Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zmiany w OFE. Przy dziedziczeniu stracimy nawet 220 tysięcy złotych

Zmiany w OFE. Przy dziedziczeniu stracimy nawet 220 tysięcy złotych

Wyświetlaj:
poprzecie / 46.186.56.* / 2011-02-18 12:10
a głupki przygladają się temu i biją brawo.
I tak będziemy Ciebie Tusku jedyny kochać.
TVN powiedział nam że tylko Ciebie warto kochać.
zniesmaczony mb / 83.31.220.* / 2011-02-18 11:40
to co się dzieje jest po prostu nieprzyzwoite.
od wielu lat potrafimy tylko niszczyć. może w relacji do zaborcy a potem demontażu socjalizmu itp. to się sprawdzało, ale w tzw. "normalnych" czasach to nie bardzo. prawda jest stosunkowo prosta ale i bolesna:

1. nie wolno okradać obywateli. zawsze jest ryzyko np. kartoflanej rewolucji

2. Polski nie stać na bycie państwem socjalnym (należy raz a porządnie ukrócić wszelkie przywileje branżowe (zwłaszcza w tych obszarach, które nie przyczyniają się wprost do wzrostu pkb). rywalizujemy w zakresie rozdawnictwa naszych zapasów z duzo bogatszymi państwami starej unii. tylko że i im jest juz z tym ciężko a przecież są demokracjami i gospodarkami dużo bardziej rozwiniętymi

2a. niestety, ale chyba nie możemy oferować wiecznie darmowej edukacji. i chociaż kiedyś (w tych tzw. złych czasach) już tak było może należy jednak pomyśleć o jakiejś formie zwrotu kosztów wydatkowanych przez państwo na wykształcenie tzw. obywatela. dawniej staż i to nawet 12 lat, a obecnie może potrącenie jakiegoś procenta - a nie kwoty stałej - jakiejś części wynagordzenia przez kilka lat

3. musimy walczyć (naprawdę walczyć) o dużych inwestorów. czy tego chcemy, czy nie najwięcej miejsc pracy generuje przemysł (no trochę się zatrujemy, ale i tak się zatruwamy sprowadzając już łącznie bodajże 6 mln używanych (czytaj wraków) samochodów.

4. ZUS nie potrzebuje do swojego funckjonowania tylu ludzi i tylu marmurów w swoich siedzibach. żenujące jest to, że ktoś marzy o pokazaniu w ten sposób siły państwa a pokazuje tylko "wała" tym, którzy do takiego gmachu wchodzą

5. KRUS - temat równie drażliwy jak autostrady - pierwsze zlikwidować, drugie w końcu wybudować - i o co chodzi. Wielu rolników siedzi na tej swojej piędzi ziemi i zastawawia się tylko kto po nich obejmie gospodarstwo - zastosować np. odwróconą hipotekę.

6. I kiedy w końcu ktoś (pytanie retoryczne bo przecież nieby jak mozna to pojąć skoro kazdy polityk od swojego startu może funkcjonować jedynie w jakimś układzie towarzysko - biznesowo - układowo - politycznym) zacznie starać się o faktyczne dobro tego kraju. nie ma mężów stanu, to niech będą chociaż "mężykowie" ale z jakąś ideą

7. nawiązując do pkt. 1. - zacznijmy (minęło już trochę lat od tzw. transformacji) wreszczie szanować prawo własności. jeżeli całe życie wspólnie z małżonką i dziećmi wzbogacamy się ciężką (a jeżeli lekką to dokładnie jest tak samo) pracą to ani (wewnątrz rodziny nie powinno być podatku od spadku i darowizc, ani też nie wolno zabierać środków zgromadzonych w zus, ofe czy też na zwykłych lokatach bankowych.) to jest ewidentne naruszenie prawa konstytucyjnego

