Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
21.10.2020 12:57

Authologic pozyskał 1,8 mln zł w rundzie pre-seed, m.in. od SMOK Ventures

Authologic pozyskał 1,8 mln zł w rundzie pre-seed od funduszu SMOK Ventures oraz spółki App'n'roll, podała spółka. Pieniądze z inwestycji zostaną przeznaczone na dalszy rozwój firmy, w tym przede wszystkim pozyskanie klientów zagranicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Authologic to platforma agregująca różne metody weryfikacji tożsamości m.in. przez użycie danych bankowych oraz skanowanie dokumentów czy rozpoznawanie twarzy za pomocą selfie. Spółka powstała w lipcu 2020 r. z inicjatywy twórców Zencard - firmy zakupionej w 2017 roku przez PKO BP - Krzysztofa Klimczaka, Marka Rogozińskiego oraz Jarosława Sygitowicza, podano.

"Cieszymy się na współpracę z naszymi inwestorami. Chodzi nie tylko o pozyskany kapitał, który umożliwi przyspieszenie rozwoju, ale też możliwość szybkiego wejścia na rynki zagraniczne z doświadczonymi partnerami" - powiedział współzałożyciel Authologic Jarosław Sygitowicz, cytowany w komunikacie.

"Jako SMOK Ventures chcemy wspierać globalny rozwój Authologic, dzieląc się naszym networkiem w Stanach Zjednoczonych i Azji. Do inwestycji przekonał nas przede wszystkim doświadczony zespół, który w identycznym składzie ma już na swoim koncie jeden udany startup. Nie bez znaczenia był też timing. W okresie pandemii wiele firm uzmysłowiło sobie, że wiele procedur, dotychczas stacjonarnych, może zostać zastąpionych przez nowoczesne, czysto internetowe rozwiązania, co najmniej równie bezpieczne, co te dotychczas stosowane" - dodał partner zarządzający SMOK Ventures Borys Musielak.

Authologic agreguje różne metody weryfikacji tożsamości, m.in. w oparciu o dane bankowe (na licencji polsko-belgijskiego fintechu banqup), skanowanie dokumentów czy posiadane cyfrowe tożsamości. Firma oferuje uniwersalne rozwiązanie przydatne każdej firmie, dla której kluczowe jest zweryfikowanie tożsamości klienta online, np. przed podpisaniem umowy. Obecnie z rozwiązania Authologic korzysta pierwszych pięciu klientów, w tym platforma Vooom do wynajmowania samochodów i innych pojazdów oraz startup simpl.rent, umożliwiający weryfikację najemców.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz