Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Bank Pekao chce wypłacić dywidendę. Wcześniej dostał czerwone światło

8
Podziel się:

Pekao chciałby podzielić się zyskiem z akcjonariuszami i wypłacić dywidendę za 2020 rok. Podczas prezentacji strategii na najbliższe lata Bank zapowiedział, że chce znacząco zwiększyć udziały rynkowe w segmencie pożyczek gotówkowych, kredytów dla mikro oraz dla małych i średnich firm.

Bank Pekao chce wypłacić dywidendę. Wcześniej dostał czerwone światło
Bank Pekao chce wypłacić dywidendę za 2020 rok. (money.pl, Rafał Parczewski)

W styczniu Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła Pekao - podobnie jak innym bankom - wstrzymanie wypłaty dywidendy z zysku w I półroczu 2021 roku.

- Uważamy, że jesteśmy dobrze spozycjonowani do tego, by rozmawiać z regulatorem o wypłacie dywidendy, również za 2020 rok - powiedział wiceprezes banku Tomasz Kubiak podczas konferencji prasowej.

- Po pierwsze, portfel frankowy jest u nas marginalny, [...] a po drugie, mamy bardzo bezpieczny bilans i utworzyliśmy stosunkowo więcej niż sektor odpisów covidowych, więc jesteśmy przygotowani dużo lepiej, nawet gdyby to spowolnienie związane z covidem miało w przyszłości oddziaływać w jakiś sposób na wyniki banku - dodał. 

Zobacz także: Nowa pomoc dla przedsiębiorców. Resort przedstawi rozwiązania w najbliższych dniach

Wysokość dywidendy miałaby się znaleźć w górnym przedziale określonym w polityce dywidendy na 50-75 proc. zysku netto. W opublikowanej w poniedziałek strategii Bank Pekao podał, że w latach 2021-2024 również chciałby rokrocznie przeznaczyć na dywidendę 50-75 proc. zysku.

Bank Pekao zapowiedział, że chce zwiększyć udziały rynkowe w segmencie pożyczek gotówkowych z 7 proc. do 10 proc., w segmencie mikrofirm z 5 proc. do 8 proc., a w MŚP z 10 proc. do 12 proc.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(8)
REZERWY
3 lata temu
Wypłata dywidendy w kryzysie to strzał w stopę. Każdy zwiększa rezerwy. No chyba że Pan Minister Finansów tak każe zrobić bo w kasie państwa pusto i już nawet farbę z dna wydrapano. Inflacji z Glapowińskim nie można już więcej zrobić, to wyciskamy ze spółek.
Robcio
3 lata temu
Czyli jest ta dywidenda czy raczej nie ma jej a jak wysoka bo tego zysku to za wiele nie uciulali
Ujemne
3 lata temu
Oprocentowanie na lokatach chcą nam zafundować ale dywidenda jest
bogdan
3 lata temu
Zysk zostaje w Polsce brawo PiS.
Glapa musi od...
3 lata temu
A kurs coś słabiutko , chyba wam coś nie wierzą w te szumne zapowiedzi. A Glapy pytaliście , bo ten nie wiadomo czy łaskawie na to pozwoli.