nie wiem czy mi ulżyło. ale coraz bardziej frustruje mnie niemoc, indolencja władz i to jak traktują swoich wyborców. a przecież kim ONI są? w końcu wszyscy pochodzimy z tego samego chlewu, tylo ONI stoją bliżej koryta
łupiony55 / 193.99.214.* / 2011-02-18 11:32
Chcieliście inteligentnych rządzących aby z nas się inni nie śmiali.... Teraz nas inteligentnie robią w konia.
MENGELE / 87.205.52.* / 2011-02-18 11:25
20 LAT ZAPEWNILIŚCIE SPOKÓJ SB ,MO,LWP.BYŁYM DZIAŁACZOM PZPR ITD. /WYSOKIE RENTY I EMERYTURY/ SOBIE I NIEPRODUKCYJNEJ PODNIEŚLIŚCIE WYNAGRODZENIA W KOSMOS KOŚCIOŁOWI KONKORDAT WYPRZEDALIŚCIE MAJĄTEK NARODOWY ZADŁUŻYLIŚCIE NA PRAWIE 1 BLN ZŁ.OTO ZASŁUGA BOLKOWCÓW /STYROPIANOWCÓW/ ŻEBY BYŁO CICHO JAK OKRADACIE NARÓD. POLSKA TO WYDMUSZKA EKONOMICZNA.WSZYSCY Z WAS POD MUR.
wojens / 188.33.208.* / 2011-02-18 16:54
Jak Ci w tej sytuacji można pomóc? Czy nadzieja już w Tobie umarla?
pippa / 195.235.15.* / 2011-02-18 11:11
Tak tak, trzeba robic bydlo ile wlezie a potem uciekac za granice jak polaczki wreszcie zrobia drugi Egipt... Ciekawe w jakim kraju "elity narodu" uwina sobie gniazdko?
J_ck / 83.9.175.* / 2011-02-18 11:23
Społeczeństwo musi nauczyć się szanować własność cudzą jak i swoją ! Możemy tego szacunku uczyć się np. od kościoła katolickiego, który konsekwentnie odbiera co jego.
Ja założyłem dla syna dwie książeczki mieszkaniowe, obie są z pełnym wkładem, pracowałem po kilkanaście godzin dziennie i co ?, społeczeństwo uznało że to mój problem, książeczki są warte tyle co nic.
Jaaaaaa / 79.163.179.* / 2011-02-18 11:09
To jest ordynarny rabunek i dorabianie do tego ideologii jedynie wkurza. Taka czy taki minister ma to w nosie bo " zabezpieczył " się inaczej ( wide Kwaśniewski , Jaro czy inne afery ). Gadają takie bzdury do ludzi ciężko praujących którym ledwo starcza na bieżące życie. I do nich mówią oszczędzajcie. Ci ludzie nie mają z czego oszczędzac. Oni nie dostają prowizji od zleceń rządowych, ie " oszczędzają " na pcc przy zakupie wielkich nieruchomości. Durnmi pomysłami robią z ludzi dziadów na stare lata. Wstyd
Tylko SZCZEROŚĆ / 85.89.184.* / 2011-02-18 11:00
Banda złodziei i sku.....synów! Chyba dzisiejsza emerytura -jak np. mojej matki 1250 złotych ( już po tegorocznej podwyżce) to I TAK ZA DUŻO !!!
Tym wszystkim gnojom trzeba chyba zafundować taką wizję starości a od nas wara !!! NIE DAMY SIĘ OKRAŚĆ - DO DO WAS POLITYCZNE CWANIACZKI I KOMBINATORZY !!!
wojens / 188.33.57.* / 2011-02-18 13:18
Nie bierzesz pod uwagę, że twoja matka dostaje emeryturę z naszych, bieżących skladek. Tych pieniędzy które byly przekazywane kiedyś do zus nie ma. To wiadomo. Bo gdyby w Polsce OFE bylo od 1945r to mialaby na końcie wlasne, odlożone pieniądze. I wtedy można byloby powiedzieć wara od naszych pieniędzy w OFE. A realnie to sytuacja wygląda tak, że na OFE przeznaczono zbyt wysoki procent skladki i najzwyczajniej pieniędzy nie starcza nawet na te dziadowskie emerytury. A ponieważ nie starcza to państwo się zadluża w tym również u OFE w postaci obligacji. Obligacje trzeba wykupić. Obligacje są oprocentowane a więc żeby je wykupić trzeba się jeszcze bardziej zadlużyć bo oprócz odsetek i kapitalu to caly czas trzeba wyplacać bieżące świadczenia. I tak nakręca się spirala zadlużenia.
paulbociek / 2011-02-18 22:10 / Bywalec forum
Przez 10 lat składki do OFE nie były za duże i nie generowały takiego gigantycznego długu!!! Czy coś się zmieniło przez ostatnie dwa lata? Tak - wychodzą wyniki nieudolnie rządzącej PO, zaniechania reform, rozbudowanej administracji (miało być "tanie państwo") i tak można by wymieniać długo. Poprzednie rządy też się przyczyniły: przywileje branżowe, drastyczne obniżenie składki rentowej, brak reformy Krus i mundurówki...
Zatem nie OFE są winne tylko nieudolne, nieodpowiedzialne rządy WSZYSTKICH kolejnych ekip ze szczególnym uwzględnieniem ostatniej.
dodo. / 212.49.52.* / 2011-02-19 00:13
naganiaczu na drezwo banany prostować!
Budyń / 89.79.116.* / 2011-02-19 00:35
@dodo

