Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Amica będzie produkować agd pod marką Fagor. Są już pierwsze zamówienia

12
Podziel się:

Amica w najbliższych miesiącach ruszy ze sprzedażą sprzętu agd pod marką Fagor. Pierwsze zamówienia już płyną. Docelowym rynkiem jest Hiszpania. Dla polskiego producenta przejęcie praw do tej marki to szansa na zwiększenie skali działalności.

Amica będzie sprzedawać duży sprzęt agd pod marką Fagor.
Amica będzie sprzedawać duży sprzęt agd pod marką Fagor. (East News, Adam Jastrzebowski/REPORTER)

We wrześniu 2019 roku Amica zawarła umowę licencyjną, nadającą jej prawo do używania znaku towarowego "Fagor" przez okres 15 lat z automatyczną prolongatą na okres kolejnych 15 lat. Wcześniej marka ta należała do hiszpańskiej spółki Edesa Industrial S.L., która miała linię biznesową zajmującą się sprzedażą dużego sprzętu agd.

- Jesteśmy po rozmowach na rynku hiszpańskim, mamy pierwsze zamówienia, spodziewamy się pierwszych sprzedaży na przełomie pierwszego i drugiego kwartału - wskazuje Michał Rakowski odpowiedzialny w Amice za finanse.

Zobacz także: Triki galerii handlowych. "Zakupowa magia świąt działa"

- W 2020 i 2021 roku to nie będą duże sprzedaże, dopiero w 2022 i 2023 spodziewamy się, że to będą pojedyncze procenty w ogólnej sprzedaży grupy - precyzuje.

Pod marką Fagor będzie dostępny w Hiszpanii pełny asortyment grupy Amica. Zakres licencji obejmuje duży sprzęt AGD, tj. w szczególności piekarniki do zabudowy, płyty do zabudowy, kuchnie wolnostojące, okapy, kuchenki mikrofalowe, lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki oraz zmywarki.

Spółka zakłada, że w przyszłości z tym logo będzie sprzedawany sprzęt także na innych rynkach, np. we Francji czy Północnej Afryce. Tam marka Fagor jest dobrze rozpoznawalna.

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 roku. W 2018 r. spółka mogła się pochwalić prawie 3 mld zł przychodów ze sprzedaży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(12)
Asia
2 lata temu
i tak Amica znika z rynku
Chyba wiem, p...
2 lata temu
Amica to by nad jakością produktów w Polsce pomyślała, bo o ile kupowało się to kiedyś w dobrej wierze "patriotycznie", to teraz choćbym miał koreańską marke wybrać, to Amici już nic nie kupie...
ja
2 lata temu
Nasza giełda nie nadąża za światem, a spółki często są po prostu słabe. Patrząc na ostatnie 10 lat to drepczemy w miejscu. A w USA hossa. Nic dziwnego jak ciągle majstrują przy OFE albo podatkach. Zawierucha z konstytucją. PO miesza w Brukseli itp. Gdy jest hossa łatwo zarobić. Gdy jest bessa dobrze mieć system, dzięki któremu przynajmniej nie odnotowuje się strat. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwestsowania na giełdzie? System z tej ksią.ż ki uchronił przed ostatnimi spadkami.
zibi
2 lata temu
nigdy w zyciu amici nie kupie Mam piekarnik od 5 lat i ciagle smierdzi kablami a zapalarki na plycie nie dzialaja
Cichy
2 lata temu
Zmiana wizerunku to najlepsze co może spotkać firmę Amica, cały sprzęt zaczynając od pralek to jakieś kompletne nieporozumienie....odradzam zakup urządzeń tej firmy..