeryturę tj. powyżej 40 lat liczona ponad 100% poniżej 40 lat poniżej 100% )
9. oddzielenie kościoła od budżetu państwa niech działa jak każda firma w zamian stomatolog i pielęgniarka w każdej szkole a lekarz obowiązkowo w szkołach powyżej 500 dzieci
10. nauczyciel objęty tymi samymi przywilejami co osoba niepełnosprawna ze znacznym stopniem niepełnosprawności - u nas zawód wymagający specjalnej troski- ( 35 godz. tyg. i 36 dni urlopu , bo od tego jest harmonogram by regulować godz pracy w poszczególnych dniach ) w zamian obiad dla każdego dziecka i książki
Petent / 94.254.133.* / 2015-11-06 10:42
Rok ma 12 miesięcy wiec skąd 13 pensja?! Dosyć!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dent / 89.66.216.* / 2015-11-06 10:38
najlepszy dowód na to jakich mamy urzędasów w urzędach to ta dyskusja, ja zrozumiałam, że zabiorą trzynastki i stałe premie, ale pensje będą motywujące do pracy plus premie za wykonanie określonych zadań to znaczy, że młody pracownik i ten kto się pracy nie boi zarobi, jak w każdej normalnej firmie, a nie będziemy płacić tylko dlatego, że ktoś już dwadzieścia lat siedzi w tym samym urzędzie
takie mamy społeczeństwo jak zabierają przywileje innym to dobrze, ale jak nam to wara od naszych pieniędzy i jedni na drugich ziejemy nienawiścią trzeba zacząć od ustalenia najniższych dochodów, które pozwolą godnie żyć i wtedy ustanowić proporcjonalne pensje w różnych dziedzinach
jestem dentystą i za jeden z zabiegów refundowanych ( płukanie kieszonki dziąsłowej), który trzeba wykonać w gabinecie i sterylnym sprzętem NFZ płaci mi 2 zł (dwa złote) - za takie pieniądze ani hydraulik nie wymieni mi uszczelki, ani urzędnik nie podniesie wzroku znad biurka
zacznijmy być znowu solidarni to wszystkim nam będzie się żyło lepiej
BS69 / 145.237.2.* / 2015-11-06 10:45
Nie znasz tematu, to się nie wypowiadaj. Ja nie komentuje waszych lekarskich przekrętów, brak ewidencji sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej itd. zacznij naprawiać ten kraj najpierw od siebie, później organizuj życie innym, I miej na uwadze to, że jeśli my nie zarobimy, to ty tez nie.
dent / 89.66.216.* / 2015-11-06 12:54
ty może nie ( ale o przekrętach fiskalnych już sobie nie mogłeś darować), tak jak na tej stronie tak i na lekarskich same komentarze wszystkowiedzących dlatego piszę, zacznijmy od podstaw ustalmy pułap najniższych dochodów i bądźmy solidarni ale wszyscy wobec wszystkich
Znający temat / 37.7.14.* / 2015-11-06 11:01
Moja żona żeby udowodnić potrzebę zatrudnienia jako biurwa nabijała na automacie kolejkowym numerki, żeby w statystyce było więcej petentów. Codziennie to robi bo by im dowalili roboty albo kogoś zwolnili.

Najnowsze wpisy