W tej kwestii paulbociek akurat ma rację. Poza tym - dla zobowiązań emerytalnych Państwa NIE MA ZNACZENIA czy są ulokowane w OFE czy gdzieś indziej. ISTNIEJĄ tak czy inaczej.
A że do systemu (ZUS.OFE.IKE) wpływa 2/3 potrzebnych DZIŚ środków, to nie tylko OFE tylko całe państwo i cały system emerytalny siebie i nas zadłużają.

PS: Spytaj o pieniądze z prywatyzacji które miały iśc na FRD.
żenua / 83.14.248.* / 2011-02-18 10:56
znika jak sie robi gorąco.

Drrrrrrraniu Ty jeden, Ty!
J_ck / 83.9.175.* / 2011-02-18 11:06
Pora na realizację scenariusza egipskiego !
To tylko kwestia czasu.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2011-02-18 15:35
armia jest u władzy. armia urzedników
wojens / 188.33.208.* / 2011-02-18 16:44
To jest taka sama armia jak w Egipcie? A może gorsza jeszcze?
reporter z Zielonej Wyspy / 79.188.238.* / 2011-02-18 10:43
gdzie są ich składki emerytalne ?

średni wiek mężczyzny w Polsce 63 lata, gdzie sa ich fundusze emerytalne ?

