Notowania

chemia
20.11.2019 08:30

Akcjonariusze Ergisu zdecydowali o zniesieniu dematerializacji akcji

Warszawa, 20.11.2019 (ISBnews) - Akcjonariusze Ergisu postanowiłi o zniesieniu dematerializacji wszystkich akcji spółki, to jest 37 789 941 akcji , oraz o wycofaniu ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, wynika z uchwał nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki Ergis [...] stosownie do wniosku akcjonariusza spółki reprezentującego co najmniej jedną dwudziestą kapitału zakładowego Ergis w przedmiocie żądania umieszczenia w porządku obrad walnego zgromadzenia sprawy zniesienia dematerializacji akcji Ergis oraz ich wycofania z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie postanawia: znieść dematerializację wszystkich akcji spółki, to jest łącznie 37 789 941 akcji zwykłych na okaziciela serii: B1, C, D, E oraz F o wartości nominalnej 0,60 zł każda" - czytamy w podjętej uchwale.

W rezultacie nie później niż do 22 listopada 2019 r. zostaną zawarte transakcje nabycia akcji spółki, na które złożono zapisy w odpowiedzi na Wezwanie. Przewidywany dzień rozliczenia nabycia akcji przypada na 22 listopada 2019 r. , podano w komunikacie.

Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego Ergis jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów z PVC.

Tagi: chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-11-2019

kajawielkie obrady youtube.com/watch?v=pNcj-CYamRs

Rozwiń komentarze (1)