Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcjonariusze Trans Polonii przyjęli program nabywania akcji własnych

0
Podziel się:

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Trans Polonii podjęło uchwałę w sprawie przyjęcia programu nabywania akcji własnych oraz utworzenia kapitału rezerwowego na potrzeby takiego programu, podała spółka. Łącznie chodzi o nie więcej niż 4 560 387 akcji spółki.

Akcjonariusze Trans Polonii przyjęli program nabywania akcji własnych

Zgodnie z podjętą uchwałą spółka może nabyć akcje o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 20% kapitału zakładowego spółki, tj. nie więcej niż 4 560 387 akcji, łącznie reprezentujących nie więcej niż 19,96% kapitału zakładowego.

"Cena nabycia akcji nie może być niższa niż 0,1 zł za jedną akcję oraz nie może być wyższa niż 10 zł za jedną akcję. Upoważnienie zarządu spółki do nabywania akcji obowiązuje do dnia 30 czerwca 2022 r." - czytamy w komunikacie.

Akcje będą nabywane w trybie: a. złożenia przez spółkę wszystkim akcjonariuszom dobrowolnej oferty (jednej lub kilku) nabycia akcji; b. transakcji zawartych na rynku regulowanym; c. zawierania transakcji pakietowych; d. zawierania transakcji poza obrotem zorganizowanym, podano także.

Według informacji spółki, akcje nabyte w ramach programu mogą zostać przeznaczone do: umorzenia, dalszej odsprzedaży lub w inny sposób rozdysponowane przez zarząd spółki, z uwzględnieniem potrzeb wynikających z prowadzonej działalności za zgodą rady nadzorczej.

W celu sfinansowania nabywania akcji w ramach programu, akcjonariusze zdecydowali o utworzeniu kapitału rezerwowego na potrzeby programu. W tym celu przeniesiono 45,6 mln zł z kapitału zapasowego spółki (ze środków tego kapitału pochodzących z nadwyżki, osiągniętej przy emisji akcji powyżej ich wartości nominalnej po pokryciu kosztów emisji akcji).

Trans Polonia to operator transportowo-logistyczny, oferujący przewozy cysternowe paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych. Spółka jest obecna w kilkunastu krajach Europy, posiada swoje przedstawicielstwa we Francji, Holandii, Hiszpanii i Niemczech. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)