6 000 zgonów w wypadkach drogowych, gdzie sa ich skłądki emerytalne ?
żenua / 83.14.248.* / 2011-02-18 10:52
ich składki skonsumowali pawlaki, millery, kaczyńscy, tuski, etc. wraz z kolegami.
by żyło sie lepiej. :(
reporter z Zielonej Wyspy / 79.188.238.* / 2011-02-18 10:35
skasować ZUS, zwolnić z budżetu setki tysiący urzędasów z ZuS-u, ich pałace sprzedać.
To takie proste, oddajcie ludziom to co uzbierali !!! to nie sa wasze pieniądze !
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-02-18 17:18
Trzeba by oddać 1 200 mld zł co daje 30 tys. zł na głowę Polaka. Jest to niewykonalne.
piątek / 213.77.44.* / 2011-02-18 10:35
już nie mogę patrzyć na tą esbecką buzię kapusia który ciągle majstruje przy naszych ciężko zarobionych pieniądzach i twarzyczkę tej pani która robi wszystko żeby odwrócić uwagę od tematu reformy KRUSu....
reporter z Zielonej Wyspy / 79.188.238.* / 2011-02-18 10:30
najwyższa pora odsunąc PO od władzy
JASIOQQ / 89.171.102.* / 2011-02-18 10:09
Wyobraźcie sobie, że nikt tu nikogo nie okrada. Od czasów powojennych jak sowieci wybili nam elitę intelektualną, w rządzie są w 90% matoły. Ich rządy przez 70 lat spowodowały, że państwo jest nieudolne. Chodzi mi o wszystkie rządy jakie były. Niegospodarnośc doprowadziła do takiego stanu rzeczy. Na to nałożyło się lenistwo i cwaniactwo społeczeństwa, które nie myśli i nie dba o swoje interesy. Po upadku komuny, tzw. antykomuniści którzy dorwali się do władzy rozkradli majątek państwowy, który jako tako był jeszcze coś wart. To nie jest wina tylko Tuska, że jest tak jak jest. Inni liderzy też nie mają czystych rąk.
miłego weekendu
Jan_K / 77.79.218.* / 2011-02-18 10:04
Rząd aby mieć środki na trwanie, by dalej nic konkretnego nie czyniąc (kompleksowe reformy) wszystko zrobi aby dalej "skubać" naiwnych uczciwych pracowników. Pracodawcy z reguły za siebie nie płacą ZUS, więc problem dotyczy tylko klasy niewolniczej w postaci pracowników.
Niewolnik ma czasami prawo zamanifestować swoje niezadowolenie, ale ci zapracowani w obawie o utratę pracy (utrzymanie rodzin) tego nie uczynią.
Rząd będzie wmawiał (w myśl zasady kłam aż osiągnie pożądany skutek) temu czasami naiwnemu pracownikowi, że wszystko co robi jest dla jego dobra. Rząd nawet (na koszt podatnika ) zamówi wyreżyserowane sondaże, aby podtrzymać tą tezę. Bo specjalnie spreparowane pytania nie pozwolą klasie robotniczej inaczej nie odpowiedzieć.
Polska jest "skansenem" Europy a zawdzięczamy to nam Panującemu panu premierowi Donaldowi.
Naród wreszcie powinien w końcu obiektywnie ocenić "nieróbstwo" rządu. Polska potrzebuje w końcu prawdziwego gospodarza, aby wyjść stopniowo w perspektywie kilku/kilkunastu lat z tego bałaganu, bo wcześniej nie ma szansy, tak jest spieprzozne wszystko.
Utrwalanie korupcji w elitach władzy jest wielką przywarą tej ekipy (np. afera hazardowa), gdzie nie mający innego wyjścia Sekuła dostał za zadanie od panujących elit ,aby wszystko zamięść pod dywan. Stracił co prawda na swojej godności w oczach społeczeństwa, ale ofiary są konieczne.
drmax / 77.7.52.* / 2011-02-18 10:04
Przykro mi, że głosowałem na PO. Więcej tego nie zrobię...
Wiadomo, że programu nie zrealizowali, ale liczyłem ze chociaż 1/10 ze swoich obietnic zrealizują. Do tego łamią umowę ze społeczeństwem, która była bardzo długo przygotowywana i w końcu wdrożona, dzięki czemu mamy system jeden z lepszych w UE i z dobrymi perspektywami.
wojens / 188.33.57.* / 2011-02-18 10:50
A którą 1/10? I jak wyliczyleś, że to akurat 1/10? Proszę odpowiedź bo strasznie mnie to zaciekawilo.
FirezeuG / 2011-02-18 10:17 / Tysiącznik na forum

dzięki czemu mamy system jeden z lepszych w UE i z
dobrymi perspektywami

Zdecydowanie z najlepszymi perspektywami na całkowitą klapę. Rozbawiłeś mnie do rozpuku pomimo tego że boli mnie cała szczęka po kanałowym leczeniu zęba :)
drmax / 77.7.52.* / 2011-02-18 10:22
Niemcy właśnie kilka lat temu system podobny do naszego, z małymi poprawkami. Szwajcaria również ma system już od początku lat 90tych, który można sklasyfikować jako system 3 filarów. Skoro oni uznali, że to dobry system, to chyba klapy nie będzie...
Budyń / 89.79.116.* / 2011-02-18 22:04
Tylko odróżnij POMYSŁ od WYKONANIA. To ostatnie jest typowo Polskie ;)
FirezeuG / 2011-02-18 10:15 / Tysiącznik na forum

dzięki czemu mamy system jeden z lepszych w UE i z
dobrymi perspektywami

Z całą pewnością jeden z najlepszych jeśli chodzi o perspektywę całkowietej klapy. Rozbawiłeś mnie pomimo tego że boli mnie cala szczęka po kanalowym leczeniu :)
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 89.25.186.* / 2011-02-18 10:37
Idz do ZUSu, tam masz "pewnośc" emerytury

Najnowsze wpisy