Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Audioteka przeznacza 4 mln zł na wsparcie autorów produkcji audio

0
Podziel się

Audioteka wesprze pomysły na projekty audio i w ramach programu "Usłysz kulturę" chce zaprosić twórców i instytucje do współpracy, przeznaczając na ten cel 4 mln zł i oferując wsparcie merytoryczne, podała Audioteka. To odpowiedź na kryzys w branży kultury wywołany epidemią koronawirusa.

Audioteka przeznacza 4 mln zł na wsparcie autorów produkcji audio
bEqYNWSZ

"Produkcje audio to obszar działania i kompetencji Audioteki, dlatego postanowiliśmy wesprzeć artystów, którzy zdecydują się działać właśnie w tej przestrzeni tematycznej. Z jednej strony, damy im szansę na realizację ich autorskich projektów, a z drugiej, zapewnimy naszym słuchaczom najciekawsze i najbardziej oryginalne treści. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy zarówno te o charakterze komercyjnym, które w 'normalnych czasach' dałyby sobie świetnie radę samodzielnie, a także te ambitniejsze, skierowane do węższego grona odbiorców, najbardziej zagrożone w obecnej sytuacji" - powiedział założyciel i prezes Audioteki Marcin Beme, cytowany w komunikacie.

Audioteka planuje zainwestować 2 mln zł w realizację wybranych projektów. Jeśli program spotka się z dużym zainteresowaniem twórców i entuzjazmem odbiorców, spółka gotowa jest przeznaczyć kolejne 2 mln zł wsparcia, zaznaczono.

"Światowy lockdown spowodowany epidemią, wywołał bezprecedensowy kryzys wśród wielu grup zawodowych. Jedną z nich są artyści. Kryzys nie wpłynął jednak na zmniejszenie wśród nich kreatywności, a jedynie na utrudnienia w pozyskiwaniu środków na realizację projektów, dlatego Audioteka postanowiła stworzyć własny program wsparcia" - czytamy w komunikacie.

bEqYNWTb

"Usłysz Kulturę" to program dedykowany twórcom i instytucjom zajmującym się szeroko rozumianą kulturą. Audioteka wesprze projekty związane z tworzeniem scenariuszy, tekstów, spin-offów oraz produkcją. Warunkiem koniecznym, który muszą spełnić ubiegający się o finansowanie jest właśnie konwencja audio.

Audioteka to platforma i aplikacja z produkcjami audio, założona w 2008 roku w Polsce przez Marcina Beme. Obecnie funkcjonuje w 11 krajach. Obecnie w Audiotece dostępnych jest ponad 8 tys. tytułów, czytanych przez ponad 2 tys. głosów, w tym najlepszych polskich aktorów, lektorów i dziennikarzy. Wszystkie audiobooki, superprodukcje, podcasty i audioseriale można znaleźć w aplikacji Audioteki dostępnej na iOS i Android. Subskrybenci usługi Audioteka Klub mają możliwość słuchania bez limitu specjalnie wyselekcjonowanego zestawu treści audio bez dodatkowych opłat.

bEqYNWTC
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)