Notowania

Przejdź na
giełda
26.03.2020 10:56

Backlog Selvity na 2020 r. ma obecnie wartość ok. 79 mln zł (+43% r/r)

Backlog Selvity na 2020 r. (rozumiany jako wartość zakontraktowanego portfela zamówień, wynikających z podpisanych na dzień 18 marca kontraktów handlowych oraz umów o dotacje) wynosi obecnie ok. 79 mln zł i jest o 43% wyższy niż rok wcześniej, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Selvita systematycznie umacnia swoją pozycję na globalnym rynku przedklinicznych CRO (ang. Contract Reseach Organization). Nasza oferta dociera do blisko 600 klientów działających na 5 kontynentach. Rośnie zainteresowanie usługami Selvity w USA i Wielkiej Brytanii, czyli w krajach o strategicznym znaczeniu dla naszej branży. Pomocnym w budowaniu naszej pozycji jest fakt, że na przestrzeni ostatnich lat Polska stała się miejscem coraz częściej i chętniej wybieranym przez globalne firmy biotechnologiczne i farmaceutyczne, szukające partnerów mogących zaoferować wysokospecjalistyczne usługi. Te czynniki w połączeniu z wysokimi kompetencjami zespołu naukowego oraz wykorzystaniem najnowszych technologii badawczych wpływają na dynamiczny wzrost nowych zleceń i skokową poprawę wyników finansowych. Zrealizowane kontrakty, relacje zbudowane w ubiegłym roku dają nam solidne fundamenty do dalszego wzrostu w roku 2020, czego miernikiem jest pokaźny backlog" - skomentował prezes Bogusław Sieczkowski, cytowany w
komunikacie.

W segmencie usługowym w dwóch głównych obszarach - odkrywania leków oraz usług regulacyjnych - całkowity backlog komercyjny wynosi obecnie 65,9 mln zł i jest o 58% wyższy od portfela zamówień z marca ub.r., podano także.

"Rekordowo duży portfel zleceń pozyskanych od początku roku pozwala nam w tych dniach skupić się na działaniach zabezpieczających i realizacji projektów spokojnie przygotowując się na dalszy rozwój sytuacji związanej z koronawirusem. Obecny stan epidemii nie zagraża ciągłości naszej pracy. Sytuacja, z którą mierzy się teraz cały świat dobitnie pokazuje, jak strategicznie ważne są prace nad nowymi lekami i terapiami. Rosnące zapotrzebowanie na badania przedkliniczne nowych leków oraz gwałtowny wzrost znaczenia sektorów farmaceutycznych i biofarmaceutycznych będzie dodatkowym długoterminowym czynnikiem wpływającym na zwiększające się zapotrzebowanie na nasze usługi" - dodał Sieczkowski.

Akcje Selvity (wcześniej Selvita CRO S.A.) zadebiutowały w połowie października 2019 r. na rynku głównym GPW. Wcześniej sąd rejestrowy zatwierdził podział Selvity. Decyzja sądu oznaczała dla Selvita S.A. formalną finalizację procedury związanej z podziałem spółki na dwa niezależne podmioty - Selvita S.A. (wcześniej Selvita CRO S.A.) i Ryvu Therapeutics S.A. (wcześniej Selvita S.A.).

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz