Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Asseco wdroży e-usługi dla przedsiębiorców w 5 polskich miastach

0
Podziel się

Asseco Data Systems zostało wybrane na wykonawcę samorządowego projektu "Cyfrowe Usługi Miast dla Przedsiębiorców" (CUMP), podała spółka. Projekt ten będzie realizowany w Zabrzu, Pile, Skierniewicach, Nowym Dworze Mazowieckim i Piasecznie.

Asseco wdroży e-usługi dla przedsiębiorców w 5 polskich miastach
bDyFPkwR

"Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków Unii Europejskiej i polega na wdrożeniu systemów informatycznych, które usprawnią komunikację z urzędem na danym terenie" - czytamy w komunikacie.

Głównym celem projektu CUMP jest większa efektywność samorządów w zarządzaniu usługami istotnymi z punktu widzenia przedsiębiorców - w obszarze podatków i opłat lokalnych , a także zarządzania nieruchomościami, podano także.

"Asseco Data Systems będzie odpowiedzialne za wdrożenie zintegrowanych rozwiązań informatycznych wraz z niezbędną infrastrukturą. Pozwoli to na uruchomienie w miastach systemu e-usług dla przedsiębiorców oraz usprawni realizację wszystkich dotychczasowych działań samorządów" - czytamy dalej.

bDyFPkwT

"Obsługę przedsiębiorców usprawni szereg rozwiązań informatycznych: wdrożenie wystandaryzowanych platform podatkowych, automatyzacja rozliczeń, zarządzanie procesowe, rozwiązania zarządcze w obszarze satysfakcji klienta, rozwiązania poprawiające dostęp do informacji. Szereg szkoleń podniesie też kompetencje urzędników" - powiedział kierownik projektu w Asseco Data Systems Tomasz Kuszmar, cytowany w komunikacie.

Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja i Rozwój 2014-2020, Oś II "Efektywna polityka publiczna dla rynku pracy, gospodarki i edukacji".

Asseco Data Systems powstała w styczniu 2016 r. z połączenia kompetencji 6 spółek z Grupy Asseco (ADH-Soft, Centrum Komputerowe ZETO, COMBIDATA Poland, Przedsiębiorstwo Informatyki ZETO Bydgoszcz, Unizeto Technologies, Zakład Usług Informatycznych OTAGO. Firms produkuje i rozwija oprogramowanie (m.in. dla sektora leasingowego i samorządów), dostarcza infrastrukturę informatyczną, szkolenia i systemy zarządzania kapitałem ludzkim, specjalizuje się też w usługach bezpieczeństwa i zaufania oraz komunikacji masowej. Współpracuje zarówno z biznesem, jak i jednostkami administracji publicznej.

bDyFPkxu
media
telekomunikacja
KOMENTARZE
(0)