Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Artur Martyniuk został powołany na prezesa Polregio

0
Podziel się

Warszawa, 22.05.2020 (ISBnews) - Rada nadzorcza Polregio powołała Artura Martyniuka na stanowisko prezesa oraz Adama Pawlika na stanowisko członka zarządu - dyrektora handlowego, podała spółka.

Artur Martyniuk został powołany na prezesa Polregio
(Facebook)
bErXKyRh

Artur Martyniuk dotychczas pełnił funkcję dyrektora w firmie doradczej Deloitte. Jest absolwentem studiów MBA IESE Business School w Barcelonie. Kształcił się także w Harvard Business School i London Business School. Ukończył również, z tytułem magistra inżyniera,

Politechnikę Lubelską na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki, poinformowano.

Swoją karierę zawodową rozpoczynał w firmie doradczej KPMG, gdzie przez wiele lat kierował projektami dla średnich i dużych polskich przedsiębiorstw oraz międzynarodowych koncernów. Pracował również w szwajcarskim oddziale banku Goldman Sachs oraz madryckiej centrali Banku Santander. W latach 2013-2020 był dyrektorem doradztwa finansowego w Deloitte, zarządzając zespołem projektowym dla wielu sektorów gospodarki w kraju oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, wymieniono również.

bErXKyRj

Adam Pawlik dotychczas był zastępcą dyrektora Wielkopolskiego Zakładu Polregio. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu, z dyplomem EMBA Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. W Polregio od 2017 roku, członek rady

nadzorczej Torpolu, członek Zespołu Doradczego Pełnomocnika Rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Rzeczypospolitej Polskiej. W latach 2006-2017 związany był z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, gdzie był odpowiedzialny m.in. za zakupy taboru kolejowego, prace związane z utworzeniem Poznańskiej Kolei Metropolitalnej czy opracowanie i wdrożenie Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Województwa Wielkopolskiego, podano także w komunikacie.

Polregio (dawniej Przewozy Regionalne) są największym pasażerskim przewoźnikiem kolejowym w Polsce. W 2019 r. miało 88,9 mln pasażerów. Większościowym akcjonariuszem jest Agencja Rozwoju Przemysłu.

bErXKyRK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)